atlyginimas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „atlyginimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „atlyginimas“.

Tyrimas: algas „vokeliuose“ gaunančių žmonių pažįsta beveik trečdalis Lietuvos gyventojų

Lietuvoje mažiau negu trečdalis (29 proc.) žmonių nurodo, jog pažįsta asmenų, kurie dirbo nelegaliai ar yra gavę darbo užmokestį „vokelyje“. Be to, kas antras (52 proc.) šalies gyventojas pastebi, kad šešėlinė ekonomika turi įtaką asmeniniam gyvenimui, rodo skaidraus verslo iniciatyvos „Baltoji banga“ užsakymu gegužę atlikta gyventojų nuomonės apklausa. Pasak „Baltosios bangos“ tarybos pirmininkės Rūtos Skyrienės, šiemet iki 29 proc.
Prieš 24 min.

Atlyginimai Latvijoje per metus išaugo 11 proc.

Vidutinis paskaičiuotas (bruto) mėnesio atlyginimas Latvijoje už visą darbo dieną pirmąjį šių metų ketvirtį buvo 11,0 proc. didesnis nei tuo pat metu pernai – 1623 eurai, ketvirtadienį skelbia nacionalinė statistikos tarnyba. Vidutinis mėnesio darbo užmokestis iki mokesčių viešajame sektoriuje augo 16,3 proc. iki 1657 eurų, privačiame sektoriuje – 8,9 proc. iki 1614 eurų. Vidutinis paskaičiuotas valandos darbo atlygis ūgtelėjo 16,0 proc. iki 10,65 euro.
2024-05-30

Darbo užmokestis „ant popieriaus“ per 2023 metus augo: siekė 2013,8 eurų

Darbo užmokestis prieš mokesčius (bruto) šalies ūkyje per 2023 m. padidėjo 12,6 proc., praneša Valstybės duomenų agentūra. 2023 m. vidutinis mėnesinis bruto darbo užmokestis šalies ūkyje, įskaitant individualiąsias įmones, sudarė 2013,8 eurų ir, palyginti su 2022 m., padidėjo 12,6 proc. Viešajame sektoriuje jis sudarė 2115,6 eurų ir buvo 13,1 proc. didesnis, privačiajame – 1973,1 eurų ir buvo 12,4 proc. didesnis.
2024-05-22

Aktualu, kai prašo dirbti daugiau: kada turite reikalauti ne tik didesnės algos, bet ir atostoginių

Kai kolegos suserga ar išeina atostogų, neretai tenka juos pavaduoti – dirbti arba daugiau, arba ilgiau, arba atlikti papildomas, o kartais ir visai kitas darbo funkcijas. Vis tik svarbu nepamiršti, kad visa tai turi būti sutarta formaliai: tiek dėl atlyginimo, tiek dėl darbo valandų, tiek dėl pareigų. Darbuotojui sutikus su naujomis, laikinomis sąlygomis, mokama ne tik didesnė alga, bet ir atostoginiai.
2024-05-19

Ieško vairuotojo-paramediko: atskleidė, kiek mokės

GMP tarnyba, Kauno rajono teritorinis skyrius savo socialinio tinklo paskyroje pasidalino darbo skelbimu – ieškomas vairuotojas-paramedikas. Jie atskleidė, koks atlyginimas laukia darbuotojo. „Kviečiame prie mūsų komandos prisijungti energingą, motyvuotą ir iššūkių nebijantį, galintį vairuoti GMP automobilį, paramediką ar būsimą kolegą, dar tik siekiantį paramediko kvalifikacijos.
2024-04-22

Taip gali nutikti ir jūsų darbe: dingusius pinigus nuskaičiuoja nuo algų

Jei po jūsų pamainos darbovietėje trūktų pinigų, ar sutiktumėte, kad dingusi suma būtų išskaičiuota iš jūsų atlyginimo, net jei nesate kalti? Kai kuriuose prekybos tinkluose net ir nedidelė kasininko klaida lemtų mažesnę algą. Tuo metu kitur, jei nepavyksta išaiškinti priežasties ar kaltininko, dingusius pinigus padengia pati parduotuvė.
2024-04-21

Džiugi žinia dirbantiesiems – praneša, kad 89 proc. Lietuvos įmonių planuoja kelti atlyginimus

Iš Kelmės rajono – tiesiai į Lenkiją ar Ispaniją. Tokį popierinių puodelių gamybos verslą 2016 m. įsuko vienos įmonės vadovai. Kalbinti darbuotojai ir savo veikla, ir atlyginimais patenkinti. Štai vyriausioji pakuotoja Ieva uždirba per tūkstantį eurų, sausį alga esą pakilo maždaug šimtu eurų.  „Atlyginimai geri, moka laiku, visada pakelia, kai reikia. Žiūrima, kaip ir tu stengiesi, pats žmogus“, – sako vyriausioji pakuotoja Ieva.

Papildomi pinigai ar poilsis? Iki pensijos lietuviai gali ir netraukti, jeigu persidirbs

Gyventojai, gaunantys mažus atlyginimus, ieško būdų, kaip prisidurti prie atlyginimo. Tyrimai rodo, kad papildomai žmonės per mėnesį paprastai uždirba nuo 50 eurų iki 800 eurų. Kai kurie specialistai kritiškai vertina tai, kad žmonės priversti ieškoti papildomus darbus. Anot jų, darbuotojai turi uždirbti tiek, kad užtektų vieno atlyginimo iš vieno darbo. Tačiau nemažai gyventojų vis tiek ieško, kaip prisidurti prie algos.

Kada ir kaip darbdavys gali sumažinti algą: ką tokiais atvejais daryti?

Dažnas darbuotojas tikisi, kad darbdavys kiekvienais metais, o galbūt ir dažniau, didins atlyginimą. Tačiau kartais nutinka priešingai – darbdavys gali ir sumažinti algą. Darbo teisės specialistai vardija, kokiais būdais ir kada darbdavys gali sumažinti atlyginimą, ir ką daryti darbuotojams. Portalo tv3.lt skaitytojas Ramūnas skundėsi, kad darbdavys neseniai visiems kolegoms pranešė apie algų mažinimą. „Vieno susirinkimo metu visiems darbuotojams pranešė, kad algos sumažės.
2024-03-17

Milijonų eurų vertės mįslė „Žalgiriui“: ar realu tiek investuoti į vieną žaidėją?

Ar yra bent menkiausia viltis, jog Kauno „Žalgirio“ sirgaliai kitą sezoną tebematys klube žaidžiantį legionierių iš JAV Keenaną Evansą? Tai – karštas ir šiuo metu dažnai tiek krepšinio sirgalių, tiek ekspertų aptarinėjamas klausimas, kadangi panašu, jog fantastiškas žaidimas verčia amerikietį „Žalgirio“ kišenei nebeįkandamu.
90 2024-03-14
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų