Foto: argix

Foto: argix

Specialistai sako, jog dažna darbuotojų kaita byloja apie itin dideles vidines įmonės problemas. Nepaisant to, jog Lietuvos darbuotojų lojalumas yra vienas žemiausių visoje Europoje, tačiau jei per metus bendrovėje pasikeičia daugiau nei 20 proc. darbuotojų, tai signalas, į kurį nereikėtų numoti ranka.

Tikrosios išėjimo priežastys

Dažniausiai įmonę paliekantys darbuotojai teigia, kad tai daryti priversti dėl per mažo darbo užmokesčio. Tačiau, anot personalo paieškos specialistų, tikrosios kolegų išėjimo priežastys būna daug rimtesnės.

„Neretai bendrovė, kurioje dažnai keičiasi darbuotojai, turi rimtų įmonės valdymo problemų. Jos gali būti veiklos planavimo, organizavimo ar vadovavimo srityje. Nieko nuostabaus, kad tokioje įmonėje prastas mikroklimatas, darbuotojai praranda motyvaciją, nesutampa vertybės“, – sako personalo paieškos, atrankos ir valdymo kompanijos „Search & Selection“ direktoriaus pavaduotoja Kristina Mėlynyte.

Dėl didelės darbuotojų kaitos sutrinka įmonės veikla, bendrovė patiria nemažų finansinių nuostolių, todėl darbuotojai artimiausiu metu vargiai gali svajoti apie premijas ar kitas motyvacines priemones.

Lojalus darbuotojas – lojalus klientas

Ne viena pasaulio kompanija atliko tyrimus, siekdama išsiaiškinti lojalių darbuotojų skaičių. Vidutiniškai įmonėje atsirasdavo vos 25 proc. darbuotojų, vadinančių save lojaliais ir ketinančių įmonėje padirbėti dar bent dvejus metus. Darbdaviai teigia įsitikinę, jog lojalių klientų skaičius tiesiogiai proporcingas lojalių darbuotojų skaičiui. „Nuolatinė darbuotojų kaita nepadeda išlaikyti aukšto aptarnavimo lygio. Ne paslaptis ir tai, klientai kad perka santykius ir stabilumą“, – teigia K. Mėlynyte.

Ant jos, lojalūs darbuotojai ypatingai reikalingi tose sektoriuose, kuriuose klientas prie darbuotojo prisiriša emociškai, dažniausiai tai yra paslaugas teikiančios įmonės.

Kiek kainuoja darbuotojų kaita?

Paskaičiuota, jog didžiausią pelną organizacijai atneša 25-35 metų darbuotojai, toje pačioje įmonėje dirbantys ne mažiau kaip 3 metus. Su darbuotojo išėjimu įmonė praranda vertingas išėjusių darbuotojų žinias, patirtį ir kompetencijas. „Konkrečiai skaičiuojant reikėtų įvertinti sumą, išmokomą darbuotojui išeinant, naujo darbuotojo atrankos ir apmokymo kaštus, taip pat, kiek įmonė praranda pajamų, kol neturi naujo darbuotojo,“ – vardina K. Mėlynyte.

Kitą vertus, specialistai teigia, jog nulinė darbuotojų kaita taip pat nepageidautina, nes įmonė praranda lankstumą ir gebėjimą greitai reaguoti į aplinkos pokyčius.

Gairės: 
Parašyk komentarą
  Komentuoti

  Verslas

  Vyriausybė (nuotr. Fotodiena.lt)
  Vyriausybė spręs dėl Infrastruktūrų reguliavimo tarybos steigimo sujungtų tris institucijas 2016.05.01 08:21 Vyriausybė pirmadienį ketina spręsti dėl Infrastruktūrų reguliavimo tarybos (IRT), kuri apjungtų Kainų komisiją, Ryšių reguliavimo tarnybą (RRT) ir Valstybinę energetikos inspekciją (VEI). Ministrų kabinetas pirmadienį pasitarime svarstys Energetikos ministerijos parengtą Infrastruktūrų reguliavimo tarnybos įstatymo ...
  Taupymas (nuotr. Fotolia.com)
  Finansų ministerija pritaria siūlymui įteisinti neatšaukiamus terminuotus indėlius 2016.04.30 15:45 Finansų ministerija pritaria siūlymui įteisinti naujos rūšies indėlius, kurių nebūtų galima atsiimti anksčiau laiko, išskyrus išimtines sąlygas. Ministerijos parengtame nutarimo projekte, kurį pirmadienį svarstys Vyriausybė, siūloma pritarti tai numatančioms grupės Seimo narių parengtoms Civilinio kodekso pataisoms. ...
  Parduotuvė (nuotr. Fotolia.com)
  Smeigė prekybos centrui: pažiūrėkite, kokios daržovių kainos buvo 2013 metais Kainų skirtumas šokiruoja(30) 2016.04.30 13:00 Nerimstant aistroms dėl daržovių kainų Lietuvos prekybos centruose, į portalą tv3.lt kreipėsi pasipiktinęs skaitytojas, primindamas, kokios daržovių kainos vyravo dar 2013 m. Vaikinas įsitikinęs – daržovių kainos, litais skaičiuojant į eurus, dabar paaugo „vienas prie vieno“. „Įkeliu Jums vieno prekybos centro „Maxima“ ...
  Mediena (nuotr. Fotodiena.lt/Audrius Bagdonas) (nuotr. Balsas.lt)
  Rimantas Prūsaitis: medienos kainų augimo tikimasi antroje šių metų pusėje 2016.04.30 12:22 Generalinis miškų urėdas Rimantas Prūsaitis teigia, kad pastaruoju metu kritusios apvaliosios medienos kainos antroje šių metų pusėje turėtų vėl kilti, ir tai teigiamai atsilieps šalies miškų urėdijų rezultatams. „Viską labai įtakoja medienos paklausa ir kaina. Jeigu 2014 metais apvaliosios medienos kaina viršijo 43 eurus ...
  Robertas Dargis (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
  Robertas Dargis: turime pasirinkti sritis, kuriose siekiame būti geriausi 2016.04.30 10:21 Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Robertas Dargis sako, kad Lietuva pasaulio mastu negarsėja konkrečiais produktais ir paslaugomis, todėl didžiausią sėkmę gali garantuoti ilgalaikių prioritetų nustatymas ir konkrečių sričių stiprinimas. Sveikatos technologijas jis įvardina kaip vieną perspektyviausių ...
  Sekmadienis, 2016 m. gegužės 1 d.
  Alytus
  +14
  -
  Kaunas
  +13
  2.2 m/s
  Vilnius
  +14
  2.2 m/s
  Panevėžys
  +14
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +14
  -
  Šiauliai
  +13
  2.2 m/s
  Utena
  +13
  2.2 m/s

  Vilnius

  weather value Afternoon showers
  +14
  weather value Afternoon showers
  Toks jausmas lyg būtų +6

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1
  • Remejas1-apacia
  LKL
  A-lyga

  Sekmadienis, 2016 m. gegužės 1 d.
  Alytus
  +14
  -
  Kaunas
  +13
  2.2 m/s
  Vilnius
  +14
  2.2 m/s
  Panevėžys
  +14
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +14
  -
  Šiauliai
  +13
  2.2 m/s
  Utena
  +13
  2.2 m/s

  Vilnius

  weather value Afternoon showers
  +14
  weather value Afternoon showers
  Toks jausmas lyg būtų +6