Foto: argix

Foto: argix

Specialistai sako, jog dažna darbuotojų kaita byloja apie itin dideles vidines įmonės problemas. Nepaisant to, jog Lietuvos darbuotojų lojalumas yra vienas žemiausių visoje Europoje, tačiau jei per metus bendrovėje pasikeičia daugiau nei 20 proc. darbuotojų, tai signalas, į kurį nereikėtų numoti ranka.

Tikrosios išėjimo priežastys

Dažniausiai įmonę paliekantys darbuotojai teigia, kad tai daryti priversti dėl per mažo darbo užmokesčio. Tačiau, anot personalo paieškos specialistų, tikrosios kolegų išėjimo priežastys būna daug rimtesnės.

„Neretai bendrovė, kurioje dažnai keičiasi darbuotojai, turi rimtų įmonės valdymo problemų. Jos gali būti veiklos planavimo, organizavimo ar vadovavimo srityje. Nieko nuostabaus, kad tokioje įmonėje prastas mikroklimatas, darbuotojai praranda motyvaciją, nesutampa vertybės“, – sako personalo paieškos, atrankos ir valdymo kompanijos „Search & Selection“ direktoriaus pavaduotoja Kristina Mėlynyte.

Dėl didelės darbuotojų kaitos sutrinka įmonės veikla, bendrovė patiria nemažų finansinių nuostolių, todėl darbuotojai artimiausiu metu vargiai gali svajoti apie premijas ar kitas motyvacines priemones.

Lojalus darbuotojas – lojalus klientas

Ne viena pasaulio kompanija atliko tyrimus, siekdama išsiaiškinti lojalių darbuotojų skaičių. Vidutiniškai įmonėje atsirasdavo vos 25 proc. darbuotojų, vadinančių save lojaliais ir ketinančių įmonėje padirbėti dar bent dvejus metus. Darbdaviai teigia įsitikinę, jog lojalių klientų skaičius tiesiogiai proporcingas lojalių darbuotojų skaičiui. „Nuolatinė darbuotojų kaita nepadeda išlaikyti aukšto aptarnavimo lygio. Ne paslaptis ir tai, klientai kad perka santykius ir stabilumą“, – teigia K. Mėlynyte.

Ant jos, lojalūs darbuotojai ypatingai reikalingi tose sektoriuose, kuriuose klientas prie darbuotojo prisiriša emociškai, dažniausiai tai yra paslaugas teikiančios įmonės.

Kiek kainuoja darbuotojų kaita?

Paskaičiuota, jog didžiausią pelną organizacijai atneša 25-35 metų darbuotojai, toje pačioje įmonėje dirbantys ne mažiau kaip 3 metus. Su darbuotojo išėjimu įmonė praranda vertingas išėjusių darbuotojų žinias, patirtį ir kompetencijas. „Konkrečiai skaičiuojant reikėtų įvertinti sumą, išmokomą darbuotojui išeinant, naujo darbuotojo atrankos ir apmokymo kaštus, taip pat, kiek įmonė praranda pajamų, kol neturi naujo darbuotojo,“ – vardina K. Mėlynyte.

Kitą vertus, specialistai teigia, jog nulinė darbuotojų kaita taip pat nepageidautina, nes įmonė praranda lankstumą ir gebėjimą greitai reaguoti į aplinkos pokyčius.

Gairės: 
Parašyk komentarą
  Komentuoti

  Verslas

  Parduotuvė (nuotr. Fotolia.com)
  Gediminas Kirkilas: PVM turėtų būti mažinamas produktų krepšeliui arba viskam 2016.06.01 09:36 Seimo pirmininkės pavaduotojas socialdemokratas Gediminas Kirkilas mano, kad pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvata neturėtų būti taikoma vien mėsai - reikėtų ją taikyti būtiniausių produktų krepšeliui arba mažinti bendrą PVM tarifą. „Ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus idėja yra, kad reikia pridėtinės vertės ...
  Plastikas (nuotr. Fotolia.com)
  Už plastikinius maišelius gali tekti susimokėti (2) 2016.05.31 18:58 Seimas nuo 2019 metų nusiteikęs uždrausti prekybininkams nemokamai dalinti plastiko maišelius - už juos pirkėjai turės susimokėti. Seimas antradienį po svarstymo pritarė tai numatančioms Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymo pataisoms, jų priėmimas vyks vėliau. Draudimas negaliotų tik ypač lengviems maišeliams, ...
  Verslas (nuotr. Fotolia.com)
  Elektroninis verslas mažesnėse Lietuvos apskrityse merdėja 2016.05.31 17:34 Lietuvoje vis labiau augant elektroninės prekybos apimtims, šalies smulkiesiems verslininkams veriasi naujos galimybės verslo plėtrai. Statistikos departamentas skaičiuoja, kad užsakomasis pardavimas paštu arba internetu Lietuvoje per pirmąjį 2016 metų ketvirtį, palyginus su tuo pačiu laikotarpiu pernai metais, šoktelėjo ...
  Parduotuvėje „Lidl“ (nuotr. Fotodiena.lt/Pauliaus Peleckio)
  „Lidl“ prekių asortimentas: agresyvi strategija ir speciali produkcija Lietuvai (6) 2016.05.31 17:32 Pasižvalgius po „Lidl“ parduotuvę galima pamatyti nemažai Lietuvoje prieš tai nepardavinėtų prekės ženklų, o norintiems daugiau lietuviškos produkcijos teks apsilankyti alkoholio skyriuje. „Lidl“ siūlys 1600 skirtingų prekių ženklų, apie 320 iš jų – lietuviški. Prekės bus tiekiamos iš Lietuvos, Vokietijos, Lenkijos, ...
  Vilnius (nuotr. Fotolia.com)
  Net sumažėjus verslo optimizmui, Lietuvos ekonomika įsibėgėja 2016.05.31 17:00 Statistikos departamentas pagerino Lietuvos ūkio plėtros rodiklį – pagal antrąjį įvertį, Lietuvos ūkis pirmąjį šių metų ketvirtį augo 2,5 proc. Taigi Lietuva išsiveržė į Baltijos šalių lyderius. Pagrindiniu ekonomikos varikliu išliko namų ūkių vartojimas, o dėl žemos palyginamosios bazės sparčiai kilo prekių ir paslaugų ...

  Naujausios TV3 Žinios

  Tikkurila namai
  Studijuok 2016
  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Trečiadienis, 2016 m. birželio 1 d.
  Alytus
  +27
  2.2 m/s
  Kaunas
  +28
  2.2 m/s
  Vilnius
  +27
  2.2 m/s
  Panevėžys
  +28
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +27
  2.2 m/s
  Šiauliai
  +28
  2.2 m/s
  Utena
  +27
  2.2 m/s

  Vilnius

  weather value More sun than clouds
  +27
  weather value More sun than clouds
  Toks jausmas lyg būtų +13

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Trečiadienis, 2016 m. birželio 1 d.
  Alytus
  +27
  2.2 m/s
  Kaunas
  +28
  2.2 m/s
  Vilnius
  +27
  2.2 m/s
  Panevėžys
  +28
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +27
  2.2 m/s
  Šiauliai
  +28
  2.2 m/s
  Utena
  +27
  2.2 m/s

  Vilnius

  weather value More sun than clouds
  +27
  weather value More sun than clouds
  Toks jausmas lyg būtų +13
  Į viršų