bijūnai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „bijūnai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „bijūnai“.

Padarykite tai savo bijūnams: žydės kur kas ilgiau

Bijūnas (Paeonia) – daugiametis žolinis, rečiau krūminis, augalas, priklausantis bijūninių augalų šeimai. Sumedėjęs bijūnas, kitaip krūminis, savaime auga Rytų Azijoje, žolinis – Viduržemio jūros regione, Azijos subtropinio klimato juostoje, Šiaurės Amerikos vakaruose. Gamtoje bijūnai auga pievose, uolingose vietose, krūmynuose. Skirtingų rūšių bijūnai užauga nuo 50 ir virš 200 cm aukščio. Bijūnų lapų būna įvairių dydžių ir formų, jie dukart ar triskart trilapiai, blizgūs.
2024-05-30

Pražydo bijūnai: mokslininkai užsimena apie gydomąsias šių gėlių savybes

Kaune prasideda masinis bijūnų žydėjimas. Kadaise laikyti birželio vidury švenčiamų Antano varduvių gėlėmis, dabar bijūnai visu grožiu stebina jau gegužės pabaigoje. Lietuviai šias gėles augina nuo seno ir žavisi, o mokslininkai tiria jų vaistines savybes ir atskleidžia gydomąją galią.  Daugiau apie tai – TV3 žiniose.  Bijūnų kolekcijos puoselėtoja sako, kad šiemet bijūnai žiedus išskleidė kaip niekad anksti.

Padarykite tai savo bijūnams: apdovanos nuostabiais žiedais

Ar jūs auginate bijūnus? Jei taip, šis receptas jums labai pravers, nes pagal jį galite užsiauginti nuostabiai vešlius krūmus su didžiuliais žiedais! Pabandykite, šis tręšimo metodas yra kaip tik tai, ko reikia! Ne visos gėlės gali prilygti bijūnų grožiui. Sodrūs rausvi rutuliai, augantys iš žalių krūmų, puošia ir vasarnamį, ir gėlyną prie miesto daugiaaukščio. Kad bijūnai žydėtų gausiai ir gražiai, juos būtina tręšti! Nutirpus sniegui jau galima pamatyti pirmuosius mažus ūglius.
2024-05-06

Šiaulietė sode augina kitų išmestus augalus: vaizdas atima žadą

Šiaurės Lietuvoje, Šiaulių krašte, gyvenančią Liną Pulokaitę galima pavadinti ne tik paprasta sodininke, tačiau ir „augalų gydytoja“. Daugiau nei 20 metų sodo aplinka besirūpinanti moteris pasakoja, kad pastaruosius 5-6 metus ji sodina tik „nurašytus“, niekam nebereikalingus augalus. „Patinka juos atgaivinti – nusiperku ar tai su akcija, ar priglaudžiu išmestus ir tuomet žiūriu, ar atgys, ar ne“, – nusišypso.
2023-07-07

Bijūnai pražydo kaip niekad anksti: Kauno VDU botanikos sodas rodo 700 veislių

Kaune žiedais gausiai jau pasidabino didžiausias Lietuvos bijūnynas. Specialistai sako, kad šiemet lepinami šilumos bijūnai žiedus išskleidė kaip niekad anksti. Kolekcijoje apie 700 skirtingų bijūnų, o ypatingą vietą užima puoselėjamos lietuvių selekcininkų išvestos veislės. Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode šiemet kaip niekad anksti sužydo bijūnai. Jie vilioja kvapų ir spalvų jūra, ten žydi beveik 700 jų kolekcinių numerių.
2023-06-11

Metas sodinti bijūnus: pasakė, kaip pasiruošti

Bijūnai – krūmas, kuris daugelį nustelbia ne tik savo žiedų grožiu, tačiau ir maloniu kvapu. Visgi tam, kad kitąmet sulauktume puikaus bijūnų derėjimo ir žydėjimo, pasiruošti sezonui būtina jau dabar. Sodininkystės ekspertė Sandra Stanislavičė teigia, kad kasti ir sodinti bijūnų šaknis galima tol, kol „galima pirštus sukišti į žemę“. Norint pasisodinti bijūnus ir sulaukti jų žydėjimo vasaros pradžioje, šaknis galima pirkti prekybų centruose, iš augintojų, turguose, mugėse.
2022-09-29

Rugpjūtį padarykite tai savo gėlėms: kitąmet nustebins žiedų gausa

Rugpjūtis – idealus laikas pasirūpinti nužydėjusiomis daugiametėmis gėlėmis. Jas galite perkelti, dauginti ar papildomai tręšti. Tačiau atliekant persodinimo darbus svarbus ne tik kastuvas ir darbo pirštinės – pasiruoškite natūralių dezinfekcinių priemonių ir prieš iškasant augalus pasidomėkite, kur koks augalas mėgsta augti. Nuo persodinimo sėkmės priklausys, ar gėlės ateinančiais metais toliau dovanos ryškiaspalvius žiedus.
2022-08-16

Padarykite tai savo bijūnams: atsidėkos įspūdingais žiedais

Bijūnams, hortenzijoms, hibiskiams ir kitiems augalams dažniausiai reikia atramos. Pasirodo, viskas yra labai paprasta: tereikia tinkamai surišti šių gėlių krūmus. Įvertinkite, kur yra 4 pagrindiniai augalo taškai – pietūs, šiaurė, vakarai ir rytai. Virvę pritvirtinkite laisva kilpa maždaug 30 cm nuo žemės ir viršutinių ūglių dalyje. Pritvirtinkite virvę pietinėje augalo pusėje prie tolimiausio stiebo. Tempkite šią virvę per centrą link šiaurinės pusės ir suriškite.
2022-07-13

Bijūnus išlaikysite daug ilgiau: padės šios gudrybės

Gėles geriausia skinti auštant, nes tuomet pumpurai dar nebūna iki galo prasiskleidę. Vis dėlto, vertėtų neskinti tokių gėlių, kurių pumpurai visiškai neišsiskleidę, nes jie gali ir neišsiskleisti. Nuskintus bijūnus patartina nuplauti, o jų stiebus nupjauti kampu (juos patrumpinkite 2–3 cm). Nupjaukite tuos lapus, kurie mirktų vazos vandenyje.
2022-07-04

Kauno Botanikos sode pražydo bijūnai: pasigrožėti kolekcija plūsta masės žmonių

Nors ir kiek vėluodamos, karališkus žiedus jau išskleidė vienos mylimiausių lietuvių gėlių – bijūnai. Kaune Botanikos sode jų žydi keli šimtai veislių, stebinančių ir žiedų formomis, ir spalvų palete. Pasigrožėti kolekcija į Kauną plūsta gausybė lankytojų. Gamtos mylėtojai būriais skuba į turtingiausią Lietuvos bijūnyną Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode. Ten karališkus žiedus jau išskleidę šimtai bijūnų kerų.
Aktualijos 2022-06-24
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų