aklųjų riedulys

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „aklųjų riedulys“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „aklųjų riedulys“.

Su aklųjų riedulio rinktine medalius laimėjęs Valdas Gecevičius – be darbo

„Kaip netikėtai prasidėjo karjera golbole, taip netikėtai ir baigėsi“, – antradienį pranešė vyrų aklųjų riedulio treneris Valdas Gecevičius. Vadovaujant V. Gecevičiui, aklųjų riedulio rinktinė Tokijo paralimpinėse žaidynėse iškovojo bronzos medalius, o Europos čempionate Turkijoje pasipuošė auksu. Tąkart finale lietuviai 6:3 nugalėjo Ukrainos atstovus. „Didelis ačiū už palaikymą ir sveikinimus Lietuvos golbolo rinktinei, iškovojus aukso medalius Europos čempionate.
2021-12-01
Lietuvos paralimpinio komiteto archyvo nuotr.  Lietuvos paralimpinio komiteto archyvo nuotr.

Golbolas (aklųjų riedulys) sukurtas po Antrojo pasaulinio karo, 1946 m.

Skaitytojų klausėme, kada buvo sukurtas golbolas (aklųjų riedulys). Viktorinoje dalyvavo 202 žmonės. Beveik pusė – 45,3 proc. – dalyvavusiųjų apklausoje manė, kad golbolas sukurtas 1978 m. 14,9 proc. spėjo, kad šis žaidimas pradėtas žaisti 1905 m. Teisūs buvo pasirinkę antrąjį atsakymą – golbolas sukurtas 1946 m. Taip atsakė 39,8 proc. dalyvių. Šią neįgaliųjų sporto šaką akliesiems ir silpnaregiams sukūrė austras Hanzas Lorenzenas ir vokietis Seppas Reindle.
2019-07-30
Lietuvos golbolo rinktinė JAV vykusio paralimpinio atrankos turnyro finale iškovojo aukso medalius. Lietuvos paralimpinio komiteto nuotr.  Lietuvos golbolo rinktinė JAV vykusio paralimpinio atrankos turnyro finale iškovojo aukso medalius. Lietuvos paralimpinio komiteto nuotr.

Pergalė paralimpiniame atrankos turnyre lietuviams atvėrė kelią į Tokiją

Šiandien, liepos 11 dieną, po dviejų savaičių kelionių ir įtemptų kovų į Lietuvą grįžta auksą paralimpiniame golbolo (aklųjų riedulio) atrankos turnyre laimėjusi paralimpinė Lietuvos golbolo rinktinė. IBSA (Tarptautinės aklųjų sporto federacijos) organizuojamas turnyras vyko liepos 2–9 dieną Jungtinėse Amerikos Valstijose, Fort Veino mieste. Turnyre rungėsi komandos, siekiančios patekti į 2020 m. Tokijo paralimpines žaidynes.
2019-07-11

Parolimpietis Mantas Brazauskis: sportas gali suvienyti visus, esančius šalia

Golbolas, arba aklųjų riedulys, tai sporto šaka, skirta akliesiems arba silpnaregiams. Tai – pakankamai naujas sportas. Pirmasis čempionatas įvyko Austrijoje 1978 metais. O po dvejų metų jis tapo nuolatiniu sporto parolimpinėse žaidynėse. Pagrindinis žaidimo įrankis – mėlynas skambantis kamuolys. „Kadangi kamuolys yra skambantis, tai žaidėjai žaidžia su akiniais, kurie nepraleidžia šviesos.
2017-05-20

Lietuvos vyrų rinktinė – Europos aklųjų riedulio čempionato Turkijoje pusfinalyje

IBSA (Tarptautinės aklųjų sporto federacijos) Europos aklųjų riedulio (golbolo) čempionate Turkijoje dviem pergalėmis ir dviem pralaimėjimais penkių ekipų B grupės varžybas baigusi Lietuvos vyrų rinktinė sėkmingai įveikė ketvirtfinalio barjerą.
2013-11-08

Lietuvos vyrų rinktinė – Europos aklųjų riedulio čempionato Turkijoje ketvirtfinalyje

IBSA (Tarptautinės aklųjų sporto federacijos) Europos aklųjų riedulio (golbolo) čempionate Turkijoje dviem pergalėmis ir dviem pralaimėjimais penkių ekipų B grupės varžybas baigusi Lietuvos (6 tšk.) vyrų rinktinė kol kas trečia bei užsitikrino vietą ketvirtfinalyje. Lietuvos ekipa 11:4 nugalėjo ketvirtąją poziciją užimančią Vokietijos (3 tšk.) rinktinę bei 11:3 įveikė autsaidere Švedijos (0 tšk.) komandą. Vėliau lietuviai 6:11 turėjo pripažinti antrą vietą grupėje užimančios Ukrainos (6 tšk.
2013-11-06

Savaitgalį Vilniuje paaiškės golbolo superlygos nugalėtojai

Gegužės 25-26 dienomis Vilniuje ASSK "Šaltinis" salėje (Skroblų g. 3). vyks trečiasis, baigiamasis Europos aklųjų riedulio (golbolo) superlygos (Super European Goalball League - SEGL) etapas, po kurio paaiškės SEGL nugalėtojai. Po dviejų etapų, vykusių Suomijoje ir Švedijoje, Vilniaus aklųjų ir silpnaregių sporto klubo "Šaltinis" sportininkai yra iškovoję daugiausiai pergalių ir su 11 taškų persvara išsiveržę į ryškius superlygos lyderius.
2013-05-22

Golbolo rinktinės treneris K. Levickis: svarbiausia – medaliai, mes tik pakeitėme jų spalvą

Praėjusią savaitę Danijoje vykusiame Europos golbolo (aklųjų riedulio) čempionate sidabro medalius iškovojusios Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Karolis Levickis džiaugėsi savo auklėtinių pasiekimu, nors pastariesiems ir nepavyko apginti Senojo žemyno čempionų titulo. Europos pirmenybėse Danijoje dukart pasaulio ir dukart Europos čempionė Lietuvos rinktinė iškovojo šešias pergales ir patyrė vieną nesėkmę. Mūsų šalies komanda finale 3:9 pralaimėjo Suomijos ekipai.
2011-10-26

Lietuvos golbolo rinktinė Europos čempionate iškovojo trečiąją pergalę

Danijoje vykstančio Europos golbolo (aklųjų riedulio) čempionato trečiosiose rungtynėse A grupėje ketvirtadienį nugalėtojos titulą ginanti Lietuvos rinktinė 10:0 nugalėjo Turkijos komandą ir iškovojo trečiąją pergalę. Lietuvos komanda ketvirtadienį dar žais su Ispanijos ekipa. Lietuvos rinktinei, kurią treniruoja Karolis Levickis ir Klaidas Janeika, atstovauja Genrikas Pavliukianecas, Marius Zibolis, Mantas Brazauskis, Arvydas Juchna, Mindaugas Suchovejus ir Nerijus Montvydas.
2011-10-20

Tarptautinį golbolo turnyrą Vilniuje laimėjo Lietuvos komanda

Vilniuje vykusio antrojo tarptautinio golbolo (aklųjų riedulio) turnyro sporto klubo „Šaltinis“ taurei laimėti finale sekmadienį pirmoji „Šaltinio“ komanda 7:2 (2:1) nugalėjo Malmės „Fifh“ (Švedija) ekipą. Antroji „Šaltinio“ komanda turnyre užėmė trečiąją vietą. Ji „mažajame“ finale 11:7 (8:1) įveikė Alžyro rinktinę. Geriausiu turnyro gynėju pripažintas ilgametis „Šaltinio“ ir Lietuvos rinktinės narys Saulius Leonavičius.