pasaulio plaukimo čempionatas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „pasaulio plaukimo čempionatas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „pasaulio plaukimo čempionatas“.

Publikos švilpimo sulaukusi pasaulio vicečempionė iš Izraelio: „Nešu čia Izraelio vėliavą ir tuo didžiuojuosi“

Paskutinę pasaulio plaukimo čempionato Dohoje (Kataras) dieną sidabro medalį iškovojo Izraelio sportininkė Anastasia Gorbenko. Ukrainiečių kilmės sportininkė 400 m kompleksiniu būdu įveikė per 4 min. 37.36 sek. A.Gorbenko likus 50 m iki finišo dar pirmavo, tačiau neatlaikė britės Freyos Colbert (4:37.14) spurto. Trečia atplaukė italė Sara Franceschi (4:37.86). 20-metė A.Gorbenko pirmą kartą karjeroje iškovojo medalį pasaulio plaukimo čempionate olimpiniame (50 m ilgio) baseine.
2024-02-19

Titulą pasaulio čempionate apgynusi Rūta Meilutytė sulauks solidžių piniginių premijų

Sekmadienį Dohoje vykusiame pasaulio plaukimo čempionate Rūta Meilutytė triumfavo 50 m krūtine rungtyje, apgynė titulą ir užsikabino aukso medalį. Finale 50 m distanciją R. Meilutytė įveikė per 29.40 sek. ir 0.11 sek. aplenkė kinę Qianting Tang, kuri liko antra. R. Meilutytė tapo pirma sportininke istorijoje, 3 kartus laimėjusia moterų 50 m plaukimo krūtine finalą pasaulio čempionatuose ilgame baseine. Dar įspūdingiau tai, kad lietuvė auksą laimėjo 3 kartus paeiliui.
288 2024-02-19

Močiutei aukso medalį skyrusi Rūta Meilutytė: „Labai didžiuojuosi savimi ir Lietuva“

Dohoje (Katare) vykęs pasaulio plaukimo čempionatas baigėsi džiugia nata. Nepakartojama Rūta Meilutytė 50 m krūtine rungtyje iškovojo aukso medalį ir apgynė pasaulio čempionės titulą.  Distanciją lietuvė įveikė per 29.40 sek. ir buvo pirmoji bei sugebėjo aplenkti trečią kartą iš eilės Azijos rekordą pagerinusią Q.Tang (29.51). Bronza tenkinosi italė Benedetta Pilato (30.01). 2023 m. R. Meilutytė Fukuokoje (Japonija) ne tik iškovojo auksą, tačiau ir pagerino pasaulio rekordą.
229 2024-02-18

Nepakartojama Rūta Meilutytė apgynė pasaulio čempionės titulą

Sekmadienį Dohoje (Katare) paskutinį kartą šiame pasaulio plaukimo čempionate į baseiną šoko pasaulio čempionė ir rekordininkė Rūta Meilutytė.  Savo pagrindinę rungtį – 50 m krūtine – ji įveikė per 29.40 sek. ir pasipuoš aukso medaliu! Taip ji ne tik iškovojo čempionės titulą, bet ir jį apgynė. Kaip ir buvo spėjama prieš finalą, R. Meilutytei rimčiausią iššūkį metė kinė Qianting Tang.
2024-02-18

Arti pasaulio rekordo plaukusi Rūta Meilutytė – pasaulio čempionato finale

Dohoje (Katare) tęsiasi Pasaulio plaukimo čempionato kovos. Pusfinalyje šįvakar varžėsi ir Rūta Meilutytė.  50 m krūtine lietuvė pusfinalyje įveikė per 29.42 sek. ir savo pusfinalyje buvo pirma. Toks laikas jai garantavo ir pirmą vietą bendroje įskaitoje. Finale R. Meilutytė varžysis sekmadienį vakare.  Pasaulio rekordas, kurio ritmu plaukė kaunietė yra užfiksuotas jos pačios 2023 m. — 29.16 sek.  B. Pilato taip pat plaukė greičiau nei per 30 sek.
278 2024-02-17

Debiutą pasaulio čempionate Mantui Kaušpėdui apkartino diskvalifikacija: „Kitąmet grįšiu stipresnis“

Šeštadienį trys Lietuvos plaukikai Dohoje (Kataras) tęsė pasirodymą Pasaulio plaukimo čempionate. Deja, tik Rūtai Meilutytei pavyko patekti į pusfinalį.  Apmaudžiai atranka susiklostė jaunajam plaukikui Mantui Kaušpėdui. Jis šoko į baseiną 50 m nugara rungtyje, tačiau po plaukimo teisėjai nusprendė lietuvį diskvalifikuoti, tad jo laikas (25.63 sek.) buvo panaikintas.
2024-02-17

Rūta Meilutytė užtikrintai pateko į pasaulio čempionato pusfinalį

Lietuvos plaukikai tęsia savo pasirodymą Dohoje (Kataras) vykstančiame Pasaulio plaukimo čempionate. Šeštadienio rytą į baseiną šoko trys lietuviai.  Pirmoji šįryt pasirodymą pradėjo Smiltė Plytnykaitė, kuri varžėsi 50 m laisvu stiliumi rungtyje. Deja, lietuvė distanciją įveikė tik per 26.31 sek. ir savo atrankoje buvo paskutinė.  Bendroje įskaitoje ji užėmė tik 45-ą vietą ir buvo toli nuo pusfinalio ribos.
387 2024-02-17

Čempionatą apibendrinusi Lietuvos vyrų plaukimo komanda laurus skyrė treneriams: „Čia tik jų dėka“

Lietuvos vyrų plaukimo komanda 4 po 200 metrų estafetės finale penktadienio vakarą užėmė septintąją vietą. Nepaisant to, kad finale medalio iškovoti nepavyko, plaukikai apibendrino įspūdžius iš čempionato ir dar kartą pasidžiaugė iškovotu kelialapiu į olimpines žaidynes bei pagerintu Lietuvos rekordu. „Jaučiau, kad buvo nelengva, apšilime irgi kūnas jau buvo sunkus, stengiausi padaryti, ką galėjau. Ryte padarėme, buvome laimingi, o dabar tiesiog reikėjo pakentėti.
2024-02-16

Lietuvos vyrų plaukimo estafetės rinktinė pasaulio plaukimo čempionato finale liko 7-ta

Lietuvos plaukikai tęsia pasirodymą pasaulio čempionate Dohoje. Šventinį mūsų šaliai penktadienio rytą Lietuvos vyrų 4 x 200 m estafetės rinktinė pradžiugino visą šalį pagerintu rekordu ir kelialapiu į olimpines žaidynes, o vakare įvykusiame finale užėmė 7-ąją vietą. Ketvertuką šiame pasaulio čempionate sudarė istorinį sidabrą iškovojęs Danas Rapšys, Tomas Navikonis, Tomas Lukminas ir Rokas Jazdauskas. Finaliniame plaukime ketvertukas distanciją įveikė per 7:11:57 min.
92
2024-02-16

Nemalonios naujienos: Kotryna Teterevkova priversta praleisti pasaulio čempionato finalą

Kataro sostinėje Dohoje tęsiasi „World Aquatics“ pasaulio plaukimo čempionatas. Penktadienio vakarą moterų 200 m plaukimo krūtine finale turėjo dalyvauti Kotryna Teterevkova, tačiau skelbiama, kad dėl ligos lietuvė finale nepasirodys. Pranešama, kad į apšilimą baseine atvykusi sportininkė pajautė karštį, o paaiškėjus, kad turi temperatūros išvyko atgal į viešbutį. Tiesa, lietuvė turėjo varžytis antrajame pasaulio čempionato finale šį vakarą.