karteliai

Meksikos karteliai: kostiumuoti verslininkai su aukštuoju išsilavinimu pavergė Ameriką
Meksikos karteliai: kostiumuoti verslininkai su aukštuoju išsilavinimu pavergė Ameriką (5) 2012.12.30 17:06 Pasaulinio narkotikų prekybos srauto apyvarta vertinama maždaug 450 milijardų dolerių per metus. Tai yra 50 milijardų daugiau už ginklų rinką. Už stereotipų apie meksikiečių narkotikų prekeivius iš tiesų slepiasi verslininkai su dalykiniais kostiumais, pabaigę geriausius pasaulio universitetus, ir aukštos kompetencijos teisininkai, kurie išnaudoja globalizacijos atvertus maršrutus.
Meksikos Vidaus reikalų ministro žūtį galėjo inicijuoti narkotikų karteliai
Meksikos Vidaus reikalų ministro žūtį galėjo inicijuoti narkotikų karteliai 2011.11.12 19:14 Vakar  pranešta, kad Meksikos Vidaus reikalų ministras Francisco Blake Mora žuvo sraigtasparnio avarijoje. Įtariama, kad su katastrofa gali būti susiję Meksikos narkotikų karteliai. Sraigtasparniu skridęs F. B. Mora vyko į  centrinės Meksikos miestą Kuernavaką, kuriame turėjo įvykti prokurorų susirinkimas. Žuvo visi sraigtasparniu skridę 9 žmonės – 7 keleiviai ir du įgulos nariai.
Meksikos narkotikų karteliai plečiasi į JAV
Meksikos narkotikų karteliai plečiasi į JAV (1) 2010.03.26 14:08 Meksikos narkotikų karteliai plečia savo veiklą JAV. JAV Teisingumo departamentas skelbia, kad heroino gamyba šalyje 2008 metais dėl Meksikos narkomafijos skverbimosi į šalį išaugo dvigubai. Nepaisant to, kad JAV finansiškai remia Meksikos vyriausybės karą su narkotikų gaujomis, prekyba marihuana, ekstazi ir metamfetaminu taip pat smarkiai išaugo. Skelbiama, kad Meksikos narkotikų karteliai aktyviai veikia visuose JAV regionuose. Meksikos narkomafija kasmet iš JAV išsiveža 40 mlrd.
Karteliai mus apvagia
Karteliai mus apvagia (50) 2009.08.10 13:00 Prezidentė Dalia Grybauskaitė yra paskelbusi karą monopolijoms, politikai už neveiklumą keiksnoja Konkurencijos Tarybą (KT). Pastarosios narė Jūrate Šoviene priima ne visus priekaištus. "Nepabijosiu būti nepopuliari, bet Lietuvoje kol kas į vartotojus žiūrima kaip į pilką, ne labai ką reiškiančia masę.  Aš neneigiu, kad tam tikrais atvejais prekybos tinklai peržengia sąžiningos verslo praktikos ribas. Bet ar iš tikrųjų tiekėjus turi ginti valstybės institucija?", - pripažino KT atstovė.
Meksikos karteliui surengus ataką netoli sienos su JAV žuvo 20 žmonių
Meksikos karteliui surengus ataką netoli sienos su JAV žuvo 20 žmonių 2019.12.02 10:53 Meksikos saugumo pajėgos sekmadienį nukovė dar septynis numanomo kartelio smogikų būrio narius po savaitgalį įvykusios atakos viename miestelyje netoli sienos su JAV Teksaso valstija, nusinešusios 20 žmonių gyvybių. Koahuilos valstijos vyriausybės pranešime nurodoma, kad pareigūnai, padedant sraigtasparniams, tebepersekioja likusius grupuotės narius, šeštadienį atvažiavusius vilkstine pikapų į Vilja Unjoną ir užpuolusius miestelio meriją.
Sulaikytas trijų tonų narkotikų krovinį gabenęs asmuo
Sulaikytas trijų tonų narkotikų krovinį gabenęs asmuo 2019.11.30 15:48 Ispanijoje penktadienį buvo sulaikytas trečias asmuo, buvęs povandeniniame laive, gabenusiame 100 milijonų eurų vertės trijų tonų kokaino krovinį, kurį teisėsauga perėmė prie Ispanijos krantų, pranešė policija. Praėjusį šeštadienį policija sulaikė prie šiaurės vakarinio Galisijos regiono 20 metrų ilgio aparatą, kuris, kaip manoma, yra pirmasis tokio tipo laivas, perimtas Europoje.
Meksikos narkotikų karteliai netenka lyderių
Meksikos narkotikų karteliai netenka lyderių 2014.04.09 20:15 Meksikos pareigūnai pranešė nukovę Tamplierių narkotikų kartelio vadeivą Enriką Plankartę. Jis žuvo per susišaudymą su Meksikos jūrų pėstininkais centrinėje Keretaro valstijoje. Vadas dar slapstosi Nukautas nusikaltėlis buvo laikomas vienu iš keturių Tamplierių narkotikų kartelio lyderių. Teisėsaugininkų žiniomis, E. Plankartė, kuris kriminaliniuose sluoksniuose žinomas Kikos slapyvardžiu, koordinavo narkotikų kontrabandą iš Meksikos į JAV ir buvo ieškomas abiejų šalių pareigūnų.
Žudynės Meksikoje – tarsi nacionalinė sporto šaka
Žudynės Meksikoje – tarsi nacionalinė sporto šaka 2012.10.11 17:03 Niekam ne paslaptis – Meksiką valdo narkotikų karteliai, tvirtina meksikiečių žurnalistas Ricardo Ravelo. Šis žmogus daugiau nei 17 metų rašo apie Meksikos saugumo, narkotikų prekybos ir teisės problemas. „80 proc. Meksikos municipalinių organų valdžios vienokia ar kitokia forma palaiko santykius su organizuoto nusikalstamumo gruopuotėmis. Nusikaltėlių ryšiai su policija – panašiu procentiniu santykiu“, – pasakoja R. Ravelo.
Meksikos ekonomikos grynuoliai ir narkotikų šydas
Meksikos ekonomikos grynuoliai ir narkotikų šydas (1) 2012.06.30 17:00 Nuo 2006 metų pabaigos Meksikos narkotikų karuose žuvo daugiau nei 50 tūkst. gyventojų. Vien tik pernai aukų skaičius siekė 12 tūkst. Pernai narkotikų kartelio kontroliuojamame Ciudad Chuareze žuvusiųjų skaičius buvo didesnis nei Afganistane žuvusių civilių gyventojų. Maža vilties, kad po liepos 1 dienos prezidento rinkimų smurto proveržis netikėtai liautųsi.
Meksikoje prie teismo rūmų palikta 14 lavonų
Meksikoje prie teismo rūmų palikta 14 lavonų 2012.06.08 11:10 Šiaurės rytų Meksike sunkvežimyje rasta 14 sudarkytų žmonių palaikų, skelbia BBC. Sunkvežimis buvo paliktas netoli Siudad Mantės rotušės Tamaulipaso valstijoje. Remiantis pranešimais, ant 11 vyrų ir trijų moterų lavonų uždengtos antklodės buvo rastos su gaujomis susijusios žinutės. Nuo 2006 metų, kai prezidentas Felipe Calderonas dislokavo kariuomenės pajėgas kovoti su karteliais, per su narkotikais susijusį smurtą Meksikoje žuvo apie 50 tūkst. žmonių.
Narkotikų karas Meksikoje jau pareikalavo daugiau kaip 10 tūkst. gyvybių
Narkotikų karas Meksikoje jau pareikalavo daugiau kaip 10 tūkst. gyvybių 2011.10.09 09:50 Narkotikų karo aukomis Meksikoje šiais metais, anot žiniasklaidos, jau tapo daugiau kaip 10 tūkst. žmonių. Per devynis šių metų mėnesius per konkuruojančių narkotikų kartelių susirėmimus nužudyti 10 tūkst. 22 asmenys, rašo laikraštis „Reforma“. Karteliai taip kovoja dėl kvaišalų kontrabandos maršrutų į JAV. Daugiausiai žmogžudysčių įvykdyta šiaurinėse Čihuahujos ir Nuevo Leono valstijose pasienyje su JAV. Toliau eina Gereras ir Sinaloja, esančios Ramiojo vandenyno pakrantėje.
Meksikos karas su karteliais – nevaldomas
Meksikos karas su karteliais – nevaldomas (5) 2010.08.31 15:30 2006 metais Meksikos prezidentas Felipė Kalderonas (Felipe Calderon) paskelbė karą narkotikų prekeivių karteliams. Deja, po ketverių metų kovų nusikaltėlių klanai Meksikoje tik stiprėja. Žudomi ir politikai Rugpjūčio 18 dieną Nuevo Leono valstijoje nušautas Santjago miesto meras 38 metų Edelmiras Kavasosas (Edelmiro Cavazos). Kaip įprasta – šūviais į galvą ir į krūtinę. Vyro rankos buvo surištos už nugaros, o akys užklijuotos lipnia juosta.
Žudikai Meksikoje išleidžiami iš kalėjimo, kad galėtų toliau žudyti
Žudikai Meksikoje išleidžiami iš kalėjimo, kad galėtų toliau žudyti 2010.07.26 09:46 Žudikas, kuris per vieną vakarėlį Meksikos šiaurėje nužudė 17 žmonių, buvo specialiai išleistas iš kalėjimo, kad galėtų įvykdyti dar vieną žmogžudystę, skelbia Meksikos prokurorai. Durango valstijos kalėjimo prižiūrėtojai yra kaltinami tuo, kad kaliniams skolindavo automobilius ir ginklus bei leisdavo jiems palikti kalėjimo teritoriją, kad šie galėtų įvykdyti užsakomąsias žmogžudystes kaimyninėje Koahuilos valstijoje.
Ramiajame vandenyne sulaikyta neeilinė kontrabandos siunta: po vandeniu gabeno 5 tonas kokaino
Ramiajame vandenyne sulaikyta neeilinė kontrabandos siunta: po vandeniu gabeno 5 tonas kokaino 2019.09.26 13:02 JAV Pakrančių sargyba antradienį pranešė radusi daugiau kaip penkias tonas kokaino savadarbiame povandeniniame laive, perimtame Ramiajame vandenyne netoli Pietų Amerikos krantų. Pranešime sakoma, kad 12 metrų ilgio laivas anksčiau buvo aptiktas naudojant jūrų stebėjimo sistemą. Pakrančių sargybos pareigūnai rugsėjo 1-ąją išsilaipino šiame motoriniame povandeniniame laive tarptautiniuose vandenyse, padedant Kolumbijos kariniam laivynui, pažymimą žinutėje.
Kraupią sceną stebėjo visi: vaikinas atkeršijo jį išdavusiai merginai
Kraupią sceną stebėjo visi: vaikinas atkeršijo jį išdavusiai merginai (6) 2016.12.16 17:46 Internete plinta vaizdo įrašas, kurio nepatartina žiūrėti jautrioms sieloms. Stebint būriui žiūrovų, vaikinas savo merginai plikai skuta galvą. Šis vaizdo įrašas priklauso žinomam Brazilijos gangsteriui. Pasirodo, tokiu būdu jis merginą baudžia jam neištikimą merginą. Kol nuo brazilės galvos krenta viena garbana po kitos, žiūrovai iš jos tyčiojasi, juokiasi ir ją filmuoja. Nuskutęs plaukus, vaikinas nutaria pašalinti ir abu merginos antakius.
Meksikietiško žmonių dingimo ypatumai: grupė jaunuolių pagrobta vidury baltos dienos iš baro
Meksikietiško žmonių dingimo ypatumai: grupė jaunuolių pagrobta vidury baltos dienos iš baro 2013.05.31 12:21 Meksika nenustoja stebinti savo kriminalinių incidentų ypatumais. Vidury baltos dienos iš Meksikos sostinės Meksiko nežinomi asmenys pagrobė iš karto vienuolika jaunuolių – jie išvežti nežinoma kryptimi. Jokių pėdsakų policija neaptiko, praneša „Spiegel“. Meksiką sukrėtė paslaptingas nusikaltimas, kurį policijai įminti kol kas nesiseka. Nežinomi asmenys iš Meksiko baro „Bicentenario“ ramiame sostinės rajone vidury baltos dienos pagrobė 11 žmonių.
Sučiuptas ieškomiausias, O. Bin Ladenui prilygintas Kolumbijos narkotikų kontrabandininkas
Sučiuptas ieškomiausias, O. Bin Ladenui prilygintas Kolumbijos narkotikų kontrabandininkas (1) 2012.09.19 11:46 Venesueloje, netoli Kolumbijos sienos esančiame San Kristobalio mieste, sučiuptas Danielis Barrera, praneša BBC. Narkotikų kontrabandininką sugauti padėjo Venesuelos, Didžiosios Britanijos ir JAV žvalgybos agentūros. Kolumbijos prezidentas Juanas Manuelis Santosas sakė, kad D. Barrera buvo tikriausiai labiausiai ieškomas narkotikų baronas. D. Barreros nusikaltėlių imperija Kolumbijoje pagamintą kokainą nelegaliai gabeno ne tik į JAV, bet ir į daugelį kitų pasaulio valstybių, ypač į Europą.
Vakarų Meksikoje rasta 17 grandinėmis surakintų lavonų
Vakarų Meksikoje rasta 17 grandinėmis surakintų lavonų 2012.09.17 10:12 Vakarų Meksikoje rasti 17 vyrų kūnai su šautinėmis žaizdomis. Dauguma aukų buvo surakintos grandinėmis, praneša agentūra AFP. Liudininkų teigimu, nužudytųjų palaikai buvo atvežti sunkvežimiu ir suguldyti kelkraštyje netoli Tizapano miestelio. Meksikoje per konkuruojančių narkotikų kartelių karą nuo 2006 metų pabaigos žuvo apie 60 000 žmonių.
Meksika: Gvadalacharoje gaujos padegė automobilius, užblokavo kelius
Meksika: Gvadalacharoje gaujos padegė automobilius, užblokavo kelius 2012.08.26 13:49 Antrame pagal dydį Meksikos mieste Gvadalacharoje ginkluotos gaujos užblokavo kelius, padegė automobilius. Tai smurto, susijusio su narkotikų karteliais, proveržis. Policijos pareigūnai patvirtino, kad Gvadalacharos miesto teritorijoje septyniose vietose keliai neteisėtai buvo užblokuoti degančiais automobiliais ir sunkvežimiais. Dar 15 tokių incidentų užfiksuota vakaruose esančioje Chalisko valstijoje.
Meksikoje nežinomi asmenys iššaudė baro lankytojus
Meksikoje nežinomi asmenys iššaudė baro lankytojus 2012.08.15 08:32 Monterėjaus mieste neatpažinti asmenys įsiveržė į barą ir pradėjo šaudyti į lankytojus. Žuvo 8 žmonės, praneša BBC. Liudininkų teigimu užpuolikai atvyko trimis automobiliais pirmadienio naktį. Monterėjuje jau kurį laiką vyksta karas tarp konkuruojančių nusikalstamų narkotikų kartelių. Prieš metus nusikaltėliai šiame mieste padegė kazino. Gaisro metu žuvo 50 žmonių.
Meksika: nusikaltėliams užpuolus barą, šeši žmonės žuvo, dar du buvo sužeisti
Meksika: nusikaltėliams užpuolus barą, šeši žmonės žuvo, dar du buvo sužeisti 2012.08.08 19:29 Naktį į trečiadienį Meksikoje šeši žmonės žuvo ir dar du buvo sužeisti, kai nežinomi nusikaltėliai užpuolė vieną iš barų. Kaip pranešė policijos atstovai, incidentas įvyko Nesaualkojotlio mieste, centrinėje Meksikos dalyje. Banditai įsiveržė į barą ir paleido ugnį į jo darbuotojus bei lankytojus, o po to paspruko. Policija tiria įžūlaus išpuolio aplinkybes. Kol kas pareigūnai neiškėlė jokių versijų, kas yra šio nusikaltimo organizatoriai.
Meksikos pasienyje su JAV rasti 23 kūnai
Meksikos pasienyje su JAV rasti 23 kūnai 2012.05.05 08:46 Meksikos Nuevo Laredo mieste, esančiame pasienyje su Jungtinėmis Valstijomis, penktadienį rasti 23 žmonių kūnai - manoma, kad tai vietos narkotikų prekeivių aukos. Apie tai praneša AFP. Devyni žmonės - keturios moterys ir penki vyrai - buvo rasti pakarti ant tilto virš kelio, vedančio iš Nuevo Laredo į Monterėjų.
Kariuomenės ir narkotikų prekeivių susišaudymas Meksikoje pareikalavo 12 aukų
Kariuomenės ir narkotikų prekeivių susišaudymas Meksikoje pareikalavo 12 aukų 2012.05.03 10:01 Per Meksikos kariuomenės ir įtariamų narkotikų prekeivių grupuotės narių susišaudymą žuvo mažiausiai 12 žmonių, įskaitant du karius, pranešė BBC. Susirėmimas įvyko šalies šiaurės vakaruose esančioje Sinaloa valstijoje. Granatomis ir automatiniais ginklais ginkluoti įtariamieji trečiadienį užpuolė kariuomenės patrulius. Vėliau užpuolikai pasitraukė į viešbutį, čia kariai juos apsupo. Sinaloa valstijoje su narkotikais susijęs smurtas yra paplitęs labiau nei kitur.
Meksikoje sulaikytas įtakingas narkotikų kartelio narys
Meksikoje sulaikytas įtakingas narkotikų kartelio narys 2011.11.12 21:30 Meksikoje sulaikytas, kaip įtariama, pagarsėjusio Sinalojos narkotikų kartelio vienas lyderių, praneša BBC. Ovidijus Limonas Sančesas  buvo sulaikytas Sinalojos valstijos sostinėje Kuljakane. Jis kaltinamas didelių kokaino siuntų gabenimu į Pietų Kaliforniją (JAV) ir vadovavimu prekeivių tinklui, kuris narkotikus platina visose JAV. Jis gali būti perduotas JAV teisėsaugai. Manoma, kad O. L. Sančesas yra Choakino Gusmano, besislapstančio Sinalojos kartelio lyderio, sąjungininkas. Ch.
Meksikoje kovojant prieš narkotikų prekeivius pažeidinėjamos žmogaus teisės
Meksikoje kovojant prieš narkotikų prekeivius pažeidinėjamos žmogaus teisės (1) 2011.11.10 10:13 Žmogaus teises ginanti organizacija „Human Rights Watch“ teigia, kad Meksikos saugumo pajėgos kovodamos prieš narkotikų prekeivių gaujas pažeidinėja žmogaus teises ir yra nebaudžiamos, praneša BBC. Žmogaus teisių gynėjai teigia, kad atliko tyrimą ir nustatė, jog kariuomenė ir policija dalyvavo 24 nužudymuose ir 39 žmonių dingimuose. „Human Rights Watch“ ragina Meksikos vyriausybę užtikrinti, kad civilių valdžia tirtų įtariamus pareigūnų padarytus nusikaltimus.
Šalia mokyklos Meksikoje rastos penkių vyrų nukirstos galvos
Šalia mokyklos Meksikoje rastos penkių vyrų nukirstos galvos 2011.09.28 14:16 Policija Meksikos Akapulko mieste šalia pradinės mokyklos rado maišą, kuriame buvo penkios nukirstos galvos, praneša BBC. Toje pačioje vietoje taip pat buvo rastos ranka parašytos žinutės, kuriomis, kaip pranešama, grasinama valstijos gubernatoriui ir vietos įtakingiausioms narkotikų prekeivių grupuotėms. Neaišku, ar šios nukirstos galvos ir kitoje miesto vietoje rasti penki kūnai be galvų yra susiję su iškilusia grėsme mokytojams.
Meksikoje judrios gatvės viduryje palikti 35 lavonai
Meksikoje judrios gatvės viduryje palikti 35 lavonai (1) 2011.09.21 09:22 (12:02 val.) Meksikos Verakruso uostamiestyje judrioje gatvėje netoli prekybos centro rasti 35 žmonių kūnai. Policijos duomenimis, nužudytos aukos buvo sukrautos į du sunkvežimius. Kaip pažymi Reuters, nuo 2006 metų, kai Meksikos prezidentas Felipe Calderonas paskelbė karą narkotikų karteliams, šalyje jau nužudyta apie 42 000 žmonių. Didžioji nusikaltimų dalis įvykdoma šalies Šiaurėje, netoliese JAV sienos.
Išniekinti ir pakabinti ant tilto: Meksikos narkotikų kartelių įspėjimas
Išniekinti ir pakabinti ant tilto: Meksikos narkotikų kartelių įspėjimas (14) 2011.09.16 12:09 Meksikos mieste Nuevo Laredo ant tilto buvo rasti pakabinti dviejų jaunų žmonių išniekinti kūnai. Pagrindinis žudikų tikslas – įspėti žiniasklaidos atstovus dėl Meksikos narkotikų kartelių veiksmų komentavimo internete. Šalia pakabintų kūnų buvo paliktas plakatas su užrašu: „Taip atsitiks visiems, kurie publikuoja juokingus dalykus internete. Geriau atkreipkite dėmesį.
Netoli Meksiko rastas 21 žuvusiojo kūnas
Netoli Meksiko rastas 21 žuvusiojo kūnas (1) 2011.06.10 14:44 Meksiko valdžia pradėjo tyrimą dėl skirtingose vietose Morelijos priemiestyje Meksikos Mičoakano valstijoje rasto 21 žuvusiojo kūno. Ant kai kurių kūnų yra likusios kankinimo žymės, praneša CNN. Ant kai kurių žuvusiųjų kūnų buvo likusios kankinimo žymės, teigė Mičoakano valstijos generalinės prokuratūros atstovas. Ant trijų kūnų matyti kulkų žaizdos ir smaugimo žymės. Kūnai buvo rasti netoli centrinio Meksiko miesto.
Meksika: per nusikaltėlių gaujų susirėmimą žuvo 28 žmonės
Meksika: per nusikaltėlių gaujų susirėmimą žuvo 28 žmonės 2011.05.26 09:27 Meksikos pietryčiuose per ginkluotą nusikaltėlių gaujų susirėmimą žuvo 28 žmonės, dar keturi buvo sužeisti. Kaip pranešė šalies teisėsaugos institucijų atstovai, skerdynės įvyko trečiadienio vakare kaimo kelyje Najarito valstijos Ruiso municipijoje. Po anoniminio akambučio atvykę į banditų savitarpio santykių aiškinimosi vietą, policininkai ten rado 10 paliktų automobilių, daug šaunamųjų ginklų ir 28 kūnus.
Į viršų