Gydymo

Širinskienė įvertino Šimašiaus siūlymą apmokestinti gydymo išlaidas nepasiskiepijusiems: ar jis tą pati pasakytų diabetikams?
Širinskienė įvertino Šimašiaus siūlymą apmokestinti gydymo išlaidas nepasiskiepijusiems: ar jis tą pati pasakytų diabetikams? (48) 1626690660 Vakcinacijos tempams Lietuvoje sulėtėjus, Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius neabejoja – reikia keisti taktiką. Visi, kurie norėjo pasiskiepyti, jau pasiskiepijo, todėl jis siūlo valdantiesiems atkreipti dėmesį ne tik į skiepų kampaniją, bet ir apmokestinti gydymo išlaidas bei testavimus nepasiskiepijusiems. Jo nuomone, tai neteisinga pandemijos atžvilgiu. Tokius R. Šimašiaus siūlymus antradienį savo „Facebook“ paskyroje“ sukritikavo Seimo narė Agnė Širinskienė.
Gydymo įstaigoms po karantino bus kompensuotos dėl pandemijos padidėję darbuotojų atostoginiai
Gydymo įstaigoms po karantino bus kompensuotos dėl pandemijos padidėję darbuotojų atostoginiai 1625807880 Karantino metu gydymo įstaigos su COVID-19 pacientais dirbantiems medikams moka nuo 60 iki 100 proc. didesnį darbo užmokestį, o išeinant atostogų tokiems darbuotojams priklauso ir didesni atostoginiai. Pasibaigus karantinui, šios papildomos išlaidos gydymo įstaigoms dar tris mėnesius bus kompensuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF). Tokia tvarka buvo patvirtinta sveikatos apsaugos ministro įsakymu, kurį rasite ČIA.
Įvardijo, kurios gydymo įstaigos sulaukė daugiausiai pacientų skundų dėl žalos sveikatai
Įvardijo, kurios gydymo įstaigos sulaukė daugiausiai pacientų skundų dėl žalos sveikatai (1) 1623639600 Dar pernai pradėjęs veikti vadinamasis „žalos be kaltės“ modelis sudaro geresnes sąlygas pacientams tikėtis sveikatai patirtos žalos atlyginimo. Nepaisant to, kad ne visos įstaigos laiku susimoka įmokas į tam skirtą fondą, pastebima, kad jis yra gerokai didesnis nei pacientams numatomos išmokos. Manoma, kad dėl to turėtų būti numatytos didesnės sumos žalai atlyginti.
Lietuvių šeimą aplankė neįtikėtinas stebuklas: anksčiau gydymo nuo šios ligos nebuvo
Lietuvių šeimą aplankė neįtikėtinas stebuklas: anksčiau gydymo nuo šios ligos nebuvo 1622390400 Kūdikystėje išgirsta spinalinės raumenų atrofijos diagnozė mažosios Domantės šeimai buvo didelis šokas. Domantė buvo pirmoji šia liga serganti pacientė, kuri gavo galimybę gydytis Lietuvoje ir dabar mergaitė džiaugiasi žengdama pirmuosius savarankiškus žingsnius. Domantės mama Justina pasakoja, kad pirmąjį savo gyvenimo mėnesį Domantė buvo stiprus vaikas – judino kojytes, valdė rankytes, tačiau mergaitė pradėjo silpti.
Dėl užsikrėtimo koronavirusu gydymo įstaigose Žalos nustatymo komisija gavo 24 skundus
Dėl užsikrėtimo koronavirusu gydymo įstaigose Žalos nustatymo komisija gavo 24 skundus 1621662060 Nuo pandemijos pradžios užsikrėtimo koronavirusu gydymo įstaigose Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisija sulaukė 24 skundų, informavo Sveikatos apsaugos ministerija. „Priimta 14 sprendimų, tačiau atlygintina žala nenustatyta“, – BNS teigė ministerijos atstovė Lina Zimnickienė. Jos teigimu, ministerija neturi informacijos, ar šie žmonės vėliau kreipėsi į teismą.
Ligonių kasa aiškinasi, kaip daugiau nei 10 tūkst. panevėžiečių pakeitė gydymo įstaigą
Ligonių kasa aiškinasi, kaip daugiau nei 10 tūkst. panevėžiečių pakeitė gydymo įstaigą 1621490460 Valstybinė ligonių kasa aiškinasi, kaip per porą mėnesių daugiau nei 10 tūkst. panevėžiečių iš Vilniaus psichoanalizės ir psichoterapijos centro Panevėžio padalinio persirašė pas psichiatrą miesto poliklinikoje, ketvirtadienį rašo vietos dienraštis „Sekundė“. Dienraščio teigimu, tikrintojai mano, kad tai galėjo vykti be žmonių raštiškų sutikimų. Ligonių kasa poliklinikai pateikė ultimatumą iki šios savaitės pabaigos pateikti bent tokių dokumentų kopijas.
STT: vaistų reklama gydymo įstaigų darbuotojams nėra pakankamai kontroliuojama
STT: vaistų reklama gydymo įstaigų darbuotojams nėra pakankamai kontroliuojama 1621330200 Nuotolinė vaistinių preparatų ir medicinos priemonių reklama gydymo įstaigų darbuotojams skaitmeninės komunikacijos platformomis, kaip alternatyva vaistų reklamuotojo atvykimui į gydymo įstaigas, nėra pakankamai kontroliuojama, teigia Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). Kaip antradienį pranešė tarnyba, tokios reklamos organizavimo ir kontrolės tvarkos nereglamentuoja teisės aktai, o praktikoje nėra vieningo sutarimo, ar tokia nuotolinė reklama gali būti teikiama.
Policija ieško iš psichiatrinės po gydymo išleisto vyro: prieš 10 metų jo poelgis sukrėtė Lietuvą
Policija ieško iš psichiatrinės po gydymo išleisto vyro: prieš 10 metų jo poelgis sukrėtė Lietuvą (14) 1619681040 Klaipėdos policijos pareigūnai ieško be žinios dingusio 1984 m. gimimo Egidijaus Šegždos, kuris balandžio 21-ąją, apie 12.30 val., išėjo iš Viršutinėje gatvėje esančių namų. Šis asmuo prieš dešimtmetį pašiurpino visą Lietuvą, kai itin žiauriai nužudė savo motiną. Vyras iki šiol negrįžo namo. E. Šegžda yra apie 190 cm. ūgio, stambaus kūno sudėjimo, ant skruostų ir kaklo yra tatuiruočių, gali būti žinomas ir Aido Paulavičiaus vardu.
JT teisių ekspertai: Navalnas – „rimtame pavojuje“, jam reikia gydymo užsienyje
JT teisių ekspertai: Navalnas – „rimtame pavojuje“, jam reikia gydymo užsienyje (2) 1619027280 Grupė Jungtinių Tautų teisių ekspertų trečiadienį išreiškė nerimą dėl prastėjančios įkalinto Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno sveikatos ir paragino skubiai evakuoti jį iš Rusijos gydymui. „Manome, kad pono Navalno gyvybė yra rimtame pavojuje“, – pareiškė keturi nepriklausomi ekspertai žodžio laisvės, kankinimo, neteisminio mirties bausmės vykdymo ir teisės į fizinę ir psichinę sveikatą klausimais.
Dažniausiai COVID-19 protrūkiai fiksuojami švietimo bei gydymo įstaigose, įmonėse
Dažniausiai COVID-19 protrūkiai fiksuojami švietimo bei gydymo įstaigose, įmonėse (7) 1618835280 Šiandien posėdžiavusi Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija (toliau – VESK) aptarė šalies epidemiologinę situaciją ir taikomas karantino režimo priemones. „Nors susirgimų skaičius auga, bet matome, kad Velykų savaitgalio ribojimai vis dėlto buvo naudingi ir jų laikymasis leido išvengti staigaus susirgimų skaičiaus didėjimo šalyje“, – pranešime spaudai cituojama vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.
Ministerija: apsaugos priemonėmis pirmiausia turėtų pasirūpinti pačios gydymo įstaigos
Ministerija: apsaugos priemonėmis pirmiausia turėtų pasirūpinti pačios gydymo įstaigos 1618552260 Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), reaguodama į informaciją apie galimą asmens apsaugos priemonių trūkumą kai kuriose sveikatos priežiūros įstaigose, primena, jog šios priemonių rezervu pirmiausia privalo pasirūpinti pačios.
Navalną apžiūrėjo medikai, tačiau jis atsisakė gydymo
Navalną apžiūrėjo medikai, tačiau jis atsisakė gydymo 1617370620 Kalinamą Rusijos opozicionierių Aleksejų Navalną kelis kartus apžiūrėjo medikai, tačiau pasiūlyto gydymo jis atsisakė, penktadienį pareiškė visuomeninę kontrolę vykdančios Rusijos piliečių rūmų narė Marija Butina. „Bendravau su kolonijos vadovybe. Man buvo pasakyta, kad Navalnas ne kartą atsisakė siūlomo gydymo.
Naujausias vėžio gydymo metodas: siūlo individualų dėmesį pacientui
Naujausias vėžio gydymo metodas: siūlo individualų dėmesį pacientui 1615274820 Nacionalinis vėžio institutas šiemet mini 90-ąjį jubiliejų. Nors onkologinės ligos diagnozė vis dar skamba kaip nuosprendis, NVI vadovė teigia, kad per tokį laiko tarpą, medicina jau stipriai pažengusi į priekį. Laidos „Sveikata.lt“ komanda supažindina jus su optimistiškomis prognozėmis onkologinių ligų gydymo srityje.  Per daugelį metų keitęsis suvokimas apie vėžį šiandieną jau duoda vaisių. Vienas naujausių gydymo metodų – individualus gydymas.
Nacionalinis kraujo centras: kraujo trūkumas gydymo įstaigose – kritinis
Nacionalinis kraujo centras: kraujo trūkumas gydymo įstaigose – kritinis (2) 1615277520 Lietuvos gydymo įstaigose kritiškai trūksta kraujo, antradienį pranešė Nacionalinis kraujo centras. Jo teigimu, šiuo metu kraujo poreikis ligoninėse yra gerokai išaugęs. „Visuomenei būtina suprasti, jog atidėlioti kraujo donorystės negalima, nes Lietuvos gydymo įstaigose esantiems pacientams kraujas reikalingas šiandien – rytojus gali būti per vėlu“, – pabrėžiama pranešime.
Onkologinės ligos diagnozė: išgirskite apie vėžio gydymo naujienas bei inovacijas
Onkologinės ligos diagnozė: išgirskite apie vėžio gydymo naujienas bei inovacijas 1614932400 Onkologinė liga – diagnozė, kurios išgirsti nenori niekas. Vis dėlto Lietuvoje vargiai rasime žmogų, kurio giminėje nenuskambėjo ši diagnozė. Laimė, dabar tai nebūtinai reiškia mirties nuosprendį. Sekmadienį, laidoje „Sveikata.lt“, išgirsite ir sužinosite apie vėžio gydymo naujienas bei inovacijas.  Nors daugeliui onkologijos tema sukelia liūdesį, apie vėžį šiandieną jau galime kalbėti optimistiškai.
STT sulaikė apie 20 gydymo įstaigų vadovų, gydytojų ir techninių darbuotojų
STT sulaikė apie 20 gydymo įstaigų vadovų, gydytojų ir techninių darbuotojų (20) 1614785100 Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) dėl galimos korupcijos sveikatos apsaugos sektoriaus viešuosiuose pirkimuose sulaikė Šeškinės poliklinikos direktorę Daivą Kanopienę ir Vilniaus klinikinės ligoninės vadovą Narimantą Markevičių, BNS patvirtino informuoti šaltiniai.
Gerklės skausmas: priežastys ir gydymo būdai
Gerklės skausmas: priežastys ir gydymo būdai 1614070800 Dauguma galvoja, kad virusinius susirgimus lemia metų laikai, t.y., kad dažniau sergame žiemą. Iš dalies tai tiesa, tačiau didžiausią įtaką virusų plitimui turi ne sezoniškumas, o temperatūrų svyravimai ir mūsų imunitetas. Keičiantis temperatūrai, mūsų organizmai susiduria su papildomais iššūkiais, imunitetas nusilpsta, todėl esame imlesni ligoms.  Kas sukelia gerklės skausmą?  Gerklės skausmas yra vienas dažniausių simptomų peršalus.
Moterį papiktino kritika medikams: „Nuo kavos gėrimo gydymo kokybė nesuprastės“
Moterį papiktino kritika medikams: „Nuo kavos gėrimo gydymo kokybė nesuprastės“ (8) 1612165440 Sveikatą įvertiname tik tada, kai jos netenkame. Nei vienas iš mūsų nenori į savo gyvenimo rutiną įtraukti gydymo įstaigos – nuolatinės, nepertraukiamos priežiūros, vizitacijos, skambučių, vaistų ir viso kito. Tačiau kartais gyvenimas susiklosto taip, kad kai kuriems žmonėms tenka su medikais susidurti gerokai dažniau, nei kitiems. Ir jie jau pavargo klausyti viešoje erdvėje dažnai skleidžiamos pagiežos ir nepagrįstų kaltinimų gydytojams.
Liaudiški slogos gydymo būdai – įvardijo geriausius iš jų
Liaudiški slogos gydymo būdai – įvardijo geriausius iš jų 1611229800 Sloga – vienas pirmųjų simptomų, rodančių, kad užsikrėtėte virusine infekcija. Užsikrečiama nuo žmogaus, kuris čiaudi, kosti ir tokiu būdu į orą skleidžia patogeninius virusus. Kai pradeda varvėti nosis, dažnas į tai numoja ranka, manydamas, neva viskas praeis savaime. Ar tikrai šis simptomas nereikšmingas? Apie tai pasikalbėjome su Respublikinės Klaipėdos ligoninės gydytoju otorinolaringologu Dainiumi Guzevičiumi. Kas yra sloga? Kas ją sukelia? Sloga (rinitas)– nosies gleivinės uždegimas.
Naujos vėžio gydymo galimybės: net ligai metastazavus, nereiškia, jog pacientas tuoj mirs
Naujos vėžio gydymo galimybės: net ligai metastazavus, nereiškia, jog pacientas tuoj mirs (2) 1611238560 Europa skelbia, jog būtina mažinti mirčių nuo onkologinių ligų skaičių, reikia naudoti genetinį ištyrimą, leidžiantį įvertinti, kokio gydymo pacientui reikia ir jį individualizuoti. Šiandien mokslo pažanga leidžia ne tik atrasti, kaip plinta vėžys, bet ir daugeliu atvejų tą plitimą sustabdyti. Lietuvoje vis aktyviau naudojami genomo tyrimai leidžia neatsilikti nuo pažangiausių Europos Sąjungos šalių ir įgyvendinti naujausias gydymo rekomendacijas, ypač svarbias kovoje su onkologinėmis ligomis.
Gydymo terapija, naudota kovai su Ebola, pritaikyta sunkiai sergantiems Covid-19 – rezultatai nedžiugina
Gydymo terapija, naudota kovai su Ebola, pritaikyta sunkiai sergantiems Covid-19 – rezultatai nedžiugina (189) 1611055800 Britų tyrimas parodė, kad pasveikusiųjų nuo koronaviruso kraujo suleidimas nepadidina tikimybės pasveikti. Mokslininkai, vykdantys REMAP-CAP tyrimą, stabdo infekuotų intensyvios terapijos skyriaus pacientų įtraukimą, po to kai nerado įrodymų, kad pasveikusiųjų plazmos terapija padidina tikimybę pasveikti. Sprendimas buvo priimtas tyrėjams išanalizavus duomenis, surinktus iš beveik 1 000 pacientų, kuriems buvo taikyta ši terapija, naudota ir Ebolai gydyti.
Ministerija apie Žalgirio klinikos atvejį: darbo sutarčių su gydymo įstaiga neturintys medikai negali būti skiepijami
Ministerija apie Žalgirio klinikos atvejį: darbo sutarčių su gydymo įstaiga neturintys medikai negali būti skiepijami (5) 1610119980 Šią savaitę nuo COVID-19 paskiepijus keletą su Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinika darbo sutarčių neturinčių VU Odontologijos instituto dėstytojų, Sveikatos apsaugos ministerija sako, kad šiuo atveju tokie darbuotojai negalėjo būti skiepijami.
SAM: gydymo įstaigos galės naudoti šeštą „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcinos dozę
SAM: gydymo įstaigos galės naudoti šeštą „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcinos dozę (4) 1610125440 Europos vaistų agentūra (EVA) penktadienį pritarė siūlymui dėl šeštos „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcinos „Comirnaty“ dozės panaudojimo. Nuo šiol Lietuvos asmens sveikatos priežiūros įstaigos (ASPĮ), atsakingos už gyventojų skiepijimą nuo COVID-19 ligos, galės naudoti šeštąją vakcinos dozę. EVA penktadienį rekomendavo Europos Komisijai papildyti Covid-19 vakcinos „Comirnaty“ charakteristikų santrauką, kad paruoštoje vakcinoje gali būti 6 dozės.
Virš 2,3 tūkst. viruso atvejų per parą: protrūkiai pašte, globos ir gydymo įstaigose
Virš 2,3 tūkst. viruso atvejų per parą: protrūkiai pašte, globos ir gydymo įstaigose 1610010960 Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje fiksuotus koronavirusinės infekcijos (COVID-19) protrūkius. Per praėjusią parą izoliuota 3511 asmenų, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 96855 žmonės.
3067 nauji Covid-19 atvejai: virusas kaip gaisras plinta gydymo ir globos įstaigose
3067 nauji Covid-19 atvejai: virusas kaip gaisras plinta gydymo ir globos įstaigose (15) 1607675760 Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 3067 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 835 iš jų registruoti Vilniaus, 679 Kauno, 335 Klaipėdos, 281 Panevėžio, 275 Šiaulių, 186 Alytaus, 169 Utenos, 108 Marijampolės, 106 Telšių ir 75 Tauragės apskrityse. 18 atvejų kol kas dar nėra priskirti jokiam šalies regionui dėl informacijos trūkumo.
Medikai skambina pavojaus varpais: padėtis gydymo įstaigose – labai įtempta
Medikai skambina pavojaus varpais: padėtis gydymo įstaigose – labai įtempta (7) 1607608800 VUL Santaros klinikų direktorė valdymui Aušra Bilotienė-Motiejūnienė teigia, kad padėtis yra labai įtempta – artėja link kritinės ribos. Kasdien paguldoma po 30 ar 40 koronavirusu sergančių pacientų. Pasak jos, matant kiekvieną dieną augančius sergančiųjų skaičius, jaučiama vis didesnė įtampa. Pasak jos, beveik visos lovos, kurios skirtos Covid-19 ligoniams, yra užimtos. Vienas didžiausių iššūkių – tai jau rytoj siekiama sukomplektuoti naują skyrių ir rasti naujų darbuotojų.
Nuo Covid-19 mirė ir vos vyresni nei 40 m., židiniai liepsnoja gydymo ir globos įstaigose
Nuo Covid-19 mirė ir vos vyresni nei 40 m., židiniai liepsnoja gydymo ir globos įstaigose (16) 1607158316 Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 2848 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. Tai – naujas rekordas. Daugiausia atvejų užfiksuota socialinės globos namuose, dar neatlikta 1731 atvejų diagnostika. 939 iš naujų atvejų registruoti Kauno, 787 Vilniaus, 213 Panevėžio, 197 Klaipėdos, 189 Šiaulių, 155 Utenos, 133 Marijampolės apskrityse.
Gerybinės prostatos hiperplazijos gydymo galimybės
Gerybinės prostatos hiperplazijos gydymo galimybės 1606548060 Gerybinė prostatos hiperplazija yra nuolat progresuojanti, tačiau tikrai valdoma liga. Teigiama, kad anksčiau ar vėliau šia būkle suserga dauguma vyriškosios lyties atstovų, skiriasi tik amžius, kada pradeda varginti gyvenimui trukdantys šlapinimosi sutrikimai.
Usonis: kodėl sveikatos valdininkus ir gydymo įstaigas gripas užklumpa netikėtai?
Usonis: kodėl sveikatos valdininkus ir gydymo įstaigas gripas užklumpa netikėtai? 1606406700 Žvelgiant į kelių metų skiepų nuo gripo istoriją, išryškėja kiekvieno rudens problema – artėjant sergamumo sezonui, skiepų trūksta, jų pristatymas vėluoja. Šiemet, kai siekiant išvengti COVID-19 komplikacijų medikai primygtinai rekomendavo vakcinuotis nuo gripo, skiepų trūkumas buvo itin skaudus. Užsako remiantis spėjimais Pasak Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto prof. habil. dr.
Covid-19 realijos: jaunas vyras mirė per 2 savaites nesulaukęs gydymo
Covid-19 realijos: jaunas vyras mirė per 2 savaites nesulaukęs gydymo (18) 1606037400 Rusijos regionuose situacija su koronavirusu tampa vis labiau įtempta, daugėja net ir tragiškų mirčių atvejų. Perpildytos pacientais ligoninės atsisako priimti ligonius, greitoji pagalba gali atvykti ir po 4-5 dienų nuo iškvietimo, o net ir sulaukę diagnozės žmonės tiesiog negali gauti vaistų ar patekti į ligoninę.
Daugiau detalių apie naujus COVID-19 atvejus: masiškai plinta gydymo įstaigose, mokyklose, krepšinio komandose
Daugiau detalių apie naujus COVID-19 atvejus: masiškai plinta gydymo įstaigose, mokyklose, krepšinio komandose (25) 1604743140 Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 1972 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 397 iš jų registruoti Vilniaus, 317 Kauno, 115 Klaipėdos, 78 Telšių, 74 Panevėžio, 66 Šiaulių apskrityje. Dar 54 atvejai registruoti Alytaus apskrityse, 44 Marijampolės, 40 Tauragės ir 31 Utenos apskrityse.
Dėl užsikrėtimo koronavirusu gydymo įstaigose Žalos nustatymo komisija gavo 10 skundų
Dėl užsikrėtimo koronavirusu gydymo įstaigose Žalos nustatymo komisija gavo 10 skundų 1604213220 Nuo pandemijos pradžios dėl užsikrėtimo koronavirusu gydymo įstaigose Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisija yra sulaukusi dešimt skundų, informavo Sveikatos apsaugos ministerija. „Išnagrinėti du pareiškimai. Abu prašymai atlyginti žalą nebuvo patenkinti“, – BNS teigė ministerijos atstovė Lina Zimnickienė. Anot jos, tokie sprendimai priimti, nes nepakako įrodymų, kad dėl koronaviruso infekcijos pacientų sveikatai buvo padaryta žala.
Ketogeninė dieta – efektyvus ligų gydymo būdas, galintis kovoti net su Alzheimeriu
Ketogeninė dieta – efektyvus ligų gydymo būdas, galintis kovoti net su Alzheimeriu 1604219760 Prieš savaitę Vilniuje vyko tarptautinis smegenų, širdies ir inkstų kongresas. Jame susirinkę viso pasaulio neurologai, kardiologai ir nefrologai diskutavo šių organų ligų sąsajas ir modernius gydymo aspektus. Viename iš skaitytų pranešimų buvo kalbama ir apie ketogeninę dietą, kuri, pasidaro, gali padėti ne tik numesti svorio, bet ir suvaldyti daugelį susirgimų.
Represijos Baltarusijoje tęsiasi: sulaikomi gydymo įstaigų darbuotojai, grasinama studentams
Represijos Baltarusijoje tęsiasi: sulaikomi gydymo įstaigų darbuotojai, grasinama studentams 1603826100 Baltarusijoje po pirmadienį paskelbto visuotinio streiko, reikalaujančio, kad Aliaksandras Lukašenka trauktųsi ir būtų surengti demokratiniai rinkimai, sulaikyti šimtai taikių protestuotojų. Represijos tęsiasi ir antradienį. Gatvėse sulaikyti svarbių gydymo įstaigų darbuotojai, o visus protestuojančius studentus žadama išmesti iš universitetų. Įpykęs A. Lukašenka, protestus jau vadina teroristiniais veiksmais ir perspėja peržengus raudonąją liniją.
NVSC apie naujus koronaviruso atvejus: infekcija sparčiai plinta gydymo ir ugdymo įstaigose
NVSC apie naujus koronaviruso atvejus: infekcija sparčiai plinta gydymo ir ugdymo įstaigose (6) 1603881840 Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 776 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 270 iš jų registruota Vilniaus, 173 Kauno, 120 Klaipėdos, 73 Šiaulių, 63 Telšių apskrityse. Dar 37 atvejai registruoti Tauragės, 18 Marijampolės, 10 Panevėžio apskrityse 9 Alytaus ir 3 Utenos apskrityse.
Žadėtos kompensacijos dėl COVID-19 pasiekė gydymo įstaigas: išmokėta virš 13 mln. eurų
Žadėtos kompensacijos dėl COVID-19 pasiekė gydymo įstaigas: išmokėta virš 13 mln. eurų (7) 1603446480 Siekiant kompensuoti gydymo įstaigų patirtas išlaidas, įsigyjant įrangą ir priemones kovoje su koronavirusu (COVID-19), išmokėta 13,26 mln. eurų kompensacijų. Ši suma paskirstyta 410 šalies įstaigų, įsigijusių reikiamas priemones gydyti žmonėms, sergantiems arba įtariamiems, kad serga, koronavirusu.
Įspėja dėl ūmios keliautojų ligos – specifinio gydymo nėra, bet apsisaugoti paprasta
Įspėja dėl ūmios keliautojų ligos – specifinio gydymo nėra, bet apsisaugoti paprasta 1603463640 Gydytojai įspėja dėl per maistą, vandenį ir nešvarias rankas plintančios sunkios ir paralyžiuoti galinčios ligos – poliomielito. Pabrėžiama, kad tai yra įvežtinė infekcija ir pagrindinis būdas jos išvengti – pasiskiepyti. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), minėdamas spalio 24-ąją – Pasaulinę poliomielito dieną, atkreipia dėmesį į šią pavojingą ligą ir primena, kad išlieka įvežtinio poliomielito rizika.
Apgultis rajonų gydymo įstaigose: dėl karantino planinių paslaugų teks atsisakyti
Apgultis rajonų gydymo įstaigose: dėl karantino planinių paslaugų teks atsisakyti (9) 1603418400 Lietuvos rajonų poliklinikose dabar tikras darbymetis – netyla pacientų skambučiai, o kai kur eilėse gali tekti pralaukti ir kelias savaites. Poliklinikų vadovai sako, kad kol kas dar susitvarko su sergančiųjų antplūdžiu, tačiau nuo ateinančio pirmadienio dėl karantino kai kur darbas gali ir sustoti.
Viltis tūkstančiams ligonių – gerins gydymo paslaugas širdininkams
Viltis tūkstančiams ligonių – gerins gydymo paslaugas širdininkams 1603273860 Sergamumas širdies ir kraujagyslių ligomis Lietuvoje yra vienas didžiausių Europoje, o šie sveikatos negalavimai mūsų šalyje lemia daugiau kaip pusę visų mirčių. Trečia pagal dažnumą kraujotakos sistemos patologija yra širdies nepakankamumas, dėl kurios kasmet į ligoninę patenka apie 35 tūkst. šalies gyventojų. Ketvirtadalis jų per vienerių metų laikotarpį miršta, o du trečdaliai pakartotinai hospitalizuojami.
Gydymo įstaigas artimiausiu metu pasieks 15 tūkst. reagentų
Gydymo įstaigas artimiausiu metu pasieks 15 tūkst. reagentų 1603184700 Išaugus kasdien atliekamų molekulinių PGR tyrimų skaičiui, diagnostikos priemonių atsargos yra nuolat pildomos. Gydymo įstaigas greitai turėtų pasiekti 15 tūkst. reagentų greitam koronaviruso (COVID-19) nustatymui PGR metodu. Šios diagnostikos priemonės, kurios leidžia gauti atsakymą per valandą, bus naudojamos tirti gimdyvėms, reanimacijos pacientams ir kitais skubios pagalbos atvejais. Taip pat perkama dar 231 tūkst.
Veryga: gydymo įstaigos jau turės atlaisvinti lovas COVID-19 pacientams
Veryga: gydymo įstaigos jau turės atlaisvinti lovas COVID-19 pacientams (10) 1603108620 Kone kasdien jau fiksuojant po daugiau nei du šimtus naujų COVID-19 atvejų – nerimo signalas dėl gydymo įstaigų darbo. Ministras Aurelijus Veryga įspėja, kad daugėjant COVID-19 ligonių daliai gydymo įstaigų jau reikės persitvarkyti. Valstybės operacijų vadovas A. Veryga konstatavo, kad bendrai vertinant situaciją šalyje ji yra negerėjanti. „Bendrai auga tiek užsikrėtusiųjų, tiek sergančiųjų skaičius, tiek procentas asmenų, kurių užsikrėtimo kelio nustatyti jau nėra įmanoma.
Pavojaus signalas dėl gydymo įstaigų užimtumo: stipriai priartėta prie ribos, kada prasidėtų ribojimai
Pavojaus signalas dėl gydymo įstaigų užimtumo: stipriai priartėta prie ribos, kada prasidėtų ribojimai (1) 1602835440 Lietuvoje – naujas COVID-19 atvejų rekordas: per parą patvirtintas net 281 susirgimas. Nerami žinia ir dėl užimtų covidinių lovų – šiuo metu jų užimtumas siekia beveik 50 proc. tai reiškia, kad gerokai artėjama prie ribos, kada gali būti įvesti gydymo įstaigų veiklos ribojimai. Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) duomenimis, šiuo metu ligoninėse gydomi 199 COVID-19 sergantis asmenys.
Ugdymo įstaigose registruoti 477, gydymo įstaigose – 350 koronaviruso atvejų
Ugdymo įstaigose registruoti 477, gydymo įstaigose – 350 koronaviruso atvejų 1602758220 Ugdymo įstaigose nuo rugsėjo registruoti 477 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, gydymo įstaigose per spalį ir rugsėjį užsikrėtė 350 medikų, teigia Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovė Daiva Razmuvienė.
Nerimas dėl gydymo paslaugų – siaubas įstaigoms ir pacientams, jei vėl ribotų
Nerimas dėl gydymo paslaugų – siaubas įstaigoms ir pacientams, jei vėl ribotų (5) 1602572520 Kylant naujai COVID-19 bangai ir kone kasdien registruojant triženklius naujų susirgimų skaičius, kyla ir gyventojų nerimas dėl vėl galimo sveikatos paslaugų ribojimo. Ministras gi ramina, kad tai būtų paskutinė priemonė. Savo ruožtu gydymo įstaigų vadovai, nors ir ruošiasi, tokio scenarijaus lauktų su siaubu.  Skirtingai pirmąjį susidūrimą su COVID-19 ir karantino laikotarpį išgyvenusios gydymo įstaigos šiandien kylant naujai susirgimų bangai sutartinai akcentuoja jau išmoktas pamokas.
Veryga apie gydymo paslaugų ribojimą: jie galimi dalyje savivaldybių
Veryga apie gydymo paslaugų ribojimą: jie galimi dalyje savivaldybių (10) 1602588300 Nors dalis gyventojų skuba patekti pas gydytojus prieš vėl galimą naują paslaugų uždarymą, ministras Aurelijus Veryga ramina, kad pagrindo nuogąstauti nėra. Vis dėlto viršijus tam tikrą susirgimų ribą dėl planinių paslaugų ribojimo gali apsispręsti pačios savivaldybės. Ministro teigimu, pacientų baimės dėl paslaugų ribojimų kol kas tikrai nėra pagrįstos.
Buvęs Ukrainos prezidentas Porošenka išrašytas iš ligoninės po gydymo dėl Covid-19
Buvęs Ukrainos prezidentas Porošenka išrašytas iš ligoninės po gydymo dėl Covid-19 1602512340 Buvęs Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pirmadienį buvo išrašytas iš ligoninės po ilgiau kaip savaitę trukusio intensyvaus gydymo dėl abiejų pusių plaučių uždegimo, išsivysčiusio politikui užsikrėtus naujuoju koronavirusu, pranešė jo partija.
Skaudi šeimos netektis: 44-erių mama mirė nesulaukusi reikalingo gydymo
Skaudi šeimos netektis: 44-erių mama mirė nesulaukusi reikalingo gydymo (5) 1602342000 Darbui atsidavusi ir dosni 44 metų medicinos slaugytoja mirė nuo vėžio – jos gydymas buvo atidėtas dėl COVID–19, teigia jos draugė. Dviejų vaikų mama Anna Fernandez ramiai paliko šį pasaulį savo namuose Solihulle, Didžiojoje Britanijoje – ji mirė nuo gaubtinės žarnos vėžio. Profesionaliai slaugytojai jau penkerius metus buvo remisija – pirmą kartą vėžys jai diagnozuotas 38 metų amžiaus.
Tikrinimai ligoninėse atskleidė infarkto gydymo spragas
Tikrinimai ligoninėse atskleidė infarkto gydymo spragas 1602255540 Po Akreditavimo tarnybos atliktų tikrinimų ligoninėse paaiškėjo, kad ne visos tikrintos ligoninės užtikrina reikiamų tyrimų ištikus infarktui rezultatų gavimą per 1 valandą nuo paciento atvykimo į ligoninę ar kardiologinių simptomų atsiradimo buvimo ligoninėje metu.
Įvardijo, kaip arti esame ribos, kada keistųsi gydymo įstaigų darbas
Įvardijo, kaip arti esame ribos, kada keistųsi gydymo įstaigų darbas (6) 1602149760 Lietuvoje – vėl triženklis naujų patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius. Nors ligoninėse gydomi 135 asmenys, iki „raudonos ribos“, kada grėstų tam tikri gydymo įstaigų veiklos apribojimai, dar yra toloka.  Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) duomenimis, ligoninėse dėl koronaviruso gydomi 135 žmonės, 13 iš jų – reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuose. Dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma šešiems pacientams, su deguonies kaukėmis gydomi 62 asmenys.
NVSC: koronaviruso židiniai rudenį registruoti dešimtyje gydymo įstaigų
NVSC: koronaviruso židiniai rudenį registruoti dešimtyje gydymo įstaigų 1601984580 Koronaviruso židiniai rudenį registruoti dešimtyje gydymo bei dviejose globos įstaigose, antradienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). „Per rugsėjo-spalio mėnesius, spalio dar tik viena savaitė, registruoti 205 medikų susirgimo atvejai“, – per spaudos konferenciją antradienį sakė NVSC Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Razmuvienė. Šiuo metu serga 218 medikų, iš viso nuo pandemijos pradžios registruoti 624 jų susirgimai.