Sporto naujienos

Informacija ir naujienos apie įvairias sporto šakas, varžybas, komandas ir individualius sportininkus. Rezultatai, rekordai, traumos, treniruočių ir varžybų grafikai, taip pat sportininkų ir trenerių interviu bei analizes.

Svarbios dėlionės kitam sezonui Domanto Sabonio klube: ties lietuviu – ypatingas akcentas

Domanto Sabonio atstovaujamas Sakaramento „Kings“ klubas pastaraisiais metais sugebėjo pakilti iš NBA dugno, tačiau norint tęsti geras tendencijas, tarpsezonyje reikia stipriai padirbėti. Taip apie lietuvio klubą dar nepasibaigus NBA sezonui kalba JAV krepšinio analitikai, pasak kurių – vienas svarbiausių akcentų šiai komandai yra stiprinti D. Sabonio užnugarį.
Krepšinis Prieš 11 val.

Pusfinalyje laukia Vilniaus derbis: dominavę „Wolves“ užbaigė „Neptūno“ sezoną

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) nusileido ketvirtfinalių uždanga – kovoje dėl vietos tarp keturių geriausių komandų santykius išsiaiškino Vilniaus „Wolves Twinsbet“ ir Klaipėdos „Neptūnas“. Sostinės ekipa namie 91:80 (26:16, 14:15, 24:26, 27:23) nugalėjo uostamiesčio atstovus ir serijoje triumfavo 2:1. Serijoje iki dviejų pergalių komandos buvo pasidalinusios po pergalę – „Wolves Twinsbet“ namuose laimėjo 91:84, „Neptūnas“ savo arenoje buvo atsirevanšavę su kaupu (95:76...
Krepšinis Prieš 1 val.

Suklupusi ir varžovių dovanų nesulaukusi 3x3 moterų krepšinio rinktinė baigė kovas dėl olimpinio bilieto

Lietuvos moterų 3x3 krepšinio rinktinė prarado visus šansus iškovoti bilietą į Paryžiaus olimpines žaidynes. Mūsiškės lemiamą mačą 12:16 pralaimėjo Čilei ir tikėjosi gauti dar dovanų iš kitų varžovių, bet taip neįvyko. Lietuvėms po nesėkmės reikėjo sulaukti čekių pralaimėjimo prieš Kanadą, joms pelnant mažiau nei 10 taškų. Toks scenarijus atrodė įmanomas, nes čekės rungtynėse sunkiai rinko taškus, tačiau tolimas metimas likus pusantros minutės sudaužė lietuvių viltis.
3x3 Prieš 1 val.

Pakeistas treneris nepadėjo – panevėžiečiai krito savų sirgalių akivaizdoje

Pergalę 14-ajame „TOPsport A lygos“ ture svečiuose iškovojo Kauno rajono „Hegelmann“ ekipa, kuri rezultatu 2:0 (0:0) nugalėjo savų sirgalių akivaizdoje žaidusį „Panevėžį“. 10-ąją minutę galva smūgiavo Linas Klimavičius, kamuolį sugavo Arijus Bražinskas, vos už poros minučių Klaudijaus Upsto kaire koja spirtas kamuolys drebino vartų konstrukciją. Kėlinio pabaigoje šalia vartų smūgiavo Leo Ribeiro, Jeffrey Sarpongas atliko tolimą bandymą, su juo susitvarkė varžovų vartų sargas.
Futbolas Prieš 2 min.

Imolos „Formulės 1“ kvalifikacijoje – nenustebinusi „pole“ pozicija ir veterano fiasko

Šeštadienį Imolos trasoje (Italija) vyko Emilijos-Romanijos GP „Formulės 1“ etapo kvalifikacija, kurią laimėjo olandas Maxas Verstappenas.  „Red Bull“ lyderis penktadienį buvo labai nepatenkintas bolido greičiu, bet šeštadienį visos problemos buvo išspręstos ir olandas geriausiu bandymu ratą įveikė per 1 min. 14.746 sek.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai iškovojo įtikinamą pergalę ir pateko į Turkijos lygos pusfinalį

Įtikinamą pergalę Turkijos lygos ketvirtfinalyje iškovojo Stambulo „Fenerbahče“ klubas. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai svečiuose 100:71 (16:21, 32:15, 25:16, 27:19) nugalėjo Izmiro „Petkim Spor“ krepšininkus ir seriją laimėjo 2-0. Nugalėtojų gretose išsiskyrė Nigelas Hayesas-Davisas – 27 minutės, 20 taškų (6/9 dvitaškių, 2/4 tritaškių, 2/2 baudų metimų), 4 atkovoti, perimtas ir prarastas kamuolys, 4 rezultatyvūs perdavimai, 2 pražangos bei 23 naudingumo balai.
Krepšinis Prieš 31 min.

„Olympiakos“ užbaigė Mindaugo Kuzminsko sezoną

Triuškinamą pergalę Graikijos lygos ketvirtfinalyje iškovojo Pirėjo „Olympiakos“ komanda. Georgios Bartzoko auklėtiniai išvykoje 100:68 (24:12, 25:29, 23:12, 28:15) nugalėjo Atėnų AEK ekipą ir seriją laimėjo 2 - 0. Mindaugas Kuzminskas pralaimėtojų gretose per 27 minutes įmetė 12 taškų (3/6 dvit., 1/4 trit., 3/3 baud.), sugriebė 1 kamuolį, tačiau pažeidė taisykles 4 kartus bei padarė 2 klaidas. Ignas Brazdeikis OLY gretose nežaidė. AEK: Mindaugas Kuzminskas (3/6 dvit., 1/4 trit.

„Bayer“ Vokietijos čempionato sezoną užbaigė be pralaimėjimų, o „Bayern“ gavo dar vieną niuksą

Lėverkuzeno „Bayer“ paskutinėse Vokietijos „Bundesliga“ čempionato rungtynėse namuose 2:1 nugalėjo „Augsburg“ futbolininkus. „Bayer“ jau pirmajame kėlinyje greitai įrodė savo pranašumą. Victoro Boniface ir Roberto Andricho įvarčiai padėjo įgyti šeimininkams dviejų įvarčių pranašumą 2:0. Puikia proga sušvelninti rezultato nepasinaudojo Ermedinas Demirovičius, kurio smūgiuotą kamuolį atrėmė vartininkas. „Bayer“ ir antrajame kėlinyje atliko daugiau smūgių, tačiau įvartį pelnė varžovai.
Futbolas Prieš 1 val.

Lietuvos moterų paplūdimio tinklinio rinktinė nepateko į „Tautų taurės“ turnyro Vilniuje finalą

Vilniuje vykstančiame CEV „Tautų taurės“ turnyre pasirodymą baigė Lietuvos moterų rinktinė. Lietuvės turnyro pusfinalyje 0-2 nusileido Austrijos ekipai. Būtent šios dvi komandos buvo laikomos turnyro favoritėmis, tačiau austrių pralaimėjimas slovėnėms pirmą turnyro dieną lėmė tai, kad Lietuvos ir Austrijos akistata įvyko jau pusfinalyje. Pirmose rungtynėse Ieva Vasiliauskaitė ir Ieva Dumbauskaitė 0-2 (14:21, 16:21) pralaimėjo patyrusioms austrėms Katharinai Schutzenhofer ir Lenai Plesiutschnig.

„Šiauliai“ išvykoje įsirašė svarbius tris taškus

14-ajame „TOPsport A lygos“ ture pergalę bei revanšą pasiekė FA „Šiauliai“. Saulės miesto atstovai išvykoje rezultatu 3:1 (2:0) pranoko Vilniaus rajono „TransINVEST“, o į aikštelę po ilgo laiko ir sunkios traumos sugrįžo Deividas Šešplaukis. 16-ąją minutę Simone Moschino atrėmė tolimą Egidijaus Vaitkūno bandymą, vos po kelių minučių Artūras Žulpa pavojingai smūgiavo į Luko Paukštės ginamus vartus.
Futbolas Prieš 2 val.

Net ir pralaimėjusi 3x3 krepšinio vyrų rinktinė pateko į olimpinės atrankos ketvirtfinalį

Debrecene (Vengrija) tęsiasi finalinis olimpinės vyrų 3x3 krepšinio atrankos turnyras, kuriame bilieto į Paryžių siekia ir Lietuvos rinktinė (Evaldas Džiaugys, Gintautas Matulis, Aurelijus Pukelis ir Šarūnas Vingelis). Paskutinėse A grupės rungtynėse lietuviai po dramatiškos kovos 16:18 pralaimėjo vokiečiams, bet vis tiek pateko į ketvirtfinalį užimdami antrąją grupės vietą. Rungtynių pabaigoje, lietuviams atsiliekant 16:18, teisėjai nepastebėjo, kad vokiečiai išleido kamuolį už aikštės ribų.
3x3 Prieš 2 val.

Dėl patirtos traumos „Wolves“ vidurio puolėjui sezonas – baigtas

Vilniaus „Wolves Twinsbet“ vidurio puolėjas Garrisonas Brooksas šį sezoną nebežais. Pirmųjų „Betsafe-LKL“ ketvirtfinalio rungtynių su Klaipėdos „Neptūnu“ dėl traumos nebaigusiam amerikiečiui po atliktų tyrimų nustatyta blogiausia tikėtina diagnozė – skilęs kryžkaulis. Atsistatymas po šio vieno iš dubens kaulų pažeidimo vidutiniškai trunka apie porą mėnesių, todėl gruodžio mėnesį prie sostinės ekipos prisijungęs krepšininkas nebegalės padėti komandai svarbiausiose sezono kovose.
Krepšinis Prieš 3 val.

Beatričė Juškevičiūtė pagerino beveik 15 metų gyvavusį Lietuvos rekordą

Austrijoje vykstančias „Hypo Meeting Gotzis“ septynkovininkių varžybas fantastiškai pradėjo Beatričė Juškevičiūtė. 100 m barjerinio bėgimo rungtyje lietuvė finišavo per 12.87 sek. ir pasiekė šalies rekordą bei tapo pirmąja Lietuvos sportininke, šią rungtį baigusia greičiau nei per 13 sek. Ankstesnis Lietuvos rekordas net nuo 2009 m. liepos priklausė Sonatai Tamošaitytei (13.10), o olimpinis normatyvas siekia 12.77 sek. Beatričė šioje rungtyje įvykdė Europos čempionato normatyvą.

Puikiai ketvirtąjį kėlinį sužaidę Tornado KM I-„Metga“ krepšininkai iškovojo aštuoniolikmečių auksą

Šeštadienio popietę paaiškėjo Moksleivių krepšinio lygoje (MKL) aštuoniolikmečių vaikinų (U-18) A diviziono čempionai, kuriais tapo Tornado KM I-„Metga“ krepšininkai 83:75 (21:19, 16:14, 13:25, 33:17), įveikę Kauno KM „Žalgiris“ I komandą. Prieš prasidedant ketvirtajam kėliniui jaunieji žalgiriečiai dar pirmavo 58:50, bet tada Tornado krepšinio mokyklos jaunuoliai kibo varžovams į atlapus.
Krepšinis Prieš 4 val.

Edas Butvilas pateko į turnyro Serbijoje finalą

Serbijoje vykstančio ITF serijos vyrų teniso turnyro pusfinalyje šeštadienį 19-metis Edas Butvilas (ATP-532) per 1 valandą 18 minučių 6:3, 6:3 įveikė italą Fabrizio Andaloro (ATP-656). Pirmojo seto pradžia lietuviui nebuvo sėkminga (1:3), bet vėliau E.Butvilas surengė galingą spurtą 5:0 ir net 3 iš tų geimų laimėjo „sausais“ rezultatais. Antrajame sete lygi kova tęsėsi 4 geimus. Vėliau lietuvis laimėjo dvi varžovo padavimų serijas, o F.Andaloro daugiau „break pointų“ nesusikūrė.

Kristapas Porzingis praleis konferencijos finalo pradžią

Bostono „Celtics“ komandos žvaigždė Kristapas Porzingis praleis pirmąsias dvejas Rytų konferencijos finalo rungtynes. Krepšininkas negali žaisti dėl patempto kojos raumens, jis traumą patyrė serijoje prieš Majamio „Heat“ ekipą. Latvis šiose atkrintamosiose renka 12,3 taško, atkovoja po 5 kamuolius ir atlieka 1,8 perdavimo. „Celtics“ komanda konferencijos finalo serijoje žais prieš Niujorko „Knicks“ ir Indianos „Pacers“ poros laimėtoją.
Krepšinis Prieš 5 val.

Fury paaiškino, kodėl nepažvelgė Usykui į akis: „Šitų diržų vieta – Didžiojoje Britanijoje“

Jau gegužės 18-ą dieną Rijade (Saudo Arabijoje) esančioje „Kingdom“ arenoje turėtų įvykti WBC čempiono brito Tysono Fury (34-0-1, 24 nokautai) ir WBA, IBF bei WBO čempiono ukrainiečio Oleksandro Usyko (21-0, 14 nokautų) dvikova dėl vieningo sunkiasvorių čempiono titulo. Dvikova buvo perkelta iš vasario 17-osios, kuomet T.Fury treniruotėje patyrė traumą – kirstinę žaizdą. Po finalinės spaudos konferencijos T.Fury pasielgė neįprastai – net nepažvelgė O.Usykui į akis.

Jaunojo Lavrinovičiaus vedina komanda – trečiosios vietos savininkė

Šeštadienį paaiškėjo Moksleivių krepšinio lygoje (MKL) aštuoniolikmečių vaikinų (U-18) A diviziono trečiosios vietos savininkai. Bronzos medalius iškovojo Vilniaus KM I komanada, kuri 99:90 (21:24, 27:17, 24:19, 27:30) įveikė Klaipėdos V.Knašiaus KM I – „Saulės kaina” atstovus. Rungtynės prasidėjo apylygiai, bet lemiamą persvarą Vilniaus KM I pavyko susikrauti antrajame kėlinyje, kurį laimėjo 27:17.  Po to jie visada išliko priekyje.
Krepšinis Prieš 7 val.

Tauragėje pradėta statyti LKL reikalavimus atitiksianti arena

Gegužės 17 d. oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą, rašoma savivaldybės pranešime spaudai.
Krepšinis Prieš 8 val.

Išgyvenimo mūšiui Vilniuje nusiteikęs Deividas Gailius: „Esame verti būti ten, kur esame“

Šį šeštadienį paaiškės, kaip atrodys visos Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) pusfinalio dalyvės. Kol kas vietą šiame etape turi Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Rytas“, serijas laimėję 2:0, taip pat Panevėžio „7bet-Lietkabelis“, dramatiškai 2:1 išsigelbėjęs prieš Utenos „Uniclub Casino – Juventus“. Liko sužaisti mirk arba gyvenk rungtynes dar dviem komandoms – Vilniaus „Wolves Twinsbet“ bei Klaipėdos „Neptūnui“. Serijoje iki dviejų pergalių lygu – 1:1. „Važiuojame pasiruošę, bandysime duot...