Taip skamba kaip beprotybė. 1000 eurų kiekvienam, kas neprasižengs prieš Argentinos rinktinės ir „Barcelona“ žvaigždę Lionelį Messi. Šis planas atrodė realus 2010 metais rugpjūčio 11 dieną, kai argentiniečiai Dubline žaidė draugiškas rungtynes su airiais.

Šios rungtynės įvyko, nes Airijos rinktinei nepasisekė 2010 metų pasaulio čempionato atrankoje. Nepasisekė iš didžiosios raidė, nes juos eliminavo prancūzų žvaigždė Thierry Henry – būtent po jo rezultatyvaus „perdavimo“ ranka buvo pelnytas pergalingas įvartis. Tai reiškė nokautą airiams.

Kad Airijos futbolo federacija nesiimtų jokių teisinių veiksmų šiam incidentui išsiaiškinti, FIFA sumokėjo 5 mln. eurų. Sutartas ir papildomas kontrolinis mačas su Argentinos nacionaline ekipa. Čia žinoma ir žvaigždė Lionelis Messi. Tuo nebuvo sužavėtas „Barcelona“ klubas.

Anot laikraščio „La Nacion“, buvęs FIFA finansų vadovas ir Argentinos futbolo bosas Julio Grondona pasiūlė tokią idėją – kiekvienam airiui bus skirta 10 tūkst. eurų premija, jei nebus prasižengta prieš L. Messi. Airijos futbolo federacija tuomet šį gandą paneigė.

Tas rungtynes Argentina laimėjo 1:0, įvartį pelnė Angelo di Maria, o L. Messi 58-ą minutę buvo pakeistas. Ar „Barcelona“ žvaigždė sulaukė pražangos? Taip. 32-ą minutę gynėjas Richardas Dunne‘as jį pargriovė. L. Messi trumpai pasivartė ant žolės ir žaidė toliau.