SEB

SEB bankui Latvijoje skirta beveik 2 mln. eurų bauda
SEB bankui Latvijoje skirta beveik 2 mln. eurų bauda (2) 2019.12.21 10:34   Latvijos finansų ir kapitalo rinkos komisija (FCMC) penktadienį skyrė 1,8 mln. eurų baudų SEB banko padaliniui šioje šalyje už pinigų plovimo prevencijos ir tarptautinių sankcijų pažeidimus, BNS pranešė FCMC. Už pinigų plovimo prevencijos pažeidimus FCMC bankui numatė 672,7 tūkst. eurų, o už tarptautinių sankcijų pažeidimus – 1,121 mln. eurų baudas. SEB bankas Latvijoje informavo BNS, kad šias baudas ketina sumokėti.
SEB keičia paslaugų kainas – kai kurios gerokai išaugs
SEB keičia paslaugų kainas – kai kurios gerokai išaugs (9) 2019.12.16 15:30 Vienas didžiausių šalyje SEB bankas pranešė klientams nuo kitų metų vasario 17 d. keičiantis kai kurių paslaugų teikimo sąlygas ir jų kainas. Dalis jų atpigs, tačiau kai kurios brangs ir 30 proc. Pavyzdžiui, naujos ar atnaujintos debeto kortelės išdavimas banko skyriuje kainuos 5 eurus (dabar – 2 eurai). Tiesa, siunčiant kortelę Lietuvoje paštu, ši paslauga bus nemokama. Nepriklausomai nuo to, ar gausite pastovias pajamas (pvz.
SEB grupė prisipažino: per banką plaukė neaiškios kilmės milijardai
SEB grupė prisipažino: per banką plaukė neaiškios kilmės milijardai (4) 2019.11.27 07:49 SEB bankas Baltijos šalyse ir Švedijoje turi problemų dėl pinigų plovimo prevencijos. Informaciją, patvirtinančią milžiniškas abejotinos kilmės pinigų operacijas per banko padalinius Baltijos šalyse, bankas paskelbė prieš pasirodant tarptautiniam žurnalistiniam tyrimui apie nutylėtas probleminių SEB klientų operacijas. Kaip ir „Danske“ skandalo atveju, daugiausiai problemų SEB grupė turi dėl padalinio Estijoje.
SEB: dauguma iš 194-ių įtariamų pinigų plovėjų – Estijos padalinio klientai
SEB: dauguma iš 194-ių įtariamų pinigų plovėjų – Estijos padalinio klientai 2019.11.19 14:14 Baltijos šalyse veikiantis Švedijos bankas SEB gavo iš šios šalies nacionalinės transliuotojos SVT sąrašą 194-ių juridinių asmenų, kurie gali būti susiję su pinigų plovimu. Dauguma jų – Estijos padalinio klientai, pranešė SEB. Anot banko, SVT tiriamosios žurnalistikos laidos „Uppdrag Grasning“ sudarytas sąrašas beveik sutampa su sąrašu, kurį SEB sudarė atlikęs vidaus patikrinimus, todėl tai nekeičia banko vertinimų dėl susidariusios padėties. Pranešime pažymima, jog sutartys su 95 proc.
SEB bankas atsidūrė Švedijos žiniasklaidos akiratyje: įtaria pinigų plovimu Baltijos šalyse
SEB bankas atsidūrė Švedijos žiniasklaidos akiratyje: įtaria pinigų plovimu Baltijos šalyse 2019.11.15 12:25 Švedijos nacionalinė transliuotoja SVT informavo apie artimiausiu metu planuojamą laidą apie įtariamą pinigų plovimą SEB padalinius Baltijos šalyse, penktadienį pranešė Švedijos SEB. Po pranešimo SEB akcijos nuvertėjo beveik 14 procentų. Pasak banko pranešimo, SVT tiriamosios žurnalistikos laidos „Uppdrag Grasning“ atstovai susisiekė su banku ir pranešė, kad netrukus bus paskelbta apie įtariamą pinigų plovimą Baltijos šalyse, su kuriais tariamai susijęs SEB.
SEB kliento patirtis apkarto: norėjo pervesti pinigus, tačiau bankas liepė susimokėti
SEB kliento patirtis apkarto: norėjo pervesti pinigus, tačiau bankas liepė susimokėti (9) 2019.11.03 15:00 Pervesti pinigus iš vienos SEB banko sąskaitos į kitą gali būti neįmanoma misija. Nepasitenkinimą dėl SEB Laisvalaikio kreditinės kortelės išreiškė šio banko klientas – vyras į nebegaliojančią kortelę vis tiek gauna pinigus, o vėliau, kai nori juos pervesti į kitą sąskaitą, bankas reikalauja sumokėti papildomą mokestį.  Į naujienų portalą tv3.lt kreipėsi skaitytojas Aurimas (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinoma – aut. past.
Prireikė daugiau nei paros: SEB stabilizavo veiklą
Prireikė daugiau nei paros: SEB stabilizavo veiklą (8) 2019.10.29 08:46 SEB bankas praneša, kad šį rytą interneto banko veikla iš dalies atstatyta, tačiau daliai klientų sistema tebeveikia su trikdžiais arba lėčiau nei įprastai. Per naktį nepavyko visiškai pašalinti SEB interneto banko veiklos sutrikimų, rašoma pranešime. „Šiuo metu interneto bankas iš dalies veikia – daliai klientų pavyksta prie jos prisijungti ir atlikti pervedimus, nors ji veikia lėčiau ir su įvairiais trikdžiais.
SEB interneto bankas stringa visą dieną – iki 18 val. jis dar neveikė
SEB interneto bankas stringa visą dieną – iki 18 val. jis dar neveikė (8) 2019.10.28 11:00 Pirmadienio rytą vėl sutriko SEB interneto banko veikla. Visą dieną daliai klientų strigo banko teikiamų paslaugų veikla, tačiau iki pirmadienio 18 val. užtikrinti interneto banko veikimą nebuvo pavykę.   Bankas pranešė, kad sutrikimai toliau šalinami, o banko klientų aptarnavimo skyriai antradienį atsidarys viena valanda anksčiau. Anot banko pranešimo, atsiskaitymai visą dieną mokėjimo kortelėmis veikia kaip įprastai, be sutrikimų.
SEB bankas keliems šimtams klientų per klaidą nuskaitė pinigus
SEB bankas keliems šimtams klientų per klaidą nuskaitė pinigus (2) 2019.10.13 16:44 Sekmadienį SEB bankas keliems šimtams klientų per klaidą nuskaitė pinigus, tačiau juos žada grąžinti tą pačią dieną. Pasak SEB banko komunikacijos Komunikacijos skyriaus vadovės Ievos Kulvinskaitės, iš dalies klientų, kurie liepos mėnesio tam tikrą dieną banke atliko operacijas, sekmadienį pakartotinai nuskaitytos lėšos.
Lietuvos tenisininkai pirmą kartą triumfavo SEB „Futures Cup“ turnyre
Lietuvos tenisininkai pirmą kartą triumfavo SEB „Futures Cup“ turnyre 2019.10.07 12:45 Savaitgalį Vilniuje vykusiame tradiciniame jaunių SEB „Futures Cup“ teniso turnyre pirmą kartą triumfavo Lietuvos rinktinė. Šis turnyras yra jungtinis Lietuvos, Latvijos ir Estijos teniso sąjungų projektas, kuriame kasmet varžosi talentingiausi šių šalių jaunieji žaidėjai. Šiose varžybose tarpusavyje žaidžia U11, U13 ir U15 amžiaus grupių tenisininkai ir kiekviena pergalė skaičiuojasi į bendrą rezultatą.
Eros pabaiga: SEB banko darbuotojai visai nepriims ir neišduos grynųjų
Eros pabaiga: SEB banko darbuotojai visai nepriims ir neišduos grynųjų (20) 2019.10.01 15:14 Vienas didžiausių šalies bankų pranešė, kad nuo gruodžio 2 d. jo skyriuose gyvai nebebus galima atlikti jokių operacijų grynaisiais pinigais. Norėdami pinigus sumokėti ar išsiimti klientai tai galės padaryti tik savitarnos terminaluose. Išplatintame pranešime bankas informuoja, kad skyrių tinklo pertvarką pradėjo prieš 5 metus atidaręs pirmąjį finansinių konsultacijų skyrių. Dabar jau 90 proc.
SEB bankas įspėja: platinamos pavojingos SMS žinutės
SEB bankas įspėja: platinamos pavojingos SMS žinutės 2019.06.27 13:42 SEB bankas sulaukė pranešimų apie tariamai banko vardu siunčiamas trumpąsias žinutes. Jose sukčiai informuoja žmones apie neva iš banko gautą pranešimą, kuris yra atsiųstoje nuorodoje, vedančioje į netikrą interneto banko svetainę. Taip sukčiai bando išvilioti prisijungimo prie interneto banko duomenis ir pasisavinti svetimas lėšas. „Sukčiavimas, kai siunčiami SMS pranešimai neva iš banko, yra gana naujas sukčiavimo būdas Lietuvoje, nors Europoje jis jau paplitęs.
Lietuvos bankas apie krizę: „Swedbank“, SEB ir Šiaulių bankai privalo ruoštis
Lietuvos bankas apie krizę: „Swedbank“, SEB ir Šiaulių bankai privalo ruoštis (2) 2020.01.02 12:52 Siekiant apsaugoti valstybės lėšas ir Lietuvos finansų sistemos stabilumą, trys pagrindiniai Lietuvos komerciniai bankai – „Swedbank“, SEB ir Šiaulių bankas – turės pasiruošti, kad ištikus krizei jie galėtų patys padengti nuostolius ir tęsti veiklą.  Lietuvos bankas (LB) gruodžio pabaigoje pirmą kartą nustatė, kad trys bankai turės laikytis privalomų minimalių nuosavų lėšų ir tinkamų įsipareigojimų reikalavimų, pranešė LB. Tam jie turės sukaupti dar 601 mln.
SEB žinia klientams: prie interneto banko jungsitės kitaip
SEB žinia klientams: prie interneto banko jungsitės kitaip (2) 2019.03.01 13:49 Dar vienas Lietuvoje veikiantis komercinis bankas nusprendė atsisakyti daugeliui vartotojų įprastu tapusio dalyko – kodų kortelių. Tokį žingsnį pradėjo žengti SEB bankas, kurio klientai šią savaitę jau pradėjo gauti perspėjimus apie netrukus nustosiančią veikti identifikavimo priemonę. Kaip tv3.lt patvirtino SEB banko atstovė žiniasklaidai Ieva Dauguvietytė-Daskevičienė, planuojama, kad visos kodų kortelės nustos veikti apie 2020 metų pradžią.
SEB ekonomistas apie galimą krizę: Lietuva nėra saugus uostas
SEB ekonomistas apie galimą krizę: Lietuva nėra saugus uostas (1) 2019.02.05 11:05 Vienas dažniausių klausimų, kurio pastaruoju metu sulaukia ekonomistai, yra „kada bus krizė ir ar bus krizė?“. Tai jau pradeda atsibosti, juokauja SEB banko ekonomistas Tadas Povilauskas. Tiesa, jis perspėja, kad dėl vis niūresnių nuotaikų euro zonoje, nukentėti gali ir mūsų šalis. Metinę Lietuvos makroekonomikos apžvalgą pristatęs T. Povilauskas sakė, kad šiais metais Lietuvos ekonomika augs 2,9 proc. Didžiausią įtaką ekonomikos augimui turės augsiančios namų ūkių vartojimo išlaidos.
Lietuvos teismas: SEB klientams turi atlyginti 153 tūkst. eurų
Lietuvos teismas: SEB klientams turi atlyginti 153 tūkst. eurų 2018.12.28 12:48 Vienas didžiausių šalyje komercinių SEB bankas į žlugusį Estijos investicijų fondą „GILD Arbitrage Risk Capital Fund“ investavusiems trims klientams turės atlyginti pusę jų patirtų nuostolių – iš viso 153 tūkst. eurų, taip pat 5 proc. metines palūkanas, nusprendė teismas. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) gruodžio 21 dieną paliko galioti bankui nepalankų Apeliacinio teismo liepą priimtą sprendimą. LAT nutartis yra galutinė ir įsiteisėjo nuo priėmimo dienos.
SEB pristatė naujovę: grynieji užsienyje bus nemokami
SEB pristatė naujovę: grynieji užsienyje bus nemokami (3) 2018.11.20 09:41 SEB bankas paslaugų planais besinaudojantiems privatiems klientams pasiūlys naujovę. Nuo šiol prireikus grynųjų pinigų, klientai galės naudotis turimu nemokamu grynųjų pinigų limitu pasiimdami pinigus iš bet kurio pasaulio bankomato. Šis pokytis įsigalios nuo kitų metų vasario 8 d., rašoma banko pranešime spaudai.
Perspėja SEB klientus: korteles laikinai teks pamiršti
Perspėja SEB klientus: korteles laikinai teks pamiršti (1) 2018.11.09 14:25 Šį savaitgalį SEB banke bus atliekami informacinių sistemų profilaktikos darbai, todėl naktį iš lapkričio 9 d. į lapkričio 10 dieną, nuo 0.00 val. iki 5.00 val. neveiks SEB interneto bankas ir SEB mobilioji programėlė. O nuo 3.00 val. iki 4.30 val. neveiks SEB banko elektroniniai kortelių skaitytuvai ir bankomatai, nebus galima naudotis SEB banko mokėjimo kortelėmis. SEB klientai perspėjami, kad nuo 3.00 val. iki 4.30 val.
SEB bankas pristatė naujovę: atsiskaityti bus galima kitaip
SEB bankas pristatė naujovę: atsiskaityti bus galima kitaip 2018.08.30 11:17 Nuo rugsėjo 4 d. SEB banko klientai galės naudotis momentinių mokėjimų eurais, pervedamų iš kitų Europos Sąjungos ar Europos ekonominės erdvės šalių bankų, įskaitymo paslauga. SEB bankas yra pirmasis Lietuvoje, pasiūlęs tokią galimybę klientams. Momentiniai mokėjimai leidžia lėšas tarp skirtingų bankų sąskaitų pervesti akimirksniu visą parą, įskaitant ir savaitgalius bei švenčių dienas.
Gitanas Nausėda palieka SEB banką
Gitanas Nausėda palieka SEB banką (12) 2018.08.30 15:23 SEB banko prezidento patarėjas ir vyriausiasis ekonomistas Gitanas Nausėda nuo šių metų rugsėjo 7 dienos palieka banką. Jo pareigas laikinai eis dabartinis banko vyriausiasis analitikas Tadas Povilauskas, artimiausiu metu pristatysiantis ir naujausią Lietuvos makroekonomikos apžvalgą.
SEB įspėja klientus: pusantros valandos nepasinaudosite kortelėmis
SEB įspėja klientus: pusantros valandos nepasinaudosite kortelėmis 2018.08.17 11:50 SEB bankas klientams išplatino žinutės, kurios nurodė, kad dėl atliekamų darbų veiks ne visos paslaugos. Žinutėje nurodoma, kad dėl IT profilaktinių darbų naktį iš penktadienio į šeštadienį (rugpjūčio 18 d. 3.00–4.30 val. Lietuvos laiku) nebus galima atsiskaityti SEB banko debeto kortelėmis ir naudojantis jomis pasiimti grynųjų pinigų iš bankomatų Lietuvoje ar užsienyje. Bankas atsiprašo, jei dėl to kažkas patirs nepatogumų.
SEB bankas suteikė dar didesnį finansavimą „Girteka Logistics" nei pernai
SEB bankas suteikė dar didesnį finansavimą „Girteka Logistics" nei pernai 2018.08.17 12:59 SEB bankas logistikos bendrovei "Girteka Logistics" suteikė 105 mln. eurų finansavimą. Gautos lėšos bus skirtos transporto parkui, kurį šiuo metu sudaro 5 tūkst. vilkikų ir 5,5 tūkst. puspriekabių, atnaujinti ir plėsti. Tai didžiausias SEB banko finansuojamas lizingo sandoris šiais metais, pranešė bankas. "Girteka Logistics" finansų direktorius Mantas Ranonis teigia, kad vienos iš svarbiausių bendrovės investavimo sričių yra aptarnavimo kokybė, modernus transportas.
„Swedbank“ ir SEB žingsnis Estijoje: atsisakoma kodų kortelių
„Swedbank“ ir SEB žingsnis Estijoje: atsisakoma kodų kortelių 2018.01.30 12:55 Du didžiausi komerciniai bankai Estijoje – „Swedbank“ ir SEB – pranešė apie sprendimus atsisakyti internetinės bankininkystės kodų kortelių, kurie bus įgyvendinami etapais. „Swedbank“ pranešė, jog tokios kortelės klientams nuo vasario 1-osios nebebus išduodamos, o turimomis bus galima naudoti iki 2019 metų vasario. „Swedbank“ atstovas spaudai Saulius Abraškevičius tv3.lt tvirtina, kad kol kas Lietuvoje tokių planų neturima.
Buvo sutrikusi SEB banko veikla
Buvo sutrikusi SEB banko veikla (1) 2017.11.19 20:14 Sekmadienio vakarą naujienų portalą tv3.lt pasiekė susirūpinusių skaitytojų žinutės. Jose žmonės teigė, kad sutriko SEB banko veikla. „SEB užstrigęs. Neišeina nei nusiimti pinigų, nei jų pervesti“, - tikino skaitytojai. Paskambinus bendruoju SEB banko telefonu ši žinia buvo patvirtinta. „Šiuo metu galimi trumpalaikiai sutrikimai atsiskaitant mokėjimų kortelėmis kai kuriose atsiskaitymo vietose. Prašome bandyti vėliau. Labai atsiprašome už laikinus nepatogumus“, - informuojama.
Nemalonumai užklupo SEB klientus: atsiskaityti kortele gali nepavykti
Nemalonumai užklupo SEB klientus: atsiskaityti kortele gali nepavykti (6) 2017.09.06 09:06 Trečiadienio rytas kai kuriems prasidėjo netikėtai. Apsilankę spaudos kioske ir tikėdamiesi įsigyti kavos su SEB banko kortele gyventojai liko it musę kandę, nes ši neveikė. Naujienų portalą tv3.lt pasiekė 4 vilniečių pasakojimai, kad įvairiose vietose bandant atsiskaityti SEB banko kortele buvo užfiksuojama klaida. Pasak vieno iš jų, spaudos kioskuose dirbančios pardavėjos jau iš anksto perspėdavo klientus, kad SEB kortelės neveiks.
Atidarytas išmanusis SEB banko skyrius
Atidarytas išmanusis SEB banko skyrius 2017.08.21 09:52 Šiandien, rugpjūčio 21 d. po rekonstrukcijos klientams duris atvėrė išmanusis SEB banko skyrius centrinėje būstinėje, esančioje Gedimino prospekte Vilniuje.
SEB bankas uždaro vieną skyrių Gedimino prospekte
SEB bankas uždaro vieną skyrių Gedimino prospekte 2017.08.17 10:05 Didžiausias šalyje komercinis SEB bankas uždaro vieną iš savo klientų aptarnavimo skyrių sostinės Gedimino prospekte ir prijungia jį prie savo centrinės būstinės. Bankas klientams pranešė, kad nuo rugpjūčio 21 dienos M. Mažvydo skyrius Gedimino prospekte 60 bus prijungtas prie Gedimino prospekte 12 esančio skyriaus.
SEB bankas bendradarbiaus su lietuvių startuoliu „Dealoyal“
SEB bankas bendradarbiaus su lietuvių startuoliu „Dealoyal“ 2017.08.16 08:55 SEB bankas pradėjo bendradarbiauti su lietuvių startuoliu „Dealoyal“, kurio komanda sukūrė pirmąją su bankų kortelėmis susietą lojalumo programėlę, padedančią vartotojams susigrąžinti dalį pirkiniams išleistų pinigų. Tikimasi, kad iki metų pabaigos ji jau turės 100 tūkst. aktyvių naudotojų.  „Tai yra pirmasis SEB banko ir startuolio tokio pobūdžio partnerystės projektas. Dalyvaujame jame, nes tikime jo nauda mažoms ir vidutinėms prekybos bei paslaugų įmonėms.
SEB bankas ketina išmokėti rekordinę sumą dividendų
SEB bankas ketina išmokėti rekordinę sumą dividendų 2017.03.21 09:51 Didžiausias šalyje komercinis SEB bankas, pernai uždirbęs 94,485 mln. eurų audituoto grynojo pelno, ketina išmokėti 123,146 mln. eurų dividendų. Tai didžiausi banko dividendai per visą jo veiklos istoriją Lietuvoje. Tokį banko valdybos pasiūlymą vienintelė banko akcininkė - Švedijos grupė SEB - svarstys kovo 31 dieną, per „Nasdaq“ Vilniaus biržą pranešė SEB bankas. 2014 metais pirmą kartą per 14 metų SEB bankas išmokėjo 30 mln. eurų dividendų, 2015 metais - 65,3 mln. eurų, o pernai - 88,8 mln.
SEB banko klientams paskelbė svarbią žinią
SEB banko klientams paskelbė svarbią žinią 2017.02.06 10:24 SEB banko klientai Lietuvoje jau gali įsigyti naują kredito kortelę „MasterCard World Elite“, o banko privačiosios bankininkystės klientai ja galės naudotis kartu su paslaugų planu „Elite“. Su šia kortele galima ne tik atsiskaityti, ji suteikia ir įvairių papildomų naudų daugelyje pasaulio šalių. Naujoji kredito kortelė „MasterCard World Elite“ daugiausiai orientuota į privačiosios bankininkystės klientus, bet ją užsisakyti gali ir kiti privatūs banko klientai.
Į viršų