Sodas ir daržas

 

Čia rasite visą naudingiausią informaciją, susijusią su sodu ir daržu: ekspertų interviu, sodininkų patarimai ir paprasti, tačiau aukso vertės patarimai visiems besidomintiems sodu.

Sode ragina sodinti šiuos augalus: kasmet keisti nereikės, atrodys tobulai

Artėjant vasarai kiekvienas sodininkas nori, kad jo sodas atrodytų gražiai, išskirtinai, tačiau taip pat ne kiekvienas mėgsta kasmet sodinti vis naujus augalus, nes tai užima daug laiko.

Vanda išdavė geriausias daržo trąšas: viskas augs kaip ant mielių

Daugeliui savame darže užsiaugintos daržovės daug skanesnės, tačiau augalams reikia ne tik laistymo ir ravėjimo, taip pat svarbu juos tręšti. Yra daugybė įvairiausių trąšų, kurių galima įsigyti prekybos centruose, tačiau Vanda sako atradusi pačias geriausias namines trąšas, kuriomis laisto praktiškai viską. Tręšimas būtinas dėl įvairių priežasčių – kad skatintų šaknų augimą, sustiprintų augalą, didintų jo atsparumą ligoms, galiausiai, kad užaugintų gausesnį derlių.
Sodas ir daržas Prieš 12 val.

Andželika išdavė geriausius pomidorų auginimo patarimus: užaugs daug skanesni

Pomidorai – viena labiausiai pamėgtų sodininkų daržovių. Dėl to kiekvienas turi savų metodų, kaip prižiūrėti, kas kiek laiko laistyti ir tręšti šią daržovę. Ne išimtis ir „pomidorų karaliene“ tituluojama joniškietė Andželika Budginienė, kuri pomidorus augina jau 20 metų. Moteris pasidalijo esminiais patarimais, kaip reikėtų prižiūrėti pomidorus. Taip pat įspėjo apie klaidas, kurios gali sunaikinti pomidorų derlių.

Šiukštu nedarykite to savo hortenzijoms: žiedų nesulauksite

Hortenzijos žydi dideliais, gražiais žiedais, tačiau viena dažnai pasitaikanti klaida gali trukdyti pasiekti norimų rezultatų – nedarykite jos, nes kitaip žiedų galite nesulaukti. Hortenzijos žydi gražiai rausvais, melsvais, alyviniais, baltais žiedais visą vasarą, o kai kuriais atvejais dar ir rudenį. Tačiau ne visi hortenzijų augintojai gali pasidžiaugti įspūdingais žiedais. Pasak „Gardening Know How“ ekspertės Amy, yra viena priežastis, kodėl hortenzijos „atsisako žydėti“, rašo express.co.

Padarykite tai savo begonijoms: sukraus nematytą skaičių žiedų

Ką renkatės: kambarinių begonijų egzempliorius su įspūdingo dekoratyvumo lapais ar kelis mėnesius žydinčias lauko begonijas? Kaip jau galite numanyti, begonija patiks kiekvieno skoniui ir tiks įvairiems poreikiams patenkinti, nes tarp įvairių gėlių rūšių, jų veislių pasiūla yra viena iš gausiausių. Šios gėlės nesudėtingai prižiūrimos, lengvai dauginamos ir auginamos įvairiose namų bei lauko vietose.

Vos už 1 veiksmą balkone – bauda iki 600 eur: nesakykite, kad neįspėjo

Lietuvoje savaime auga apie 1,3 tūkst. augalų rūšių, tačiau nepaisant nemažos jų įvairovės, daugėja norinčių pasipuošti namų aplinką dekoratyviais, dažnai svetimžemiais ar net saugomais augalais. Kai kurie žmonės kartais bando „patobulinti“ ir greta savo sodybos esantį natūralų gamtos kampelį, ežerą. Todėl svetimžemių augalų rūšys plinta į gamtos buveines ir daro žalą aplinkai, o saugomos rūšys nyksta.

Darže naudokite šias trąšas: sulauksite dvigubo derliaus

Jei norite savo daržą išlaikyti kuo natūralesnį ir atsisakyti cheminių trąšų, naminės natūralios trąšos gali būti puikus bei ekologiškas pasirinkimas. Natūralių sudedamųjų dalių trąšos ne tik aprūpina augalus mineralinėmis medžiagomis, bet ir maitina dirvožemio gyvuosius organizmus. Šie organizmai (dauguma jų – mikroskopiniai grybai ir bakterijos) perdirba šias natūralias trąšas, suskaidydami jas į maistingąsias medžiagas, kurias augalai naudoja augimui.

Padarykite tai savo bijūnams: žydės kur kas ilgiau

Bijūnas (Paeonia) – daugiametis žolinis, rečiau krūminis, augalas, priklausantis bijūninių augalų šeimai. Sumedėjęs bijūnas, kitaip krūminis, savaime auga Rytų Azijoje, žolinis – Viduržemio jūros regione, Azijos subtropinio klimato juostoje, Šiaurės Amerikos vakaruose. Gamtoje bijūnai auga pievose, uolingose vietose, krūmynuose. Skirtingų rūšių bijūnai užauga nuo 50 ir virš 200 cm aukščio. Bijūnų lapų būna įvairių dydžių ir formų, jie dukart ar triskart trilapiai, blizgūs.

Jokiu būdu pomidorų nesodinkite šalia šių augalų: derliaus nesulauksite

Nors pomidorai nėra itin lepūs augalai, kai kurių augalų kaimynystė jiems nepatinka, todėl specialistai ragina nesodinti šių augalų prie pomidorų, nes derliaus galite ir nesulaukti. Yra keli augalai, kurie, nors ir nebūtinai pakenkia pomidorams, tačiau neatneša jiems jokios naudos ir tokioje kaimynystėje jie gali vargti, be to, dažniau gali pulti ligos ar kenkėjai, o tai gali lemti ne tik prastesnį derlių, bet ir augalo žūtį.

Išdavė auksinius bulvių auginimo patarimus: užaugs daug gražesnės

Bulvė – viena mėgstamiausių ir universaliausių daržovių, kurias lengva ir nebrangu užsiauginti. Ši daržovė nereikalauja papildomų laiko ir priežiūros kaštų, tačiau, kaip ir bet kuris augalas, ji nėra atspari ligoms ir kenkėjams. Bulvių ligos ir bulvių kenkėjai gali padaryti ne tik trumpalaikės žalos, sunaikindami dalį derliaus, tačiau tinkamai jų neidentifikavus ir neapsisaugojus, žalos padariniai gali būti ilgalaikiai.

Padarykite tai savo pelargonijoms: sukraus dvigubai daugiau žiedų

Pelargonija yra ko gero viena mėgstamiausių ir populiariausių auginamų gėlių Lietuvoje. Šį augalą gali auginti tiek gėlininkystės naujokai, tiek „veteranai“. Pelargonijos nereikalauja daug priežiūros, savo nuostabiais žiedais džiugina visą vasarą, jų galima pasisodinti lysvėse ar vazone, laikyti balkone, terasoje ar kambaryje. Apžvelgsime pagrindinius pelargonijų auginimo ir priežiūros aspektus.

Padarykite tai savo tujoms dabar: užaugs daug gražesnės

Tujos – vienas dažniausiai lietuvių soduose ir namų kiemuose aptinkamas augalas, dažniausiai pasirenkamas auginti kaip gyvatvorė. Jos pamėgtos dėl to, kad yra nereiklios, tačiau yra keletas darbų, kuriuos reikia padaryti, kad galėtume džiaugtis gražiais augalais. Apie tai, kaip tinkamai pasodinti tujas, kaip jomis rūpintis ir kokios gali būti tujų rudavimo priežastys, naujienų portalui tv3.lt pasakojo VDU Botanikos sodo medelyno vyresnysis specialistas Saulius Galvanauskas.

Skruzdėlės dings akimirksniu: štai, ką reikia padaryti

Skruzdėlės dažniausiai gyvena kolonijomis, todėl atsikratyti jomis gali būti nepaprastai sunku. Jei namus puola kenkėjų armija, pasinaudokite viena natūralia priemone ir skruzdžių nebeliks. Skruzdėlės, kaip ir musės, Jungtinėje Karalystėje yra dažna gyventojų problema, ypač pavasarį ir vasarą, kai jos būna aktyvesnės. Šie maži vabzdžiai į namus patenka ieškodami maisto ir vandens. Suradusios šaltinį, jos paskui save atsiveda visą koloniją ir skruzdžių tuoj knibždėte knibžda.

Šis augalas sode – mirtinas: kiti net nežino

Rusmenė džiugina akį savo įstabiais varpelio formos žiedais. Tačiau auginti jas ryžtasi tikrai ne daugelis. Ir tam yra bent dvi priežastys: visų pirma, ji gana įnoringa ir norint ją auginti reikia nemažai žinių; antra – visos rusmenės dalys mirtinai nuodingos. Tad jeigu turite mažų vaikų ar augintinių, šias gėlės savo sodui rinkitės labai gerai apgalvoję. Na, o tiems, kurie nusprendė auginti rusmenę, dalinamės patarimais, kaip tai padaryti.

Sode pamatėte tokius lapus? Štai, kas padės

Miltligė – dažno sodininko siaubas. Tai viena dažniausių grybelinių ligų, pažeidžianti įvairius augalus: daržoves, javus, vynmedžius, kitus žolinius bei sumedėjusius augalus. Šiame straipsnyje papasakosime, kaip ją atpažinti, kaip kovoti ir kokie yra miltligės prevencijos būdai.

Palaistykite rožes šiuo mišiniu: žydės įspūdingai

Rožės dažnai laikomos dieviškumo, tobulo grožio, o raudonosios – meilės simboliu. Vakarų pasaulyje rožė laikoma kilmingiausia gėle. Rožes sodininkai taip pat augina ir savo sode, tačiau tam, kad jos sukrautų įspūdingą kiekį žiedų, reikia jomis rūpintis. Trąšų rožėms laistyti pirkti parduotuvėje nebūtina – jas galite pasigaminti ir namuose. Šios trąšos užtikrins geriausia augalų žydėjimą, rašo balconygardenweb.com.

Šiukštu nesodinkite šių augalų prie pomidorų: derliaus nesulauksite

Nors pomidorai nėra itin lepūs augalai, kai kurių augalų kaimynystė jiems nepatinka, todėl specialistai ragina nesodinti šių augalų prie pomidorų, nes derliaus galite ir nesulaukti. Yra keli augalai, kurie, nors ir nebūtinai pakenkia pomidorams, tačiau neatneša jiems jokios naudos ir tokioje kaimynystėje jie gali vargti, be to, dažniau gali pulti ligos ar kenkėjai, o tai gali lemti ne tik prastesnį derlių, bet ir augalo žūtį.

Ekspertė išdavė pomidorų ir agurkų auginimo patarimus: augs kaip pašėlę

Prasidėjus daržovių sezonui, dažnas žmogus savo šiltnamyje nori sulaukti kuo gausesnio gėrybių derliaus. Neretai daržovių augintojai nežino, kad daro augalams mirtinas klaidas, kurių pasekmės – nudžiūvę augalai bei menkas derlius. TV3 laidoje „Svajonių ūkis“ šis klausimas buvo aptartas kartu su VDU Žemės ūkio agronomijos docente Audrone Žebrauskiene, kuri atskleidė agurkų bei pomidorų auginimo patarimus ir geriausias daržovių veisles.

Regina išdavė geriausias pomidorų trąšas: veikia 100 proc.

Pomidorai – tikri lietuvių daržų ir šiltnamių karaliai, kuriuos augina daugelis su viltimi sulaukti gausaus derliaus. Daržininkė Regina sako radusi geriausias pomidorų trąšas, kurias pasigaminti paprasta, o nauda – neišmatuojama. Reginos šiltnamyje auga ne viena dešimtis pomidorų veislių – ir įvairiausių spalvų, ir formų ir kiekvienas žavi savo išskirtiniu skoniu.

Kurklių sode neliks nė kvapo: štai, kas jums padės

Vėlyvą pavasarį ir vasarą kurkliai mėgsta taip pat kaip ir mes. Šiltesnė temperatūra skatina juos tūnoti po veja ir maitintis žolės šaknimis. Sužinokite, kaip atsikratyti kurklių ir neleisti jiems siaubti jūsų vešlios, žalios vejos. Kurkliai yra maži vabzdžiai, panašūs į kirmėles, tačiau jų kūnas panašus į vikšrų, pilkšvai rudas, o akys didelės. Suaugę kurkliai užauga iki 5 centimetrų ilgio. Kaip ir dauguma vabzdžių, jie turi tris poras kojų, antenų rinkinį ir segmentuotą kūną, rašo lawnlove.
Į viršų