ornitologas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „ornitologas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „ornitologas“.

Pamačiusi, kas slapta vyksta jos kieme, Vaida griebė telefoną: įspėja visus

Atbudus gamtai, į Lietuvą sugrįžo visa įvairovė paukščių, tačiau kartais sparnuotieji ima stebinti savo elgesiu – Vaida užfiksavo, kaip žvirblis, rodos, „lesa“ namo sieną, o kiti, būna, skundžiasi, kad geniai iškala skyles naujos statybos namų fasaduose. Toks paukščių elgesys gali nustebinti, tačiau Lietuvos ornitologų draugijos (LOD) direktorius, vyr. biologas ekspertas Liutauras Raudonikis nuramina – vieninteliai paukščiai, kurie gali pridaryti žymesnės žalos namo fasadui, yra geniai.
Prieš 11 val.

Lietuvos pajūryje sprogdindami garsiniai užtaisai – taip siekiama sumažinti invazinių paukščių

Juodkrantėje prasidėjo kormoranų perėjimo metas. Nenorėdami, kad šių medžius ir miškus savo išmatomis naikinančių paukščių kolonija augtų, ornitologai pradeda juos baidyti sprogdindami garsinius užtaisus. Išsigandę kormoranai palieka lizdus ir kol į juos grįžta, kiaušiniai jau būna atšalę ir paukščiukai nebeišsirita.  Daugiau apie tai – TV3 žiniose. Ornitologai Juodkrantėje žengia gilyn į mišką, tiesiai į kormoranų koloniją.

Lietuvoje atrado naują paukščių rūšį: pamatykite, kaip atrodo

Šilutės rajone, Rupkalviuose, buvo pastebėta nauja Lietuvoje paukščių rūšis – stepinė pempė. Ir šio ilgai laukto ir galiausiai sulaukto paukščio „atradimo“ garbė tenka ne kam kitam, o kėdainiečiui, Šėtoje gimusiam ir augusiam ornitologui Vytautui Eigirdui. Pastebėjo netikėtai Paukščių pažinimo vadove „Europos paukščiai“ rašoma, kad stepinė pempė yra 27–30 cm. ilgio paukštis, perintis sausose Centrinės Azijos ir Pietvakarių Sibiro stepėse, dažnai gana toli nuo vandens.
2024-04-26

Pamačiusi, kas slepiasi jos kieme, klaipėdietė pritrūko žodžių: parodė visiems

Klaipėdos rajone, nuosavame name gyvenanti Raminta grįžusi po keleto dienų išvykos savo kieme rado neįtikėtiną dalyką – vazone įsitaisiusią perinčią antį. Raminta buvo keletą dienų išvykusi iš namų ir grįžusi pastebėjo, kad terasoje yra išrautos jos svogūninės gėlės ir pilna žemių ant terasos grindų. Priėjus arčiau ji pamatė perinčią antytę. Tuomet su vyru nusprendė, jog reikia patikrinti, ar yra kiaušinių – galbūt dar yra galimybė neleisti jai čia perėti.
2024-04-09

Užfiksuoti pirmieji gandrai: paaiškino, ką tai išduoda

Socialiniuose tinkluose pradėjo plisti nuotraukos, kuriose buvo užfiksuoti gandrai. Lietuvos gyventojai pradėjo džiaugtis šiuo vienu pirmųjų pavasario ženklu, tačiau Lietuvos ornitologų draugijos ornitologas Gediminas Petkus atskleidė kitą versiją, kodėl šiuo metu galime pamatyti gandrų. Vasario 26 dieną, kelyje Klaipėda – Utena, Donatas Arlauskas užfiksavo lizde stovintį gandrą.
2024-02-28

Užfiksavo neįprastą vaizdą: jis pranašauja pavasarį

Lietuvoje jau pasirodė pirmieji pavasario pranašai – iš šiltų kraštų parskrido pirmieji paukščiai. Tiek ornitologai, tiek gyventojai įvairiuose šalies regionuose fiksuoja gerves, pastebėtos ir žąsys. O ar sparnuočiai nerizikuoja taip anksti grįžti į Lietuvą, žiūrėkite reportaže. Alytaus rajono gyventojas negalėjo patikėti savo akimis, jo užfiksuotame vaizdo įraše – apsnigtoje pamiškėje stipinėja pora gervių.

Prie daugiabučių – ištisi paukščių kapinynai: jie žūsta atsitrenkdami į namų langus

Lietuvoje pats rudeninės paukščių migracijos įkarštis. Ventės rago ornitologai per parą kartais sužieduoja net po 7000 sparnuočių. Bežieduodami sako pastebintys ir daug pokyčių – šylantis klimatas keičia ir paukščių elgseną. Anksčiau rugsėjį kregždžių pasitaikydavo vos viena kita, o dabar dar neišskridusių – dešimtimys tūkstančių. Ankstyvas rytas Ventės rage. Nors saulė dar neseniai patekėjusi, ten darbas virte verda.
Aktualijos 2023-09-24

Jautrus vaizdas Šilutėje: gamtos mylėtojo kapą lanko gandras

Su „Šilokarčemos“ redakcija jautria istorija pasidalino šilutiškis Domas Česnakauskas. Pasak vyro, pamatytas vaizdas sujaudino iki širdies gelmių. Vyras važiavo pro Ventės kapinaites. Staiga pamatė išskirtinį paminklą. Todėl net sustojo. „Iškart pagalvojau, kad čia pastatytas naujas išskirtinis paminklas su gandro atvaizdu. Tačiau sustojęs jį pažiūrėti, pamačiau, kad išties ten tiesiog gyvas paukštis.
468 2023-08-08

Paaiškino keistą kormoranų elgesį: kartais jie išspjauna žuvį, kuri gali būti net apvirškinta

Lietuvoje daugėja kormoranų – tvirtina ornitologai. Specialistai atidžiai stebi, kaip šie, įvairiais, dažnai iš piršto laužtais mitais apipinti paukščiai gyvena, kuo maitinasi ir kaip peri jauniklius. „Būna neperintys arba jaunikliai, kurie palikę lizdus, jie iš kolonijos dar nepabėgę, kurį laiką dar gyvena kartu aplinkui prie kolonijos iki rugsėjo mėnesio ir tada tupi ne lizduose, bet aplinkiniuose medžiuose“, – pasakoja Klaipėdos universiteto ornitologas Julius Morkūnas.
2023-07-30

Vaizdas Dzūkijos miške pradžiugino ornitologus – sulaukė trokštamo gyventojo su pačia

Ornitologai skelbia gerą žinią: itin retų paukšių – juodųjų gandrų – populiacija, nors ir lėtai, bet auga. Šiomis dienomis ornitologai žieduoja paukščių jauniklius ir netveria džiaugsmu, nes viename lizde aptiko net keturis mažylius. Nors juodojo gandro lizdas Giraitės miške, netoli Lazdijų – net keliolikos metrų aukštyje ir lizde vieni mažyliai, ornitologas Darius Musteikis sako, kad būnant čia reikia kalbėti kuo tyliau. Juodieji gandrai – labai saugosi žmogaus ir yra jautrūs garsams.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų