Vyriausybė, metinei infliacijai vasario mėnesį viršijus 10 proc., turėtų indeksuoti ir minimalaus gyvenimo lygio (MGL) dydį. Tačiau to daryti ji neketina ir siūlo verčiau keisti tai užtikrinantį Gyventojų pajamų garantijų įstatymą. MGL šiuo metu siekia 130 litų.

„Kadangi metinis kainų indeksas, kuris didesnis nei 10 proc., buvo paskelbtas vos prieš kelias dienas, tai šis klausimas dar nebuvo svarstytas. Kartu atkreipiu dėmesį, kad Gyventojų pajamų garantijų įstatyme numatyta, jog Vyriausybė gali atidėti indeksavimą iki 6 mėnesių“, - sakė SADM Strateginio planavimo ir socialinės aprėpties departamento direktorė Vita Safjan.

Be to, anot jos, nuo šių metų pradžios įsigaliojęs Fiskalinės drausmės įstatymas draudžia perskirstyti biudžetą metų viduryje.

V. Safjan teigimu, praėjusią savaitę SADM Seimui pateikė Darbo užmokesčio ir socialinės apsaugos išmokų indeksavimo įstatymo projektą, kuris naikintų dar 1990 metais priimtą Gyventojų pajamų garantijų įstatymą.

Jame numatyta, kad teisės aktuose vartojamas rodiklis „minimalus gyvenimo lygis“ yra tapatus ir lygus bazinei socialinei išmokai. Pasak V. Safjan, iš pradžių šios išmokos dydis būtų lygus dabar taikomam MGL - 130 litų.

Tačiau jei vartotojų kainų indeksas per dvejus metus padidėtų daugiau nei 4 proc., tai siekiant visiškai ar iš dalies kompensuoti dėl vartotojų kainų padidėjimo prarastas pajamas, bus indeksuojama valstybinė socialinio draudimo bazinė pensija ir bazinė socialinė išmoka.

Vasario mėnesį suderinta metinė infliacija (vasario mėnesį palyginti su 2007-ųjų vasario) Lietuvoje siekė 10,9 procento.

Skirtingai nei Lietuvoje, Latvijoje MGL savoka nėra praradusi pirminės prasmės. Vasario mėnesio MGL nustatytas 150 Latų (apie 700 litų).

Skaityti komentarus 2 Parašyk komentarą


  Lietuva

  Pranešta apie Vilniaus bare šautuvais ginkluotus vyrus nuotr. Broniaus Jablonsko
  Pranešta apie Vilniaus bare šautuvais ginkluotus vyrus Policininkai reagavo žaibiškai(1) 2015.11.25 22:17 Trečiadienį vakare didžiulės Vilniaus policijos pajėgos atsiųstos į alkoholinių gėrimų parduotuvę Kalvarijų gatvėje. Pareigūnus pasiekė nerimo kupinas skambutis: parduotuvėje yra ginkluoti vaikinai, jie grasina šaunamuoju ginklu. Po įvykių Prancūzijoje ir praėjusios savaitės Vilniaus istorijos su pavogtu automatu ...
  Loreta Graužinienė (nuotr. BFL)
  Loreta Graužinienė: iki Kalėdų naujojo Darbo kodekso neapsvarsčius, priėmimo sausį nebus 2015.11.26 17:36 Daug ginčų sukėlusio naujojo Darbo kodekso priėmimui būtų šaukiama Seimo neeilinė sesija, tačiau sausį Seimas dirbtų tik tokiu atveju, jeigu projektą apsvarstys ir išvadą pateiks Socialinių reikalų ir darbo komitetas, žada Seimo pirmininkė.
  Valerijus Simulik (nuotr. fotobankas.lt)
  Seimo narys Valerijus Simulik: VTEK politikams veria landą išvengti interesų konflikto 2015.11.26 17:26 Seimo narys Valerijus Simulik ketina inicijuoti Baudžiamojo kodekso nuostatų, kurios apibrėžia neteisėtą poveikį valstybėms institucijoms bei asmenims, taip pat piktnaudžiavimą užimama padėtimi ar pareigomis, pakeitimus. „Tik taip galiu reaguoti į Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimą, juo formuojamą ...
  Maitinimo įstaiga (nuotr. Policijos)
  Alytuje apvogta maitinimo įstaiga 2015.11.26 16:38 Ketvirtadienį Alytaus apskrities VPK gautas pranešimas, kad apie 4 val., išdaužyti, Alytuje, Pulko g., esančios maitinimo įstaigos, įėjimo durų ir langų stiklai. Taip pat pavogtas ant palangės buvęs pjaustymo peilis, kurio vertė siekia 350 eurų. Į vidų patekta nebuvo, patalpose rastos dvi plytos. Įvykio aplinkybes ...
  Viktoras Uspaskichas (nuotr. BFL)
  Viktoras Uspaskichas: ketinu trauktis iš aktyvios politikos (1) 2015.11.26 16:18  Europarlamentaras Darbo partijos garbės pirmininkas Viktoras Uspaskichas ketina trauktis iš aktyvios politinės veiklos. „Ne, neketinu dalyvauti nei Seimo rinkimuose, nei Europos Parlamento rinkimuose. Iš viso (ketinu-BNS) trauktis iš aktyvios politikos ir rimtai galvojau apie savo sustabdymą narystės partijoje“, - ...  Vytis

  Ketvirtadienis, 2015 m. lapkričio 26 d.
  Alytus
  -1
  -
  Kaunas
  0
  -
  Vilnius
  -3
  -
  Panevėžys
  -2
  -
  Klaipėda
  +1
  -
  Šiauliai
  -2
  -
  Utena
  -3
  -

  Vilnius

  Giedra
  -3
  Giedra
  Toks jausmas lyg būtų -8

  Išsipildymo akcija

  Sužibėk!

  Didysis Magijos šou

  • Didysis magijos šou Didysis magijos šou
  • Didysis magijos šou Didysis magijos šou
  Red Bull Flying Bach

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1
  • Remejas1-apacia

  SMScredit.lt A lyga

  Ketvirtadienis, 2015 m. lapkričio 26 d.
  Alytus
  -1
  -
  Kaunas
  0
  -
  Vilnius
  -3
  -
  Panevėžys
  -2
  -
  Klaipėda
  +1
  -
  Šiauliai
  -2
  -
  Utena
  -3
  -

  Vilnius

  Giedra
  -3
  Giedra
  Toks jausmas lyg būtų -8