pneumonija

Šie ženklai išduoda plaučių vėžį: užkirskite kelią mirčiai laiku
Šie ženklai išduoda plaučių vėžį: užkirskite kelią mirčiai laiku 1641387000 Pasak NHS, plaučių vėžys yra vienas iš „dažniausių ir rimčiausių vėžio tipų“, o „Cancer Research UK“ teigia, kad kasdien registruojama apie 1000 naujų atvejų. Todėl labai svarbu žinoti plaučių vėžio simptomus, atsižvelgiant į ligos rimtumą ir paplitimą. Trys iš simptomų gali būti jūsų kosulyje. Du skamba visai nereikšmingai, o kitas ‒ labai grėsmingai. Nedideli požymiai, tarkime, yra kosulys, kuris nepraeina po dviejų ar trijų savaičių, arba ilgalaikis kosulys, kuris sunkėja.
Legendinei atlikėjai Cher smogė mirtina infekcija: skubiai įspėja kitus
Legendinei atlikėjai Cher smogė mirtina infekcija: skubiai įspėja kitus 1641286200 Cher ‒ pasaulinio lygio žvaigždė, pelnytai praminta „popso deive“. 75 metų dainininkė, daugybės populiariausių dainų atlikėja, ilgai kovojo su lėtine liga. Cher išgarsėjo septintajame dešimtmetyje kaip folkroko dueto Sonny ir Cher narė, kuriame ji dainavo su savo vyru Sonny Bono.
COVID-19 susirgęs Vaidas kreipiasi į visus lietuvius: „Mano klaida, kad nesiskiepijau“
COVID-19 susirgęs Vaidas kreipiasi į visus lietuvius: „Mano klaida, kad nesiskiepijau“ (4) 1640172000 Po beveik 2 mėnesius trukusio intensyvaus gydymo Kauno klinikose Vaidas grįžo į namus. Spalio mėnesį jaunas vyras susirgo COVID-19 liga. „Gydymo laikotarpis buvo sudėtingas, bet mano vaikai maži, todėl norėdamas pasveikti dariau viską, kad tik mano trys dukrytės neliktų be tėčio“, – pasakojimą pradeda jis. Pirmasis simptomas, kurį pajuto Kauno klinikų pacientas, buvo kosulys. „Šis kosulys buvo kitoks nei įprastai. Jis pasireikšdavo dažniau ir buvo stipresnis, – prisimena Vaidas.
Iš gydytojo lūpų – tėvams: trys argumentai, kodėl pasiskiepyti nuo koronaviruso reikia ir jau nuo 5 metų
Iš gydytojo lūpų – tėvams: trys argumentai, kodėl pasiskiepyti nuo koronaviruso reikia ir jau nuo 5 metų (14) 1639935000 Nuo gruodžio 15 d. uždegus žalią šviesą 5–11 m. vaikų skiepijimui Lietuvoje nuo COVID-19 šia galimybe iki penktadienio jau pasinaudojo 685 vaikai. Visgi dalis tėvelių dar neskuba priimti šio sprendimo, argumentuodami, kad daugelis mažesnių vaikų šia infekcija perserga itin lengvai. Gydytojai savo ruožtu įvardija, kodėl toks manymas gali būti klaidingas. Kauno klinikų Vaikų intensyvios terapijos skyriaus vadovas doc. dr.
Primena apie klastingą infekciją: jos taikinyje – ir daug streso patiriantys žmonės
Primena apie klastingą infekciją: jos taikinyje – ir daug streso patiriantys žmonės (1) 1639822380 Dėl šalto oro ir tebesitęsiančios pandemijos daugiau laiko praleidžiant namuose, vis daugiau žmonių skundžiasi nusilpusiu imunitetu. Dėl jo organizmas daug sunkiau kovoja su viršutinių kvėpavimo takų ligomis, tarp kurių – ir pneumokokinė infekcija. Pasak šeimos gydytojos Jūratės Gasiūnaitės, nuo šios infekcijos kasmet pasaulyje miršta 1,6 mln. žmonių, nes daugelis vis dar per mažai žino apie šią ligą ir neįvertina jos rizikų.
Įsidėmėkite – tai būtina norint persirgus galimybių pasą gauti greičiau: gydytojai pyksta, kad sistema neveikia
Įsidėmėkite – tai būtina norint persirgus galimybių pasą gauti greičiau: gydytojai pyksta, kad sistema neveikia (5) 1639665300 Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) prieš kelias dienas pasidžiaugus, kad šeimos gydytojai pagaliau vėl yra informuojami apie COVID-19 susirgusius savo pacientus, kilo didelis gydytojų pasipiktinimas. Jie sako, kad jokių pranešimų vis dar nėra nė kvapo, o jie būtini ne tik susirgusio paciento būklei sekti, bet ir tam, kad užregistravus susirgimą pasveikęs jau kitą dieną galėtų gauti galimybių pasą.
Užgesus mažylio gyvybei, medikai prakalbo, kaip vaikai kovoja su koronavirusu: net sloga gali tapti didele kliūtimi
Užgesus mažylio gyvybei, medikai prakalbo, kaip vaikai kovoja su koronavirusu: net sloga gali tapti didele kliūtimi (35) 1639422000 Paaiškėjus, kad COVID-19 dar rudenį nusinešė vienerių metų ir devynių mėnesių amžiaus vaiko gyvybę, medikai siunčia įspėjimą tėvams. Teiginys, kad koronavirusas vaikams nepavojingas yra tik brangiai kainuojantis mitas. Šiuo metu didžiosiose šalies ligoninėse yra gydomi įvairaus amžiaus vaikai – medicininė pagalba teikiama ir kūdikiams, ir paaugliams, Kaune reanimacijoje yra gydomas trimetis.
Lietuvoje iš mirties gniaužtų gelbėjami vaikai ir kūdikiai: nauja COVID-19 atmaina vis daugiau jų guldo į ligonines
Lietuvoje iš mirties gniaužtų gelbėjami vaikai ir kūdikiai: nauja COVID-19 atmaina vis daugiau jų guldo į ligonines (61) 1638903600 Dėl delta koronaviruso atmainos į ligonines patenka vis daugiau vaikų – vien šį rudenį per kelis mėnesius ligoninėse nuo COVID-19 gydyti 405 vaikai ir paaugliai. Ekspertai neigia mitus – esą vaikai serga tik lengva koronaviruso forma – iš mirties gniaužtų gelbėja ir kūdikius, ir paauglius, sergančius sunkia pneumonija.
Įspėja dėl klastingos infekcijos – gali padėti atpažinti vienas požymis
Įspėja dėl klastingos infekcijos – gali padėti atpažinti vienas požymis 1638885000 Statistika rodo, kad žmogaus imunodeficito virusas (ŽIV) vis dažniau plinta lytinių santykių metu ir juo užsikrečia vis daugiau heteroseksualių asmenų, nepriklausančių rizikos grupėms. Daugelis žino, kad ŽIV infekcija yra besimptomė ir nieko neįtariančio žmogaus organizme tūnoti gali net iki dešimtmečio. Tačiau doc. Daivos Vėlyvytės teigimu, kartais ją anksčiau išduoda vienas požymis.
Serga ne tik žmonės, bet ir šunys: klastinga kosulio liga kai kuriuos ir pražudo
Serga ne tik žmonės, bet ir šunys: klastinga kosulio liga kai kuriuos ir pražudo 1638094500 Veterinarijos gydytojams šiemet tenka gydyti itin daug keturkojų, susirgusių pavojinga liga – šunidžių kosuliu. Pirmieji simptomai dažnai suklaidina šeimininkus, tad ne visus augintinius pavyksta išgelbėti.  Kaunietė Loreta džiaugiasi stebėdama guvias, linksmai dūkstančias abi savo augintines, labradoro veislės kalytes: 5 mėnesių Kopą ir 6-erių metų Pupę. Visai neseniai jos sunkiai sirgo, o dėl vyresnėlės Pupės gyvybės net vyko žūtbūtinė kova.
Išvydusi savo dukrą kaunietė nesulaikė ašarų: naujagimė buvo tokia maža, kad tilpo delnuose
Išvydusi savo dukrą kaunietė nesulaikė ašarų: naujagimė buvo tokia maža, kad tilpo delnuose 1637944200 Ona Marija pasaulį išvydo labai anksti – vos 24 nėštumo savaitę. Tik gimusi ji galėjo tilpti delne. Mergaitė buvo trapi, o jos būklė sunki. Praėjus keliems mėnesiams mergaitės būklė stipriai pablogėjo – mergaitė grįžo į reanimaciją, o jos tėvai išgirdo, kad rytojaus ji gali ir nesulaukti. Laimei Ona Marija išgyveno. Dabar jai reikalinga gerų žmonių pagalba ir toliau sėkmingai sveikti.
Vaikų skiepijimas nuo COVID-19: imunologas išdėstė argumentus „už“ ir „prieš“
Vaikų skiepijimas nuo COVID-19: imunologas išdėstė argumentus „už“ ir „prieš“ (8) 1637346060 Pasaulis vaduojasi nuo koronavirusu. Pamažu daugelyje valstybių vakcinomis nuo koronaviruso pradedami skiepyti ir vaikai. Tą daro ir Lietuva. Tiesa, ne visi valdžios sprendimais skiepyti vaikus džiaugiasi. Gausu ir vakcinos vaikams priešininkų. Imunologas Marius Stroga savo „Facebook“ paskyroje pasidalijo didelės apimties įrašu, kuriame aiškina, kokia yra skiepų nauda vaikams.
Gerklės skausmas gali atskleisti klastingas ligas: nenumokite į jį ranka
Gerklės skausmas gali atskleisti klastingas ligas: nenumokite į jį ranka (1) 1637311800 Lėtinį kosulį gali sukelti įvairios ligos, todėl norėdami žinoti, kaip jį gydyti, pirmiausia turite nustatyti priežastį. Sulaukus 40 metų, rizika susirgti bronchitu ar emfizema gali padidėti daugiau nei dvigubai. Gydytojas Jeff Foster paaiškina: „Medicinoje tikrai nėra tokio dalyko kaip „krūtinės ląstos infekcija“. Tai apima viską – nuo lengvo peršalimo, kai gleivės patenka į krūtinę, iki bronchito ir plaučių uždegimo. Norėdami atsikratyti problemos, turite žinoti jos priežastį.
Vilniaus reanimacijos gydytoja apie COVID ligonius: „Sunkiausia stebėti tą mirtį, nes jie gęsta iš lėto“
Vilniaus reanimacijos gydytoja apie COVID ligonius: „Sunkiausia stebėti tą mirtį, nes jie gęsta iš lėto“ (26) 1637002800 Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės reanimacija ir kovidinis skyrius: kol vieni skyriuje gulintys ir dūstantys koronavirusu užsikrėtę ligoniai atgailauja, kad laiku nepasiskiepijo, kiti į vakcinas moja ranka ir sako, kad persirgę turės natūralų imunitetą. Tiesa, jau į reanimaciją papuolę COVID-19 pacientai maldauja gydytojų gelbėti jų gyvybes ir skiepyti čia pat – vietoje.
Pasipriešinimas skiepams: jei anksčiau buvo „gydytojas žino geriausiai“, dabar tapo „pacientas yra vartotojas“
Pasipriešinimas skiepams: jei anksčiau buvo „gydytojas žino geriausiai“, dabar tapo „pacientas yra vartotojas“ (4) 1636200000 Tikėtina, kad dabar bent jau JAV vykstančios kovos dėl vakcinacijos nuo COVID-19 taps dar karštesnės, kai Maisto ir vaistų administracija (FDA) pritarė 5–11 metų vaikų skiepijimui. Kas lėmė, kad pasipriešinimas vakcinoms pastaruoju metu tapo kur kas stipresnis, nei jis buvo anksčiau? Vaikai jau privalo būti paskiepyti kitomis vakcinomis, kad galėtų lankyti mokyklą. Privalomas vaikų skiepijimas galioja nuo XIX a., o aštuntajame dešimtmetyje jis tapo įprastu visose 50 valstijų.
Gydytojas stebisi tėvų elgesiu pandemijos įkarštyje: jie nesaugo nei savęs, nei savo vaikų
Gydytojas stebisi tėvų elgesiu pandemijos įkarštyje: jie nesaugo nei savęs, nei savo vaikų (6) 1636102800 Jungtinėms Amerikos Valstijoms (JAV) jau pranešus apie 5–11 m. vaikų skiepijimą nuo COVID-19 gydytojai tikina, kad tik kelių mėnesių klausimas, kai tam žalia šviesa bus uždegta ir Lietuvoje. Konstatuojama, kad sergančių COVID-19 vaikų srautai akivaizdžiai auga, o dalis jų neišvengia ir gydymo reanimacijoje. Tiesa, gydytojus stebina ir pačių tėvų elgesys, kai ramiai su pramogauja mažamečiais žmonių pilnose vietose.
Ištyrė, kiek lietuvių vargina liekamieji COVID-19 reiškiniai: jaučiasi pasenę, kai kam uoslė negrįžta ir metus
Ištyrė, kiek lietuvių vargina liekamieji COVID-19 reiškiniai: jaučiasi pasenę, kai kam uoslė negrįžta ir metus (20) 1635602400 Nors šiuo metu tiek daug kalbama apie koronavirusinę infekciją ir apsisaugojimo nuo jos būdus, specialistai įspėja, kad jau dabar ne mažesne visuomenės sveikatos problema tampa liekamieji ligos reiškiniai. Pokovidinis sindromas dažnai pakerta darbingo amžiaus, iki tol buvusius sveikus žmones ir priverčia juos jaustis lyg pasenusiais dešimtimis metų. Deja, reabilitaciją dėl to gauti toli gražu gali ne visi.
Atkreipkite dėmesį į savo odos spalvą – gali atskleisti plaučių uždegimą
Atkreipkite dėmesį į savo odos spalvą – gali atskleisti plaučių uždegimą (4) 1634122200 Plaučių uždegimo simptomai gali būti labai įvairūs – nuo visai nesunkių iki tokių, dėl kurių gali tekti gultis į ligoninę. Plaučių uždegimas diagnozuojamas tuomet, kai plaučiuose prasideda uždegimas, paprastai sukeltas infekcijos. Plaučių uždegimo simptomai gali prasidėti staiga, per 24–48 valandas, arba gali išsivystyti lėčiau, per keletą dienų, ir sunkesni būna vyresniems žmonėms. Pasirodo, pneumoniją (plaučių uždegimą) nuo paprasto sunkesnio peršalimo atskirti padeda odos spalvos pakitimai.
Šie ženklai išduoda plaučių uždegimą: pajutę nedelskite nė minutės
Šie ženklai išduoda plaučių uždegimą: pajutę nedelskite nė minutės 1633695600 Vyresnio amžiaus žmonės – kiekvieno iš mūsų tėvai ar seneliai – turi riziką užsikrėsti pneumokokine infekcija. Deja, būtent vyresnio amžiaus žmonėms ši infekcija gali būti mirtina. Todėl LSMUL Kauno klinikų gydytojas doc. Gediminas Urbonas padėjo sudaryti trumpą atmintinę, kurią išsisaugoti turėtų kiekvienas 65 m. amžiaus sulaukęs asmuo. Doc.
38-erių tėtis vidury nakties ėmė dusti: to, kas nutiko vėliau, nesitikėjo niekas
38-erių tėtis vidury nakties ėmė dusti: to, kas nutiko vėliau, nesitikėjo niekas (13) 1633342800 Aštuonmetė mergaitė naktį pabudo ištroškusi ir ėjo į virtuvę atsigerti, bet iš tėvų miegamojo išgirdusi keistus garsus ji nusprendė, kad kažkas ne taip, o greitas jos mąstymas išgelbėjo tėčiui gyvybę. Kai Rochelle Ramsey naktį pabudo, ji nusprendė, kad prieš vėl bandydama užmigti nori atsigerti vandens. Todėl ji išlipo iš lovos ir koridoriumi nuėjo link virtuvės. Bet eidama pro tėvų kambarį ji išgirdo keistą garsą, rašo mirror.co.
Siaubinga savijauta sergant COVID-19? Gydytojas pasakė, kokiais atvejais pacientas guldomas į ligoninę
Siaubinga savijauta sergant COVID-19? Gydytojas pasakė, kokiais atvejais pacientas guldomas į ligoninę (5) 1633284000 Kai kurie gyventojai stebisi, kodėl, nors jaučiasi prastai, karščiuoja, sergant COVID-19 nėra guldomi į gydymo įstaigą. Gydytojai gi pabrėžia, kad yra aiškios taisyklės, kam susirgus reikia gultis į ligoninę, o kam – pakanka gydytis namuose. Į portalą tv3.lt kreipėsi sutrikusi moteris. Vilnietė Aurelija teigė, kad ji kiek suglumusi dabar stebi vaizdo reportažus iš kovidinių skyrių ligoninėse, kur tiek daug sunkių pacientų.
Tėtį palaidojusi Agnė netveria skausmu: sunkiai sirgęs vyras nebuvo priimtas gydymui į ligoninę
Tėtį palaidojusi Agnė netveria skausmu: sunkiai sirgęs vyras nebuvo priimtas gydymui į ligoninę (35) 1632576600 Kai koronaviruso užsikrėtimus skaičiuojame tūkstančiais per dieną, veiksmų imasi patys medikai. Kai kurios rajoninės ligoninės uždaro vidaus ligų skyrius ir vietoj įprastų ligonių guldo susirgusius koronavirusu. Tad Lietuvai gresia ne tik karantinas, bet ir situacija, kai šimtai žmonių nebegaus reikiamos gydytojų pagalbos dėl to, kad ligoninės bus užimtos COVID-19 pacientais. Plačiau apie šią situaciją domėjosi laidos „Karštai su tv3.lt“ žurnalistai.
Mama gyrėsi gyvenimu be kaukės ir skiepo: dabar šeima ruošiasi jos laidotuvėms
Mama gyrėsi gyvenimu be kaukės ir skiepo: dabar šeima ruošiasi jos laidotuvėms (11) 1632473100 Sakoma, kad 40 metų Kristen Lowery iš Eskalon, Kalifornijos, „netikėtai“ mirė rugsėjo 15 dieną, pralaimėjusi kovą su liga. Moteris paliko keturis vaikus.
Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje – skausmo aimanos ir prašymai Dievui: „Kas nesiskiepija – paskutiniai kvailiai“
Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje – skausmo aimanos ir prašymai Dievui: „Kas nesiskiepija – paskutiniai kvailiai“ (256) 1632247200 Kol mes pykstamės tarpusavyje, į kurias parduotuves galime eiti, o į kurias ne, už Vilniaus miesto klinikinės ligoninės sienų – skausmo aimanos ir prašymas Dievui, kad duotų šansą išgyventi.  Kas vyksta Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje, kaip laikosi ten gulintys pacientai ir dirbantys medikai, domėjosi laidos „Karštai su tv3.lt“ žurnalistai. „Neduok Dieve, kaip sunku“ Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje gulintys pacientai sunkiai renka žodžius. „Atsiprašau.
Europos Parlamento pirmininkas atsidūrė ligoninėje
Europos Parlamento pirmininkas atsidūrė ligoninėje 1632198060 Europos Parlamento pirmininkas Davidas Sassoli buvo hospitalizuotas dėl plaučių uždegimo, bet jo „būklė gera“, pirmadienį pranešė jo biuras. Italas D. Sassoli, vadovaujantis vienai svarbiausių Europos Sąjungos institucijų, buvo hospitalizuotas Strasbūre praeitą trečiadienį, įpusėjus šiame Prancūzijos mieste vykstančiai Europos Parlamento plenarinei sesijai.
Ar laukia COVID-19 protrūkis tarp vaikų? Gydytojai nerimauja, kad ir kiti virusai gali grįžti dviguba jėga
Ar laukia COVID-19 protrūkis tarp vaikų? Gydytojai nerimauja, kad ir kiti virusai gali grįžti dviguba jėga 1632074400 Nors nesiliauja diskusijos dėl reikiamybės nuo COVID-19 skiepyti įvairaus amžiaus vaikus, gydytojai patvirtina, kad statistiškai mažieji šia infekcija išties serga rečiau ir lengviau. Tačiau kartu jie įspėja, kad nerimą kelia ne tik vėlesnės viruso pasekmės vaikų sveikatai, bet ir poreikis juos skiepyti dėl kolektyvinio imuniteto. Vaikams grįžus į kolektyvus ypač nuogąstaujama dėl spartesnio koronaviruso plitimo.
Skaudi realybė: Lietuvoje per pusmetį nuo COVID-19 mirė 3,3 tūkst. žmonių
Skaudi realybė: Lietuvoje per pusmetį nuo COVID-19 mirė 3,3 tūkst. žmonių (5) 1631772600 Per pirmąjį šių metų pusmetį nuo koronaviruso mirė 3320 žmonių, rodo Higienos instituto duomenys. Daugiausiai mirčių šiemet registruota sausį – nuo šios infekcinės ligos mirė 1270 žmonių, mažiausiai – birželį, kai mirė 149 žmonės. Tuo metu Statistikos departamento duomenimis, per šį laikotarpį nuo COVID-19 fiksuotos 2547 mirtys, tačiau įstaiga taip pat nurodo, kad jų duomenys yra preliminarūs.  Tą BNS patvirtino ir Higienos instituto Mirčių registro vadovė Rūta Ustinavičienė.
Gydytojas perspėja dėl rudens sezono: atvejų tik daugės
Gydytojas perspėja dėl rudens sezono: atvejų tik daugės (3) 1631536800 Šiuo metu Kauno ligoninėje gydomi trys COVID-19 sergantys vaikai, vienas jų –  sunkesnės būklės, tačiau gydytojai prognozuoja, kad šių atvejų tarp vaikų rudenį daugės ir rekomenduoja vengti nebūtinų susibūrimų, tokių kaip prekybos centrai. Kaip BNS sakė Kauno ligoninės Vaikų priėmimo, skubios pagalbos ir intensyviosios terapijos skyriaus vedėjas Darius Varaškevičius, ligoninėje visada būna bent keli mažieji COVID-19 pacientai, daugiausia jų yra buvę septyni-aštuoni.
Pasigedus mamos, dukra ant kojų tarnybas sukėlė būdama Anglijoje: „Kaip kokios karalienės ieškojo“
Pasigedus mamos, dukra ant kojų tarnybas sukėlė būdama Anglijoje: „Kaip kokios karalienės ieškojo“ 1629908580 Neeilinė ligotos moters gelbėjimo operacija Panevėžyje. Dėl mamos sveikatos susirūpinusi dukra, būdama Anglijoje, po neįtikėtino tarnybų susiklausymo ir bendradarbiavimo su Jungtinės Karalystės 112-ka bendruoju pagalbos centru išgelbėjo gimdytojos gyvybę. Kaimynus apstulbino tarnybų operatyvumas. „Greitoji buvo kelis kartus ir ugniagesių mašina, ir policija.
Klaipėdoje situacija kaista: laisvų lovų COVID-19 pacientams nebeliko
Klaipėdoje situacija kaista: laisvų lovų COVID-19 pacientams nebeliko (46) 1628877963 Klaipėdos regione koronaviruso situacija aštrėja – laisvų lovų COVID-19 pacientams uostamiesčio universitetinėje ligoninėje jau nebeliko. Ligoninės vadovybė šaukiasi mažesnių regiono gydymo įstaigų pagalbos – Kretingos, Tauragės, Šilutės. Koronaviruso pacientų, gulinčių ligoninėse, daugėja ir Vilniaus regione. Pasak medikų, beveik visi į ligonines patekę koronavirusu užsikrėtę asmenys yra nepasiskiepiję.
Lyžtelėjusi dukros kaktą klaipėdietė sužinojo apie jos ligą: dabar įspėja kitus
Lyžtelėjusi dukros kaktą klaipėdietė sužinojo apie jos ligą: dabar įspėja kitus (5) 1628179200 Gimus Mildai Gylių šeimą iš Klaipėdos apėmė euforija – nėštumas, gimdymas buvo sklandus, o naująją šeimos narę gydytojai įvertino apvaliu dešimtuku. Visgi, jau pirmąjį mėnesį mamos širdis jautė, kad kažkas negerai. Ir po kelių mėnesių mamos baimės pasitvirtino – dukrelei buvo nustatyta reta genetinė liga, kuria Lietuvoje neserga nė 100 žmonių. Kai Mildai buvo 6 mėnesiai, jos tėvams teko išgirsti, kad jie patenka tarp žmonių, turinčių mutavusį CTFR geną.
Antivakseriams susirgus COVID-19 žadamas baltas biuletenis, bet teisininkas tuo pasibaisėjo
Antivakseriams susirgus COVID-19 žadamas baltas biuletenis, bet teisininkas tuo pasibaisėjo (138) 1627630080 Vyriausybė iš antivakserių, kurie nuo COVID-19 nesiskiepija ne dėl medicininių priežasčių, ketina atimti ligos išmokas, mokamas susirgusiems ir darbo pajamas dėl ligos praradusiems asmenims. Iki šiol ligos išmokos nebūdavo mokamos tik tais atvejais, kai asmuo įgydavo traumą darydamas nusikaltimą, pats susižalodavo sveikatą, apsimesdavo sergančiu arba tapdavo nedarbingas dėl alkoholio ir psichotropinių medžiagų vartojimo.
Pelėsį pašalinsite be vargo: prireiks šių naminių priemonių
Pelėsį pašalinsite be vargo: prireiks šių naminių priemonių 1626237900 Juodieji pelėsiai namuose ne tik negražiai atrodo, bet ir kelia realų pavojų jūsų ir jūsų namiškių sveikatai. Štai penki natūralūs būdai juo atsikratyti. Nešalinamas juodasis pelėsis žmonėms gali kelti kvėpavimo takų problemų. Sunkesniais atvejais, lėtinėmis ligomis sergantiems žmonėms jis net gali sukelti pneumoniją. Jei matote, kad tam tikrose namų vietose ima gausiai veistis pelėsiai, geriausia kviesti profesionalus ir nerizikuoti savo ir savo šeimos narių sveikata.
Naujausia informacija apie skiepų šalutinį poveikį: birželį – du miokardito atvejai, sunkios reakcijos vaikams
Naujausia informacija apie skiepų šalutinį poveikį: birželį – du miokardito atvejai, sunkios reakcijos vaikams (34) 1626083820 Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) praneša, kad per pirmąjį vakcinacijos nuo COVID-19 ligos pusmetį sulaukta 4 301 pranešimai apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas (ĮNR) į vakciną. Per birželį pranešta apie du miokardito atvejus, taip pat sunki reakcija fiksuota paaugliui. Tačiau daugelis pranešimų – apie lengvas šalutines reakcijas.
Kaip COVID-19 taip greitai išplito? Pasak mokslininkų, virusas gerai prisitaikęs užkrėsti žmones
Kaip COVID-19 taip greitai išplito? Pasak mokslininkų, virusas gerai prisitaikęs užkrėsti žmones 1625995800 Paskutinėmis 2019 m. dienomis iš Kinijos pradėjome gauti pranešimus apie paslaptingą „virusinę pneumoniją“, plintančią Uhano mieste. Nepraėjus nė 75 dienoms, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė šią ligą, kuri dabar žinoma kaip COVID-19, pandemija. Tuo metu PSO teigė, kad naujojo koronaviruso plitimo greitis yra „keliantis nerimą“. Iki to laiko virusas buvo aptiktas beveik 60 procentų pasaulio, ir žmonės labai laukė atsakymų.
Ventiliatorių mėgėjai turėtų įsidėmėti šiuos žodžius: galite rimtai susirgti
Ventiliatorių mėgėjai turėtų įsidėmėti šiuos žodžius: galite rimtai susirgti 1625061600 Karštą vasaros dieną niekas geriau nepadeda kaip buvimas vandenyje ar vėsinimasis prie vėsaus vėjelio. Beveik kiekvienas automobilyje turime po kondicionierių, namuose – po ventiliatorių. Bet ar susimąstėte, kad kondicionierius gali sukelti nepageidautinų negalavimų? Apie tai tv3.lt portalui atsakė specialistai. Anot Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovės Irenos Taraškevičienės, žmogus kondicionierių turėtų susireguliuoti pagal savo poreikius.
Gydytojai įspėja: net ir sėkmingai persirgus Covid-19 plaučiai gali būti pažeisti negrįžtamai
Gydytojai įspėja: net ir sėkmingai persirgus Covid-19 plaučiai gali būti pažeisti negrįžtamai (3) 1623564000 Tęsiantis COVID-19 pandemijai, atkreipiamas dėmesys ne tik į sergančius COVID-19, bet ir į nuo šios ligos pasveikusius pacientus. Plaučių pažeidimas, persirgus COVID-19, gali pasirekšti skirtingomis intersticinės plaučių ligos formomis. Anksti diagnozavus COVID-19 ligos sukeltą plaučių pažeidimą ir paskyrus tinkamą gydymą, galima išvengti negrįžtamų pakitimų plaučiuose.
Vaikai ir COVID-19: paauglius laiko padidinta rizikos grupe, tačiau atsakymas dėl skiepijimo – nevienareikšmis
Vaikai ir COVID-19: paauglius laiko padidinta rizikos grupe, tačiau atsakymas dėl skiepijimo – nevienareikšmis 1623056460 Nors daugiau vaikų sugrįžus į ugdymo įstaigas ūgtelėjo ir sergančiųjų COVID-19 skaičius, jie išlieka viruso mažiausiai paveikta visuomenės dalimi. Vis tik gydytojai įspėja, kad bėdų mažiesiems pacientams gali pridaryti pokovidiniai reiškiniai, o paaugliai, susirgę bet kokia infekcija, atsiduria didesnėje rizikos grupėje. Be kita ko, laukiant sprendimo dėl vaikų nuo 12 m. skiepijimo, pažymima, kad tai ne toks paprastas klausimas.
Kazachstanas neigia JAV ekspertų duomenis apie beveik 82 tūkst. mirusiųjų nuo COVID-19
Kazachstanas neigia JAV ekspertų duomenis apie beveik 82 tūkst. mirusiųjų nuo COVID-19 1620567360 Kazachstano sveikatos apsaugos ministerija paneigė JAV įsikūrusio Sveikatos metrikos ir vertinimo instituto (IHME) tyrime paskelbtus duomenis apie beveik 82 tūkst. koronavirusinės infekcijos COVID-19 aukų šioje Vidurinės Azijos šalyje. „Informacija apie ... mirusiųjų statistiką neatitinka tikrovės.
Dulkys įspėjo dėl 16 m. asmenų skiepijimo – tam tinka tik viena vakcina
Dulkys įspėjo dėl 16 m. asmenų skiepijimo – tam tinka tik viena vakcina (4) 1620293340 Paskutiniu masinės vakcinacijos etapu, kuris prasidės gegužės 31 d. nuo COVID-19 jau numatyta skiepyti ir 16–34 m. amžiaus asmenys. Vis dėlto kol kas yra tik viena vakcina, kuria galima skiepyti 16 m. jaunuolius. Kaip teigė ministras Arūnas Dulkys, apskritai vaikų skiepijimas nuo koronaviruo infekcijos dar yra ateities klausimas. Sveikatos apsaugos ministerijai paskelbus masinės vakcinacijos etapų planą į jį įtraukti ir pilnametystės nesulaukę asmenys.
Braziliška atmaina nustatyta kauniečiui, kuris keliavo po Pietų Ameriką ir Europą
Braziliška atmaina nustatyta kauniečiui, kuris keliavo po Pietų Ameriką ir Europą (34) 1620234000 Specialistai skelbia, kad pirmąjį Lietuvoje nustatytą braziliškosios atmainos atvejį parsivežė po Pietų Ameriką ir Europą pakeliavęs kaunietis. Imunologai aiškina, kad braziliškoji atmaina kelia didžiulį susirūpinimą, mat ja užsikrečia ir tie, kurie jau anksčiau persirgo COVID-19 liga. Lietuvoje pirmą kartą aptikta braziliškoji koronaviruso atmaina. Ji nustatyta žmogui, kuris keliavo po Pietų Ameriką, lankėsi ir Europoje – Italijoje.
Agnė Andriulytė po Covid-19 ligos susidūrė su sunkiomis komplikacijomis: prašo valdžios pagalbos
Agnė Andriulytė po Covid-19 ligos susidūrė su sunkiomis komplikacijomis: prašo valdžios pagalbos (36) 1620131400 Vilniaus miesto tarybos narė, buvusi parlamentarė Agnė Andriulytė, anksčiau buvusi Zuokienė, susidūrė su nepavydėtina situacija. Dar kovo mėnesį moteris įveikė klastingą Covid-19 ligą. Nors, regis, liga pasitraukė, praėjusį ketvirtadienį moteris išgirdo pneumonijos diagnozę. Pneumonija yra uždegiminė infekcinė plaučių liga, apimanti alveoles ir jungiamąjį audinį aplink jas. Pasak politikės, pneumonija ją užklupo kaip Covid-19 komplikacija.
Mirčių daugėjo tūkstančiais: iš darbingo amžiaus gyventojų daugiausiai mirė vyrai
Mirčių daugėjo tūkstančiais: iš darbingo amžiaus gyventojų daugiausiai mirė vyrai (9) 1619597220 Lietuvoje pernai mirė 43 tūkst. 547 žmonės, tai – beveik 5266 žmonėmis daugiau nei 2019 metais, prie didesnio mirčių skaičiaus prisidėjo ir COVID-19 pandemija, trečiadienį pranešė Higienos institutas.
COVID-19 pasiglemžė virš 30 m. vilnietės gyvybę: mirė ligoninėje
COVID-19 pasiglemžė virš 30 m. vilnietės gyvybę: mirė ligoninėje (11) 1618988880 COVID-19 pasiglemžė dar vienos jaunos moters gyvybę, kuri priklausė 30–39 metų amžiaus grupei. Po kovos su koronavirusu moters gyvybė užgeso Santaros klinikose. Kaip portalui tv3.lt patvirtino Statistikos departamento atstovė Birutė Stolytė, vakar fiksuota jaunos, 30–39 m. amžiaus moters mirtis nuo COVID-19. Jos gyvybė užgeso Santaros klinikose. Praėjusią parą nuo COVID-19 mirė 14 žmonių, jiems buvo nuo 30 iki 99-erių metų, rodo trečiadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.
Tėvą palaidojusi Rasa negali atleisti medikams: „Jis dejavo iš bado“
Tėvą palaidojusi Rasa negali atleisti medikams: „Jis dejavo iš bado“ (72) 1618855200 Prieš beveik 2 savaites užgesusio vyro gyvybė jo artimiesiems sukėlė daug klausimų ir nuoskaudų. Vyro dukra sako, kad demencija sergantis ir savimi pasirūpinti negalintis vyras iš Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės į slaugos namus buvo atgabentas nevalgęs, nusilpęs ir didžiuliuose skausmuose. Tuo metu ligoninė tokius kaltinimus laiko šmeižtu.  Rasa (vardas redakcijai žinomas) pasakojo, kad jos tėtis jau kurį laiką savimi pasirūpinti nebegalėjo – jį prižiūrėjo jo žmona.
Žmonės masiškai būriuojasi: kokia tikimybė užsikrėsti virusu būnant gausiai apsuptiems?
Žmonės masiškai būriuojasi: kokia tikimybė užsikrėsti virusu būnant gausiai apsuptiems? (1) 1618850700 Raseiniuose nuo COVID-19 mirė vos 26-erių metų vyras, užkratas į ligonines giuldo vis jaunesnius ir jų vis daugiau. Gydytojai prašo gyventojų neužsimiršti ir karantino švelninimus sutikti atsakingai, nesibūriuoti net ir atvirose erdvėse. Mat buvimas lauke ir saulės spinduliai nuo koronaviruso neapsaugo. Sergamumo rodikliai Lietuvoje ir toliau prastėja. Atšilę orai Lietuvos gyventojus sukvietė ne tik į pajūrį.
COVID-19 pasiglemžė 26 m. raseiniškio gyvybę: į medikus kreipėsi 10 d. sirgęs namuose
COVID-19 pasiglemžė 26 m. raseiniškio gyvybę: į medikus kreipėsi 10 d. sirgęs namuose (10) 1618819260 Klastingasis koronavirusas pasiglemžė dar vieno jauno žmogaus gyvybę – praėjusią savaitę mirė 26 m. amžiaus raseiniškis. COVID-19 ligos eigą sunkinančių sutrikimų turėjęs vyras į ligoninę jau pateko sudėtingos būklės.
Įspėja dėl „dingusio“ gripo: po kelerių metų jis gali atnešti daugiau bėdų nei koronavirusas
Įspėja dėl „dingusio“ gripo: po kelerių metų jis gali atnešti daugiau bėdų nei koronavirusas (27) 1618624800 Nors jau daugiau nei metus dėmesio centre atsidūrė SARS-CoV-2 virusas, sukeliantis COVID-19 ligą, pasigirsta įspėjimų, kad niekur nedings ir kita pavojinga oro lašeliniu būdu plintanti liga – gripas. Negana to, prognozuojama, kad po kelerių metų ši infekcija galinti padaryti ne mažiau bėdų nei dabar plintantis koronavirusas.
Profesorius apie kraujo krešėjimo sutrikimus po vakcinos: juos daug dažniau sukelia populiarus vaistas
Profesorius apie kraujo krešėjimo sutrikimus po vakcinos: juos daug dažniau sukelia populiarus vaistas (35) 1618569793 Europos vaistų agentūrai (EVA) pranešus, kad „AstraZeneca“ vakcina gali sukelti retus sunkius kraujo krešėjimo sutrikimus dalies visuomenės pasitikėjimas šia vakcina dar labiau krito. Vis dėlto gydytojas neurologas Dalius Jatužis primena, kad gerokai didesnę trombozių riziką sukelia visame pasaulyje vartojamas dažnas kraują skystinantis vaistas.
Erkinis encefalitas: kokias pasekmes jis gali sukelti?
Erkinis encefalitas: kokias pasekmes jis gali sukelti? (3) 1618469520 Vos tik atšyla orai, smarkiai padidėja vienos iš svarbiausių centrinės nervų sistemos infekcijų Lietuvoje grėsmė. Pernai jau kovo mėnesį registruoti pirmieji erkinio encefalito susirgimo atvejai. Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų infekcinių ligų centro gydytoja Rasutė Paulauskienė sako, kad erkinis encefalitas yra klastinga liga, kuriai būdingi ilgalaikiai liekamieji reiškiniai, kartais sukeliantys ir neįgalumą.