lėtinė

3 būdai, kaip gydyti vaikų slogą
3 būdai, kaip gydyti vaikų slogą 1611842340 Vaikų slogą suaugusieji dažnai linkę vadinti „maža slogyte“, tačiau mažiems vaikams ji gali būti ne tokia jau ir nereikšminga problema. Kuo mažesnis vaikas, tuo labiau jį vargina sloga – kūdikiai su užsikimšusia nosyte negali nei žįsti krūties ar gerti iš buteliuko, nei miegoti, o jau pro burną mokantys kvėpuoti mažyliai susiduria su išdžiūvusios gerklės dirginimu ar netgi skausmu ir didesne infekcijų rizika.
Paaiškino oro taršos poveikį koronavirusui: nuo to gali priklausyti ir ligos sunkumas
Paaiškino oro taršos poveikį koronavirusui: nuo to gali priklausyti ir ligos sunkumas (4) 1611656580 COVID-19 pandemijai ir toliau plintant, pastebima, kad infekcijos perdavimui įtakos gali turėti daug veiksnių, įskaitant oro taršą. Tai rodo ir 2021 m. sausį Europos Parlamento Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komiteto pristatyti neseniai atliktos studijos „Oro tarša ir COVID-19“ rezultatai. Šio tyrimo tikslas buvo išsiaiškinti, kokį poveikį sveikatai daro oro tarša ir koks oro taršos poveikis COVID-19 infekcijai, užsikrėtimui ir jos plitimui.
Apsaugokite savo plaučius laiku: štai, ką žinoti verta
Apsaugokite savo plaučius laiku: štai, ką žinoti verta 1611584100 Pasauliui kovojant su koronaviruso infekcija, nepaliaujamai daugėja ir plaučių uždegimo – sunkios, klastingos kvėpavimo takų infekcijos, galinčios sukelti net mirtį – atvejų. Šeimos gydytoja paaiškina, kodėl pneumonija yra tokia pavojinga liga ir pataria, kaip ją suvaldyti.
Nenumokite ranka į šiuos ženklus: išduoda sutrikusius hormonus
Nenumokite ranka į šiuos ženklus: išduoda sutrikusius hormonus 1611387900 Žmogaus kūno augimas ir vystymasis labai priklauso nuo hormonų funkcijos. Šios mažytės signalinės molekulės yra atsakingos už mūsų nuotaiką, emocijas, elgesį ir net mūsų išvaizdą. „Bright Side“ išskyrė dažniausiai pasitaikančius hormonų disbalanso simptomus, kurie gali turėti įtakos jūsų išvaizdai ar savijautai. Jei įtariate, kad turite kokių nors iš šių simptomų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
Gydytoja atsakė, kas dažniausiai lemia, kad moteris suserga gimdos kaklelio vėžiu
Gydytoja atsakė, kas dažniausiai lemia, kad moteris suserga gimdos kaklelio vėžiu (136) 1611325320 Gimdos kaklelio vėžio ankstyvosios diagnostikos programa vykdoma septynioliktus metus, tačiau pernai Valstybiniame patologijos centre ištirta 40 proc. mažiau profilaktinių gimdos kaklelio PAP testų ir tai verčia sunerimti onkologus. Nacionalinio vėžio instituto (NVI) specialistai mano, jog ilgainiui gali padidėti užleisto gimdos kaklelio vėžio atvejų skaičius. „Patikslintais Vėžio registro duomenimis, 2015 m. Lietuvoje diagnozuota 380 naujų gimdos kaklelio vėžio atvejų.
Liaudiški slogos gydymo būdai – įvardijo geriausius iš jų
Liaudiški slogos gydymo būdai – įvardijo geriausius iš jų 1611229800 Sloga – vienas pirmųjų simptomų, rodančių, kad užsikrėtėte virusine infekcija. Užsikrečiama nuo žmogaus, kuris čiaudi, kosti ir tokiu būdu į orą skleidžia patogeninius virusus. Kai pradeda varvėti nosis, dažnas į tai numoja ranka, manydamas, neva viskas praeis savaime. Ar tikrai šis simptomas nereikšmingas? Apie tai pasikalbėjome su Respublikinės Klaipėdos ligoninės gydytoju otorinolaringologu Dainiumi Guzevičiumi. Kas yra sloga? Kas ją sukelia? Sloga (rinitas)– nosies gleivinės uždegimas.
Nenumokite ranka į kosulį – gali išduoti kur kas rimtesnes ligas
Nenumokite ranka į kosulį – gali išduoti kur kas rimtesnes ligas 1611061800 Kosulys – dažnas virusinių kvėpavimo takų ligų (ir ne tik) palydovas. Kartais jis praeina išgėrus vaistinėje nusipirktų nereceptinių tablečių ar vaistažolių arbatos, o kartais būtina gydytojo konsultacija ir gydymas jo paskirtais vaistais. Apie kokius sutrikimus perspėja kosulys, papasakojo Karoliniškių poliklinikos gydytoja pulmonologė Rūta Paškevičiūtė.
56-erių metų daktaro mirtis tapo mįsle: jis vos prieš 16 dienų pasiskiepijo „Pfizer“ vakcina
56-erių metų daktaro mirtis tapo mįsle: jis vos prieš 16 dienų pasiskiepijo „Pfizer“ vakcina (995) 1610791200 Heidi Neckelmann sako, kad jos „geriausias draugas“ ir partneris, su kuriuo buvo net 28-erius metus, 56-erių akušeris Gregoris Michaelas, buvo aktyvus, sveikas ir neturėjo jokių sveikatos sutrikimų. Tačiau visai neseniai vyras mirė nuo priepuolio, kurį sukėlė staiga išsivystęs retas autoimuninis sutrikimas: jo kūnas pradėjo naikinti kraujyje esančius kūnelius – trombocitus, padedančius kraujui krešėti.
Paprastas galvos skausmas gali išduoti varginančią ligą: nuo jos kenčia visa šeima
Paprastas galvos skausmas gali išduoti varginančią ligą: nuo jos kenčia visa šeima 1610550000 Migrena – dažniausias neurologinis susirgimas, kuris vis dar apipintas įvairiais stereotipais. Dažnai manoma, kad tai viso labo paprastas galvos skausmas, liga greitai išgydoma, o sergantieji tiesiog tingi atlikti savo pareigas, todėl prisidengia migrena. Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų neurologė dr.
Specialistė pabrėžia: migrena reikalauja ypatingo dėmesio
Specialistė pabrėžia: migrena reikalauja ypatingo dėmesio (2) 1610522400 Galvos skausmas yra gana dažnas negalavimas, kurį gali provokuoti nuovargis, stresas, nuolat augantis darbo krūvis bei kiti veiksniai. Žinoma, pasitaiko, jog galvos skausmo priežastimi tampa ir migrena. Šia varginančia liga gali susirgti kiekvienas, nepriklausomai nuo lyties ar amžiaus. Gydytoja neurologė Kristina Ryliškienė dalinasi įžvalgomis apie migreną, šios ligos simptomus bei eigą.
Naminis peršalimo gydymas gali nuvesti į ligoninę: pasakė, ko nedaryti
Naminis peršalimo gydymas gali nuvesti į ligoninę: pasakė, ko nedaryti 1610118000 Ko gero kiekvienam yra tekę pajausti, ką reiškia peršalimo simptomai: užgulusi nosis, gerklės perštėjimas. Nors liga pasireiškia visiems beveik vienodai, tačiau visi ją įveikti bandome skirtingai. Kaip taisyklingai gydytis ir nesusirgti dar labiau sutiko pasidalinti Vilniaus Antakalnio poliklinikos šeimos gydytoja Justina Gėgžnienė. Naminiai būdai ne visada geriausi Šeimos gydytoja pasakoja, kad neatidžiai vartojamos įvairios žolelės gali padaryti meškos paslaugą.
Mamą į ligoninę nuvežusi dukra daugiau jos nebeišvydo: dėl mirties kaltina medikus
Mamą į ligoninę nuvežusi dukra daugiau jos nebeišvydo: dėl mirties kaltina medikus (6) 1610014800 Gedinti moteris papasakojo, kaip jos vėžiu serganti mama mirė užsikrėtusi koronavirusu nuo tame pačiame ligoninės skyriuje gulėjusio COVID–19 sirgusio paciento. Pamela Clifford, kuriai stemplės vėžys buvo diagnozuotas prieš trejus metus, į Stouko Karališkąją universitetinę ligoninę Didžiojoje Britanijoje buvo paguldyta kelioms savaitėms likus iki jai numatytos operacijos.
Pasakė, kiek dienų trunkanti sloga yra normalu
Pasakė, kiek dienų trunkanti sloga yra normalu 1609921200 Nors dažnai girdime sakant, kad sloga yra ne liga, tačiau į varvančią ir užsikimšusią nosį nederėtų numoti ranka. Pasak Šiaulių „Kardiolitos klinikų“ Ausų, nosies ir gerklės ligų (LOR) centro gydytojo otorinolaringologo Audriaus Blauzdžiūno, kai kuriais atvejais ilgai negydoma sloga signalizuoja apie rimtą susirgimą ir gali baigtis net akies ar galvos smegenų pažeidimu. Sloga – tai ne atskira liga, o nosies gleivinės uždegimas.
Aiškėja skiepų nuo koronaviruso prioritetų tvarka: persirgę žmonės – neskiepijami
Aiškėja skiepų nuo koronaviruso prioritetų tvarka: persirgę žmonės – neskiepijami (7) 1609919400 Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pasirašė įsakymą, kokia tvarka asmenys bus skiepijami nuo COVID-19. Jame numatyta, kad persirgę asmenys skiepijami nebus, o savanoriams norint gauti prioritetą reikės būti išdirbus tam tikrą laiką – ne mažiau 16 val. per dvi savaites.
Klastingą vėžį išduoda aiškūs ženklai: užkirskite jam kelią laiku
Klastingą vėžį išduoda aiškūs ženklai: užkirskite jam kelią laiku (2) 1609479900 Gimdos kūno vėžys turi net 4 skirtingus pavadinimus: moterys jį vadina tiesiog gimdos vėžiu, o medicinos specialistai – gimdos kūno, gimdos gleivinės arba endometriumo vėžiu. Endometriumas (lot. endometrium) yra vidinis gimdos sienelės sluoksnis arba gleivinė, kurią dengia viensluoksnis stulpinių ląstelių epitelis. Vėžys dažniausiai atsiranda gimdos gleivinėje, iš čia ir pavadinimas – endometriumo vėžys.
Vargina užsitęsusi sloga? Pasakė, po kiek dienų verta sunerimti
Vargina užsitęsusi sloga? Pasakė, po kiek dienų verta sunerimti (2) 1609401000 Nors dažnai girdime sakant, kad sloga yra ne liga, tačiau į varvančią ir užsikimšusią nosį nederėtų numoti ranka. Pasak gydytojo otorinolaringologo Audriaus Blauzdžiūno, kai kuriais atvejais ilgai negydoma sloga signalizuoja apie rimtą susirgimą ir gali baigtis net akies ar galvos smegenų pažeidimu. Vargina ir mažus, ir pagyvenusius Sloga – tai ne atskira liga, o nosies gleivinės uždegimas.
Vaistus geriate saujomis? Gydytoja siunčia rimtą įspėjimą
Vaistus geriate saujomis? Gydytoja siunčia rimtą įspėjimą 1609318200 Vienas Lietuvos gyventojas per metus vidutiniškai įsigyja apie 26 vaistų pakuotes ir šis skaičius kasmet auga. 2019 m. šalyje buvo parduota beveik 78 mln., 2018 m. – apie 75 mln. vaistų pakuočių, rodo Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos vaistų suvartojimo ataskaita. Medikų teigimu, vaistai yra būtinas ir dažnai vienintelis įrankis, galintis kontroliuoti lėtines ligas, tačiau tablečių kiekis ne visada lemia gydymo sėkmę.
Vietoj vestuvių – kraupi žinia: nuotaka sužinojo, kad serga mirtina liga
Vietoj vestuvių – kraupi žinia: nuotaka sužinojo, kad serga mirtina liga (8) 1609254300 Būsima nuotaka, kentėjusi krūtinės skausmus, netikėtai sužinojo, kad tai buvo pirmieji ketvirtos stadijos odos vėžio simptomai. Puikios fizinės formos Kate Wignall (24) be galo džiaugėsi, kai jau devynerius metus jos partneriu esantis Ryanas Dixonas, tokio pat amžiaus laboratorijos technikas, gegužės mėnesį pagaliau jai pasipiršo pasivaikščiojimo metu, netoli Sent Ostelio miestelio Kornvalyje, Jungtinėje Karalystėje.
Grįžus iš lauko pajutote bėrimus ar niežulį? Nenumokite į tai ranka
Grįžus iš lauko pajutote bėrimus ar niežulį? Nenumokite į tai ranka 1609233300 Pavasarį besiskleidžiantys žiedai alergiškiems žmonėms prilygsta košmarui, tačiau dalis jų negali atsipalaiduoti ir žiemą. Pavasarį alergiją įprastai sukelia žiedadulkės, šiuo atveju kaltininkas – šaltis ir žvarbus vėjas. Šalčio dilgėlinė būna įvairių formų: lėtinė, ūminė, įgimta, įgyta.
Naujas tyrimas įrodė – vyrams Covid-19 yra daug pavojingesnis visose amžiaus grupėse
Naujas tyrimas įrodė – vyrams Covid-19 yra daug pavojingesnis visose amžiaus grupėse (5) 1609064100 Naujas mokslinis tyrimas atskleidė didžiausius mirtingumo nuo Covid-19 rizikos faktorius. Beveik 67 tūkst. pacientų duomenys JAV atskleidė, kad kai kurie veiksniai gali gerokai pabloginti žmonių galimybes pasveikti. Pagrindiniai rizikos faktoriai, kuriuos išskyrė mokslininkai tyrimo metu: asmens lytis, aukštas kraujo spaudimas su komplikacijomis, diabetas su komplikacijomis ir nutukimas.
Į Lietuvą atkeliavo būdas gydyti vieną dažniausių lėtinių odos ligų: sergantieji gali atsipūsti
Į Lietuvą atkeliavo būdas gydyti vieną dažniausių lėtinių odos ligų: sergantieji gali atsipūsti 1608892140 Nuo šios vasaros Lietuvoje atsirado būdas, kaip reguliuoti vieną dažniausių lėtinių uždegiminių odos ligų – atopinį dermatitą. Nuo jos kenčia tiek kūdikiai, tiek suaugę ir ji gali pasireikšti bet kuriame gyvenimo etape. Apie šią ligą domėjosi TV3 laida „Sveikata.lt“. Atopinį dermatitą turintys asmenys yra puikiai pažįstami su jo sukeliamais išbėrimais, žaizdomis, varginančiu niežėjimu ir skausmu.
Įspėja dėl „vaikiškos“ ligos, galinčios baigtis ir smegenų uždegimu
Įspėja dėl „vaikiškos“ ligos, galinčios baigtis ir smegenų uždegimu 1608820920 Itin dažnai šaltuoju sezonu linksniuojamas susirgimas – ausų uždegimas – toli gražu nėra vien tik mažų vaikų liga. Gydytojai įspėja, kad suaugusiesiems ji ne mažiau pavojinga: komplikavęsis ausų uždegimas gali ne tik pažeisti ausies būgnelį, bet ir veido nervą, sukelti kitų bėdų. VU ligoninės Santaros klinikų Ausų, nosies, gerklės ligų centro vadovo prof. dr. Eugenijaus Lesinsko aiškinimu, paprastai stebimi keli sergamumo ausų uždegimais padidėjimai.
Gydytojai – apie plaučių uždegimą: dusulį jaučia ne visi, daliai susirgus rizika numirti daug didesnė
Gydytojai – apie plaučių uždegimą: dusulį jaučia ne visi, daliai susirgus rizika numirti daug didesnė (14) 1608836400 Plaučių uždegimas – nuo seniausių laikų žinomas susirgimas. Visgi jei ankstesniais laikais į jį žiūrėta kiek ramiau, Covid-19 pandemijos kontekste esant bet kokiems kvėpavimo sutrikimams daugeliui kyla padidintas nerimas. Ar visiems, susirgusiems Covid-19, gresia plaučių uždegimas, kaip atpažinti jo sunkumą ir kada kreiptis į gydytojus, pasakoja Santaros klinikų gydytojai. VUL Santaros klinikų Pulmonologijos ir alergologijos centro vadovas prof.
Medikus gąsdina pacientų elgesys: nesikreipia ne tik dėl lėtinių, bet ir ūmių ligų
Medikus gąsdina pacientų elgesys: nesikreipia ne tik dėl lėtinių, bet ir ūmių ligų (19) 1608793200 Nors šio karantino metu planinė pagalba gydymo įstaigose nėra apribota, ji savaime mažėja dėl augančio sergančiųjų COVID-19 skaičiaus ir atitinkamuose skyriuose infekcijai gydyti telkiamų specialistų. Visgi nerimą kelia dar prieš kelis mėnesius pastebėta tendencija –pacientai bijo kreiptis į medikus.  Griežtinant karantino sąlygas Respublikinės Šiaulių ligoninės medikai dirba įprastą darbą: teikia ne tik skubią, bet ir planinę pagalbą.
Dar kartą iš eilės: Kasiulevičius išvardijo, ką reikia žinoti apie Covid-19
Dar kartą iš eilės: Kasiulevičius išvardijo, ką reikia žinoti apie Covid-19 (12) 1608752940 Koronavirusas nesitraukia. Kaip ir visa Europa, taip ir Lietuva vis dar kenčia nuo pavasarį išplitusio viruso, kuris surakino visas gyvenimo sritis. Trečiadienį šalyje buvo patvirtinta dar 50 mirčių nuo šio viruso ir užfiksuota beveik 4 tūkst. naujų susirgimų.
Per parą trijų Covid-19 pacientų netekusi reanimatologė: šis virusas turi klastingą komplikaciją
Per parą trijų Covid-19 pacientų netekusi reanimatologė: šis virusas turi klastingą komplikaciją (21) 1608736440 Šiandien ir vėl sumuštas koronaviruso atvejų rekordas – per pastarąją parą patvirtinti 3737 nauji Covid-19 atvejai. Taip pat pranešta apie dar 50 mirčių. Santaros klinikų ir Vilniaus klinikinės ligoninės anesteziologė reanimatologė Jekaterina Romanovienė pasidalijo per budėjimą išrašytų trijų mirties liudijimų nuotrauka ir kreipiasi į gyventojus nustoti vaikščioti po parduotuves.  Gydytojos įrašas socialiniuose tinkluose sulaukė tūkstančių reakcijų ir pasidalijimų.
Išsamiai: skiepo nuo Covid-19 visas oficialus informacinis lapelis
Išsamiai: skiepo nuo Covid-19 visas oficialus informacinis lapelis (9) 1608721668 Lietuva įsigijo 1,24 mln. „BioNTech“ ir „Pfizer“ dozių, taip pat turi sudariusi sutartis su dar penkiais kitais vakcinos vystytojais. Gyventojams kyla klausimų, kas tai per vakcina ir kokie yra galimi šalutiniai poveikiai. Šiame straipsnyje rasite lietuvišką informacinio vaisto lapo versiją, kurioje galima bus rasti visus atsakymus į su „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcina susijusius klausimus.
Šizofrenija – ne nuosprendis: remisijos laikotarpis gali trukti ir 10 metų
Šizofrenija – ne nuosprendis: remisijos laikotarpis gali trukti ir 10 metų (8) 1608552540 Šizofrenija – lėtinė psichikos liga, kuriai būdingi mąstymo, suvokimo, emocijų, valios sutrikimai. Visame pasaulyje ja serga apie 1 proc. populiacijos. Su remisijomis ir paūmėjimais liga trunka visą gyvenimą ir lemia žmogaus negalią.  Vytauto Didžiojo universiteto Psichologijos katedros profesorė dr.
Perspėja dėl užsitęsusios slogos – gali baigtis rimtais pažeidimais
Perspėja dėl užsitęsusios slogos – gali baigtis rimtais pažeidimais 1608191400 Nors dažnai girdime sakant, kad sloga yra ne liga, tačiau į varvančią ir užsikimšusią nosį nederėtų numoti ranka. Pasak gydytojo otorinolaringologo Audriaus Blauzdžiūno, kai kuriais atvejais ilgai negydoma sloga signalizuoja apie rimtą susirgimą ir gali baigtis net akies ar galvos smegenų pažeidimu. Vargina ir mažus, ir pagyvenusius Sloga – tai ne atskira liga, o nosies gleivinės uždegimas.
Kraujo tyrimai gali parodyti pavojingas ligas: štai, ką būtina žinoti
Kraujo tyrimai gali parodyti pavojingas ligas: štai, ką būtina žinoti 1607943000 Nustatant įvairius organizmo sutrikimus bei infekcines, uždegimines ir net onkologines ligas, kraujo tyrimų svarba – nenuginčijama. Šeimos gydytoja atskleidžia, kokie kraujo tyrimų rodikliai yra svarbiausi ir paaiškina, kokias sudėtingas ir gyvybei pavojingas ligas jie gali parodyti. Pacientams, kurie skundžiasi suprastėjusia sveikatos būkle, šeimos gydytojai dažnai paskiria specialius kraujo tyrimus, norėdami išsiaiškinti, kas slypi už neraminančių simptomų.
Atopinis dermatitas – nemaloni, bet suvaldoma liga
Atopinis dermatitas – nemaloni, bet suvaldoma liga 1607951700 Vis daugiau žmonių susiduria su labai nemalonia ir niežulį keliančia liga – atopiniu dermatitu. Kas tai per liga ir kaip su ja kovoti diskutuoja laidos Sveikata.lt vedėja Asta Dumbliauskienė su studijos viešniomis.  Kas yra atopinis dermatitas?  Tai yra lėtinė odos liga, kai pasireiškia uždegimas, niežėjimas, atsirandantys išbėrimai. Žodis „dermatitas“ reiškia odos uždegimą, o „atopinis“, nes neturi nuolatinės vietos.
Profesorė patarė, kaip kovoti su atopiniu dermatitu
Profesorė patarė, kaip kovoti su atopiniu dermatitu 1607692380 Sekmadienį pasirodančioje Sveikata.lt laidoje profesorės dermatovenerologė Matilda Bylaitė – Bučinskienė ir alergologė – klnikinė imunologė Brigita Šitkauskienė diskutuos su laidos vedėja apie banguojančią ir niežulį keliančią ligą – atopinį dermatitą.  Atopinis dermatitas – liga, kuri aplanko vis daugiau vaikų ir suaugusiųjų. Tai labai nemaloni, sukelianti nekomfortišką jausmą problema. Dažniausiai tai vaikų liga, tačiau šiuo laikotarpiu suserga vis daugiau suaugusių.
Atskleidė, dėl ko gali sparčiai imti slinkti plaukai
Atskleidė, dėl ko gali sparčiai imti slinkti plaukai (6) 1607665500 Plaukų slinkimas – tai dar viena nemaloni problema, kurią gali sukelti COVID-19 ar kitos virusinės infekcijos. „Estetus klinika“ gydytoja dermatovenerologė-trichologė Jaunė Stumbrienė pastebi, kad pastaruoju metu padaugėjo pacientų, besikreipiančių į specialistus dėl plaukų slinkimo. Ji pabrėžia, kad plaukų slinkimas gali būti kontroliuojamas, tiesiog svarbu laiku kreiptis pagalbos.
Teisės į sveikatos priežiūrą paradoksas: Lietuvos situacijos analizė
Teisės į sveikatos priežiūrą paradoksas: Lietuvos situacijos analizė 1607518560 Šį rudenį Klaipėdos universiteto Socialinio darbo katedros vedėja prof. dr. Ingrida Baranauskienė pristatė savo naują monografiją „Teisės į sveikatos priežiūrą paradoksas“, kurią jos kolegos įvertino kaip netipišką, netradicinę, drąsią – dėl temos pasirinkimo, tyrimo metodologijos ir pasirinkto dėstymo būdo.  Nors knygos dėmesio centre – negalią turinčių žmonių patirtys, pavadinime negalia neminima.
Klaipėdietė negali tylėti: „Jei medikai būtų atidžiau dirbę, šiandien turėčiau dukrą"
Klaipėdietė negali tylėti: „Jei medikai būtų atidžiau dirbę, šiandien turėčiau dukrą" (20) 1607360400 Klaipėdietė Gintarė ryžosi viešai papasakoti savo skaudžią istoriją. Kūdikį praradusi moteris yra įsitikinusi, kad jeigu Kauno klinikų medikai būtų dirbę atidžiau, ji šiandien turėtų dukrą. Tuo metu Kauno klinikų atstovai sako, kad jie moteriai suteikė visą reikalingą pagalbą.  Klaipėdietė Gintarė (red.
Su šventine eglute į namus parsineša ir erkių? Medikai atsakė, ar tai įmanoma
Su šventine eglute į namus parsineša ir erkių? Medikai atsakė, ar tai įmanoma (2) 1607263200 Žiemos vis šiltėja, tad ilgėja ir erkių gyvavimo sezonas. Jau nieko nestebina atvejai, kai vėlyvą rudenį ar net žiemą vis dar galima po pasivaikščiojimų gamtoje rasti įsisegusią erkę. Visgi rizika šių parazitų į namus parsinešti su gyva eglute ar jos šakomis iš miško, specialistų tvirtinimu, išties yra labai maža.   Kaip teigė LSMU prof. gydytojas infektologas Alvydas Laiškonis, kadangi erkės dažniausiai įsikasa žiemoti lapuose, parsinešti jų su eglute rizika šansų mažai.
Šios ligos – tarsi tiksinti bomba: siūlo, kaip sumažinti tablečių kiekį
Šios ligos – tarsi tiksinti bomba: siūlo, kaip sumažinti tablečių kiekį 1607010420 Aukštas kraujospūdis, arba arterinė hipertenzija, bei jį dažnai lydintis padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje yra vienos dažniausių Lietuvoje diagnozuojamų ligų. Šių ligų gydymą specialistai vadina procesu, reikalaujančiu tiek mediko dėmesio, tiek paciento įsitraukimo, o pastarąjį kartais sudėtinga užtikrinti dėl to, kad žmones išvargina kasdienis didelio medikamentų kiekio vartojimas.
Rimtai įspėja soliariumų mėgėjus – ragina ten verčiau nekelti kojos
Rimtai įspėja soliariumų mėgėjus – ragina ten verčiau nekelti kojos 1606993800 Vos trys soliariumo sesijos per metus moterims padidina endometriozės ir odos vėžio riziką, sako mokslininkai. Soliariumai ir ultravioletinių spindulių poveikis ne tik padidina tikimybę susirgti piktybine melanoma – pavojingiausia odos vėžio rūšimi – bet ir yra siejami su didesne endometriozės rizika, skelbiama naujame tyrime. Tyrimas parodė, kad endometriozės rizika yra didesnė toms jaunoms moterims, kurios lankosi soliariume, buvo nudegusios saulėje, rašoma mirror.co.uk.
Širdį virpinanti istorija: Jono gyvybę išgelbėjo brolis
Širdį virpinanti istorija: Jono gyvybę išgelbėjo brolis 1607004900 Gyvo donoro inksto persodinimas – pats geriausias gydymo būdas pacientui, sergančiam galutinės stadijos lėtine inkstų liga. Tokia sėkmė aplankė ir kaunietį Joną, kurio gyvenimą pakeitė brolis, sutikęs dovanoti savo inkstą. Kaip pasakoja Jonas, pirmoji inksto transplantacija jam atlikta prieš 20 metų, tačiau prieš kelis metus vyro sveikatos būklė vėl pradėjo blogėti.
Sergant šia liga dažnai nebūna jokių simptomų: ji gali sukelti net vėžį
Sergant šia liga dažnai nebūna jokių simptomų: ji gali sukelti net vėžį 1606983600 Klaidingai manoma, kad sergant lytiškai plintančia liga visuomet turi jausti tam tikrus simptomus – perštėjimą, deginimo jausmą ar nemalonų kvapą. Deja, dažnai infekcijos, neturinčios visiškai jokių požymių, būna pačios pavojingiausios ir gali sukelti mirtiną grėsmę arba ilgalaikius ir nepranykstančius sveikatos pakitimus. Apie pagrindines lytiškai plintančias ligas, apsisaugojimo ir profilaktinių patikrinimų svarbą ir lytinį švietimą pasakoja Vilniaus gimdymo namų vyr.
Kartą ir visiems laikams: kada kosėjant užtenka arbatos, o kada reikia vaistų?
Kartą ir visiems laikams: kada kosėjant užtenka arbatos, o kada reikia vaistų? 1606905000 Neretai atvėsusių orų palydovu tampa peršalimo ligos ir kosulys. Šiemet kosulys įgavo dar ir kitą reikšmę – tai vienas pagrindinių COVID-19 infekcijos simptomų. Todėl sveikatos specialistai sako, kad nevalia į kosulį žiūrėti pro pirštus, o kosulio gydymas turėtų būti prioritetu. Vaistininkė pataria, kokiais atvejais po ranka turėtų būti vaistai nuo kosulio, o kuomet arbata nuo kosulio.
Kosulys užsitęsė? Gydytoja pasakė, kada reikėtų sunerimti
Kosulys užsitęsė? Gydytoja pasakė, kada reikėtų sunerimti 1606733400 Daugelis žmonių į kosulį linkę žiūrėti nerimtai – įprasta galvoti, kad po kelių dienų ar savaitės jis praeis. Tačiau jei kosulys užsitęsia bent kelias savaites, medikų teigimu, vertėtų sunerimti. Kokias ligas gali prognozuoti užsitęsęs kosulys, pasakoja Kauno „Kardiolitos klinikų“ Pulmonologijos centro gydytoja pulmonologė Daiva Jurelevičienė.
Gydytojas apie lytinį gyvenimą sergant gripu ir kitomis ligomis: jei kūnas gali – tai ir galima
Gydytojas apie lytinį gyvenimą sergant gripu ir kitomis ligomis: jei kūnas gali – tai ir galima (4) 1606590000 Lytiniai santykiai – neatsiejama kokybiško gyvenimo dalis. Seksualinės medicinos gydytojas, urologas Robertas Adomaitis teigia, kad susirgus kai kuriomis lėtinėmis ligomis ar išgyvenant tam tikras fiziologines būkles, žmonės paprastai linkę save „nurašyti“ ir nutraukia lytinį gyvenimą.  Pasak gydytojo, to daryti visai nebūtina, o dažnu atveju ligos metu lytinis gyvenimas gerina žmogaus psichologinę būklę, todėl svarbiausia nebijoti kalbėtis su partneriu.
Perspėja: nekontroliuojamo cukrinio diabeto pasekmė – ankstyva mirtis
Perspėja: nekontroliuojamo cukrinio diabeto pasekmė – ankstyva mirtis 1606213620 Cukrinis diabetas plinta lyg epidemija – sergančiųjų skaičius sparčiai auga visame pasaulyje. Lietuvoje ši liga diagnozuota beveik 130 tūkstančių žmonių. Tačiau dar beveik toks pats skaičius lietuvių nė nenutuokia, kad serga antro tipo cukriniu diabetu.  Ir tai yra virš šimto tūkstančių mūsų gyventojų, tarp kurių galite būti ir jūs, arba jūsų artimasis.
Įsidėmėkite šiuos punktus: jūsų rankos nebeskilinės ir nebus sausos
Įsidėmėkite šiuos punktus: jūsų rankos nebeskilinės ir nebus sausos 1606128600 Dar visai neseniai jautėme malonumą vaikščioti be pirštinių, rankų dar nebuvo pakandę žvarbūs orai, o ir virusas leido šiek tiek atsikvėpti. Vis dėlto dabar, artėjant žiemai, pats laikas pasirūpinti rankų sveikata ir grožiu, juolab kad šiuo laikotarpiu ir vėl naudojame įvairius dezinfekcinius skysčius.
Šie simptomai praneša apie būtinybę kreiptis į urologą: svarbu nedelsti
Šie simptomai praneša apie būtinybę kreiptis į urologą: svarbu nedelsti 1606128420 Gerybinė prostatos hiperplazija anksčiau ar vėliau paliečia bene visus vyrus, tik vieniems net ir nedaug padidėjusi priešinė liauka (prostata) sukelia labai daug nemalonumų, o štai kitiems net ir labai didelis prostatos išvešėjimas gali nesukelti beveik jokių nepatogumų. Vis dėlto kiekvienam vyrui būtina rūpintis savo sveikata ir reguliariai lankytis pas gydytoją urologą. Šis poreikis su amžiumi tik auga, mat gerybinės prostatos hiperplazijos (GPH) pasireiškimo dažnis didėja bėgant metams.
Daliai COVID-19 sirgusių žmonių išsivysto antikūnai, kurie puola organizmą, o ne virusą
Daliai COVID-19 sirgusių žmonių išsivysto antikūnai, kurie puola organizmą, o ne virusą (25) 1605439800 Naujas tyrimas parodė, kad imuninės ląstelės, kurios išsivysto koronavirusu persirgusiems žmonėms, skirtos kovoti su infekcija, kai kuriais atvejais ima pulti sveikus audinius. Emorio universiteto mokslininkai įtaria, kad netikslus šių agresyvių ląstelių taikinys gali būti pagrindinė vadinamosios „ilgosios COVID-19“, t. y. ilgą laiką išliekančių ligos simptomų, priežastis.
Veryga pratrūko po Čaplinsko pasisakymų: jo vadovaujama įstaiga nėra uždaroji akcinė bendrovė
Veryga pratrūko po Čaplinsko pasisakymų: jo vadovaujama įstaiga nėra uždaroji akcinė bendrovė (10) 1605120000 Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga visai neseniai atleido Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovą S. Čaplinską iš pareigų, motyvuodamas pastarojo pareigų nevykdymų ir pažeidimų. Ministras tikina, kad toks sprendimas jau buvo planuotas anksčiau.
Ši liga dažnai oficialiai nediagnozuojama – gyvenimą sutrumpina net keliolika metų
Ši liga dažnai oficialiai nediagnozuojama – gyvenimą sutrumpina net keliolika metų 1605095400 Žmonės, sergantys cukriniu diabetu – įtraukiami į padidintos rizikos grupę. Ypač, kai kalbame apie širdies ir kraujagyslių ligas. Minėdami Pasaulinę diabeto dieną, šiandien kalbamės su Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoju kardiologu Pauliumi Trinkausku, kuris pasakoja, kokią įtaką diabetas turi širdies ir kraujagyslių sistemos sveikatai bei atskleidžia, ką privalo žinoti kiekvienas diabetu sergantis pacientas. Cukrinis diabetas – didelė problema visame pasaulyje.
Nedarbingumas ir ligos išmokos dėl koronaviruso: viskas, ką reikia žinoti gyventojams ir gydytojams
Nedarbingumas ir ligos išmokos dėl koronaviruso: viskas, ką reikia žinoti gyventojams ir gydytojams 1604500740 Pandemijai nesiliaujant ir visai šaliai grįžtant prie griežtesnių apribojimų, dirbantys gyventojai kai kuriais atvejais turi galimybę kreiptis į asmens sveikatos įstaigą dėl laikino nedarbingumo suteikimo ir ligos išmokos mokėjimo. Kaip ir anksčiau, dėl nedarbingumo, susijusio su koronavirusu, į asmens sveikatos priežiūros įstaigą reikia kreiptis nuotoliniu būdu.