Foto: argix

Foto: argix

Specialistai sako, jog dažna darbuotojų kaita byloja apie itin dideles vidines įmonės problemas. Nepaisant to, jog Lietuvos darbuotojų lojalumas yra vienas žemiausių visoje Europoje, tačiau jei per metus bendrovėje pasikeičia daugiau nei 20 proc. darbuotojų, tai signalas, į kurį nereikėtų numoti ranka.

Tikrosios išėjimo priežastys

Dažniausiai įmonę paliekantys darbuotojai teigia, kad tai daryti priversti dėl per mažo darbo užmokesčio. Tačiau, anot personalo paieškos specialistų, tikrosios kolegų išėjimo priežastys būna daug rimtesnės.

„Neretai bendrovė, kurioje dažnai keičiasi darbuotojai, turi rimtų įmonės valdymo problemų. Jos gali būti veiklos planavimo, organizavimo ar vadovavimo srityje. Nieko nuostabaus, kad tokioje įmonėje prastas mikroklimatas, darbuotojai praranda motyvaciją, nesutampa vertybės“, – sako personalo paieškos, atrankos ir valdymo kompanijos „Search & Selection“ direktoriaus pavaduotoja Kristina Mėlynyte.

Dėl didelės darbuotojų kaitos sutrinka įmonės veikla, bendrovė patiria nemažų finansinių nuostolių, todėl darbuotojai artimiausiu metu vargiai gali svajoti apie premijas ar kitas motyvacines priemones.

Lojalus darbuotojas – lojalus klientas

Ne viena pasaulio kompanija atliko tyrimus, siekdama išsiaiškinti lojalių darbuotojų skaičių. Vidutiniškai įmonėje atsirasdavo vos 25 proc. darbuotojų, vadinančių save lojaliais ir ketinančių įmonėje padirbėti dar bent dvejus metus. Darbdaviai teigia įsitikinę, jog lojalių klientų skaičius tiesiogiai proporcingas lojalių darbuotojų skaičiui. „Nuolatinė darbuotojų kaita nepadeda išlaikyti aukšto aptarnavimo lygio. Ne paslaptis ir tai, klientai kad perka santykius ir stabilumą“, – teigia K. Mėlynyte.

Ant jos, lojalūs darbuotojai ypatingai reikalingi tose sektoriuose, kuriuose klientas prie darbuotojo prisiriša emociškai, dažniausiai tai yra paslaugas teikiančios įmonės.

Kiek kainuoja darbuotojų kaita?

Paskaičiuota, jog didžiausią pelną organizacijai atneša 25-35 metų darbuotojai, toje pačioje įmonėje dirbantys ne mažiau kaip 3 metus. Su darbuotojo išėjimu įmonė praranda vertingas išėjusių darbuotojų žinias, patirtį ir kompetencijas. „Konkrečiai skaičiuojant reikėtų įvertinti sumą, išmokomą darbuotojui išeinant, naujo darbuotojo atrankos ir apmokymo kaštus, taip pat, kiek įmonė praranda pajamų, kol neturi naujo darbuotojo,“ – vardina K. Mėlynyte.

Kitą vertus, specialistai teigia, jog nulinė darbuotojų kaita taip pat nepageidautina, nes įmonė praranda lankstumą ir gebėjimą greitai reaguoti į aplinkos pokyčius.

Parašyk komentarą


  Verslas

  „Uber“ programėlė (nuotr. fotobankas.lt)
  „Uber“ fenomenas: kaip aš per savaitę taksistu tapau ir pinigą namo parnešiau (1) 2015.12.01 13:32 Nuo tos dienos, kai keleivių pervežimo paslauga „Uber“ atsirado Vilniuje, nutariau ją išbandyti ir aš. Ne kaip klientas, o kaip vairuotojas, sutartyse su „Uber“ kitaip dar vadinamas partneriu. Nors pažinties pradžia nebuvo visai sklandi dėl informacijos trūkumo, vis dėlto po kelių dienų jau neaiškumų nebeliko ir ...
  Eksportas (nuotr. Fotolia.com)
  Ką daryti, kad Lietuva taptų konkurencingesnė? 2015.12.01 16:05  Pasaulio ekonomikos forumo atstovai įvardino pagrindines kliūtis, trukdančias, Lietuvai kilti aukštyn konkurencingumo indekse: neefektyvi biurokratija, dideli mokesčiai ir apribojantis darbo jėgos reguliavimas. Tai jie šiandien pristatė Lietuvos ir užsienio ekonomikos lyderiams Lietuvos pramonininkų konfederacijos ...
  Asmeninis asistentas (nuotr. Fotolia.com)
  Sulaukę keturiasdešimties gali būti ramūs – darbo tikrai ras 2015.12.01 12:56 Karjeros portalų grupės direktoriaus Žilvino Padegimo teigimu, vos prieš dešimt metų darbdaviai geidė jaunų, energingų, išvaizdžių darbuotojų, o vyresnio amžiaus žmonės buvo kone nustumti į darbo rinkos paraštes. Tuo tarpu dabar situacija yra apsivertusi aukštyn kojomis – dėl kompetencijų ir per laiką išsiugdytų asmeninių ...
  Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
  Prezidentė: Lietuva EBPO nare gali tapti 2017 metais 2015.12.01 10:32 Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė drauge su ekonomikos lyderiais iš įvairių pasaulio šalių dalyvavo Lietuvos pramonės konfederacijos organizuojamame (LPK) Metų ekonomikos forume „Globalaus konkurencingumo indeksas: kur mes esame ir kur galėtume būti?“ Šiemet renginyje ieškoma būdų stiprinti Lietuvos ...
  Kalėdos (nuotr. SCANPIX)
  Smulkiesiems Kalėdos vis sunkesnės 2015.12.01 10:00 Paskutinę savaitę savo artimiesiems ar draugams kalėdines dovanas perkantys patenka į nemenką stresinę būseną. Tuo tarpu prekybininkams tenka patenkinti ne tik vėluojančiųjų, bet ir likusių vartotojų užgaidas. Vis dėlto smulkiesiems prekybininkams šios Kalėdos nebus tokios įtemptos ir kartu pelningos kaip buvo anksčiau.  Vytis

  Antradienis, 2015 m. gruodžio 1 d.
  Alytus
  +2
  -
  Kaunas
  +3
  -
  Vilnius
  +3
  -
  Panevėžys
  +3
  -
  Klaipėda
  +7
  -
  Šiauliai
  +3
  -
  Utena
  +3
  -

  Vilnius

  Debesuota
  +3
  Debesuota
  Toks jausmas lyg būtų -1

  Išsipildymo akcija

  Sužibėk!

  Skonio lenktynės

  • Skonio lenktynės Skonio lenktynės
  • Skonio lenktynės Skonio lenktynės
  Red Bull Flying Bach

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  SMScredit.lt A lyga

  Antradienis, 2015 m. gruodžio 1 d.
  Alytus
  +2
  -
  Kaunas
  +3
  -
  Vilnius
  +3
  -
  Panevėžys
  +3
  -
  Klaipėda
  +7
  -
  Šiauliai
  +3
  -
  Utena
  +3
  -

  Vilnius

  Debesuota
  +3
  Debesuota
  Toks jausmas lyg būtų -1