• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Skalbimo mašinoje greitai kaupiasi pelėsis ir kalkės, jei reguliariai jos nevalote. Tačiau vieno eksperto teigimu, pelėsį ir kalkes iš skalbimo mašinos galima pašalinti be vargo – jis papasakojo, kaip tai padaryti.

Skalbimo mašinoje greitai kaupiasi pelėsis ir kalkės, jei reguliariai jos nevalote. Tačiau vieno eksperto teigimu, pelėsį ir kalkes iš skalbimo mašinos galima pašalinti be vargo – jis papasakojo, kaip tai padaryti.

REKLAMA

Pelėsis ir kalkės skalbimo mašinoje yra dvi pagrindinės problemos. Pelėsis, susikaupęs skalbimo mašinoje, gali likti ant drabužių, patalynės ir rankšluosčių net po skalbimo, be to, dėl šios priežasties atsiranda nemalonus kvapas.

Nors skalbiniai ir lieka be dėmių, skalbimo mašinos viduje gali kauptis purvas, skalbimo priemonių likučiai, rašo express.co.uk.

Kalkių nuosėdos kaupiasi ant skalbimo mašinos vamzdžių, kitų dalių ir gali sukelti gedimus, kurių remontas gali atsieiti nemenką sumą.

Tad kaip atsikratyti pelėsio ir kalkių nuosėdų skalbimo mašinoje? Simonas Allenas, vienas iš „Fountain Filters“ įkūrėjų, pasidalijo geriausiais patarimais.

REKLAMA
REKLAMA

Simonas teigė, kad pelėsio ir kalkių nuosėdų skalbimo šalinimas padeda ne tik palaikyti švarą, bet ir padidinti prietaiso ilgaamžiškumą.

REKLAMA

Kaip panaikinti pelėsį iš skalbimo mašinos?

Remdamasis savo patirtimi, ekspertas pasidalijo geriausiais būdais, kurie daro stebuklus – pasinaudojus šiais triukais skalbimo mašinoje pelėsio ir kalkių neliks nė kvapo.

Simonas primena skalbimo mašinos valymą atlikti tik tada, kai ji yra tuščia. Vienas paprasčiausių būdų naikinti pelėsį – į skalbimo mašiną įpilti du puodelius acto ir paleisti aukštos temperatūros skalbimo programą.

Actas yra natūrali dezinfekavimo priemonė, kuri puikiai tinka pelėsiui išnaikinti nepažeidžiant skalbimo mašinos vidinių dalių.

REKLAMA
REKLAMA

Po skalbimo ciklo naudojant actą jis rekomenduoja įdėti pusę puodelio sodos tiesiai į skalbimo mašinos būgną ir paleisti dar vieną skalbimą aukštoje temperatūroje.

Jis paaiškino: „Soda papildo actą, nes valo giliau ir pašalina bet kokius likusius kvapus.“

Taip pat svarbu nepamiršti ir skalbimo priemonių stalčiaus ir durelių sandariklio, nes šiose vietose labiausiai veisiasi pelėsis.

Tiesiog išimkite skalbimo priemonių stalčių ir pamerkite jį į acto tirpalą. Naudodami tą patį tirpalą ir minkštą šluostę arba dantų šepetėlį, išvalykite durų sandariklių plyšius, kuriuose dažnai slepiasi pelėsis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kad ateityje nesusidarytų pelėsis, po skalbimo palikite dureles atidarytas, kad oras cirkuliuotų ir išdžiovintų likusią drėgmę – tai paprastas, bet veiksmingas sprendimas.

Vis tik, jei reikia pašalinti kalkes iš skalbimo mašinos, Simonas pataria imtis kitokių priemonių. Jis teigė, kad aukštos temperatūros skalbimo programa ir citrinos rūgštis „daro stebuklus“, kai reikia pašalinti įsisenėjusias kalkių nuosėdas.

Ekspertas teigė, kad po kiekvieno skalbimo mašinos naudojimo taip pat reikia nedelsiant nuvalyti būgną ir durelių sandariklį, kad nesusidarytų sąlygos, palankios pelėsiui ir kalkėms atsirasti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų