išmaniųjų

Gyventojai įspėjami dėl išmaniųjų įrenginių ir pavėžėjų – vagiami jūsų duomenys
Gyventojai įspėjami dėl išmaniųjų įrenginių ir pavėžėjų – vagiami jūsų duomenys (1) 2019.04.03 11:44 Nors per metus kibernetinio saugumo incidentų Lietuvoje nežymiai sumažėjo, jie tampa sudėtingesni. Krašto apsaugos ministerija gyventojus įspėja apie nesaugius jų naudojamus išmaniuosius įrenginius, Lietuvoje pavėžėjimo paslaugas teikiančią „Yandex. Taxi“ ir naujas nusikaltėlių sukčiavimo schemas. Lietuvoje per 2018 m. užfiksuoti 53 183 kibernetiniai saugumo incidentai. Šis skaičius nežymiai mažesnis nei 2017 m., tačiau pastebimai, 41 proc.
Ko tikėtis iš išmaniųjų telefonų 2019-aisiais?
Ko tikėtis iš išmaniųjų telefonų 2019-aisiais? 2019.02.16 17:05 2018 daugeliui mūsų nuskriejo taip greitai, kad net nespėjome apsižvalgyti. Technologijų pasaulis padovanojo krūvą naujų išmaniųjų įrenginių, o su jais, ir naujų technologijų. Kai kurios pasiteisino, kitos nepaliko didelio įspūdžio, tačiau nauji metai žada dar tobulesnių ir įdomesnių telefonų technologijų. 1. Sulankstomi ekranai „Samsung“ 2018-aisiais oficialiai pristatė savo sulankstomo telefono prototipą ir pažadėjo jau šiais metais išleisti pirmąjį tokį modelį.
Gediminas Misevičius. Kokias naujoves ruošia išmaniųjų telefonų gamintojai?
Gediminas Misevičius. Kokias naujoves ruošia išmaniųjų telefonų gamintojai? 2017.10.02 16:05 Lietuvoje absoliuti dauguma gyventojų (97 proc.) naudojasi mobiliaisiais telefonais. Išmaniuosius telefonus yra pasirinkę kiek daugiau nei pusė, tai yra, apie 56 proc. šalies gyventojų. Dėl itin didelio funkcionalumo ir greičiausio bei paprasčiausio kelio į interneto erdvę išmaniųjų telefonų skvarba artimiausiu metu tik spartės. Skaičiuojama, kad išmanųjį telefoną naudojame vidutiniškai daugiau nei 100 kartų per dieną.
„Išmaniųjų“ paauglių įpročiai: pavojus didesnis nei manome
„Išmaniųjų“ paauglių įpročiai: pavojus didesnis nei manome 2017.01.23 12:05 Sulig kompiuterių, išmaniųjų telefonų ir kitų XXI amžiaus technologinių naujovių išpopuliarėjimu Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, fiksuojamas vaikams ir paaugliams būdingas rekordiškai mažas fizinis aktyvumas. Ir nors įprasta manyti, jog nugaros ar kaklo skausmai – jau suaugusiųjų bėdos, dėl fiziškai pasyvaus laisvalaikio šios problemos vis dažniau pastebimos net tarp mokyklinio amžiaus vaikų. Šiaulių universiteto Ugdymo mokslų ir socialinės gerovės fakulteto docentė dr.
Besibaigiantys „4G metai“ 2016-aisiais žada dar daugiau mobiliojo interneto ir išmaniųjų telefonų
Besibaigiantys „4G metai“ 2016-aisiais žada dar daugiau mobiliojo interneto ir išmaniųjų telefonų 2015.12.26 21:57 Besibaigiančius 2015 metus telekomunikacijų rinkos dalyviai vadina 4G metais, nes daugiausiai dėmesio skirta spartaus mobilaus interneto ryšio tinklo plėtrai bei modernių išmaniųjų telefonų sklaidai. Prognozuojama, kad 2016-aisiais rinkoje tęsis mobiliojo interneto vartojimo augimas, kurį skatins ne tik išplėsta infrastruktūra, bet ir vis didesnė išmaniųjų telefonų skvarba.
Tėvų siaubas: vaikai tampa priklausomi nuo išmaniųjų technologijų
Tėvų siaubas: vaikai tampa priklausomi nuo išmaniųjų technologijų (1) 2015.06.15 08:14 Vaikai tampa priklausomi nuo kompiuterių, išmaniųjų telefonų ir kitų technologinių prietaisų. Kiek vyresni jau ir nekontroliuojamai naršo internete. O tėvai stveriasi už galvų – prieš akis trys mėnesiai vasaros atostogų, o jie geriausiu atveju jiems gali skirti viso labo 4 savaites arba dar mažiau. Lietuviai tyrimų apie savus vaikus kol kas nėra atlikę, tačiau vargu, ar padėtis pas mus labai skirtųsi nuo Lenkijos vaikų elgesio.
„Apple“ kasdien parduoda 30 000 išmaniųjų laikrodžių
„Apple“ kasdien parduoda 30 000 išmaniųjų laikrodžių 2015.05.29 11:02 Kompanija „Apple“ savo firminiais laikrodžiais „Watch“ pradėjo prekiauti maždaug prieš pusantro mėnesio, tačiau analitikai jau kalba apie puikius rezultatus. Remiantis kompanijos „Slice Intelligence statistika, „Apple“ šiandien yra pardavusi apie 2,5 mln. „Apple Watch“. Pastaroji statistika įdomi ne dėl absoliučių skaičių, o dėl pardavimų dinamikos. Pirmąją prekybos dieną „Apple“ gavo apie 1,5 mln. Išmaniųjų laikrodžių užsakymų, tuo tarpu po paros susidomėjimas smarkiai krito.
Pristatyta nauja išmaniųjų įrenginių saugumo paslauga
Pristatyta nauja išmaniųjų įrenginių saugumo paslauga 2015.05.18 10:50 Vis daugiau darbuotojų tą patį išmanųjį įrenginį naudojant ir darbui, ir laisvalaikiui, neišvengiamai kyla grėsmė jame esančiai konfidencialiai bendrovių informacijai. Šiai problemai spręsti „Omnitel“ pasiūlė bendrovės „FancyFon“ sprendimą verslui „FAMOC“, pritaikytą instaliuoti tiek internetiniame debesyje, tiek ir įmonės ar įstaigos serveryje, pranešė bendrovės atstovai. Pasak jų, tai itin aktualu su konfidencialia informacija dirbančioms bendrovėms bei institucijoms.
5G: nuo išmaniųjų telefonų prie išmaniojo gyvenimo
5G: nuo išmaniųjų telefonų prie išmaniojo gyvenimo 2015.04.10 10:49 Šiuo metu plėtojamas ateities bevielių komunikacijos priemonių standartas 5G ateityje ne tik turės didžiulį poveikį verslui, bet ir radikaliai pakeis susisiekimo, bendravimo, mokymosi ir dalijimosi informacija būdus. 5G nuo išmaniųjų telefonų mus nuves prie išmaniojo gyvenimo. Kai prieš 20 metų pasaulyje prasidėjo perėjimas nuo analoginių prie skaitmeninių įrenginių, globalus mobiliųjų telefonų ryšio standartas (GSM) sparčiai vystėsi ir iš retai naudojamos funkcijos virto pasauline norma.
„Tele2“: daugiau nei pusė parduodamų išmaniųjų telefonų veikia 4G tinkle
„Tele2“: daugiau nei pusė parduodamų išmaniųjų telefonų veikia 4G tinkle 2015.04.08 10:40 Lietuvos gyventojai jau spėjo įvertinti 4G (LTE) ryšį ir perka telefonus, kurie palaiko didesnę mobiliojo interneto spartą, teigia telekomunikacijų bendrovės „Tele2“ atstovai. Pasak jų, „Tele2“ statistika rodo, kad šiemet daugiau nei 50 proc. parduodamų išmaniųjų telefonų veikia 4G tinkle. „Mobilusis internetas jau tapo būtina kasdiene paslauga, ir rinkdamiesi telefoną klientai salonuose pasidomi, ar galės naudotis 4G ryšiu.
„Google“ gailisi, kad per anksti pradėjo viešą išmaniųjų akinių testavimą
„Google“ gailisi, kad per anksti pradėjo viešą išmaniųjų akinių testavimą 2015.03.26 11:18 Kompanijos „Google“ direktorių valdybos pirmininkas Ericas Schmidtas eilinį kartą paneigė gandus, kad korporacija ketina atsisakyti išmaniųjų akinių „Google Glass“ projekto, rašo leidinys „The Wall Street Journal“. Jo teigimu, kompanijai „Google“ tai yra labai svarbi platforma, ir interneto gigantas tai laiko ilgalaikiu projektu. Tam tikrų dalykų sukūrimui reikia nemažai laiko, ir tai yra normalus dalykas, teigė Ericas Schmidtas.
„Samsung“ pristatė išmaniųjų telefonų seriją „Galaxy A“
„Samsung“ pristatė išmaniųjų telefonų seriją „Galaxy A“ 2015.02.26 10:45 Asmenukių ekspertė Monika Šalčiūtė atidarė pirmąją Lietuvoje asmenukių parodą ir mokė, kaip pasidaryti tobulą nuotrauką, pranešė bendrovės „Samsung“ atstovai. Renginio metu pristatyta ir jaunimui skirta „Samsung Galaxy A“ telefonų serija, skirta aktyviems socialinių tinklų naudotojams, neįsivaizduojantiems savo gyvenimo be asmenukių.
Tikroji išmaniųjų telefonų rinka: nėra kito vardo, tik Apple
Tikroji išmaniųjų telefonų rinka: nėra kito vardo, tik Apple (2) 2015.02.15 08:40 2014 m. IV ketvirtis kompanijai Apple tapo rekordiniu. Pelnas pasiekė net $18 mlrd. ribą, vidutinė iPHone kaina per metus išaugo $50 ir dabar sudaro $687, o tai yra net du su trupučiu karto daugiau, nei vidutinė Android išmaniųjų telefonų kaina.   Tuo pačiu metu išlaidos iPhone komponentų gamybai ir surinkimui sudaro apie $220, todėl net ir po marketingo, logistikos ir kitų išlaidų lieka solidžios sumos, nugulančios Apple sąskaitose. Šiuo metu Apple turi maždaug $178 mlrd.
Išmaniųjų įrenginių saugumas – nuotoliniu būdu
Išmaniųjų įrenginių saugumas – nuotoliniu būdu 2015.02.09 11:48 Tuos pačius išmaniuosius įrenginius Lietuvos gyventojai naudoja ir darbui, ir asmeniniams poreikiams, todėl jų saugumo problema tampa vis aktualesnė, teigia bendrovės „Omnitel“ atstovai. 2014 m pabaigoje „Omnitel“ užsakymu atliktas SIC tyrimas atskleidė, kad 73 proc. Lietuvos įmonių vadovų saugumą nurodo kaip labai svarbų ar svarbų telekomunikacijos paslaugų aspektą. Panašios tendencijos vyrauja ir kitose šalyse. Net 59 proc.
„Huawei“ pernai pardavė 75 mln. išmaniųjų telefonų
„Huawei“ pernai pardavė 75 mln. išmaniųjų telefonų 2015.01.29 11:15 Bendrovės „Huawei“ 2014 m. bendrosios pardavimų pajamos didėjo 30 proc. – iki 12,2 milijardo JAV dolerių, ir pirmą kartą viršijo 10 milijardų ribą. Per metus pardavimai išaugo 7,8 proc., t. y. 2014 m. parduoti 138 milijonai įrenginių, iš kurių 75 milijonai buvo išmanieji telefonai – jų parduota net 45 proc. daugiau nei ankstesniais metais, pranešė bendrovės atstovai.
Gyventojams bus įrengta 3 tūkst. išmaniųjų elektros skaitiklių
Gyventojams bus įrengta 3 tūkst. išmaniųjų elektros skaitiklių (2) 2015.01.16 11:30 Elektros skirstymo bendrovė LESTO paskelbė išmaniojo tinklo projekto – išmaniųjų skaitiklių įrengimo gyventojams – viešojo pirkimo technines specifikacijas. Numatoma, jog kitąmet trims tūkstančiams bendrovės klientų bus įdiegti išmanieji elektros skaitikliai, kurie leis racionaliau vartoti elektrą ir taupyti namų ūkio išlaidas, pranešė LESTO atstovai. Pasak jų, išanalizavus suinteresuotų šalių pastabas, artimiausiu metu bus paskelbtas ir tarptautinis viešasis pirkimas.
„Omnitel“ pratina vartotojus prie išmaniųjų ir dėvimų įrenginių
„Omnitel“ pratina vartotojus prie išmaniųjų ir dėvimų įrenginių (3) 2014.12.09 13:27 Bendrovė „Omnitel“ pranešė žengianti pirmuosius žingsnius į prekybą išmaniaisiais ir dėvimais įrenginiais. Bendrovė savo salonuose pradėjo prekiauti įrenginiais, kurie vadinami išmaniaisiais pagalbininkais ir yra susiejami su išmaniuosiuose telefonuose įdiegtomis programėlėmis: per „Wi-Fi“ ar 4G LTE veikiančiomis vaizdo kameromis „Baby EyeOn Monitor“ ir „Belkin NetCam“, išmaniuoju sodininku vadinamais „Parrot Power Flower“, išmaniosiomis apyrankėmis „Jawbone Up24“ bei išmaniaisiais treneriais „F...
„Sony“ taip pat sumažins išmaniųjų telefonų asortimentą
„Sony“ taip pat sumažins išmaniųjų telefonų asortimentą 2014.11.28 10:05 Kompanija „Samsung“ bus ne vienintelis gamintojas, kuris ketina sumažinti išleidžiamų išmaniųjų telefonų modelių asortimentą. Lygiai tuo pačiu keliu ketina eiti ir japonų korporacija „Sony“, nors „Xperia“ modelių pasiūla toli gražu neprilygsta „Galaxy“ serijai. „Sony“ sprendimo priežastis gana paprasta – kompanijos vadovybė stengiasi padidinti veiklos pelningumą. Naujausios prognozės rodo, kad 2014 finansinių metų veiklą „Sony“ atneš maždaug 2,1 mlrd.
„Huawei“ išmaniųjų telefonų pardavimai išaugo 1,6 karto
„Huawei“ išmaniųjų telefonų pardavimai išaugo 1,6 karto 2014.11.03 11:17 2014 m. trečiojo ketvirčio „Huawei“ verslo klientams skirtų įrenginių pardavimai išaugo 26 proc., lyginant su tuo pačiu 2013 m. laikotarpiu, ir siekė 32,03 mln. vienetų, pranešė bendrovės atstovai. 16,8 mln. parduotų prietaisų buvo išmanieji telefonai. Tuo tarpu vidurinės ir aukščiausios klasės prietaisų pardavimai išaugo 162 proc. ir sudarė 26 proc. visų pardavimų.
Lietuviai namuose turi daugiau išmaniųjų televizorių nei latviai ir estai
Lietuviai namuose turi daugiau išmaniųjų televizorių nei latviai ir estai 2014.09.29 22:30 Mūsų dienomis būtų sunku rasti namus, kuriuose nebūtų televizoriaus. Vos atsiradusi „kalbanti dėžė“ lietuvius stebino judančiais vaizdais, mažiau nei prieš keturis dešimtmečius – pirmosiomis spalvomis, o šiandien iš jos reikalaujama pačių įvairiausių papildomų funkcijų. Tyrimų kompanijos „GfK“ ir „Samsung Electronics Baltics“ atlikto gyvenimo būdo indekso LIVING tyrimo rezultatai rodo, kad 89 proc. lietuvių televizorių žiūri kiekvieną dieną.
IDC: išmaniųjų telefonų rinka 2014 m. išaugs 23.8 proc.
IDC: išmaniųjų telefonų rinka 2014 m. išaugs 23.8 proc. 2014.09.02 10:58 Kompanijos IDC pateikta naujausia ataskaita rodo, kad šiemet išmaniųjų telefonų rinka augs beveik ketvirtadaliu – 23.8%. Tokiu būdu, šiemet bus realizuota 1,25 mlrd. išmaniųjų telefonų (2013 m. – 1,01 mlrd.). 2018 m. šių mobilių įrenginių pardavimai sieks 1,8 mlrd.
Samsung bus priversta mažinti išmaniųjų telefonų kainas
Samsung bus priversta mažinti išmaniųjų telefonų kainas 2014.08.16 23:15 Kompanija Samsung vis dar išlieka išmaniųjų telefonų rinkos lydere, nors per metus jos pardavimai smuko, o užimamos rinkos dalis sumenko nuo 32,3% iki 25,2%. Kinijos gamintojai dabar tapo realia grėsme, nors dar prieš metus jie didelio pavojaus nekėlė. Brangių telefonų rinka prisotinta, tuo tarpu auga tik besivystančių šalių rinkos, kuriose dominuoja nebrangūs mobilūs įrenginiai.
Architektė G. Mendoza: susidomėjimas išmaniųjų namų sistemomis auga
Architektė G. Mendoza: susidomėjimas išmaniųjų namų sistemomis auga 2014.07.30 10:34  Lina Abromavičienė Viena žinomiausių Šiaulių mieste dirbančių architekčių Giedrė Mendoza jau kartą su „Šiaulių naujienų“ skaitytojais dalijosi patirtimi, kaip pastatyti modernų individualų namą, kuris atitiktų šiuolaikinio gyventojo poreikius. Šį kartą architektė pasakoja apie modernių namų statybos subtilybes, drąsius sprendimus ir išmaniąsias namo technologijas, kurios padeda sutaupyti sueikvojamos energijos šildymui ar elektros gamybai.
„Samsung“ pradeda nesisekti išmaniųjų telefonų rinkoje
„Samsung“ pradeda nesisekti išmaniųjų telefonų rinkoje 2014.07.09 17:33 Nors Samsung išlieka didžiausiu pasaulyje išmaniųjų ir paprastų mobilų telefonų gamintoju, kompanija jau ne pirmą ketvirtį iš eilės pažymi, jog jai pradeda nesisekti biudžetinių ir vidutinės kainų kategorijos segmentuose. Portalas CNet praneša, kad Samsung nesitiki sulaukti permainų ir šių metų II ketvirtyje. Samsung tikisi, kad 2014 m. II ketvirtyje operacinis pelnas sumažės apie 24%, lyginant su analogišku periodu prieš metus.
„Samsung” pradeda nesisekti išmaniųjų telefonų rinkoje
„Samsung” pradeda nesisekti išmaniųjų telefonų rinkoje 2014.07.10 09:10 Nors Samsung išlieka didžiausiu pasaulyje išmaniųjų ir paprastų mobilų telefonų gamintoju, kompanija jau ne pirmą ketvirtį iš eilės pažymi, jog jai pradeda nesisekti biudžetinių ir vidutinės kainų kategorijos segmentuose. Portalas CNet praneša, kad Samsung nesitiki sulaukti permainų ir šių metų II ketvirtyje. Samsung tikisi, kad 2014 m. II ketvirtyje operacinis pelnas sumažės apie 24%, lyginant su analogišku periodu prieš metus.
Kuo skiriasi išmaniųjų ir paprastų telefonų savininkai Lietuvoje?
Kuo skiriasi išmaniųjų ir paprastų telefonų savininkai Lietuvoje? 2014.07.03 15:54 Lyginant išmaniųjų ir paprastų telefonų vartotojus, matomas aiškus skirtumas: išmaniųjų telefonų savininkai koncentruojasi didžiuosiuose miestuose, o regionuose vis dar pirmenybė teikiama paprastiems telefonams. Taip pat skiriasi jų amžius, finansinė ir net šeimyninė padėtis, rodo atliktas tyrimas.
Kuo toliau nuo miesto, tuo mažiau išmaniųjų
Kuo toliau nuo miesto, tuo mažiau išmaniųjų 2014.07.03 17:07 Lyginant išmaniųjų ir paprastų telefonų vartotojus, matomas aiškus skirtumas: išmaniųjų telefonų savininkai koncentruojasi didžiuosiuose miestuose, o regionuose vis dar pirmenybė teikiama paprastiems telefonams. Taip pat skiriasi jų amžius, finansinė ir net šeimyninė padėtis, rodo atliktas tyrimas.
LG kurs išmaniųjų automobilių įrangą
LG kurs išmaniųjų automobilių įrangą 2014.06.30 11:48 Bendrovė „LG Electronics“ (LG) tapo Atvirojo automobilių aljanso (ang. Open Automotive Alliance) nare. Jis vienija pasaulines automobilių gamybos ir technologijų bendroves – „Google“, „General Motors“, „Hyundai“, „Honda“, „NVIDIA“ ir kitas. Nuo 2012 m. veikiantis aljansas veikia išmaniųjų automobilių plėtros srityje, tam pasitelkdamas „Android“ platformos pagrindu sukurtus sprendimus, sakoma LG pranešime. „LG yra viena didžiausių technologijų kūrėjų.
Dauguma potencialių pirkėjų nepatenkinti išmaniųjų laikrodžių kaina
Dauguma potencialių pirkėjų nepatenkinti išmaniųjų laikrodžių kaina 2014.06.16 17:00 Dėvimos elektronikos rinka neseniai pradėjo augti, nors dabartiniai produktai dar negali pasigirti techniniu tobulumu bei patrauklia kaina. Remiantis kompanijos NPD tyrimo duomenimis, aukšta kaina išlieka didele kliūtimi visų amžiaus grupių vartotojams, kurie svarsto galimybę įsigyti šio tipo produkciją.
IBM ekspertai Vilnių įvardina kaip ateities lyderį tarp išmaniųjų miestų
IBM ekspertai Vilnių įvardina kaip ateities lyderį tarp išmaniųjų miestų 2014.06.12 17:45 LRT.lt IBM programos „Iššūkis išmaniesiems miestams“ ekspertai Vilniui pateikė pasiūlymus, kaip toliau plėtoti esamas transporto sistemas, kas artimiausiu metu padės pagerinti susisiekimą mieste. Ekspertai teigia gerokai nustebę Vilniaus pažanga ir rekomenduoja toliau plėtoti esamas sistemas, efektyviau naudoti programinę įrangą bei socialinės žiniasklaidos ir mobiliąsias technologijas, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Į viršų