lėtinė

Besiskundžiantiems eilėmis poliklinikose šeimos gydytojai turi žinutę: pacientai irgi turi prisiimti atsakomybę
Besiskundžiantiems eilėmis poliklinikose šeimos gydytojai turi žinutę: pacientai irgi turi prisiimti atsakomybę (52) 1632708000 Regint tuščius koridorius poliklinikose nesiliauja tautiečių piktinimasis, neva atėjus pandemijai medikai nustojo dirbti ir užsidarę kabinetuose tik geria kavą. Patys šeimos gydytojai sako, kad tenka tik apgailestauti girdint tokius žodžius, mat jie tempia ir taip gerokai didesnį krūvį. Ne gana to, prie ilgesių eilių prisideda ir patys pacientai.
COVID-19 – ne vienintelis pavojus: gydytojai ruošiantis žiemai ragina nepamiršti šių trijų skiepų
COVID-19 – ne vienintelis pavojus: gydytojai ruošiantis žiemai ragina nepamiršti šių trijų skiepų (12) 1631984400 Nors viena didžiausių pastarojo meto aktualijų išlieka COVID-19 pandemija, baiminamasi, kad jau kelis metus „dingęs“ gripas gali grįžti su dviguba jėga. Neatsitiktinai specialistai šiuo metu ragina skubėti pasiskiepyti ne tik nuo koronaviruso, bet ir kitų ne mažiau pavojingų infekcijų – gripo ir pneumokokinės infekcijos.  Šalies poliklinikos ir privačios šeimos medicinos klinikos jau kviečia gyventojus skiepytis nuo gripo.
Kuo greičiau atsisakykite šių produktų: jie didina jūsų cholesterolį
Kuo greičiau atsisakykite šių produktų: jie didina jūsų cholesterolį (75) 1631948400 Aukštą cholesterolį daugiausia nulemia jūsų mityba, todėl maisto raciono pakeitimas yra geriausias būdas greitai sumažinti cholesterolio kiekį. Štai kokių produktų turėtumėte atsisakyti, kad sumažintumėte cholesterolio kiekį. Cholesterolis yra riebalų molekulė, randama jūsų kraujyje – jis sintezuojamas kepenyse, bet taip pat patenka į jūsų kūną su maistu, kurį valgote.
Lietuvoje – 6 mirtys nuo COVID-19, nustatyti 1197 nauji susirgimai
Lietuvoje – 6 mirtys nuo COVID-19, nustatyti 1197 nauji susirgimai (18) 1631860020 Praėjusią parą nustatyti 1197 nauji COVID-19 atvejai, mirė šeši žmonės, rodo penktadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys. Pusė mirusiųjų buvo nepaskiepyti arba paskiepyti iš dalies. 4038 žmonės paskiepyti pirmąja vakcinos doze. Iš viso per parą mažiausiai viena doze paskiepyta 10 tūkst. 569 žmonės. Ligoninėse nuo COVID-19 šiuo metu gydoma 910 žmonių, 89 iš jų – reanimacijoje. Žmonių ligoninėse, lyginant su ankstesne para, padaugėjo keliomis dešimtimis.
Kontaktą turėjote jūs arba jūsų vaikai? Kokios išmokos priklauso izoliuojantis
Kontaktą turėjote jūs arba jūsų vaikai? Kokios išmokos priklauso izoliuojantis (43) 1631759400 Dar tik įpusėjo rugsėjis, tačiau mokyklos ir darželiai, įvairios įmonės jau skaičiuoja vis daugiau koronaviruso protrūkių. Darbuotojai, o taip pat ir vaikai turėję kontaktą su sergančiu koronavirusu privalo izoliuotis. O juos prižiūrintys tėvai taip pat lieka namuose. Specialistai paaiškino, kokiais atvejais tėvams suteikiamas nedarbingumas ir kokio dydžio išmoka jiems mokama.
Galima registruotis trečiam COVID-19 skiepui: panašu, reikės mažesnės „Moderna“ vakcinos dozės
Galima registruotis trečiam COVID-19 skiepui: panašu, reikės mažesnės „Moderna“ vakcinos dozės (34) 1631692800 Kol vieni dar tik svarsto skiepytis nuo COVID-19 arba nė nesiruošia to daryti, kiti gi laukia, kada galės gauti trečiąją vakcinos dozę. Tačiau nors daliai gyventojų ir atsirado galimybė registruotis sustiprinamajai vakcinos dozei, ministerijos atstovai primygtinai ragina to nedaryti, jei asmuo nepriklauso nurodytoms grupėms. Be to, aiškėja, kad trečiam skiepui reikės mažesnės „Moderna“ vakcinos dozės.
Atskleidė, kokie COVID-19 požymiai ir liekamieji reiškiniai labiausiai vargina lietuvius
Atskleidė, kokie COVID-19 požymiai ir liekamieji reiškiniai labiausiai vargina lietuvius (2) 1631278800 Kauno klinikų Reabilitacijos klinika atliko tyrimą,  kurio metu įvertinti pacientų, persirgusių COVID-19 liga, liekamieji reiškiniai. Šių metų gegužės-liepos mėnesiais surinkti beveik 1300 respondentų duomenys. Pirminiai duomenys parodė, kad 9 proc. sergančiųjų išsivystęs pokovidinis sindromas, kai COVID-19 ligos simptomai išlieka daugiau nei keturias savaites. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) skaičiuoja, kad kas dešimta ūminė COVID-19 liga pereina į lėtinio susirgimo eigą.
Medikų imunitetas nusilpo, todėl pradėti vakcinuoti trečia doze: kai kurie vėl buvo pradėję sirgti
Medikų imunitetas nusilpo, todėl pradėti vakcinuoti trečia doze: kai kurie vėl buvo pradėję sirgti (35) 1631026950 Nuo antradienio trečiąja vakcinos nuo COVID-19 doze pradėti vakcinuoti medikai ir kai kurios kitos gyventojų grupės. Medikai trečios vakcinos dozės prašė jau kurį laiką, mat buvo pastebėta, kad antikūnų jų organizme sumažėjo. Jie vakciną gavo vieni pirmųjų šalyje. Vis dėlto kai kurie medikai sako, kad sprendimas dėl trečiosios vakcinos dozės galėjo būti priimtas šiek tiek per vėlai – jau atsirado COVID-19 užsikrėtusių medikų.
Kaune tėvas sūnui įteikė nepaprastą dovaną: dovanotas inkstas išgelbės gyvybę
Kaune tėvas sūnui įteikė nepaprastą dovaną: dovanotas inkstas išgelbės gyvybę (5) 1631011800 Nacionalinis transplantacijos biuras (NTB) prie SAM praneša, kad šiandien, rugsėjo 7 d., Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje (LSMUL) Kauno klinikose atliekama gyvojo donoro inksto transplantacija. 63-ejų metų amžiaus vyras ryžosi savo inkstą dovanoti 35-erių metų sūnui. Ši transplantacija vyrui bus antroji. Anksčiau jam buvo persodintas mirusio donoro inkstas.
Užkirskite kelią inkštirų atsiradimui – štai, ką reikia žinoti
Užkirskite kelią inkštirų atsiradimui – štai, ką reikia žinoti 1630570800 Pilkšva oda, spuogeliai, veido blizgesys ir inkštirai – tai riebios veido odos problemos su kuriomis dažniausiai susiduria bręstantis organizmas. Tačiau net ir peržengus paauglystės ribą, riebi veido oda gali išlikti ir sukelti nemalonių potyrių. Grožio srities specialistė Dovilė Jasiulevičė, atkreipdama dėmesį į pastarąjį veido odos tipą turinčius asmenis, dalijasi patarimais kaip taisyklingai prižiūrėti problematišką veido odą bei kaip išvengti spuogelių bei aknės atsiradimo rizikos.
Kodėl būti kraujo donoru yra naudinga?
Kodėl būti kraujo donoru yra naudinga? (2) 1629104760 Apie kraujo donorystę egzistuoja daug mitų – neva tai alina organizmą, kad galima užsikrėsti hepatitu ar kitomis ligomis, kad priaugsi svorio ir nežinia, kur tas kraujas bus parduotas... Gaila, jei tokia klaidinga informaciją sustabdo galimus donorus nuo šio kilnaus ir net jų sveikatai naudingo veiksmo. Vieno donoro duotas kraujas gali išgelbėti net tris gyvybes. Žinoma, būna ir atvejų, kai vienam žmogui prireikia perpilti net dešimties donorų kraują.
Mama užmezgė romaną su 16-mečio sūnaus draugu: šeima pakraupo
Mama užmezgė romaną su 16-mečio sūnaus draugu: šeima pakraupo (2) 1628756400 Šešiasdešimtmetė Marilyn Buttigieg iš Crawley Vakarų Sasekso su savo vyru, trisdešimt vienerių Viljamu Smitu, susipažino 2006-ųjų birželį, kai sūnus po pamokų draugą parsivedė namo. Viljamui tuo metu buvo šešiolika metų ir jis buvo jos sūnaus geriausias draugas ir nuolat užsukdavo pažaisti video žaidimų. Marilyn ir Viljamą „natūraliai traukė vieną prie kito“, tarp jų užsimezgė santykiai ir 2009-ųjų balandį jiedu susituokė.
COVID-19 sparčiai plinta – nustatyti 528 užsikrėtimai
COVID-19 sparčiai plinta – nustatyti 528 užsikrėtimai (37) 1628231100 Praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 528 nauji koronaviruso atvejai, nuo šios infekcinės ligos mirčių nefiksuota, penktadienį pranešė Statistikos departamentas. 14 dienų naujų susirgimų skaičius 100 tūkst. gyventojų pakilo iki 167 atvejų, o teigiamų diagnostinių testų dalis – iki 3,2 procento. Šalyje per praėjusią parą atlikti 6505 molekuliniai (PGR) ir 8704 antigeno tyrimai dėl įtariamo koronaviruso.
Adamkus prakalbo apie savo ir žmonos būklę: atsakė, ar skiepysis trečia vakcinos doze
Adamkus prakalbo apie savo ir žmonos būklę: atsakė, ar skiepysis trečia vakcinos doze (23) 1628166562 Lietuvoje jau pradėta skiepyti trečiąja vakcinos doze nuo koronaviruso. Prezidentas Valdas Adamkus sako, kad tai yra geras žingsnis ir kartu su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais pasidalijo, kaip jaučiasi su ponia Alma šiomis dienomis. Trečiadienį paskelbta, kad Lietuva didelės rizikos žmones skiepys ir trečiąja vakcinos doze. Kadangi apie trečiąjį skiepą paskelbta visai neseniai, mažai kas apie jį žinojo. Ne išimtis ir buvęs prezidentas.
Nustatyta tvarka, kaip trečia doze bus revakcinuojama dalis pacientų
Nustatyta tvarka, kaip trečia doze bus revakcinuojama dalis pacientų (5) 1628154960 Lietuva yra viena iš pirmųjų Europos Sąjungos šalių, pradedančių trečia vakcinos doze skiepyti didžiausios rizikos pacientus, sergančius onkohematologinėmis ligomis, gaunančius gydymą dėl onkohematologinių ligų, dializuojamus ar po organų transplantacijos, sergančius autoimuninėmis ligomis sergantys, kai jiems taikoma imunosupresinė terapija.  Revakcinacija bus taikoma praėjus ne mažiau kaip 6 mėn. po pilno vakcinacijos kurso.
Oficialu: leista pirmai ir antrai skiepo nuo koronaviruso dozei naudoti skirtingas vakcinas
Oficialu: leista pirmai ir antrai skiepo nuo koronaviruso dozei naudoti skirtingas vakcinas (1) 1628087700 Sveikatos apsaugos ministerija leido pirmai ir antrai skiepo nuo koronaviruso dozei naudoti skirtingas vakcinas. Tai numatyta trečiadienį pasirašytame ministro įsakyme. Jame numatyta, kad „pirmajai skiepo dozei gali būti naudojama „Vaxzevria“, o antrajai – „Comirnaty“ COVID-19 vakcina arba atvirkščiai“. „Moksliniai tyrimai įrodė, kad tai gali net suformuoti dar didesnį imunitetą“, – žurnalistams trečiadienį sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.
Ingrida Martinkėnaitė prakalbo apie rimtą ligą: „Nelaukite, kol bus per vėlu“
Ingrida Martinkėnaitė prakalbo apie rimtą ligą: „Nelaukite, kol bus per vėlu“ 1627976502 Atlikėja Ingrida Martinkėnaitė įsitikinusi, kad savo sveikatos priežiūra reikėtų užsiimti ne tik esant nusiskundimams ar ligos simptomams, o rūpestis ginekologine sveikata turėtų būti kiekvienos save mylinčios moters pareiga. Neseniai devyniavalente vakcina nuo žmogaus papilomos viruso (ŽPV) pasiskiepijusi atlikėja drąsina ir kitas moteris nedelsti – tai būtinas žingsnis siekiant išvengti gimdos kaklelio vėžio ir kitų vėžinių susirgimų, rašo pranešime spaudai.
Pasikartojantis kojų mėšlungis praneša apie dažną ligą: uždelsus pasekmės gali būti tragiškos
Pasikartojantis kojų mėšlungis praneša apie dažną ligą: uždelsus pasekmės gali būti tragiškos 1627911900 Venų varikozė yra lėtinė liga, kuri pasireiškia kojų paviršinių venų mazginiu išsiplėtimu. Su šia problema dažniau susiduria moterys, tačiau ji neaplenkia ir vyrų. Ligai progresuojant, gali laukti nemalonios pasekmės ir komplikacijos, o mėšlungis, lydimas kitų simptomų, gali pranešti apie ligą. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Širdies, krūtinės ir kraujagyslių chirurgijos klinikos gydytojas kraujagyslių chirurgas doc. dr.
Kasiulevičius ragina greičiau visus leisti skiepyti trečia vakcinos doze: „Neturėkime iliuzijų, kad nesirgs paskiepyti žmonės“
Kasiulevičius ragina greičiau visus leisti skiepyti trečia vakcinos doze: „Neturėkime iliuzijų, kad nesirgs paskiepyti žmonės“ (81) 1627804680 Augant užsikrėtimų koronavirusu skaičiams atsiranda vis garsesnių raginimų leisti visiems pasiskiepyti trečiąją COVID-19 vakcinos doze.  Apie tai sekmadienį savo socialinio tinklo paskyroje pranešė ir VU Medicinos fakulteto prodekanas prof. Vytautas Kasiulevičius. „Tikiuosi, kad ši žinutė pasieks valdžios ir jai patariančių ekspertų ausis.
Uždegė žalią šviesą dalies gyventojų revakcinacijai: prasidės jau kitą savaitę, leis „miksuoti“ vakcinas
Uždegė žalią šviesą dalies gyventojų revakcinacijai: prasidės jau kitą savaitę, leis „miksuoti“ vakcinas (26) 1627638540 Jau kelis mėnesius į Sveikatos apsaugos ministeriją besibeldžiantys susilpninto imuniteto pacientai trečią skiepo dozę galės gauti jau nuo kitos savaitės. Be to, bus leidžiama „miksuoti“ vakcinas ir renkantis antrąją skiepo dozę. Tą numato registruotas sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio įsakymo projektas. Be kita ko, planuojama, kad ateityje revakcinuojamų asmenų sąrašus turėtų papildyti ir daugiau žmonių.
Vis dar priversti gyventi griežto karantino sąlygomis: Dulkys davė pažadą revakcinacijai
Vis dar priversti gyventi griežto karantino sąlygomis: Dulkys davė pažadą revakcinacijai (4) 1626872700 Ir dabar priversti gyventi griežto karantino sąlygomis sunkiomis hematologinėmis ligomis sergantys ar transplantacijas patyrę pacientai nusivylę esantys palikti nuošalyje. Nesusidarius antikūnams po pirminės vakcinacijos jie su skausmu žiūri į išpilamas COVID-19 vakcinas. Nors ministerija revakcinacijos planų kol kas nedėlioja, ministras Arūnas Dulkys pažadėjo, kad daliai pacientų bus sudaryta galimybė gauti trečią skiepą.
Atopiniu dermatitu sergantis Nerijus: kai buvau 12 m., mane jau tada vadino sunkiausiu atveju Lietuvoje
Atopiniu dermatitu sergantis Nerijus: kai buvau 12 m., mane jau tada vadino sunkiausiu atveju Lietuvoje 1626093084 Atopinis dermatitas mokslo literatūroje apibrėžiamas kaip lėtinė, uždegiminė odos liga, pasireiškianti niežėjimu, paraudimu, išsausėjimu ir skeldėjimu. Realybėje ši liga gali reikšti nuolatinę niežulio sukeltą nemigą, žaizdotą veidą ir kūną, besilupančią ir nuo menkiausio smūgio plyštančią odą, psichologines problemas – visa tai patyrė sunkia atopinio dermatito forma sergantis Nerijus.
Sysas vadina V. Landsbergio statuso keitimą pavėluotu: „Keisti istorijos nereikėtų“
Sysas vadina V. Landsbergio statuso keitimą pavėluotu: „Keisti istorijos nereikėtų“ (5) 1625061319 Seime žengtas pirmasis žingsnis, kad buvusiam Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkui Vytautui Landsbergiui būtų suteiktas valstybės vadovo statusas.  Po pateikimo dauguma Seimo narių tam pritarė. Tačiau dalis parlamentarų vadina šį žingsnį istorijos perrašymu. Apie tai naujienų portalo tv3.lt aktualijų laidoje „Dienos pjūvis“ kalbėjo Seimo nariai Algirdas Sysas ir Viktoras Pranckietis. Pone Sysai, jūs esate vienas tų žmonių, kurie tai vadina istorijos perrašymu.
Ispanijoje įsigaliojo eutanazijos įstatymas
Ispanijoje įsigaliojo eutanazijos įstatymas 1624695057 Ispanijoje nuo penktadienio įsigaliojus eutanaziją ir savižudybę su pagalba įteisinančiam įstatymui, šalis tapo viena iš nedaugelio valstybių, leidžiančių nepagydomomis ligomis sergantiems arba nuolatines nepakeliamas kančias kenčiantiems ligoniams nutraukti savo kančias. Kovą parlamento patvirtintas įstatymas „atsako į visuomenėje esamą poreikį šiuo klausimu“ ir turi būtinų „apsaugos priemonių“, susijusiu su eutanazijos įgyvendinimu, sakoma Sveikatos apsaugos ministerijos pareiškime.
Užfiksavo paslaptingo viruso protrūkį: priežastis – religinis ritualas
Užfiksavo paslaptingo viruso protrūkį: priežastis – religinis ritualas 1624623812 Gydytojai suglumo, kai buvo pranešta apie mažai žinomo viruso protrūkį 10 žmonių grupėje, gyvenančios Londone. Jie nėra narkotikų vartotojai, jiems niekada nebuvo atliktas kraujo perpylimas, ir jiems nebuvo nustatyti jokie kraujo virusų rizikos veiksniai. Šis atvejis buvo gana didelė paslaptis, tačiau vienas iš gydytojų pastebėjo neįprastus randus ant vieno paciento nugaros.
Atsisveikinkite su pagiriomis žaibo greičiu: padės šios gudrybės
Atsisveikinkite su pagiriomis žaibo greičiu: padės šios gudrybės (5) 1624518000 Pagirios dažnai yra linksmybių nakties pasekmė, tačiau jos pačios nėra tokios malonios, kaip vakarykščiai prisiminimai. Štai keli patarimai, kaip sumažinti pagirias. Nors nėra visiško pagirių „išgydymo“, yra priemonių, kurių galite imtis, kad palengvintumėte pagirias. Imbieras Imbieras jau seniai naudojamas kinų medicinoje kaip priemonė nuo pykinimo. Šis būdas yra pagrįstas: 2016 m. tyrime padaryta išvada, kad augalas yra „veiksmingas ir nebrangus pykinimo gydymo būdas“, rašoma independent.
Sumažinkite skrandžio rūgštingumą: padės natūralios priemonės
Sumažinkite skrandžio rūgštingumą: padės natūralios priemonės 1623916200 Rytinis kosulys, krenkštimas, skausmingas ryjimas, išdžiūvusi burna – tokie yra netipiški požymiai, kurie gali suklaidinti net specialistus. Pasaulyje  gastroezofaginio refliukso liga (GERL) serga nuo 8 iki 30 procentų žmonių, o Lietuvoje – apie 10 procentų. Tačiau tai tik ledkalnio viršūnė, nes daugeliui prastai besijaučiančių žmonių diagnozė lieka nenustatyta. Šios ligos paplitimas tarp vyrų ir moterų yra beveik vienodas. Pastebima, kad ji vis dažniau užklumpa jaunesnio amžiaus asmenis.
Ant nagų atsirado baltos dėmės? Pasakė, ką jos reiškia
Ant nagų atsirado baltos dėmės? Pasakė, ką jos reiškia 1623587443 Daltos dėmelės ant nagų yra gana dažnas reiškinys ir jų atsiradimą gali lemti įvairiausios priežastys: nuo grybelinės infekcijos iki mineralų trūkumo. Baltos dėmės ant nagų paprastai yra nekenksmingos ir neturėtų kelti nerimo. Jų gali atsirasti ant visų arba vos ant kelių nagų, o mediciniškai ši būklė yra žinoma kaip leukonichija.
Vyras mirė po pasiplaukiojimo: per tatuiruotę užsikrėtė mėsą ėdančiomis bakterijomis
Vyras mirė po pasiplaukiojimo: per tatuiruotę užsikrėtė mėsą ėdančiomis bakterijomis 1622730500 31-erių metų vyras mirė, po to kai pasiplaukiojęs Meksikos įlankoje užsikrėtė mėsą ėdančiomis bakterijomis. Vyras buvo ką tik pasidaręs tatuiruotę ant savo dešinės kojos, tačiau nepaisė patarimo mažiausiai dvi savaites nesimaudyti vandenyne. Kaip pranešama žurnale „British Medical Journal Case Reports“, vyras užsikrėtė Vibrio vulnificus – pavojingomis bakterijomis, gyvenančiomis vandenyje, pavyzdžiui, upių žiotyse ar pakrantėse. Jos yra giminingos cholerai, o maždaug 25 proc.
Jaunos moters kūnas išsipūtė it balionas: galvojo, jog priaugo svorio
Jaunos moters kūnas išsipūtė it balionas: galvojo, jog priaugo svorio 1622611800 29-erių Zoe Pearce iš Billinghamo kovoja su sunkia, išvaizdą itin paveikiančia liga – lipoedema. Moteriai lipoedema diagnozuota dar 2015 metais, tačiau tik visai neseniai ji susitaikė su diagnoze ir nusprendė – ji tokia ne viena, todėl savęs nuvertinti tikrai nereikia, rašo „Mirror“. Dviejų vaikų mama sako, kad dabar jos tikslas – apšviesti kuo daugiau žmonių, kokia tai liga, kaip su ja kovoti ir kaip nepasiduoti psichologiniam spaudimui.
Cukriniu diabetu sergantis Fara atvirai prakalbo apie ligą
Cukriniu diabetu sergantis Fara atvirai prakalbo apie ligą 1622358474 Legendinės grupės „Rondo“ lyderis Aleksandras Ivanauskas-Fara jau ne vienerius metus gyvena su antro tipo cukriniu diabetu. Ši liga vyrą užklupo netikėtai, o siekiant pagerinti jos kontrolę, teko nemenkai pakeisti gyvenimo būdą, mitybą bei įpročius. Vis tik, Aleksandras pripažįsta, jog jo profesijoje gyventi pagal gydytojų nustatytas taisykles yra be galo sunku, todėl ėmė domėtis brokoliuose, granatuose, ciberžolėje ir žaliojoje arbatoje esančiais polifenoliais ir jų nauda organizmui.
Kardiologas – apie rusišką ruletę su COVID-19: tikimybė numirti nuo trombozės susirgus kartais didesnė nei po skiepo
Kardiologas – apie rusišką ruletę su COVID-19: tikimybė numirti nuo trombozės susirgus kartais didesnė nei po skiepo (6) 1622253600 COVID-19 pandemija į ligos patalą paguldė ne tik tiesiogiai nuo viruso nukentėjusių žmonių – gydytojai vis garsiau įspėja dėl gresiančios užleistų lėtinių ligų ir pokovidinių reiškinių epidemijos. Ypač nerimą kelia kardiologiniai pacientai, mat tiek pats virusas, tiek jo baimė stipriai pablogino jų būklę. Negana to, vis daugiau su COVID-19 susidūrusių jaunų žmonių rizikuoja patirti net infarktą.
Vilniuje – neeilinė operacija: ji sujaudino net medikus
Vilniuje – neeilinė operacija: ji sujaudino net medikus 1622098200 Nacionalinis transplantacijos biuras prie SAM praneša, jog gegužės 26 d. Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų medikų komanda atliko trečiąją šiais metais gyvojo donoro inksto transplantaciją. Atlikus išsamius tyrimus paaiškėjo, kad sunkiai sergančiam recipientui idealiai tinka jo mamos inkstai. Jos geraširdiškumo valia sūnus vėl galės gyventi kokybišką gyvenimą. Geriausias gydymo būdas pacientui, sergančiam galutinės stadijos lėtine inkstų liga yra gyvojo donoro inksto persodinimas.
Būdai, kaip padėti jaunuoliui įveikti stresą
Būdai, kaip padėti jaunuoliui įveikti stresą 1621852680 Koronaviruso pandemija tęsiasi jau daugiau nei metus. Nežinomybė dėl ateities, baimė, nerimas dėl savo ir artimųjų sveikatos, gyvybės, darbo vargina vis labiau. Dieną jaučiamės pavargę, išsekę, nervingi, negalime produktyviai dirbti, o vakare sunkiai užmiegame, dažnai prabundame, o prabudę vėl negalime užmigti.
Pirmieji Alzheimerio požymiai – jau ankstyvame amžiuje: paaiškino, kaip pastebėti ligą
Pirmieji Alzheimerio požymiai – jau ankstyvame amžiuje: paaiškino, kaip pastebėti ligą 1621755000 Alzheimeris progresuojantis degeneracinis centrinės nervų sistemos pažeidimas, dėl kurios silpnaprotystė gali ištikti net didelio intelektinio potencialo žmones. TV3 laida „Būk sveikas“ domėjosi, kaip ją pastebėti.  Alzheimerio simptomai Sutrikus normaliems biocheminiams informacijos perdavimo procesams keičiasi žmogaus elgesys. Nors dažnai ligos pradžia gali būti ir nepastebima, tačiau svarbu atkreipti dėmesį į detales.
Nuo COVID-19 mirė ir pilnai paskiepyti: medikas paaiškino, kodėl taip nutinka
Nuo COVID-19 mirė ir pilnai paskiepyti: medikas paaiškino, kodėl taip nutinka (31) 1621606200 Vakcinavimas šalyje įsibėgėja ir siekdami motyvuoti žmones skiepytis specialistai teikia skaičius įspėdami, kad tarp mirusių nuo COVID-19 vyresnio amžiaus asmenų didžioji dalis buvo nepaskiepyti. Vis tik klausimų sukėlė tai, kodėl mirė ir pilnai paskiepyti žmones, esą ministerija skelbė, kad nuo to vakcina apsaugo 100 proc.  Kaip parodė naujausia šią savaitę pateikta Vyriausybės duomenų analitiko Aisčio Šimaičio pateikta pandemijos rodiklių apžvalga, nuo balandžio 1 d. 86 proc.
Minint pasaulinę lėtinių žarnyno ligų dieną gydytojai įspėja: šiuos signalus turite pastebėti jau dabar
Minint pasaulinę lėtinių žarnyno ligų dieną gydytojai įspėja: šiuos signalus turite pastebėti jau dabar 1621495260 Kasmet gegužę gydytojai primena, jog apie lėtines uždegimines žarnų ligas turėtume kalbėti vis garsiau, žinoti daugiau ir tirtis laiku. Šiemet šią svarbią dieną priminė ir žinomo šviesų menininko Arvydo Buinausko simboliškai violetine spalva nušviesta Kauno Kristaus Prisikėlimo bazilika, Laisvės alėjos ir Vienybės aikštės fontanai.
Mirtiną virusą Lietuvoje nešioja ir platina 2 iš 100 gyventojų: to net neįtaria
Mirtiną virusą Lietuvoje nešioja ir platina 2 iš 100 gyventojų: to net neįtaria 1621419600 Gegužės 19-tąją dieną Lietuvoje ir visame pasaulyje yra minima hepatito C diena. Tai klastinga kepenų  liga, sukelta hepatito C viruso, kuri ilgainiui gali išsivystyti į kepenų cirozę ar net pirminį kepenų vėžį. Manoma, kad Lietuvoje šiuo metu lėtinis hepatitas C diagnozuotas 20-30 proc. visų užsikrėtusiųjų, o mirtiną virusą šalyje nešioja, platina ir to neįtaria 2 iš 100 gyventojų.
Klastingasis hepatitas C negydant gali privesti ir iki vėžio: primena, kam reikėtų pasitikrinti
Klastingasis hepatitas C negydant gali privesti ir iki vėžio: primena, kam reikėtų pasitikrinti 1621348140 Nors dalis susirgusiųjų virusiniu hepatitu C pasveiksta savaime per 6 mėnesius, kitiems gi gali išsivystyti lėtinė liga, negrįžtamai pažeidžianti kepenis. Specialistai primena, ką svarbu žinoti apie hepatito C prevencijos priemones.
Spuogai ant veido išduoda klastingas ligas: gydytoja įvardijo dažniausias iš jų
Spuogai ant veido išduoda klastingas ligas: gydytoja įvardijo dažniausias iš jų 1621155600 Skaisti, lygi oda – kiekvieno svajonė, o pasirodę spuogai neretai sugadina nuotaiką. Nors spuogų gali pasirodyti dėl gyvenimo būdo ir įpročių, kai kuriais atvejais jie signalizuoja apie sunkias odos ligas. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Odos ir venerinių ligų klinikos vadovė profesorė Skaidra Valiukevičienė portalui tv3.lt papasakojo, kokias ligas išduoda ant veido iškilę spuogai, kaip jas atpažinti ir kokių gydymo priemonių imtis.
Periodontitas didina riziką susirgti Alzheimeriu – pavojus didėja net kelis kartus
Periodontitas didina riziką susirgti Alzheimeriu – pavojus didėja net kelis kartus 1620464018 Periodontitas daugeliui kelia baimę. Tai klastinga, lėtinė, progresuojanti dantis supančių audinių liga. Ši liga ne tik gali sumažinti pasitikėjimą savimi, sukelti kompleksų, bet ir didina Alzheimerio riziką. Apie tai domėjosi TV3 laida „Būk sveikas“. Periodontito priežastys ir simptomai Šios ligos atsiradimą skatina tarp danties ir dantenų susidariusi 6 milimetrų ar dar gilesnė kišenė, kurioje kaupiasi bakterijos.
Nerūkanti moteris išgirdo negailestingą diagnozę: ligą išdavę skaudanti nugara
Nerūkanti moteris išgirdo negailestingą diagnozę: ligą išdavę skaudanti nugara (4) 1620238500 35-erių moteris, trečią nėštumo trimestrą patyrusi stiprų nugaros skausmą, kaip ir dauguma būsimų mamų, manė, kad tai tik dažnas nėštumo šalutinis poveikis, tačiau praėjus keliems mėnesiams po gimdymo, ji gavo šokiruojančią žinią. Jos nugaros skausmus sukėlė neišgydomas vėžys. Jessica Sherrie iš Glendoros (Kalifornija) niekada nerūkė, todėl ši žinia sukėlė nemenką šoką. Praėjusių metų birželį jai buvo diagnozuotas ketvirtos stadijos nesmulkialąstelinis plaučių vėžys.
Kauno klinikos: „Johnson & Johnson“ savaitę nebuvo naudojama dėl pasiruošimo
Kauno klinikos: „Johnson & Johnson“ savaitę nebuvo naudojama dėl pasiruošimo 1619695560 „Johnson & Johnson“ savaitę nebuvo naudojama dėl pasiruošimo – buvo apklausiami pacientai, rengiamos vidinės ligoninės tvarkos, lietuviškas informacinis lapelis.
Mirčių daugėjo tūkstančiais: iš darbingo amžiaus gyventojų daugiausiai mirė vyrai
Mirčių daugėjo tūkstančiais: iš darbingo amžiaus gyventojų daugiausiai mirė vyrai (9) 1619597220 Lietuvoje pernai mirė 43 tūkst. 547 žmonės, tai – beveik 5266 žmonėmis daugiau nei 2019 metais, prie didesnio mirčių skaičiaus prisidėjo ir COVID-19 pandemija, trečiadienį pranešė Higienos institutas.
Žmogaus plaučiuose rasta grybelio ir tai nebūtinai yra blogas dalykas
Žmogaus plaučiuose rasta grybelio ir tai nebūtinai yra blogas dalykas 1619262900 Jūsų plaučiuose gausu grybelio. Tačiau nesijaudinkite, tai nereiškia, kad jie yra iškloti pelėsiu, grybais ar nemalonia infekcija. Kaip ir mikrobai, gyvenantys daugelyje žmogaus kūno organų, dauguma šių mikroorganizmų yra visiškai „draugiški“ ir galimai atlieka svarbų vaidmenį kūno veikloje.
5 faktai apie Parkinsono ligą, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas
5 faktai apie Parkinsono ligą, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas 1619182800 Lietuvoje Parkinsono liga kasmet diagnozuojama maždaug 1,5 tūkst. žmonių. Net ir jausdami pirmuosius ligos požymius, pacientai dažnai neįtaria, kad vertėtų pasikonsultuoti su savo šeimos gydytoju ir neurologu. Jeigu liga diagnozuojama vėlai, gydymas tampa sudėtingesnis, o susigrąžinti geresnę gyvenimo kokybę yra sunkiau. Balandis yra Parkinsono ligos mėnuo. Gydytojai pataria atkreipti dėmesį į penkis faktus apie ligą, kuria Lietuvoje serga apie 11–12 tūkst. asmenų.
Pavasarį moteris guldo klastinga liga – medikas perspėja saugotis
Pavasarį moteris guldo klastinga liga – medikas perspėja saugotis (1) 1618656300 Greičiausiai visi pamename mamos pasakymą, kad vos sušilus orui nesėdėtume ant šalto grindinio. Be to, pavasarį pasirodant daugiau saulės ir kylant temperatūrai, norisi kuo greičiau nusimesti žieminius paltus, apsivilkti plonesnius drabužius ir apsiauti lengvesnius batus. Tačiau neskubėkite – taip galite pasigauti šlapimo pūslės uždegimą. Plačiau apie ligą tv3.lt portalui pasakojo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų gydytojas urologas dr. Kęstutis Vaičiūnas.
Nežinoma liga priverčia lokius elgtis draugiškai
Nežinoma liga priverčia lokius elgtis draugiškai 1618469422 Kalifornijos juoduosius lokius užklupo paslaptinga smegenų liga, dėl kurios jie elgiasi draugiškai ir be baimės. Tačiau progresuojant neurologinei ligai, pasireiškia tokie simptomai kaip letargija, dramatiškas svorio kritimas, ryškus galvos pakrypimas, drebulys ir neįprasta eisena. Negydoma liga gali būti mirtina.
Ostapenko gyvybę pasiglemžė klastinga liga: gali prasidėti be jokių simptomų
Ostapenko gyvybę pasiglemžė klastinga liga: gali prasidėti be jokių simptomų (72) 1618416000 Širdies nepakankamumas – patologinė būklė, dėl kurios kasmet ligoninėje atsiduria apie 30 tūkst. lietuvių. Šį sindromą galima lyginti su vėžiu, mat jis prasideda be ryškių pirminių simptomų, o galiausiai atsiradus simptomams neretai ligą suvaldyti būna jau per vėlu. Balandžio 14 dienos rytą mirė garsus pop-muzikos atlikėjas Eugenijus Ostapenko – jo gyvybę nusinešė širdies nepakankamumas. Žinomam vyrui buvo vos 44-eri.