new york times

„The New York Times“: JAV slapta išsiuntė du kinų diplomatus
„The New York Times“: JAV slapta išsiuntė du kinų diplomatus 2019.12.15 20:47 Jungtinės Valstijos rugsėjį slapta išsiuntė du Kinijos ambasados darbuotojus, nuvykusius į vieną karinę bazę Virdžinijoje, sekmadienį paskelbė leidinys „The New York Times“. Laikraštis, citavęs asmenis, susipažinusius su šiuo įvykiu, rašė, kad veikiausiai tai yra pirmas kinų diplomatų išsiuntimo iš JAV dėl įtarimų šnipinėjimu atvejis per daugiau kaip 30 metų. Manoma, kad bent vienas iš tų diplomatų buvo po priedanga veikęs žvalgybos pareigūnas, nurodė leidinys.
Trumpas įtūžo, „The New York Times“ patikslinus straipsnį apie teisėją Kavanaugh
Trumpas įtūžo, „The New York Times“ patikslinus straipsnį apie teisėją Kavanaugh 2019.09.17 12:49 JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį piktai užsipuolė dienraštį „The New York Times“, kai šis patikslino savo ankstesnį straipsnį apie Aukščiausiojo Teismo teisėjui Brettui Kavanaugh mestus naujus kaltinimus nederamu seksualiniu elgesiu, nurodęs, kad galimai nuo teisėjo nukentėjusi moteris neprisimena to incidento. Praėjusį savaitgalį pasirodęs straipsnis sulaukė didžiulio atgarsio.
„The New York Times“ ir „The New Yorker“ pelnė Pulitzerio premiją už „MeToo“ takoskyrą
„The New York Times“ ir „The New Yorker“ pelnė Pulitzerio premiją už „MeToo“ takoskyrą 2018.04.17 09:26 Laikraštis „The New York Times“ ir žurnalas „The New Yorker“ pirmadienį laimėjo Pulitzerio premiją „už tarnybą visuomenei“ – skandalingus reportažus, nuvertusius Harvey Weinsteiną ir nulėmusius kultūrinę takoskyrą lytinio priekabiavimo klausimu.
„The New York Times“: A. Navalno mitingai Rusijoje transliuoti iš Lietuvos
„The New York Times“: A. Navalno mitingai Rusijoje transliuoti iš Lietuvos 2018.02.01 12:32 Rusijos opozicionieriaus Aleksejaus Navalno praėjusią savaitę inicijuotus protestus jo bendražygiai internete viešino būdami Lietuvoje, pranešė dienraštis „The New York Times“. Anot laikraščio, A. Navalno kampanijos atstovas spaudai Ruslanas Šavedinovas ir darbuotoja Kira Jarmyš antradienį buvo sulaikyti Maskvoje, kai grįžo iš Lietuvos.
Priekabiavimo skandalas supurtė „The New York Times“
Priekabiavimo skandalas supurtė „The New York Times“ 2017.11.20 19:09 Laikraštis „The New York Times“ pranešė laikinai nušalinęs nuo pareigų savo reporterį Baltuosiuose rūmuose Glenną Thrushą (Gleną Trašą), anksčiau dirbusį leidinyje „Politico“, kol vyksta tyrimas dėl jam pateiktų kaltinimų priekabiavimu prie jaunų moterų. Buvusi G. Thrusho kolegė Laura McGann (Laura Makgan) pirmadienį internetinėje svetainėje „Vox“ parašė, kad vieną vakarą bare reporteris ją pabučiavo ir buvo padėjęs savo ranką jai ant šlaunies, prieš tai išvaręs drauge su jais sėdėjusį asmenį.
„New York Times“: Vienintelis tikras būdas įveikti Rusijos propagandą
„New York Times“: Vienintelis tikras būdas įveikti Rusijos propagandą 2017.09.27 21:00 Nuo pat JAV prezidento rinkimų laikų RT ir „Sputnik“, užsienio transliavimo tinklai, dominuoja aptariant tai, kokia turėtų būti JAV reakcija į Rusijos dezinformaciją. Šį mėnesį Amerikos valdžia aptarinėjo, ar derėtų šias žiniasklaidos priemones prilyginti užsienio agentams. Leidinys „The New York Times Magazine“ neseniai savo straipsnyje RT pavadino „efektyviausia XXI a. propagandine operacija“, – pažymi Kennano instituto politologė Nina Jankowicz.
Programišių išpuolis: „New York Times“ pranešė apie esą Rusijos ruošiamą raketų smūgį JAV
Programišių išpuolis: „New York Times“ pranešė apie esą Rusijos ruošiamą raketų smūgį JAV 2017.01.23 08:20 Nenustatyti programišiai įsilaužė į dienraščio „New York Times“ „Twitter“ paskyrą ir paskelbė žinutę apie esą Rusijos ruošiamą raketų smūgį Jungtinėms Valstijoms, pranešė JAV žiniasklaida. Žiniasklaidos pranešimuose sakoma, kad šio laikraščio tviterio paskyra turi daugiau kaip 250 tūkst. sekėjų. Netrukus po paskelbimo minėtas pranešimas buvo ištrintas, o leidinys vykdo tyrimą dėl įsilaužimo.
Rusijos antidopingo agentūros vadovė sako, kad „New York Times“ išėmė jos žodžius iš konteksto
Rusijos antidopingo agentūros vadovė sako, kad „New York Times“ išėmė jos žodžius iš konteksto 2016.12.28 18:12 Rusijos antidopingo agentūros (RUSADA) vadovės pareigas einanti Anna Anceliovič asmeniškai patvirtino, kad „New York Times“ korespondentė padarė savo išvadas, išėmusi jos žodžius iš konteksto. „Žinoma, kad žodžiai buvo išimti iš konteksto.
„New York Times“ pristatė lietuvių režisierės Giedrės Žičkytės filmą
„New York Times“ pristatė lietuvių režisierės Giedrės Žičkytės filmą 2016.09.15 14:56 Rugsėjo 12 d. vakarą prestižinėje peržiūrų serijoje Los Andžele parodytas režisierių Giedrės Žickytės ir Maite Alberdi filmas „Čia aš tik svečias“ (I’m Not From Here, 2016, Lietuva, Čilė, Danija). Geriausius metų dokumentinius filmus Amerikos publikai bei kino industrijos specialistams pristatantys Tarptautinės dokumentikos asociacijos (IDA) organizuojami kino seansai yra svarbus apdovanojimų sezono akcentas.
Turkijos prezidentas prieš „New York Times“: žinokit savo vietą
Turkijos prezidentas prieš „New York Times“: žinokit savo vietą 2015.05.25 21:06  Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pirmadienį apkaltino laikraštį „New York Times“, kad savo kritišku vedamuoju jis kišasi į Turkijos reikalus, ir susierzinęs pasiūlė JAV dienraščiui „žinoti savo vietą“. Kylant ginčams dėl žiniasklaidos teisių Turkijoje prieš birželio 7 dienos parlamento rinkimus, R.T.Erdoganas praėjusią savaitę amerikiečių laikraštyje pasirodžiusį straipsnį pavadino „nemandagiu“ ir sakė, kad jame „tiesiogine žodžio prasme buvo duodami nurodymai Jungtinėms Val...
„The New York Times“: NATO pareikalavo Kremliaus susirinkti savo šnipus iš Briuselio
„The New York Times“: NATO pareikalavo Kremliaus susirinkti savo šnipus iš Briuselio 2015.04.10 11:17 NATO vadovybė pareikalavo sumažinti Rusijos atstovų Briuselyje skaičių beveik dvigubai. Pasak „The New York Times“, rusai įtariami šnipinėjimu. Nepaisant dėl krizės Ukrainoje „užšaldyto“ Rusijos ir NATO bendradarbiavimo per pastaruosius metus, Rusijos delegaciją Briuselyje vis dar sudarė daugiau nei 50 tarnautojų grupę, rašoma JAV leidinyje.
„New York Times“ apie naują „Ribbentropo-Molotovo paktą“ – vėl nukentės Lietuva?
„New York Times“ apie naują „Ribbentropo-Molotovo paktą“ – vėl nukentės Lietuva? 2014.11.12 11:35 Jungtinės Valstijos gali užmerkti akis į puolimui galbūt besirengiančios Rusijos veiksmus Ukrainoje mainais už Maskvos pagalbą tariantis dėl Iranos branduolinės programos, perspėjo amerikiečių dienraščio „The New York Times“ užsienio naujienų apžvalgininkas Rogeris Cohenas (Rodžeris Koenas). Jo teigimu, toks scenarijus sukeltų pavojų visai Rytų Europai, įskaitant Baltijos šalis, nes NATO garantijos nebeatrodytų tokios patikimos.
„The New York Times“: Lietuvos SGD terminalas – stiprus signalas Rusijai
„The New York Times“: Lietuvos SGD terminalas – stiprus signalas Rusijai (1) 2014.10.28 09:36 Lietuvos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas yra stiprus signalas, kad Rusijos įtaka Baltijos šalims ir jų energetikai gali būti sumažinta, be to, suskystintų dujų kaina per artimiausius dvejus metus turėtų kristi, rašo „The New York Times“. Oksfordo energetikos studijų instituto analitikas Jonathanas Sternas (Jonatanas Sternas) dienraščiui teigė, jog Lietuvos SGD terminalas pastatytas tinkamu laiku, nes per artimiausius dvejus metus SGD kainos turėtų nukristi.
„New York Times“ rekomenduotas biržietiškas alus – ir užsienio turistų atostogų maršrutuose
„New York Times“ rekomenduotas biržietiškas alus – ir užsienio turistų atostogų maršrutuose 2014.08.29 10:29 Baigiantis vasarai biržiečiai džiaugiasi išaugusiu turistų susidomėjimu savo kraštu. Biržų turizmo informacijos centro teigimu, prie to greičiausiai prisidėjo plačiai nuskambėjusi istorija, kuomet prestižinis JAV laikraštis „New York Times“ į 2013 m. paskelbtą lankytinų vietų sąrašą įtraukė ir Biržų regioną Lietuvoje, kviesdamas čia paragauti išskirtinio, niekur daugiau pasaulyje negaminamo alaus.
„The New York Times“ ragina legalizuoti marihuaną
„The New York Times“ ragina legalizuoti marihuaną (1) 2014.07.27 18:16 Laikraštis „The New York Times“ šeštadienį drąsioje redaktoriaus skiltyje paragino legalizuoti marihuaną ir federalinį kanapių draudimą palygino su prohibicija. Šis prestižinis leidinys nurodė, kad įstatymai dėl marihuanos daro neproporcingai didelį poveikį jauniems juodaodžiams vyrams ir kad priklausomybė nuo marihuanos yra „palyginti nedidelė problema“, ypač lyginant su alkoholiu ir tabaku.
 „The New York Times“: trys potencialūs Rusijos agresijos scenarijai
„The New York Times“: trys potencialūs Rusijos agresijos scenarijai (11) 2014.04.10 12:08 Separatistų demonstracijos Rytų Ukrainoje kelia nerimą, kad rusų kariuomenė įsiverš „Krymo stiliumi“, rašo „The New York Times“. Taičau politinių analitikų manymu, Maskva užsiima daug sudėtingesniu žaidimu – bando išlaikyti Ukrainą Rusijos „ekonominėje ir karinėje orbitoje“. Turėdamas tokį tikslą Kremlius iškelia vieną pagrindinį reikalavimą, kuris iš pirmo žvilgsnio neatrodo labai netinkamas, - Kijevas privalo įvesti federacinę valdymo sistemą ir sustiprinti sričių gubernatorių valdžią visoje U...
Kinų milijardierius ketina įsigyti „The New York Times“
Kinų milijardierius ketina įsigyti „The New York Times“ 2014.01.06 12:00 Kinijos verslo magnatas pirmadienį pareiškė, jog rimtai svarsto galimybę įsigyti dienraštį „The New York Times“ ir nori imtis pastangų „atkurti jo patikimumą ir įtaką“ pakeitus tai, kaip jame nušviečiama Kinija, nors laikraštis už savo straipsnius ta tema yra pelnęs ne vieną apdovanojimą.
„New York Times" pakeitė antrinio dienraščio IHT pavadinimą
„New York Times" pakeitė antrinio dienraščio IHT pavadinimą 2013.10.15 14:35  Dienraštį „The New York Times" leidžianti bendrovė pakeitė Paryžiuje leidžiamo dienraščio „International Herald Tribune" (IHT) pavadinimą į „International New York Times", siekdama privilioti skaitytojų užsienyje, tradiciniams laikraščiams išgyvenant krizę dėl skaitmeninės žiniasklaidos plėtros.
„Guardian“ pasidaljo su „New York Times“ iš Snowdeno gauta medžiaga
„Guardian“ pasidaljo su „New York Times“ iš Snowdeno gauta medžiaga 2013.08.24 09:20 Britų laikraštis „The Guardian“ pasidalijo medžiaga, gauta iš JAV specialiųjų tarnybų demaskuotojo Edwardo Snowdeno, su amerikiečių leidiniu „The New York Times“, praneša „Reuters“. Anksčiau šią savaitę „The Guardian“ skundėsi patiriantis precedento neturintį vyriausybės ir specialiųjų tarnybų spaudimą. Buvo skelbta apie specialiųjų agentų vizitą į laikraščio redakciją, per kurį buvo sunaikinta dalis medžiagos, kurią perdavė E. Snowdenas.
„New York Times“ ketina parduoti „Boston Globe“
„New York Times“ ketina parduoti „Boston Globe“ 2013.02.21 09:34 "New York Times Company" (NYT) pranešė apie planus parduoti laikraščio "Boston Globe" akcijas. Apie tai praneša BBC. NYT prieš tai bandė parduoti "Boston Globe" 2009 metais, nes šis veikė nuostolingai. Tačiau sumažinus išlaidas tokio sumanymo buvo atsisakyta. Pastaraisiais metais NYT atsisako daugelio anksčiau turėtų įmonių.
J. Mačiūno „Fluxus“ paroda Niujorke sulaukė išskirtinio „New York Times“ dėmesio
J. Mačiūno „Fluxus“ paroda Niujorke sulaukė išskirtinio „New York Times“ dėmesio 2013.01.22 13:10  Gruodį Niujorke (JAV) atidaryta „Fluxus“ judėjimo įkūrėjo, iš Lietuvos kilusio menininko Jurgio Mačiūno paroda „Bet kas gali pakeisti meną: Mačiūnas SoHo rajone“, sulaukė išskirtinio meno kritikų dėmesio. Teigiamai apie parodą atsiliepė vieno įtakingiausių ir populiariausių Amerikos dienraščių „New York Times“ meno kritikas Holland Cotter, 2009 metais laimėjęs prestižinį JAV „Pulitzer“ vardo prizą už kritiką.
 D. Trumpas nori pirkti „The New York Times“
D. Trumpas nori pirkti „The New York Times“ 2013.01.23 13:37  JAV magnatas Donaldas Trampas (Donald Trump) svarsto galimybę įsigyti laikraštį „The New York Times“, rašo „New York Magazine“, remdamasis savo šaltiniais. Pasak jo, D. Trampas jau surengė ne vieną susitikimą, per kuriuos svarstė galimą sandorį. Kartu straipsnio autorius teigia, kad Sulcbergerių (Sulzberger) šeima, valdanti „The New York Times“, vargu ar parduos laikraštį.
„New York Times“ lankytinų vietų  2013-aisiais sąraše Vilnius aplenkė Paryžių
„New York Times“ lankytinų vietų 2013-aisiais sąraše Vilnius aplenkė Paryžių (1) 2013.01.12 17:02 Kol turistai tik suka galvas ir dėlioja naujus kelionių maršrutus, įtakingas leidinys „New York Times“ paskelbė lankytinų vietų 2013-aisiais sąrašą, kuriame yra Lietuva 24-toje vietoje. Iš viso sąrašą sudaro 46 pozicijos.
„The New York Times Co“ parduos regioninius laikraščius
„The New York Times Co“ parduos regioninius laikraščius 2011.12.28 16:43 Kompanija „The New York Times Co“, kuri yra to paties pavadinimo laikraščio leidėja, pranešė, kad už 143 mln. JAV dolerių parduos 16 JAV pietryčių regione ir Kalifornijoje leidžiamų regioninių laikraščių kompanijai „Halifax Media Holdings“. Taip kompanija siekia sumažinti išlaidas ir susitelkti ties svarbiausiais savo laikraščiais bei jų interneto svetainėmis. Pastaruoju metu regioninių laikraščių situacija buvo sunki dėl menkos reklamos tiek vietos, tiek nacionaliniu mastu.
Vilnių pastebėjo „The New York Times“
Vilnių pastebėjo „The New York Times“ (1) 2011.11.21 19:03 Vilnių pastebėjo ir įvertino JAV laikraštis „The New York Times“, įtraukęs jį į straipsnį „Naujoviški miestai, kurie galvoja apie savo veiklą“. Laikraščio straipsnyje pateikiama keleto miestų apžvalga. „The New York Times“ teigimu, šiais laikais jauni specialistai gali rinktis iš daugybės miestų ir rasti jiems tinkamiausią ir labiausiai patinkantį. Todėl laikraštis parengė keleto miestų apžvalgą, kuri nėra paremta tiktai gyvenimo kokybe.
„The New York Times“: B. Obama nepaisė teisinio patarimo dė Libijos
„The New York Times“: B. Obama nepaisė teisinio patarimo dė Libijos 2011.06.18 21:21 Jungtinių Valstijų prezidentas Barackas Obama nepaisė savo administracijos teisininkų patarimo sprendžiant, ar JAV gali ir toliau dalyvauti Libijos konflikte be Kongreso pritarimo, rašo JAV laikraštis „The New York Times“. Baltieji rūmai tikina, kad prezidentui nereikėjo Kongreso pritarimo dėl JAV paramos NATO misijai Libijoje, nes JAV tik remia NATO pajėgas, bet nedalyvauja kariniuose veiksmuose.
J. Assange'as apkaltino „New York Times“ bailumu ir nesąžiningumu
J. Assange'as apkaltino „New York Times“ bailumu ir nesąžiningumu 2011.04.14 20:28 „WikiLeaks“ įkūrėjas Julianas Assange'as numetė „kritikos bombą“ amerikiečių laikraščiui „The New York Times“. Jis pareiškė, kad bailiai ir užsispyrėliškai besielgiantis dienraštis yra „beviltiškoje padėtyje“, rašo rt.com. J. Assange'as savaitgalį nuotoliniu būdu, naudodamasis „Skype“ programa, dalyvavo Berklio universiteto surengtoje konferencijoje.
Dingusi „The New York Times“ žurnalistė rasta Libijos kalėjime
Dingusi „The New York Times“ žurnalistė rasta Libijos kalėjime 2011.03.18 15:19 Vienas iš Libijoje dingusių keturių „The New York Times“ žurnalistų rastas šalies kalėjime ir greitai išeis į laisvę, skelbia naujienų agentūra AFP. Tokią informaciją pateikė Muamaro Gaddafio sūnus Saifas al-Islamas Gaddafis. Jis patikino, kad kalbama būtent apie žurnalistę. Anot M. Gaddafio sūnaus, žurnalistė į Libiją atvyko nelegaliai ir buvo sulaikyta Adždabijos mieste, kai jį užėmė šalies kariuomenės pajėgos.
„New York Times“ panaikins 100 darbo vietų
„New York Times“ panaikins 100 darbo vietų (2) 2009.10.20 11:57 Iki šių metų pabaigos laikraštis „The New York Times“ planuoja panaikinti 8 proc. darbo vietų naujienų tarnyboje. Iš darbo mainais į nemažas kompensacijas bus siūloma išeiti 100 žurnalistų. Jei neatsiras 100 asmenų, norinčių savanoriškai išeiti iš darbo, dienraščio vadovai teigia, kad bus griebiamasi atleidimų. Kiek anksčiau šiais metais laikraščio darbuotojai sutiko susimažinti atlyginimus 5 proc., nes taip norėta išvengti darbo vietų mažinimo.
„New York Times“ pardavė reklamai pirmąjį puslapį
„New York Times“ pardavė reklamai pirmąjį puslapį 2009.01.06 19:00 Bandydamas kovoti su didžiausiu pajamų kritimu nuo pat Didžiosios depresijos laikų, „New York Times“ pradėjo pardavinėti reklamas savo šventovėje – pirmajame puslapyje. Pirmas toks skelbimas – spalvota CBS televizijos reklama – buvo išspausdinta šį pirmadienį. Laikraščio atstovų teigimu, tokios reklamos visuomet bus dedamos žemiau lenkimo linijos – apatinėje puslapio dalyje.
Į viršų