Vyriausybė, metinei infliacijai vasario mėnesį viršijus 10 proc., turėtų indeksuoti ir minimalaus gyvenimo lygio (MGL) dydį. Tačiau to daryti ji neketina ir siūlo verčiau keisti tai užtikrinantį Gyventojų pajamų garantijų įstatymą. MGL šiuo metu siekia 130 litų.

„Kadangi metinis kainų indeksas, kuris didesnis nei 10 proc., buvo paskelbtas vos prieš kelias dienas, tai šis klausimas dar nebuvo svarstytas. Kartu atkreipiu dėmesį, kad Gyventojų pajamų garantijų įstatyme numatyta, jog Vyriausybė gali atidėti indeksavimą iki 6 mėnesių“, - sakė SADM Strateginio planavimo ir socialinės aprėpties departamento direktorė Vita Safjan.

Be to, anot jos, nuo šių metų pradžios įsigaliojęs Fiskalinės drausmės įstatymas draudžia perskirstyti biudžetą metų viduryje.

V. Safjan teigimu, praėjusią savaitę SADM Seimui pateikė Darbo užmokesčio ir socialinės apsaugos išmokų indeksavimo įstatymo projektą, kuris naikintų dar 1990 metais priimtą Gyventojų pajamų garantijų įstatymą.

Jame numatyta, kad teisės aktuose vartojamas rodiklis „minimalus gyvenimo lygis“ yra tapatus ir lygus bazinei socialinei išmokai. Pasak V. Safjan, iš pradžių šios išmokos dydis būtų lygus dabar taikomam MGL - 130 litų.

Tačiau jei vartotojų kainų indeksas per dvejus metus padidėtų daugiau nei 4 proc., tai siekiant visiškai ar iš dalies kompensuoti dėl vartotojų kainų padidėjimo prarastas pajamas, bus indeksuojama valstybinė socialinio draudimo bazinė pensija ir bazinė socialinė išmoka.

Vasario mėnesį suderinta metinė infliacija (vasario mėnesį palyginti su 2007-ųjų vasario) Lietuvoje siekė 10,9 procento.

Skirtingai nei Lietuvoje, Latvijoje MGL savoka nėra praradusi pirminės prasmės. Vasario mėnesio MGL nustatytas 150 Latų (apie 700 litų).

Gairės:  vita safjan
Parašyk komentarą
  Skaityti komentarus (2)
  Komentuoti

  Lietuva

  Darželis (nuotr. Fotolia.com)
  Darželyje įsidarbino fiktyviai: darbuotojo laukia rimti nemalonumai 2016.05.27 12:33 Alytaus miesto savivaldybė kreipėsi į Kauno apygardos prokuratūrą dėl lopšelyje-darželyje „Šaltinėlis“ buvusio fiktyvaus darbuotojo, kuriam per septynerius metus išmokėti 25,8 tūkst. eurų. Nusikalstama veika įtariama lopšelio-darželio direktorė Lilija Brusokienė. Ji nuo kitos savaitės atleidžiama iš darbo, pranešė ...
  Alytuje atidaryti pirmieji pusiaukelės namai
  Į pusiaukelės namus Alytuje persikėlė pirmieji nuteistieji 2016.05.27 12:29 Šią savaitę iš Alytaus pataisos namų į netoliese esančius pusiaukelės namus perkelti pirmieji nuteistieji. Du vyrus pagal nustatytus kriterijus atrinko Nuteistųjų perkėlimo į pusiaukelės namus komisija, pranešė Kalėjimų departamentas. Pusiaukelės namuose, įsikūrusiuose šalia Alytaus pataisos namų, iš viso gyvens iki 20 ...
  Kaunas (nuotr. Fotolia.com)
  Kaunas sulaukė ypatingo įvertinimo 2016.05.27 12:27 Kaunas pripažintas besimokančių miestų tinklo (Global Network of Learning Cities) nariu, šią savaitę savivaldybę informavo Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija. „Tai didelis pripažinimas ir dar didesnės galimybės, kuriomis privalu pasinaudoti. Kartu tai ir įpareigojimas miesto vadovams. Turime suvokti, kad miestas nėra ...
  Mokiniai (nuotr. Fotodiena.lt)
  Šokas abiturientams: praneša apie internete plintančias netikras egzaminų užduotis 2016.05.27 12:12 Policija skelbia aktyviai stebintinti elektroninę erdvę, kad užkirstų kelią brandos egzaminų užduočių galimam nutekinimui ar bandymams prekiauti netikromis užduotimis. „Pareigūnai sieks užtikrinti, kad būtų užkardomas egzaminų užduočių pardavinėjimas ar neteisėta pagalba, vykdoma elektroninėmis ryšio priemonėmis.
  Ligoninė Delyje (nuotr. SCANPIX)
  Paskelbė daugiau detalių apie avarijoje Indijoje nukentėjusią lietuvę 2016.05.27 11:45 Lietuvė, nukentėjusi per eismo nelaimę Indijoje, penktadienį pergabenta į ligoninę Delyje, BNS pranešė Užsienio reikalų ministerija. Ministerijos duomenimis, mergina, lydima Lietuvos ambasados Indijoje darbuotojos, pergabenta greitosios pagalbos automobiliu. Lietuvos būklė stabili, dėl jos galimybių grįžti į Lietuvą bus ...

  Naujausios TV3 Žinios

  Tikkurila namai


  Studijuok 2016
  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Penktadienis, 2016 m. gegužės 27 d.
  Alytus
  +23
  2.2 m/s
  Kaunas
  +23
  -
  Vilnius
  +23
  2.2 m/s
  Panevėžys
  +23
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +18
  -
  Šiauliai
  +23
  2.2 m/s
  Utena
  +23
  -

  Vilnius

  weather value Times of sun and clouds
  +23
  weather value Times of sun and clouds
  Toks jausmas lyg būtų +11

  Valiutų skaičiuoklė

  EUR

  USD

  GBP

  PLN

  Remejas1-apacia
  Oras Lietuvos žemėlapyje
  Penktadienis, 2016 m. gegužės 27 d.
  Alytus
  +23
  2.2 m/s
  Kaunas
  +23
  -
  Vilnius
  +23
  2.2 m/s
  Panevėžys
  +23
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +18
  -
  Šiauliai
  +23
  2.2 m/s
  Utena
  +23
  -

  Vilnius

  weather value Times of sun and clouds
  +23
  weather value Times of sun and clouds
  Toks jausmas lyg būtų +11
  Į viršų