kristus

Rusijos popas: pamaldų metu koronavirusu neįmanoma užsikrėsti, nes ten yra Kristus
Rusijos popas: pamaldų metu koronavirusu neįmanoma užsikrėsti, nes ten yra Kristus (1) 2020.02.09 19:30 Galimybės užsikrėsti koronavirusu Dieviškosios liturgijos atliekamos Eucharistijos metu nėra, pareiškė Rusijos stačiatikių bažnyčios šventikai. Jos metu religinės bendruomenės nariai valgo „Jėzaus kūną“ ir geria „Jėzaus kraują“, dažniausiai iš vieno indo.  „Grėsmės užsikrėsti Šventosios Komunijos metu (geriant, – red. past.) iš vieno indo nėra.
Rostove uždrausta statyti roko operą „Jėzus Kristus superžvaigždė“
Rostove uždrausta statyti roko operą „Jėzus Kristus superžvaigždė“ 2012.09.29 17:58 Stačiatikių krikščionių pastangomis Rostovo mieste Rusijos pietuose nebus statoma roko opera „Jėzus Kristus superžvaigždė“, skelbia BBC. Andrew Lloydo Webberio roko operą Rostovo filharmonijoje planuota parodyti žiūrovams spalio mėnesį. Vietiniai stačiatikių protestuotojai prokurorams pateikė skundą, teigdami, kad opera formuoja „neteisingą“ Jėzaus Kristaus įvaizdį.
A. J. Bačkis: Velykos byloja, jog Kristus prisikėlė, tad prisikelsime ir mes
A. J. Bačkis: Velykos byloja, jog Kristus prisikėlė, tad prisikelsime ir mes (9) 2012.04.08 11:24 „Negali žmogus būti truputį tikinčiu“, – sako kardinolas Audrys Juozas Bačkis. Anot jo, Bažnyčia linki, kad Dievo malonės kibirkštis kiekvieną pakviestų į tikėjimo pilnatvę. Kardinolas ragina visus stengtis neteisti, nesmerkti, blogį nugalėti gerumu. – Ką šiandien tikintiesiems reiškia Velykos? Kiek jiems svarbus pats religinis turinys, kiek įvairūs papročiai, tradicijos? – Velykų žinia – ta pati jau tūkstančius metų: Kristus prisikėlė, prisikelsime ir mes.
Nebylų filmą „Kristus“ vargonais įgarsins svečias iš Italijos
Nebylų filmą „Kristus“ vargonais įgarsins svečias iš Italijos 2012.03.29 12:07 Balandžio 4-osios vakarą Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje publikos laukia unikalus vyksmas – matysime 1916 m. režisieriaus Giulio Antamoro sukurtą įspūdingą nebylų filmą „Kristus“, kurį vargonais palydės svečias iš Italijos Domenico Tagliente. Italų režisierius Giulio Antamoro filmą „Kristus“ pradėjo kurti 1914 metais, 2 279 metrų ilgio kino juostoje įamžintas Jėzaus gyvenimas, suskirstytas į tris dalis, pavadintas Paslaptimis. Ypatingas šio filmo ryšys su vaizduojamuoju menu.
Pašventintas V. Kašubos „Prisikėlęs Kristus“
Pašventintas V. Kašubos „Prisikėlęs Kristus“ 2011.04.25 22:37 Paminklinėje Prisikėlimo bažnyčioje Kaune iškilmingai pašventintas žymaus lietuvių išeivijos skulptoriaus Vytauto Kašubos horeljefas „Prisikėlęs Kristus“. Vytauto Kašubos horeljefas – vienas brandžiausių jo krikščioniškojo meno kūrinių nuo šiol puoš Prisikėlimo bažnyčios presbiteriją.
Jėzus Kristus – gyvas!
Jėzus Kristus – gyvas! (19) 2011.04.23 07:40 „Aš esu prisikėlimas ir gyvenimas. Kas tiki mane,- nors ir numirtų, bus gyvas. Ir kiekvienas, kuris gyvena ir tiki mane, neragaus mirties per amžius. Ar tai tiki?“ ( Jn 11, 25- 26 ) Po ilgų Gavėnios savaičių - Velyknakčio šventųjų Mišių liturgijoje vėl džiaugsmingai skambėjo „ Aleliuja“ , skelbianti pakilią Dievo šlovės akimirką. Velykų rytą dėkojome už naująjį gyvenimą, kurį mums dovanoja mūsų Viešpaties Jėzaus Kristaus Prisikėlimas.
Jėzus Kristus – rajono superžvaigždė. Transcendentinė publicistika
Jėzus Kristus – rajono superžvaigždė. Transcendentinė publicistika (6) 2010.01.19 09:56 Iš anksto sakau – straipsnis yra labai didelės apimties (užtat su komiksais!), todėl geriau pasilikite jį laisvalaikio skaitiniams. Straipsnį skaityti tikrai verta, jeigu jums rūpi, kas dedasi ant Lietuvos, jūs turite sveiko proto ir (ypač) jums nesvetimas humoro jausmas. Tai yra transcendentinės publicistikos žanro straipsnis: jame tikra publicistika su racionaliomis įžvalgomis paraleliai pinama su didelio masto lyriniais nukrypimais į absurdo humorą.
„Jėzus Kristus superžvaigždė“: E. Sipavičius bus sarkastiškasis Erodas
„Jėzus Kristus superžvaigždė“: E. Sipavičius bus sarkastiškasis Erodas (7) 2009.12.21 18:01 Netrukus Lietuvoje vyks pirmosios roko operos „Jėzus Kristus superžvaigždė“ premjeros. Erodą vaidinsiantis Egidijus Sipavičius džiaugiasi būsimu vaidmeniu. Priima visus išbandymus −    Esate žinomas ir labai užimtas žmogus, pastaruoju metu dalyvaujate ne viename populiariame projekte, koncertuojate. Kodėl sutikote vaidinti sero Andrew Webberio Lloydo ir sero Timo Riceʼo roko operoje „Jėzus Kristus superžvaigždė“? – „Balsas.lt savaitė“ paklausė E. Sipavičiaus.
„Jėzus Kristus superžvaigždė“ nepalieka abejingų
„Jėzus Kristus superžvaigždė“ nepalieka abejingų (9) 2009.12.15 19:13 Garsiausi šalies atlikėjai suvienijo balsus roko operoje „Jėzus Kristus superžvaigždė“. Maestro Vytautui Juozapaičiui atiteko Poncijaus Piloto vaidmuo. Geriausias klasikos pavyzdys – Esate minėjęs, kad ne tik muzikoje, bet ir gyvenime vertinate klasiką. Roko opera „Jėzus Kristus superžvaigždė“ jums – klasika ar populiariosios muzikos kūrinys? – „Balsas.lt savaitė“ paklausė V. Juozapaičio.
Gruodį – grandiozinės „Jėzus Kristus superžvaigždė“ gastrolės
Gruodį – grandiozinės „Jėzus Kristus superžvaigždė“ gastrolės (13) 2009.10.20 15:30 Gruodžio mėnesį Lietuvą sudrebins grandiozinės legendinės sero Andrew Lloydo Webberio ir sero Tim Rice‘o roko operos „Jėzus Kristus superžvaigždė“ gastrolės. Įspūdingą roko operą, kurią bus galima pamatyti net penkiuose šalies miestuose, naujam gyvenimui prikels patys garsiausi mūsų scenos atstovai.
Virš kopų skris Kristus
Virš kopų skris Kristus 2007.08.28 08:35 Nidoje virš Parnidžio kopų praskries Kristus Nukryžiuotasis - didžiausias šalyje sukurtas aitvaras, rašo "Klaipėda".22 metrų ilgio skrajūnas bus vienas iš šimto aitvarų, kuriuos vaikai bei tituluoti menininkai sukurs per savaitę, ir rugsėjo 1-ąją paleis į dangų. Taip bus vainikuotos vakar Nidoje prasidėjusios ir savaitę truksiančios Aitvarų dienos.Šią savaitę aitvarą Nidoje pasigaminti gali kiekvienas, susimokėjęs minimalų mokestį už medžiagas.
„Respublika": vis dėlto Kristus bus paniekintas
„Respublika": vis dėlto Kristus bus paniekintas (6) 2012.10.02 09:46 Šį savaitgalį Vilniaus tarptautinio teatro festivalio „Sirenos„ programoje bus rodomas provokuojamas italų režisieriaus Romeo Kastelučio (Romeo Castellucci) spektaklis „Apie Dievo Sūnaus veido koncepciją“. Vos valandą trunkantį spektaklį lydi protestų ir pasipiktinimo šleifas, nors prieš festivalį jo rengėjai sakė Vilniuje nesitikį panašių protesto akcijų.
Išleido sportbačius su švęstu vandeniu: išgraibstė per akimirką
Išleido sportbačius su švęstu vandeniu: išgraibstė per akimirką (3) 2019.10.10 14:38 Sportinės avalynės „Nike“ kūrėjai kaip niekad laimingi. Vos tik į prekybą išleido „Jėzaus batus“, šie buvo iš karto išparduoti. Ne gana to, tokios sėkmės pavydėtų daugelis, nes jie kainuoja ne mažą sumą. Pranešama, kad šiuos batus iš prekybos lentynų iššlavė vos per kelias minutes. „Jėzaus batus“ buvo galima įsigyti už beveik 2700 eurus. Šie batai tikrai išskirtiniai, kadangi juose yra švento vandens. Esantis šventas vanduo yra iš Jordono upės, kurią palaimino kunigas.
Filosofas B. Stiegleris: žmogus gali būti kiaulė, o gali – ir Jėzus Kristus
Filosofas B. Stiegleris: žmogus gali būti kiaulė, o gali – ir Jėzus Kristus 2013.07.13 15:17 Raminta Jonykaitė, LRT radijo laida „Kultūros savaitė“, LRT.lt Didžiulė problema, su kuria susiduria šiuolaikinė visuomenė, yra demotyvacija, troškimų praradimas ir vertybių krizė. Taip teigia prancūzų filosofas Bernardas Stiegleris. „Nežinau, kaip Lietuvoje, bet Prancūzijoje dažnai sutinku jaunų žmonių, kurie sako, kad meilė neegzistuoja. Man atrodo, tai didelė vertybių krizė.
Kristus – radikalus kairysis?
Kristus – radikalus kairysis? (7) 2013.05.05 08:19  Jėzus Kristus gina silpnuosius, dalijasi paskutiniuoju duonos kąsniu, kritikuoja įsitvirtinusias tradicijas bei jų saugotojus, smerkia puikybę ir niekina turtuolius. Toksai Kristaus portretas iškyla prieš akis skaitant Naująjį Testamentą.
J. Mourinho: Jėzus Kristus, kaip ir aš, nepatinka visiems žmonėms
J. Mourinho: Jėzus Kristus, kaip ir aš, nepatinka visiems žmonėms 2012.10.13 15:11 Madrido „Real“ treneris Jose Mourinho ir vėl pažėrė išminties perlų. Vienoje spaudos konferencijoje „karališkojo klubo' strategas save palygino su Jėzumi Kristumi.  Kalbėdamas apie kitą savaitę būsimą UEFA Čempionų lygos mačą su Dortmundo “Borussia„ komanda 49-erių metų treneris ištarė įspūdingą frazę - “ Ne visiems patinka Jėzus Kristus. Aš ir ne visiems patinku.
Jeronimas Milius: „Jėzus Kristus – svajonių vaidmuo“
Jeronimas Milius: „Jėzus Kristus – svajonių vaidmuo“ (17) 2009.12.07 18:01 Per Kalėdas Lietuvoje atgims legendinė roko opera „Jėzus Kristus super-žvaigždė“. Jėzų vaidins dainininkas J. Milius. Vaidinti sutiko nedvejodamas – Kaip reagavote gavęs kvietimą vaidinti roko operoje? – „Jėzus Kristus superžvaigždė“ yra vienas tų kūrinių, kuriuos išgirsti paauglystėje ir niekuomet nepamiršti. Tai senas geras rokas, kuriame yra viskas: melodija, gitaros, prasmingi žodžiai.
Bus nauja filmo "Jėzus Kristus – superžvaigždė" versija
Bus nauja filmo "Jėzus Kristus – superžvaigždė" versija 2009.08.04 14:09 Kino kompanija "Universal" ruošiasi susukti naują žymios Andrew Lloyd Webberio roko operos "Jėzus Kristus – superžvaigždė" kino versiją, rašo "Risky Biz Blog". Didelę įtaką "Universal" sprendimui padarė miuziklo "Mamma Mia!" sėkmė, kuris praėjusiais metais uždirbo 602 milijonus dolerių, o D. Britanijoje pagal pajamas aplenkė "Titaniką". Naujos "Jėzus Kristus – superžvaigždė" versijos režisieriumi paskirtas Marcas Webbas, liepos mėnesį į ekranus paleidęs romantinę komediją "500 Days of Summer...
Jėzus Kristus su alaus skardine ir cigarete
Jėzus Kristus su alaus skardine ir cigarete 2007.08.24 11:32 Neseniai viename didžiausių Malaizijos dienraščių pirmajame puslapyje pasirodė didžiulis atsiprašymo laiškas, skirtas krikščionims. Pasirodo, dieną prieš taip pat pirmąjame puslapje per klaidą buvo atspausdinta Jėzaus Kristaus nuotrauka, kurioje jis vaizduojamas vienoje rankoje laikantis alaus skardinę, o kitoje smilkstančią cigaretę. Po šio incidento net pats ministras pirmininkas pasipiktino - tokiais dalykais juokauti negalima ir, kad toks poelgis gali sukelti pykti tarp religinių grupių.
Ukrainoje gimė Jėzus Kristus
Ukrainoje gimė Jėzus Kristus 2004.01.07 10:38 Ukrainoje teisingumo ministras bando perkalbėti porelę, pavadinusią savo kūdikį Jėzumi Kristumi. Anot civilinės metrikacijos viršininkės Valentinos Kundos, vaikelis, vardu Jėzus Kristus, buvo užregistruotas prieš metus ir tėvai, nepaisant ministro prašymo, nepateikė prašymo pakeisti vaikui vardą. Ukrainoje tėvai savo vaikams gali duodi kokius tik nori vardus.
Viską matantis Kristus ir nieko nebijantys vagys
Viską matantis Kristus ir nieko nebijantys vagys 2002.12.24 11:17 Brazilija - labai tolima, o iš kitos pusės, artima Lietuvai šalis. 1920-aisiais ir vėlesniais metais lietuviai, pasklidę po pasaulį, pasiekė ir Rio de Žaneirą, kitus šios šalies miestus, o didžiausia kolonija susikūrė San Paule. Nesenai Lietuvoje lankėsi Brazilijos užsienio reikalų ministras Celso Laferas. Svečias aplankė Širvintas, Želvą, nes, pasirodo, iš čia kilusi jo šeima. C. Lafero giminė, gyvenusi Želvos miestelyje, į Braziliją pradėjo emigruoti XIX amžiaus pabaigoje.
Nuogas Jėzus Kristus iš Miško gatvės
Nuogas Jėzus Kristus iš Miško gatvės 2001.10.08 12:14 Sigitas STASAITIS Ankstų rytą, kai buvo aukojamos šventos Mišios Šiaulių šv. Petro ir šv. Povilo bažnyčioje, apeigas sutrikdė įbėgęs absoliučiai nuogas jaunas vyras, kuris pakraupusių tikinčiųjų akivaizdoje korėsi ant altoriaus, skelbdamasis esąs Jėzus Kristus! Pasibaisėjusios iki šiol neregėtu "tabaluojančiu" akiplėšiškumu davatkos chuliganą gąsdino Dievo rūstybe. Ji iš tikro po kelių minučių pasireiškė policininkų pavidalu.
Kaip per šimtmečius kito Kalėdos: nuo masinių žudymų iki raudono Kalėdų senelio
Kaip per šimtmečius kito Kalėdos: nuo masinių žudymų iki raudono Kalėdų senelio (6) 2019.12.28 15:40 Kalėdos dabar kaip diena ir naktis skiriasi nuo Kalėdų prieš šimtą ar tūkstantį metų. Šios šventės istorija yra kur kas daugiau nei kalėdinė eglutė, maišai dovanų ir raudonu kostiumu pasipuošęs Kalėdų senis. Tai ilga, sudėtinga ir krauju aplaistyta istorija, kurios mes, sėdintys prie kepta žąsimi ir kalėdiniais pyragais apkrautų stalų, nežinome.
Atviras Toliato interviu: šių laikų žmogų labiausiai kamuoja depresija ir išsekimas
Atviras Toliato interviu: šių laikų žmogų labiausiai kamuoja depresija ir išsekimas 2019.12.15 13:10 Apie adventą, ramybę, laimę kunigas Algirdas Toliatas kalbėjo gausiai į Kauno apskrities viešąją biblioteką susirinkusiai publikai, kuriai pristatė dvi savo naujausias knygas: „Sekmadienio SMS. Mažieji tekstai“ ir „Ramybė tau“. Autorius pasakojo, kad ketvirtoji jo knyga „Sekmadienio SMS. Mažieji tekstai“ gimė netikėtai, kai pradėjo kviesti tikinčiuosius į gaivinamą Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčią. Kadangi bažnyčioje nebuvo varpų, teko pasitelkti kitas priemones.
Šios savivaldybės Lietuvoje gyvena geriausiai: pasitikrinkite, kur gyvenate jūs
Šios savivaldybės Lietuvoje gyvena geriausiai: pasitikrinkite, kur gyvenate jūs (4) 2019.12.12 05:30 Vilnius ir toliau sparčiai lenkia kitus miestus. Tai rodo atnaujintas savivaldybių gerovės indeksas. Tačiau ekspertai sako, kad dviejų Lietuvų tik su sostine priešakyje nebėra. Vilnių sparčiai vejasi ir antroje vietoje likusi Klaipėda bei Kaunas. Keičiasi ir rajonas-antilyderis. Pernai sąrašo gale buvęs Alytus šią poziciją perleido kitam regionui.  „Nieku gyvu negrįžčiau į Klaipėdą. Nes gerokai per mažas miestas ir trūksta ten gero universiteto, jaunimo trūksta labai.
Grušas: 1863-iųjų sukilimas – kova už laisvę būti lygiais
Grušas: 1863-iųjų sukilimas – kova už laisvę būti lygiais 2019.11.22 13:33 1863 metų sukilimas buvo kova ne tik už lietuvių, lenkų, baltarusių, bet visų carinio jungo nepripažįstančiųjų laisvę – būti lygiems su kitais Dievo sukurtais žmonėmis ir turėti savo balsą, sakė Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas.
Jei pabundate 3 val. ryto – metas sunerimti: ekspertai įspėja saugotis
Jei pabundate 3 val. ryto – metas sunerimti: ekspertai įspėja saugotis (7) 2018.05.12 17:32 Daugybė žmonių sutrinka, kai netikėtai pabunda kelias naktis iš eilės, o laikrodis rodo vis tą pačią valandą. Dar daugiau nejaukumo suteikia tai, jeigu žmogus prabunda lygiai 3 valandą ryto. Tikima, kad tokiu metu prabundama ne be reikalo. Paranormalių reiškinių ekspertai tikina, kad 3 ryto vis prabundantiems žmonėms reikėtų pasisaugoti. Pasirodo, šiuo laiku pasaulis nutyla, sulėtėja, visų organizmai ruošiasi naujai dienai – tai pats tinkamiausias metas dvasioms susisiekti su žmonių pasauliu.
Įsižiūrėkite į šį portretą. Viena detalė ne juokais glumina
Įsižiūrėkite į šį portretą. Viena detalė ne juokais glumina (3) 2017.10.20 22:00 „Salvator Mundi“ („Pasaulio gelbėtojas“) - Leonardo da Vinčio tapytas Kristaus portretas. Jį garsusis menininkas sukūrė maždaug 1500 metais, tačiau paveikslas buvo iš naujo atrastas tik 2005 metais po restauracijos. Visgi, viena detalė glumina meno tyrėjus - ar galite pastebėti akivaizdžią klaidą, kurią da Vinčis padarė tapydamas šį paveikslą? Kaip manote, ar jis ją padarė specialiai? Kodėl? „Salvator Mundi“ istorija yra gana paini.
Rusijos kasdienybė: kalbėdamas apie vyskupo naują džipą vietos gubernatorius prabilo banditų žargonu
Rusijos kasdienybė: kalbėdamas apie vyskupo naują džipą vietos gubernatorius prabilo banditų žargonu 2017.05.31 11:14 Vienas Rusijos šventikas iš Orlovsko pareiškė, kad ruošiasi patraukti atsakomybėn vietos žiniasklaidos atstovus, kuriuos kaltina „tikinčiųjų jausmų įžeidimu“. Orlovsko srities stačiatikių bažnyčios tarnas susilaukė kritiškų komentarų po vietos žiniasklaidoje pasirodžiusio straipsnio dėl jo garaže atsiradusio „Toyota Land Cruiser V8“, kurio vertė – 6 mln. rublių (95 tūkst.
Dukros liga varo iš proto: paauglė įsitikinusi, kad laukiasi Jėzaus
Dukros liga varo iš proto: paauglė įsitikinusi, kad laukiasi Jėzaus (3) 2016.11.05 14:14 Mergina šventai tiki, kad laukiasi. Tai dar ne viskas, mergina įsitikinusi, kad jos pilve auga Jėzus Kristus. Tačiau nei šeima, nei bažnyčia ja netiki, rašo dailymail.co.uk. 19-metė Haley apie tai išdrįso pasisakyti per televiziją, kuomet buvo pakviesta dalyvauti „Dr Phil“ laidoje. „Aš laukiuosi. Ir tai Jėzus. Niekas negali to paneigti, jis mano išgelbėtojas“, – studijoje šaukė ji. Jos mama Kristi įsitikinusi, kad jos dukra – kompulsyvi melagė ir ji tikrai nesilaukia.
Į viršų