Haleakala Nacionalinis Parkas (nuotr. Gamintojo)

Haleakala Nacionalinis Parkas (nuotr. Gamintojo)

Neseniai naujienų portalas Balsas.lt publikavo geriausių pasaulyje vietų piknikams penketuką. Šį kartą sąrašą papildysime dar penkiomis vietomis, kurias nepamirštamiems piknikams rekomenduoja „National Geografic“.

Kirstenbošo Botanikos sodas, Keiptaunas, Pietų Afrika

Surenkite nedidelę iškylą netoliese Keiptauno, rytiniame Table kalno šlaite, įsikūrusiame Kirstenbošo nacionaliniame botanikos sode. Šis sodas įvardijamas kaip 1 iš 7 nuostabiausių botanikos sodų pasaulyje. Čia surinkta per 7 000 rūšių vietinės Pietų Afrikos floros augalų, kurių dauguma itin reti ir nykstantys. Taip pat čia klesti natūralus saugomas miškas, tad jaukią vietelę iškylai rasite tikrai nesunkiai.

Kirstenbošo Botanikos sodas (nuotr. Gamintojo)Kirstenbošo Botanikos sodas (nuotr. Gamintojo)

Jardin des Tuileries, Paryžius, Prancūzija

Fontanai, skulptūros, žaliuojantys augalai ir begalė patogių krėslų daro šį parką, įsikūrusį netoliese Luvro muziejaus, stebėtinai jaukų ir svetingą. Šis parkas yra bene geriausia vieta iškyloms ir susibūrimams su draugais. Užsukite į „Angelina“ konditerijos parduotuvę, nusipirkite tradicinių „Mont Blanc“ pyragėlių ir niekieno netrukdomas atsipalaiduokite parke, medžių pavėsyje. Vėliau juk dar laukia pažintis su Eifelio bokštu.

Jardin des Tuileries, Paryžius (nuotr. Gamintojo)Jardin des Tuileries, Paryžius (nuotr. Gamintojo)

Haleakala Nacionalinis Parkas, Havajai

Kiek piknikų „sutalpintumėte“ į vieną diena? Jei jau esate Havajų salyno Maui saloje, pasiruoškite visos dienos iškylai, nes veiklos čia apstu nuo ankstaus ryto iki vakaro. Sutikite saulėtekį prie 10 tūkst. pėdų aukščio užgesusio Haleakala ugnikalnio viršukalnės, pavadinimu Pu'u 'Ula'ula, o vėliau patyrinėkite ugnikalnio įduboje įsikūrusį Haleakala nacionalinį parką. Šiame Haleakala nacionaliniame parke yra padaryti keliukai, leidžiantys žmonėms labiau patyrinėti snaudžiantį ugnikalnį. Nepamirškite pasiimti ir šiltesnių drabužių, mat temperatūrų pokyčiai kopiant uolomis labai akivaizdūs. Dieną užbaikite saulėlydžio stebėjimu ar pikniku po žvaigždėtu dangumi.

Haleakala Nacionalinis Parkas (nuotr. Gamintojo)Haleakala Nacionalinis Parkas (nuotr. Gamintojo)

Arano salynas, Airija

Arano salynas, kurį sudaro trys salos, jau seniai pelnė turistų pripažinimą ir tapo viena geriausių vietų piknikams Airijoje. Pasistiprinę rūkyta lašiša, juoda duona ir galbūt šiek tiek viskio, patyrinėkite seniausius Airijos archeologinių palikimų likučius. Nuo seno šių uolėtų salų gyventojai statė įspūdingus akmeninius fortus, stovėjusius čia tūkstančius metų. Verta pamatyti Juodąjį fortą, O'Brien pilį ir Dun Aengus fortą. Nuo pastarojo forto atsiveria nuostabus vaizdas į Atlanto vandenyną.

Arano salynas (nuotr. Gamintojo)Arano salynas (nuotr. Gamintojo)

Nacionalinės skulptūrų galerijos sodas, Vašingtonas, Kolumbijos apygarda

Nacionalinės skulptūrų galerijos sodas – tai naujausias Nacionalinės meno galerijos, esančios Vašingtone, priedas. Šioje elegantiškoje oazėje, įsikūrusioje netoliese „National Mall“ sodų, eksponuojama 17 trimačių meno kūrinių, kurių autoriai tokie kaip Louise Bourgeois, Alexander Calder bei Roy Lichtenstein. Milžiniškas sode esantis apvalus fontanas vasarą lankytojus vėsina nuo karščio, o žiemą tampa puikia čiuožykla. Minėtasis fontanas, žaliuojantys medžiai ir žydinčios gėlės - idealus peizažas iškylautojams.

Nacionalinės skulptūrų galerijos sodas, Vašingtonas (nuotr. Gamintojo)Nacionalinės skulptūrų galerijos sodas, Vašingtonas (nuotr. Gamintojo)

Parašyk komentarą
  Komentuoti

  Kelionių patarimai

  Stiprūs pasikeitimai gali išsekinti kūdikio imuninę sistemą (nuotr. asm. archyvo)
  Kelionės su kūdikiu vis dažnesnės. Pataria specialistai 2014.03.29 10:32 Kelionės – viena iš veiklų, leidžiančių tiesiogiai pažinti pasaulį, praplėsti akiratį. Anksčiau buvo formuojama nuomonė, kad reikėtų vengti tolimų kelionių su mažais vaikais, o ką jau kalbėti apie kūdikius. Tačiau, panašu, kad situacija akivaizdžiai keičiasi. Gydytojų rekomendacijos kelionėms tampa kur kas palankesnės, o ...
   Agurkai (nuotr. Fotodiena.lt/Audriaus Bagdono) (nuotr. Balsas.lt)
  V. Radzevičius: už poliarinio rato nerūgsta agurkai 2014.03.06 18:00 LRT televizijos laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt Keliautojas, receptų knygos „Pasaulio puodai“ autorius Vytaras Radzevičius pataria, kad norint užsiraugti agurkų Norvegijoje, už poliarinio rato, į vandenį reikia įmesti juodos duonos kampelį. „Ledynų vanduo yra pernelyg tyras, todėl jame nėra bakterijos, kuri lemtų ...
  Pyragaitis (nuotr. YouTube)
  Išlikimo kursas II: pyragaitis greipfrute ant laužo 2014.02.20 12:00 Šis gurmaniškas receptas, matyt, patrauktų ir Jamie’o Oliverio dėmesį. Žemiau esančiame vaizdo įraše parodoma, kaip naudojant pasiruoštą sausos tešlos mišinį išsikepti pyragaitį. Tiesa, ne kepimo skardoje, kaip galėjote pamanyti, o greipfruto kiaute. Beje, įrašo kūrėjai pataria, kad pyragaičius kepti galima ...
  Virimo procesas (nuotr. YouTube)
  Išlikimo kursas: arbata iš akmenų 2014.02.19 15:00 Išgyvenimo gamtoje gebėjimus, galinčius išgelbėti ir žmogaus gyvybę, regime televizijos arba kino ekrane. Tačiau ar įmanoma juos pritaikyti realiame gyvenime? Pasirodo, pažaboti gamtos jėgas, turint minimalius įrankius, nėra itin sudėtinga. Šiame vaizdo įraše atskleidžiama, kaip naudojantis lauže įkaitintais akmenimis ...
  Šeima (nuotr. blogspot.com)
  Psichologai pataria: atostogos su vaikais skatina vaiko raidą ir stiprina šeimą 2014.02.12 12:08 Mūsų dienomis, stiprėjant šeimos vertybėms, stengiamasi kuo daugiau laiko praleisti su vaikais. Todėl dažna šeima nuo mažų dienų pratina vaikus ne tik prie restoranų ar svečių, bet ir atostogų svečiose šalyse.

  Naujausios TV3 Žinios

  Tikkurila namai
  Studijuok 2016
  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Trečiadienis, 2016 m. birželio 1 d.
  Alytus
  +16
  2.2 m/s
  Kaunas
  +16
  2.2 m/s
  Vilnius
  +16
  2.2 m/s
  Panevėžys
  +16
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +16
  2.2 m/s
  Šiauliai
  +16
  2.2 m/s
  Utena
  +15
  2.2 m/s

  Vilnius

  Giedra
  +16
  Giedra
  Toks jausmas lyg būtų +16

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Trečiadienis, 2016 m. birželio 1 d.
  Alytus
  +16
  2.2 m/s
  Kaunas
  +16
  2.2 m/s
  Vilnius
  +16
  2.2 m/s
  Panevėžys
  +16
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +16
  2.2 m/s
  Šiauliai
  +16
  2.2 m/s
  Utena
  +15
  2.2 m/s

  Vilnius

  Giedra
  +16
  Giedra
  Toks jausmas lyg būtų +16
  Į viršų