pneumonija

Erkinis encefalitas: kokias pasekmes jis gali sukelti?
Erkinis encefalitas: kokias pasekmes jis gali sukelti? (3) 1618469520 Vos tik atšyla orai, smarkiai padidėja vienos iš svarbiausių centrinės nervų sistemos infekcijų Lietuvoje grėsmė. Pernai jau kovo mėnesį registruoti pirmieji erkinio encefalito susirgimo atvejai. Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų infekcinių ligų centro gydytoja Rasutė Paulauskienė sako, kad erkinis encefalitas yra klastinga liga, kuriai būdingi ilgalaikiai liekamieji reiškiniai, kartais sukeliantys ir neįgalumą.
Prakalbo apie dažniausią COVID-19 komplikaciją: tai žinoti būtina
Prakalbo apie dažniausią COVID-19 komplikaciją: tai žinoti būtina 1618393920 „Tirdami besikreipiančius dėl COVID-19 ligos arba šia liga jau persirgusius pacientus, skirdami krūtinės ląstos rentgeninį tyrimą arba kompiuterinę tomografiją aptinkame plaučių ligų, kurių simptomų pacientai dar nejaučia“, – sako Santaros klinikų Pulmonologijos ir alergologijos centro vadovas prof. Edvardas Danila. Dažniausia komplikacija Viena iš dažniausių COVID-19 ligos komplikacijų – vidutinė ar sunki plaučių uždegimo forma.
Indijoje sparčiai daugėjant susirgimų COVID-19 uždrausta eksportuoti remdesivirą
Indijoje sparčiai daugėjant susirgimų COVID-19 uždrausta eksportuoti remdesivirą 1618163640 Indiijos valdžios institucijos dėl blogėjančios COVID-19 padėties šalyje  uždraudė eksportuoti vaistą „Remdesivir“, kuris naudojamas šiai ligai gydyti, sekmadienį pranešė „Times of India“. Tačiau Indijos valdžia tikisi šio preparato paklausos vidaus rinkoje augimo, todėl palaiko ryšius su remdesiviro gamintojais, pažymi leidinys.
Covid-19 ir antibiotikai: neretai gali padaryti daugiau žalos nei naudos
Covid-19 ir antibiotikai: neretai gali padaryti daugiau žalos nei naudos (7) 1618030800 COVID-19 liga yra SARS-CoV-2 viruso sukelta ūmi virusinė infekcija, kuri gali pasireikšti besimptome, lengva, vidutine, sunkia ar kritiškai sunkia ligos forma. Paprastai lengva ir vidutinio sunkumo COVID-19 liga yra gydoma ambulatoriškai, o pasireiškus sunkiai ar kritiškai sunkiai ligos formoms, gydymas tęsiamas stacionare.
Prezidentūros netenkina paskiepytų senjorų skaičiai: siūloma skiepus atvežti arčiau žmonių
Prezidentūros netenkina paskiepytų senjorų skaičiai: siūloma skiepus atvežti arčiau žmonių (36) 1617956340 Prezidento netenkina paskiepytų vyresnių nei 80 m. amžiaus grupei priklausančių asmenų skaičiai, sako Prezidentūra. Aptartos galimybės sukurti mobilias komandas, kurios galėtų atvykti į nutolusias vietoves ir atvežti vakciną arčiau žmonių arba padėti galimybės keliauti neturintiems senjorams nuvykti į vakcinavimo centrus. Taip tikimasi paskatinti senjorus aktyviau vakcinuotis.
Net ir įveikęs COVID-19 Antanas sunkiai atsigavo: negalėjo nei nuryti maisto, nei prakalbėti
Net ir įveikęs COVID-19 Antanas sunkiai atsigavo: negalėjo nei nuryti maisto, nei prakalbėti (1) 1617196320 Netikėtai užklupusi sunki COVID-19 ligos forma pareikalavo iš Antano daug jėgų. Vyras prisimena, kad pirmuosius ligos simptomus pajuto gruodžio pradžioje, kai pakilo temperatūra ir pradėjo skaudėti kūną. „Dėl plaučių uždegimo atsidūriau ligoninėje ir ten praleidau beveik mėnesį, – prisimena Antanas. – Net ir įveikus šią klastingą ligą, mano savijauta buvo prasta, nusilpau, negalėjau nuryti nei maisto, nei vandens, neprakalbėjau.
Geroji žinia: tiriant COVID-19 ligos pasekmes aptinkamos plaučių ligos, kurių dar nejuntama
Geroji žinia: tiriant COVID-19 ligos pasekmes aptinkamos plaučių ligos, kurių dar nejuntama 1617201480 Tirdami besikreipiančius dėl COVID-19 ligos arba jau ja persirgusius pacientus gydytojai pasakoja galintys ankstyvoje stadijoje aptikti ir tokias sunkias ligas kaip vėžį. „Skirdami krūtinės ląstos rentgeninį tyrimą arba kompiuterinę tomografiją, aptinkame plaučių ligų, kurių simptomų pacientai dar nejaučia“, – sako VUL Santaros klinikų Pulmonologijos ir alergologijos centro vadovas prof. Edvardas Danila.
Įspėja dėl „primirštos“ infekcijos: vyresniame amžiuje dažnai tampa tiesiogine mirties priežastimi
Įspėja dėl „primirštos“ infekcijos: vyresniame amžiuje dažnai tampa tiesiogine mirties priežastimi 1614784560 Kauno klinikų šeimos gydytojas doc. Gediminas Urbonas sako, kad palyginus, kiek informacijos viešojoje erdvėje yra apie gripo ar koronaviruso problematiką, per mažai kalbama apie pneumokokinę infekciją. Medikas įsitikinęs, kad jai turėtų būti skiriama daugiau dėmesio, nes pneumokoko sukelta pneumonija (plaučių uždegimas) yra labai dažna tiesioginė mirties priežastis vyresniame amžiuje. „Labai retai iš pacientų tenka girdėti klausimų apie pneumokoką ar vakcinas nuo jo.
Nuo didelio nuovargio iki košmariškų sapnų: pasakė, ką dažniau kamuoja COVID-19 pasekmės
Nuo didelio nuovargio iki košmariškų sapnų: pasakė, ką dažniau kamuoja COVID-19 pasekmės 1614611040 Persirgusiųjų COVID-19 infekcija skaičius Lietuvoje artėja prie 200 tūkstančių. Tačiau atsižvelgus į pacientus, kurie šia liga persirgo namuose ir nesikreipė į gydymo įstaigas, tikėtina, jog bendras skaičius yra gerokai didesnis. Deja, daliai pacientų, nepaisant lengvos ar vidutinio sunkumo ligos eigos, dar ilgai išlieka liekamieji ligos požymiai, ribojantys gerą savijautą, fizinę būklę bei galimybes grįžti į įprastą gyvenimo ritmą.
Vilniuje – daugiau galimybių gauti paslaugas karščiuojantiems asmenims
Vilniuje – daugiau galimybių gauti paslaugas karščiuojantiems asmenims 1613121900 Itin aktuali problema pandemijos metu – paslaugų karščiuojantiems pacientams teikimas. Štai Antakalnio poliklinika informuoja, kad jau pradėjo teikti radiologinės diagnostikos paslaugas karščiuojantiems pacientams. Siekiant apsaugoti kitus poliklinikos lankytojus, tam specialiai įrengtas atskiras įėjimas.
Karantinas be alkoholio: mergina sėkmingai atsikratė 25 kilogramų
Karantinas be alkoholio: mergina sėkmingai atsikratė 25 kilogramų 1612340400 Jau beveik metus Jungtinėje Karalystėje įvestas karantinas. Didžiąją dalį laiko uždarytos visos pasilinksminimo vietos persikėlė į namus – tyrimai įrodė, kad per karantiną žmonės alkoholinių gėrimų išgėrė žymiai daugiau nei įprastai. Tačiau King’s Lynn mieste gyvenanti 21-erių Olivia Ibbitson žengė priešingą žingsnį ir nuo karantino pradžios visiškai atsisakė svaigiųjų gėrimų.
Koronaviruso įkarštyje ragina saugotis ir kitos infekcijos: gali sukelti mirtinas komplikacijas
Koronaviruso įkarštyje ragina saugotis ir kitos infekcijos: gali sukelti mirtinas komplikacijas 1612271400 Kadangi pandemija kankina mus jau beveik metus, žmonių nerimas dėl sveikatos dar tikrai nerimsta. Tačiau su COVID-19 virusu atkakliai kovojantys gydytojai įspėja, kad garbaus amžiaus ir lėtinėmis ligomis sergantys žmonės nepamirštų saugotis ir kitų infekcijų, o ypač – pneumokokinės. Tačiau LSMU Kauno ligoninės Vidaus ligų sk. vedėjas, pulmonologas doc.
Apsaugokite savo plaučius laiku: štai, ką žinoti verta
Apsaugokite savo plaučius laiku: štai, ką žinoti verta 1611584100 Pasauliui kovojant su koronaviruso infekcija, nepaliaujamai daugėja ir plaučių uždegimo – sunkios, klastingos kvėpavimo takų infekcijos, galinčios sukelti net mirtį – atvejų. Šeimos gydytoja paaiškina, kodėl pneumonija yra tokia pavojinga liga ir pataria, kaip ją suvaldyti.
Prakalbo COVID-19 skyriui vadovaujanti medikė: „Atrodo viskas gerai, o po pusdienio žmogus ima dūsti“
Prakalbo COVID-19 skyriui vadovaujanti medikė: „Atrodo viskas gerai, o po pusdienio žmogus ima dūsti“ (7) 1611132240 „Retai kada namo grįžtu prieš septynias vakaro, pamiegu ir vėl į darbą. O ir naktį mąstau apie pacientus, ar viską pastebėjau, ar jiems nepablogėjo“, – pandemijos realybe dalijasi Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) I-ojo COVID-19 skyriaus vedėja Nijolia Tarasevič. Ji pasakoja apie apsisprendimą vadovauti skyriui, su baime sumišusį adrenalino jausmą, patiriamus fizinius ir psichologinius sunkumus bei šviesą tunelio gale.
Mokslininkai perspėja – sausį ir vasarį galima tikėtis koronaviruso piko: karantino švelninti nerekomenduoja
Mokslininkai perspėja – sausį ir vasarį galima tikėtis koronaviruso piko: karantino švelninti nerekomenduoja (20) 1609339920 Lietuvos mokslų akademijos Covid-19 komisija išleido straipsnį, kuriame apžvelgiami viruso šaltiniai, jo plitimas ir valdymo sėkmingumas. Mokslininkų išvados patvirtina, jog liga šalyje kol kas plinta nevaldomai, vienintelė išeitis – ilgalaikis sugriežtintas karantinas, o grįžti į įprastą gyvenimą galėsime tik paskiepiję 60-70 proc. visų gyventojų.  „Covid-19 situacija Lietuvoje įgavo grėsmingą pobūdį.
Lietuviai per šventes užplūdo ligonines: 1 atvejis sukrėtė net medikus
Lietuviai per šventes užplūdo ligonines: 1 atvejis sukrėtė net medikus (9) 1609167600 Šiais metais šv. Kūčios ir šv. Kalėdos buvo kitokios – sutikome jas ramiai, pačių artimiausių žmonių rate. Tačiau ne visi šias šventes prisimins džiaugsmingai, nes, pasak gydytojų, šiomis dienomis netrūko negaluojančių ir gydytojų pagalbos besikreipiančių asmenų.
Kauno ligoninėje – ir Covid-19 užsikrėtę vos mėnesio kūdikiai: gydytojas papasakojo apie simptomus
Kauno ligoninėje – ir Covid-19 užsikrėtę vos mėnesio kūdikiai: gydytojas papasakojo apie simptomus (8) 1609095600 Lietuvoje koronaviruso skaičiai muša rekordus. Covid-19 nepavyksta išvengti vaikams ir net kūdikiams. LSMU Kauno ligoninės vaikų priėmimo, skubios pagalbos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjas gydytojas Darius Varaškevičius teigia, kad į ligoninę per parą vidutiniškai patenka po 3 ar 4 vaikus. Kauno ligoninėje atsidūrė ir keli kūdikiai, kuriems buvo tik mėnuo. „Turėjome ne vieną ir mėnesio kūdikį, kuris sirgo Covid-19 infekcija. Buvo keli atvejai.
Per parą trijų Covid-19 pacientų netekusi reanimatologė: šis virusas turi klastingą komplikaciją
Per parą trijų Covid-19 pacientų netekusi reanimatologė: šis virusas turi klastingą komplikaciją (21) 1608736440 Šiandien ir vėl sumuštas koronaviruso atvejų rekordas – per pastarąją parą patvirtinti 3737 nauji Covid-19 atvejai. Taip pat pranešta apie dar 50 mirčių. Santaros klinikų ir Vilniaus klinikinės ligoninės anesteziologė reanimatologė Jekaterina Romanovienė pasidalijo per budėjimą išrašytų trijų mirties liudijimų nuotrauka ir kreipiasi į gyventojus nustoti vaikščioti po parduotuves.  Gydytojos įrašas socialiniuose tinkluose sulaukė tūkstančių reakcijų ir pasidalijimų.
Koronavirusu užsikrėtusių identiškų dvynių istorija: vieno būklė kritinė, o kitas pasveiko be komplikacijų
Koronavirusu užsikrėtusių identiškų dvynių istorija: vieno būklė kritinė, o kitas pasveiko be komplikacijų 1608284160 Pasaulyje Covid-19, nors jau ir pradėta skiepyti vakcinomis, vis dar kelia didelį nerimą. Penktadienį Užkrėčiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovas prof. dr. Saulius Čaplinskas pasidalijo įdomia istorija apie tai, kaip koronavirusas skirtingai veikia net identiškus dvynius. Profesorius pateikė atvejį, kuomet Italijoje du identiški dvyniai užsikrėtė koronavirusu, tačiau vienas iš ligos išsikapstė be didesnių sunkumų, o kito būklė – kritinė.
Minske mirė gretutinių ligų neturėjęs 13-metis: neseniai persirgo lengva koronaviruso forma
Minske mirė gretutinių ligų neturėjęs 13-metis: neseniai persirgo lengva koronaviruso forma (4) 1608193800 Minsko vaikų infekcinėje ligoninėje gruodžio 16-ąją mirė 13-metis paauglys. Jo mamos teigimu, lapkritį visa šeima persirgo koronavirusu ir visi jautėsi jau pasveikę. Tačiau gruodį vaiko būklė staiga stipriai pablogėjo, kelias dienas laikėsi itin aukšta temperatūra. Gruodžio 15-ąją vaikui pasidarė sunku kvėpuoti, tačiau nuvežtas į ligoninę jis neišgyveno. Mitia Konevo mirties išraše įrašytos trys diagnozės: „Širdies ir plaučių nepakankamumas. Virusinė pneumonija.
Pulmonologas – apie COVID-19 pavojingumą ir kitus virusus: kodėl sveikstame net iki kelių metų?
Pulmonologas – apie COVID-19 pavojingumą ir kitus virusus: kodėl sveikstame net iki kelių metų? (29) 1607828400 Covid-19 pandemija jau netrumpą laiką yra visuomenės dėmesio centre, visgi plaučių ligų gydytojai pasakoja, kad šis virusas savaime nėra pavojingesnis už kitus. Visa bėda – jo plitimo intensyvumas ir mastas, tačiau bet kuriuo atveju su tuo žmogaus organizmui teks išmokti gyventi.
Gydytoja – atvirai, ką teko patirti sergant koronavirusu: iškart įvertino, kas gali grėsti
Gydytoja – atvirai, ką teko patirti sergant koronavirusu: iškart įvertino, kas gali grėsti (3) 1607437260 Vis labiau auga ne tik COVID-19 gydymui skirtų lovų, bet ir šiais pacientais galinčių pasirūpinti medikų poreikis. Štai viena centrinių šią infekciją gydančių įstaigų – LSMU Kauno ligoninė – praneša, kad šiuo metu sergančių darbuotojų artėja prie 200. Viena persirgusių medikių dalinasi savo ligos istorija. Kaip informuoja ligoninė, keletui jų net prireikė stacionarinio gydymo.
Mirštamumas nuo COVID-19 mažėja, tačiau ir jauni miršta vos susirgę: gydytojai aiškina, kaip tai nutinka
Mirštamumas nuo COVID-19 mažėja, tačiau ir jauni miršta vos susirgę: gydytojai aiškina, kaip tai nutinka (4) 1606141800 Nors kiekvieną dieną pranešama iki dešimt ar ir daugiau mirčių nuo COVID-19, bendrai mirštamumas nuo šios infekcijos nėra didesnis, nei skelbta vasarą. Gydytojai savo ruožtu neslepia, kad koronavirusinės infekcijos gydymas savaime nėra sudėtingas, tačiau ligos išeitį stipriai pablogina lėtiniai susirgimai. Dėl to dažniausiai ir neišvengiama, atrodytų, staigių mirčių.  Dar vasarą skelbta, kad mirštamumas nuo Covid-19 yra gerokai mažesnis nei pavasarį ir siekia apie 3 proc.
Covid-19 realijos: jaunas vyras mirė per 2 savaites nesulaukęs gydymo
Covid-19 realijos: jaunas vyras mirė per 2 savaites nesulaukęs gydymo (18) 1606037400 Rusijos regionuose situacija su koronavirusu tampa vis labiau įtempta, daugėja net ir tragiškų mirčių atvejų. Perpildytos pacientais ligoninės atsisako priimti ligonius, greitoji pagalba gali atvykti ir po 4-5 dienų nuo iškvietimo, o net ir sulaukę diagnozės žmonės tiesiog negali gauti vaistų ar patekti į ligoninę.
Dažnas daro šias antibiotikų vartojimo klaidas: įsidėmėkite ir nekartokite jų
Dažnas daro šias antibiotikų vartojimo klaidas: įsidėmėkite ir nekartokite jų 1605685800 Nors antibiotikai infekcijų gydymui naudojami nuo XX a. vidurio, vaistininkai pastebi, kad toli gražu dar ne visi žino jų paskirties bei vartodami daro klaidas, kurios gali sukelti sveikatai pavojingų pasekmių.  Antibiotikai yra natūralios arba sintetinės medžiagos, kurios nužudo bakterijas arba sustabdo jų augimą. Antibiotikai yra skiriami gydytojo, išrašant receptą ir parenkant tam tikrą preparatą bakterinei infekcijai, uždegimui gydyti.
Sergate cukriniu diabetu? Medikai aiškina, kaip tai lemia sergamumą ir mirtį nuo COVID-19
Sergate cukriniu diabetu? Medikai aiškina, kaip tai lemia sergamumą ir mirtį nuo COVID-19 (11) 1605376800 Nuolat akcentuojama, kad COVID-19 daug pavojingesnis lėtinių ligų turintiems žmonės. Viena jų – cukrinis diabetas. Kaip pabrėžia medikai, deja, jis susijęs tiek su didesne rizika susirgti koronavirusu, tiek su blogesne ligos išeitimi, t.y., mirtimi. Santaros klinikų Endokrinologijos centro vadovės gydytojos endokrinologės doc. Žydrūnės Visockienės teigimu, diabetikai paprastai yra poliligoniai ir turi puokštę įvairių nepalankių veiksnių, bloginančių išeitį.
Dėl COVID-19 nebus ir gripo? Specialistai įspėja dėl kelių infekcijų „kokteilio“
Dėl COVID-19 nebus ir gripo? Specialistai įspėja dėl kelių infekcijų „kokteilio“ (8) 1604590200 Dėl COVID-19 pandemijos kitos ligos, o ypač kvėpavimo takų infekcijos šaltuoju metų laiku, niekur nedingo. Specialistai pastebi, kad koronavirusui valdyti skirtos priemonės teigiamai veikia sergamumą ir kitomis užkrečiamosiomis ligomis. Tačiau kartu įspėja, kad vienu metu susirgus ir naujuoju virusu, ir gripu pasekmės gali būti daug liūdnesnės.
Lietuva už beveik 2 mln. eurų pirks vaistą koronaviruso gydymui
Lietuva už beveik 2 mln. eurų pirks vaistą koronaviruso gydymui 1603899840 Vyriausybė numatė 1,95 mln. eurų įsigyti vaistiniam preparatui – remdesivirui, kuriuo gydoma koronaviruso infekcijos sukelta pneumonija. Trečiadienį Ministrų kabinetas perskirstė šiam tikslui Sveikatos apsaugos ministerijos sutaupytas lėšas, kurios buvo numatytos asmeninėms apsaugos nuo COVID-19 priemonėms įsigyti. Preparatas bus skirtas šalies gydymo įstaigoms.
Covid-19 smogė netikėtu simptomu: 45-erių vyras prarado klausą
Covid-19 smogė netikėtu simptomu: 45-erių vyras prarado klausą (9) 1603558800 Dėl koronaviruso 45-erių metų amžiaus vyras staiga prarado klausą – gydytojai teigia, kad Jungtinėje Karalystėje tai pirmas toks atvejis. Pacientas, kurio tapatybė neatskleidžiama, sirgo astma, bet nepaisant to buvo „geros sportinės formos ir sveikas“, tačiau susirgus COVID-19 sukeliama liga jam prireikė intensyvios terapijos. Po ilgo buvimo ligoninėje jis skundžiasi kurtumu kairiojoje ausyje. Anksčiau jis jokių klausos ar ausų problemų neturėjo.
Atskleidė, kaip dažnai reikia keisti apatines kelnaites: kitaip gali baigtis infekcijomis
Atskleidė, kaip dažnai reikia keisti apatines kelnaites: kitaip gali baigtis infekcijomis (63) 1603561500 Po dušo visiems mums reikia rankšluosčio, o dantims valytis – šepetėlio. O taip pat ir apatiniai. Visuose šiuose daiktuose gali slėptis gausybė mikrobų. Kyla klausimas, kaip dažnai reikėtų juos keisti? Pasak „Kelkoo“ atliktos apklausos, daugiau nei ketvirtis vyrų ir septyni procentai moterų apatinius keičia kas dvi dienas. Bet juose slepiasi gausybė mikrobų, kurie gali sukelti šlapimo trakto infekcijas, pneumoniją ir kraujo užkrėtimą, o taip pat ir E–coli infekciją bei pienligę, rašoma mirror.
Specialistai įspėja: kur kas greičiau nei anksčiau plinta daugelis infekcinių ligų
Specialistai įspėja: kur kas greičiau nei anksčiau plinta daugelis infekcinių ligų 1603195320 Pasaulio sveikatos organizacija įspėja, kad pastaruoju metu dėl itin didelės žmonių migracijos kur kas greičiau nei anksčiau plinta daugelis infekcinių ligų. Ne išimtis – ir įvairios retos ligos, kurių šiuo metu žinoma daugiau nei 6 tūkst.  Europos retomis ligomis sergančių pacientų organizacijų aljanso (angl. European Organization for Rare Diseases) duomenimis, šiuo metu žinoma daugiau nei 6 tūkst.
Sergant šia liga – izoliacija 10 dienų: ne, tai ne koronavirusas
Sergant šia liga – izoliacija 10 dienų: ne, tai ne koronavirusas (3) 1602079200 Šiemet nuo ūmios virusinės vėjaraupių ligos pasiskiepijo rekordiškas skaičius lietuvių. Vis dėlto Covid-19 apsuptyje vertėtų nepamiršti, kad ši liga paliečia ne tik mažus vaikus, bet kur kas stipriau pasireiškia ir susirgus vyresniame amžiuje. Visuomenės sveikatos specialistės teigimu, prie padidėjusių skiepų rodiklių galėjo prisidėti ir tai, kad sergant vėjaraupiais privalu izoliuotis dešimčiai dienų.
Ši paslauga ligoninėse nemokama – sužinokite, ar jums priklauso
Ši paslauga ligoninėse nemokama – sužinokite, ar jums priklauso 1601547000 Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai rekomenduoja senjorams pasiteirauti savo šeimos gydytojo dėl galimybės pasiskiepyti nuo pneumokokinės infekcijos. Privalomo sveikatos draudimo lėšomis (PSDF) nuo pneumokokinės infekcijos skiepijami vaikai ir suaugę, priklausantys rizikos grupėms. ULAC duomenimis, pernai šalyje nuo pneumokokinės infekcijos paskiepyti 64,3 proc. (n=13 587) daugiau suaugusių asmenų ir 46,5 proc.
Skelbiamas gripo sezonas: pasakė, kaip atskirti nuo koronaviruso
Skelbiamas gripo sezonas: pasakė, kaip atskirti nuo koronaviruso (10) 1601302200 Netylant kalboms apie antrąją koronaviruso bangą, gydytojai nerimauja ir dėl kitų rudenį užlumpančių ligų. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) pranešė, kad šią savaitę jau prasideda gripo sezonas. Šiuo laikotarpiu padaugėja sergančių gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis. Gydytojai ragina skiepytis ir pirmųjų gripo atvejų laukia su nerimu.
Profesorius Kasiulevičius paaiškino, kada pradeda siautėti virusai
Profesorius Kasiulevičius paaiškino, kada pradeda siautėti virusai (4) 1599326940 Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorius Vytautas Kasiulevičius socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo savo įžvalgomis apie kvėpavimo takų susirgimus sukeliančius virusus. Anot profesoriaus, kiekvienas virusas turi savo metų laiką ir savo piką, o tai vadinama sezoniškumu. Ir kuo toliau mes tolstame į šiaurę nuo ekvatoriaus (pusiaujo), tuo stipresnis sezoniškumo faktorius.
Elektroninę cigaretę rūkęs paauglys atsidūrė ligoninėje: jo plaučiai – kaip 80-mečio
Elektroninę cigaretę rūkęs paauglys atsidūrė ligoninėje: jo plaučiai – kaip 80-mečio (41) 1598886600 Po vos šešių mėnesių elektroninės cigaretės vartojimo paauglio plaučiai buvo panašūs į visą gyvenimą rūkiusio aštuoniasdešimtmečio. Ewanas Fisheris kelias savaites praleido intensyvios terapijos skyriuje, kai naktį prieš baigiamuosius mokyklos egzaminus jam pasireiškė plaučių nepakankamumas. Tuomet šešiolikmetis vaikinas turėjo kvėpuoti per dirbtinius plaučius, kad išgyventų.
Virusų istorija: daugelis grėsmingiausių kilo iš Kinijos ir tam yra paprasta priežastis
Virusų istorija: daugelis grėsmingiausių kilo iš Kinijos ir tam yra paprasta priežastis (11) 1596352442 Kinija pasauliui „padovanojo“ dvi maro, keturias gripo pandemijas ir du netikėtus koronaviruso protrūkius. Mokslininkai tvirtina, kad viena pagrindinių to priežasčių – laukinių ir naminių gyvūnų ar ūkiuose laikomų gyvulių glaudus sugyvenimas kartu.  Katapultomis svaidydamas nuo maro mirusių žmonių kūnus už Venecijos kontroliuojamo Kafos miesto sienų Čingischano anūkas Džanibekas ir jo Aukso ordos mongolų kariauna 1347-aisiais „išrado“ pirmąjį žmonijos istorijoje bakteriologinį ginklą.
Kurortinių romanų kaina: nenustebkite „dovanų“ gavę ne tik sifilį
Kurortinių romanų kaina: nenustebkite „dovanų“ gavę ne tik sifilį (2) 1595786400 Nors apie lytiniu keliu plintančias ligas žmonės dažnai nedrįsta prabilti garsiai, medikai įspėja nepasiduoti vasaros apžavams ir pasverti rizikas prieš pasineriant į kurortinį romaną. Jų teigimu, tokie trumpalaikiai santykiai gali „padovanoti“ ne tik ilgai varginančią, bet ir nepagydomą ligą. Medikai pasakoja vis dar neatsistebintys pacientais, kurie tiki įvairiausiais mitais – neva santykiaujant oraliniu būdu niekuo užsikrėsti neįmanoma arba kad nuo to apsaugos nebaigtas lytinis aktas.
19-tą gyvenimo dieną Tomukui žaibiškai smogė sepsis: dabar šeima prašo pagalbos
19-tą gyvenimo dieną Tomukui žaibiškai smogė sepsis: dabar šeima prašo pagalbos (16) 1594742400 Antrasis Jusevičių šeimos vaikas, sūnus Tomukas, buvo be galo lauktas. Tuomet net jo vyresnė sesė nekantravo, kada gi brolis paaugs tiek, kad galėtų su ja lakstyti lauke ir spardyti kamuolį. Tačiau nepraėjus nė mėnesiui po berniuko gimimo, visos šeimos svajonės dužo į šipulius – berniukas susirgo sepsiu, kuris komplikavosi ir paliko ligos istorijoje ištisus įrašus apie diagnozuotas ligas. Tomas – Jusevičių šeimos pagrandukas.
Perspėja dėl kelionių šia kryptimi: namo galite grįžti užsikrėtę maru
Perspėja dėl kelionių šia kryptimi: namo galite grįžti užsikrėtę maru (5) 1594637400 Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai primena, kad šiuo metu keliautojams, vykstantiems į Vidinę Mongoliją Kinijoje, rekomenduojama būti budriems ir vengti sąlyčio su švilpikais ir kitais graužikais, kurie yra pagrindinis ypač pavojingos užkrečiamos ligos – maro – rezervuaras. Kinijos sveikatos priežiūros institucijų duomenimis, šiaurinėje Vidinės Mongolijos regione užregistruotas buboninio maro atvejis.
ES suteikė leidimą naudoti remdesivirą COVID-19 gydyti
ES suteikė leidimą naudoti remdesivirą COVID-19 gydyti 1593774540 Europos Komisija penktadienį suteikė oficialų leidimą naudoti antivirusinį preparatą remdesivirą koronaviruso infekcijai COVID-19 gydyti. „Šiandien išduotas leidimas pirmajam vaistui COVID-19 gydyti yra svarbus žingsnis kovojant su šiuo virusu“, – sakoma Europos Sąjungos sveikatos apsaugos komisarės Stelos Kiriakides pranešime. „Suteikiame šį leidimą praėjus mažiau kaip mėnesiui po paraiškos pateikimo.
COVID-19 sergančių asmenų gydymas: rekomenduoja naudoti antivirusinį preparatą
COVID-19 sergančių asmenų gydymas: rekomenduoja naudoti antivirusinį preparatą 1593094080 Europos vaistų agentūra ketvirtadienį (EVA) paskelbė rekomenduojanti naudoti antivirusinį preparatą remdesivirą naujuoju koronavirusu užsikrėtusiems pacientams gydyti. „Remdesiviras yra pirmasis vaistas nuo COVID-19, kurį rekomenduota leisti vartoti ES“, – sakoma agentūros pranešime. Vis dėlto pažymima, kad šiai rekomendacijai dar turi pritarti Europos Komisija.
Ukrainos prezidento žmona dėl koronaviruso atsidūrė ligoninėje
Ukrainos prezidento žmona dėl koronaviruso atsidūrė ligoninėje 1592292480 Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio žmona Olena, anksčiau užsikrėtusi naujuoju koronavirusu, buvo paguldyta į vieną iš Kijevo ligoninių, antradienį pranešė prezidentūra, bet nurodė, kad jos būklė stabili. „Dabartinė Olenos Zelenskos diagnozė: vidutinio sunkumo abiejų pusių daugiasegmentė pneumonija, – sakoma prezidentūros pranešime, paskelbtame socialiniame tinkle „Facebook“. – Papildomas deguonis nereikalingas. Būklė stabili.
Šie simptomai išduoda vėžį: juos dažnai nurašo visai kitoms ligoms
Šie simptomai išduoda vėžį: juos dažnai nurašo visai kitoms ligoms 1592204400 Vėžio diagnozės nustatymas ir gydymas yra skaudus iššūkis, tačiau baisiausia, kad šia liga sergantys žmonės dažnai ilgą laiką net nežino, kad serga. Kai kuriems pacientams pradinėse stadijose simptomų iš viso nebūna, o kiti patiria įspėjamuosius vėžio požymius, kurie yra tokie netikėti, kad žmogus juos dažnai priskiria kitiems sveikatos sutrikimams. Portalas womansday.com pateikia 17 labai netikėtų vėžio simptomų. Jei jaučiate bent kelis iš jų, turėtumėte nedelsiant pasitikrinti savo sveikatą.
Kalbos apie „čipavimą“ pasiekė milijardierių Billą Gatesą – verslininkas pateikė savo versiją
Kalbos apie „čipavimą“ pasiekė milijardierių Billą Gatesą – verslininkas pateikė savo versiją (18) 1592067600 JAV verslininkas, „Microsoft“ įkūrėjas ir filantropas Billas Gatesas pastaruoju metu tapo vienu iš dažniausiai konspirologų minimų asmenų. Filantropas buvo netgi priverstas paneigti sąsajas dėl dalyvavimo pasauliniame suokalbyje, anot kurio, dar nesukurta vakcina nuo koronaviruso bus panaudota tam, kad žmonės būtų „sučipuoti“, taip siekiant perimti žmonijos kontrolę.
Garsus Rusijos futbolininkas užsikrėtė koronavirusu ir užkrėtė visą šeimą
Garsus Rusijos futbolininkas užsikrėtė koronavirusu ir užkrėtė visą šeimą 1590245280 Garsus Rusijos futbolininkas Pavelas Pogrebniakas užsikrėtė koronavirusu. Tai buvo nustatyta po Jekaterinburgo „Ural“ komandos nariams atliktų testų. Anot Rusijos žiniasklaidos, liga paveikė abu futbolininko plaučius, todėl jis išgabentas į ligoninę, bet jo būklė nėra sunki. Deja, jo šeimai tai nepadėjo. Skelbiama, kad susirgo tiek P.Pogrebniako žmona Marija Šatalova-Pogrebniak, tiek visi trys jų sūnūs.
Kaltųjų paieškos: ar galėjo Kinija netyčia paskleisti virusą?
Kaltųjų paieškos: ar galėjo Kinija netyčia paskleisti virusą? (4) 1589896587 Į Kinijos pusę krypsta vis daugiau nepatenkintų šalių lyderių žvilgsnių. JAV tiesiogiai kaltina Kiniją dėl pasaulyje kilusios pandemijos. Vakarų žvalgybininkų ataskaitose ir net pačių kinų mokslininkų tyrimuose yra užsimenama apie „netyčinio viruso paleidimo į laisvę“ tikimybę.  Žvalgybos aljanso „Penkios akys“ („Five Eyes“), į kurį įeina JAV, Didžiosios Britanijos, Kanados, Australijos ir Naujosios Zelandijos žvalgybos tarnybos, ataskaitos ištraukos pateko žiniasklaidai į rankas.
Rusijos koronaviruso pragare atsidūręs gydytojas atskleidė pagrindinį simptomą
Rusijos koronaviruso pragare atsidūręs gydytojas atskleidė pagrindinį simptomą (6) 1589647500 Rusijos, kuri pastarosiomis savaitėmis tapo viena iš pažeidžiamiausių Covid-19 šalių, širdies ir kraujagyslių ligų gydytojas Aleksejus Fedorovas pateikė savo darbo praktinius pastebėjimus. Medikas patvirtina jau anksčiau kolegų iš kitų šalių iškeltą hipotezę, kad šis koronavirusas yra labiau kraujagyslių, o ne plaučių liga, o taip pat, kad skonio ir uoslės praradimas yra vienas pagrindinių Covid-19 simptomų.
Bėgęs nuo koronaviruso kinų medikas nuo jo mirė Rusijoje
Bėgęs nuo koronaviruso kinų medikas nuo jo mirė Rusijoje 1588526100 Pacientas, kuris gydėsi Rostove (Rusija) nuo koronaviruso ir tapo pirmąja auka nuo šio virusinio susirgimo, buvo medikas iš Kinijos vardu Zhangas Jun-Fengas. 34-erių daktaras-reabilitologas Rusijoje dirbo su vaikais, sergančiais cerebriniu paralyžiumi. Prasidėjus epidemijai, jis grįžo iš Kinijos ir apsistojo pas vieno iš savo paciento tėvus, tačiau nuo viruso išsigelbėti vis tiek nepavyko.
Medikai perspėja: Covid-19 poveikis yra keistesnis, negu tikėtasi
Medikai perspėja: Covid-19 poveikis yra keistesnis, negu tikėtasi (21) 1587866400 Koronavirusas Covid-19 elgiasi labai keistai ir ne pagal klasikinius epidemiologinius kanonus, pareiškė vienas žymiausių Rusijos infektologų, profesorius Vladimiras Nikiforovas. Medikai visame pasaulyje perspėja, kad viruso poveikis yra sudėtingas ir pasireiškia ne tik pažeidžiant plaučius, bet ir kitus organus.  Pasak mediko, visiškai neaišku, kodėl taip skiriasi viruso poveikis žmogaus organizmui ir paciento organizmo reakcija į ligą.