Vakar Afrikos Nacijų taurės turnyre vyko paskutiniai du ketvirtfinalio mačai. Abiejuose juose kova buvo tokia atkakli, kad kurioziškai klydo ne tik žaidėjai, bet ir teisėjai, o kai kurios iš tų klaidų kainavo labai brangiai.

Paskutinių dviejų čempionatų nugalėtoja Egipto rinktinė dvikovoje su Kamerūnu pirmoji praleido įvartį, kai 26 min. Ahmedas Hassanas po kampinio galva nukreipė kamuolį į savo vartus – 0:1. Vis dėlto jau 37 min. tas pats A. Hassanas tiksliu šūviu iš toli šįkart jau į varžovų vartus išpirko savo kaltę ir išlygino rezultatą – 1:1.

Antrajame kėlinyje kiek aktyvesni buvo kamerūniečiai, tačiau jiems per 45 min. taip ir nebepavyko pasižymėti, tad komandoms santykių aiškinimąsi teko tęsti jau per pratęsimą. Jame pajėgesni buvo egiptiečiai: iš pradžių 92 min. po grubios gynėjų klaidos pasižymėjo Mohammedas Nagy Gedo, o 95 min. įvartis buvo įrašytas A. Hassanui. Tiesa, to įvarčio jis net neįmušė...

Po baudos smūgio Kamerūno vartininkas nukreipė kamuolį į skersinį, o po to jis atšoko į aikštę. Nors kamuolys net nelietė vartų linijos, mačo arbitrai priėmė neįtikėtiną ir nepaaiškinimą sprendimą – įskaitė įvartį ir taip galutinai palaidojo Kamerūną.

Kitose rungtynėse susitiko Nigerija ir Zambija. Nei per 90 min., nei per pratęsimą įvarčių pasiekta nebuvo, tad rinktinėms teko mušti 11 metrų baudinius. Čia tikslesni buvo Nigerijos futbolininkai, kurie laimėjo seriją 5:4 ir pateko į turnyro pusfinalį.

Priminsime, kad pusfinalyje tarpusavyje varžysis Alžyras–Egiptas ir Gana–Kamerūnas.

Rungtynių statistika:

Egiptas Kamerūnas 3:1 (1:1, 1:1; 2:0), po pratęsimo.

Įvarčiai: 26 min. A. Hassanas (į savus vartus) 0:1, 37 min. A. Hassanas 1:1, 92 min. M. Nagy Gedo 2:1, 95 min. A. Hassanas 3:1.

Nigerija – Zambija 0:0 (0:0, 0:0; 0:0), po 11 metrų baudinių serijos – 5:4.