Aldona

Mirė V. Kudirkos premijos laureatė, žurnalistė Aldona Svirbutavičiūtė
Mirė V. Kudirkos premijos laureatė, žurnalistė Aldona Svirbutavičiūtė 2013.01.23 14:09 Aldona Svirbutavičiūtė buvo Lietuvos žurnalistų sąjungos, Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos narė, daugelio kūrybinių konkursų nugalėtoja. Savo kūrybinę biografiją žurnalistė skaičiavo nuo 1970-ųjų metų. Dirbo regioniniuose leidiniuose Jonavoje, Kaune ir Jurbarke. Nuo 1986-ųjų dirbo „Komjaunimo tiesoje“. Nuo 1992-ųjų žurnalistė dirbo „Tiesoje“ ir „Dienoje“, rašė politikos temomis. 1998-aisiais Aldona Svirbutavičiūtė tapo specialiąja dienraščio „Lietuvos žinios“ korespondente.
Anykštėnai – laisvės gynėjai: Aldona Daugilytė – Lietuvos Atgimimo veiklos dalyvė
Anykštėnai – laisvės gynėjai: Aldona Daugilytė – Lietuvos Atgimimo veiklos dalyvė (3) 2010.05.12 11:34 Aldona Daugilytė aktyviai dalyvavo Lietuvos Atgimimo veikloje. 1990-1993 m. ji buvo Lietuvos Sąjūdžio Anykščių rajono tarybos narė, 1993 m. – šios tarybos pirmininko pavaduotoja. 1991 m. sausį A. Daugilytė buvo tarp Lietuvos Parlamento gynėjų.
Aldona Snitkuvienė: Biržų grafai Tiškevičiai papildė 33 pasaulio muziejus
Aldona Snitkuvienė: Biržų grafai Tiškevičiai papildė 33 pasaulio muziejus (1) 2008.06.22 14:48 Birželio 19 dieną Biržų krašto muziejuje „Sėla“ pristatytas Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus leidinys – dr. Aldonos Snitkuvienės knyga „Biržų grafai Tiškevičiai ir jų palikimas“. Eksponatai iš grafų Tiškevičių kolekcijų pateko į trisdešimt tris pasaulio muziejus. Mes, biržiečiai, galime tik džiaugtis ir didžiuotis, kad Tiškevičių kultūrinio paveldo galime rasti Biržų muziejuje, Biržų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje, Astravo dvaro sodyboje.
Repšys išbandys save naujame amplua: tai jį išgąsdino
Repšys išbandys save naujame amplua: tai jį išgąsdino 2019.10.24 12:33 Spalio 26 ir 27 dienomis Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklyje pagal Michailo Bulgakovo romaną „Meistras ir Margarita“ pasirodys LNDT aktorius Marius Repšys. Oskaro Koršunovo režisuotame spektaklyje jis pakeičia Dainių Kazlauską ir vaidins Volando personažą. „Meistras ir Margarita“ kaip reta ilgaamžis – rodomas jau beveik 20 metų, rašoma pranešime spaudai. Spektaklio premjera 2000-aisiais įvyko tarptautiniame Avinjono teatro festivalyje.
Kaune to dar nebuvo: senjorams – išskirtinis dėmesys
Kaune to dar nebuvo: senjorams – išskirtinis dėmesys (2) 2019.09.30 21:44 To Kaune dar nebuvo, pagyvenusių žmonių mėnesį senjorai masiškai kviečiami mėgautis kava nemokamai. 15 kavinių jau pasirengusios tam tikromis dienomis pavaišinti garbaus amžiaus žmones. Ir pasak idėjos iniciatorių, kasdieną sulaukiama vis naujų pasiūlymų. Prie kavos puodelio susitinka Kauno senjorai senamiestyje veikiančiame restorane, tiesa, šiandien čia renkasi tik kviestinė publika- pensijinio amžiaus sulaukę aktoriai, dainininkai, rašytojai bei aktyvūs visuomenės veikėjai.
Šią ligą medikai vadina žudike: smogia be simptomų
Šią ligą medikai vadina žudike: smogia be simptomų 2019.09.27 13:36 Šį sekmadienį TV8 žiūrovus popietę prie televizoriaus ekrano kaip visada prasmingai praleisti kvies medicinos laida „Sveikatos medis“. Joje, minint pasaulinę širdies dieną, Lietuvos ir pasaulio medikai kalbės apie padidėjusio kraujospūdžio sukeliamas ligas bei prevenciją, kurią kiekvienas galime atlikti sau namuose.
Tai apie Genytę žino ne visi: atskleidė, koks klausimas skaudindavo labiausiai
Tai apie Genytę žino ne visi: atskleidė, koks klausimas skaudindavo labiausiai 2019.09.13 16:17 Viską mesti ir pradėti kurti gyvenimą iš naujo – nėra taip paprasta, kaip atrodo. Kai dienotvarkė nusistovėjusi, pajamos stabilios, o ateitis nuspėjama, nedaug kas išdrįsta savo noru sujaukti saugią rutiną ir atsiduoti nežinomybei. Dainininkė Vaida Genytė kažkada dirbo mokytoja, dailininkas bei fotografas Algis Kriščiūnas planavo tapti inžinieriumi, o aktorė, scenos kalbos ir balso lavinimo dėstytoja Aldona Vilutytė – vaidinti vaikams.
Visada reikalauti ar kartais užsimerkti – kaip elgtis sprendžiant prieinamumo problemas?
Visada reikalauti ar kartais užsimerkti – kaip elgtis sprendžiant prieinamumo problemas? 2019.09.13 12:37 Beliko metai, iki Lietuva Jungtinių Tautų (JT) Neįgaliųjų teisių komitetui turės pristatyti jau antrą ataskaitą apie tai, kaip mūsų šalyje įgyvendinamos Neįgaliųjų teisių konvencijos (Konvencijos) nuostatos. 2016 metais JT pateiktos rekomendacijos daugelyje sričių Lietuvą įpareigojo imtis konkrečių priemonių padėčiai keisti.
Pirmąjį rugpjūčio savaitgalį – kūrybos festivalis „Dpoezijos Šaltinis 2019“
Pirmąjį rugpjūčio savaitgalį – kūrybos festivalis „Dpoezijos Šaltinis 2019“ 2019.07.31 13:04 Šių metų rugpjūčio 2–4 d. Sodriais miškais apaugusio Dubysos regioninio parko pašonėje, Daugoduose, vyks kasmetinis, draugiškas šeimoms bei kūrėjams muzikos, poezijos, teatro bei dailės festivalis Dpoezijos šaltinis. Du vakarus iš eilės gros daugiau nei dvidešimt atlikėjų bardų: Darius Žvirblis, Giedrius ir Agnė Arbačiauskai, Baltasis Kiras, Andrius Zalieska (Zala), Justinas Žilinskas.
Slaugytoja Aldona palygino savo darbą Lietuvoje ir Anglijoje: skirtumai – akivaizdūs
Slaugytoja Aldona palygino savo darbą Lietuvoje ir Anglijoje: skirtumai – akivaizdūs (2) 2018.01.04 18:50 Dotnuvos slaugos namų bendruomenė sulaukė ypatingos viešnios – daugiau nei dešimtmetį Anglijoje slaugytoja dirbančios klaipėdietės Aldonos Grupas. Mūsų kraštiečiams ji pristatė savo knygą „Sesele, duok man tabletę nuo mirties…“. Pavadinimas intriguoja ir priverčia suklusti. Autobiografinėje knygoje A. Grupas atveria duris į slaugytojo profesijos virtuvę.
Aldona  Staponkienė: „Kompetencijos pergalė prieš partinį žongliravimą“
Aldona Staponkienė: „Kompetencijos pergalė prieš partinį žongliravimą“ (3) 2014.11.19 11:40 Partiškumas ar kompetencija – galima džiaugtis, kad šie dalykai nebuvo atsidūrę ant „Tvarkos ir teisingumo“ svarstyklių deleguojant Saulių Skvernelį naujuoju vidaus reikalų ministru. Įvykių eigą nusvėrė toliaregiškas objektyvumas, kuris neabejotinai pasitarnaus pačios vidaus reikalų sistemos sustiprinimui, o pirmiausia – žmonėms, kuriems ši sistema ir privalo tarnauti. Vidaus reikalų ministerijos tarnybose dirbau daugiau nei dvidešimt metų.
Paaiškėjo, kad „Radži ieško žmonos“ dalyvė Indija – iš tikrųjų yra Aldona
Paaiškėjo, kad „Radži ieško žmonos“ dalyvė Indija – iš tikrųjų yra Aldona (16) 2012.10.12 15:58 LNK realybės šou „Radži ieško žmonos“ dalyvės Indijos dažnai klausia, kaip tėvai jai sugalvojo tokį originalų vardą, o Indija vis meluoja nežinanti. Į šį klausimą jos tėvai irgi neatsakytų. Mat vardą Indija mergina sau davė pati, o tikrąjį jau kurį laiką slepia. „Tėvų duotas vardas man nepatiko. Jis toks senamadiškas, tikrai negražus. Todėl kai turėjau progą, jį pasikeičiau“, – vardo istoriją pasakojo dabar oficialiai Indija pasivadinusi panelė.
Aldona ir keturi jos vyrai
Aldona ir keturi jos vyrai 2004.05.11 17:40 Sigitas STASAITIS Jauki Joniškio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės palata. Visą dieną akis į lubas įbedęs lovoje tyso barzdotas 46 metų Vytautas. Jis nežino, kad invalidu liko gavęs smūgį kirviu į galvą. Slaugyti ligonio kasdien atvažiuoja žilstanti, bet dar graži 54 metų Aldona. Ji sutiko "Akistatai" papasakoti apie savo tikrai nepaprastą gyvenimą. Pirmasis Aldonos vyras pasikorė prieš 29, antrasis - prieš 12 metų.
Tragiška Dainos lemtis: sesuo troško atimti butą ir pensiją
Tragiška Dainos lemtis: sesuo troško atimti butą ir pensiją (5) 2019.05.24 19:00 „Pirma mano globojama moteris, vardu Daina, turėjo psichikos negalią, – pasakoja maltiečių savanorė Aldona Jašinskienė. – Sutikau ją nepaprastai sunkiu jos gyvenimo laikotarpiu – jos sesuo norėjo teismo keliu padaryti ją neveiksnia, kad pasisavintų Dainos butą ir neįgalumo pensiją.
Medikai įtūžę – Verygai įteikė deklaraciją, lauks ir Skvernelio parašo
Medikai įtūžę – Verygai įteikė deklaraciją, lauks ir Skvernelio parašo 2019.04.26 16:53 Medikų organizacijų atstovai, penktadienį nuo sostinės Lukiškių aikštės atžygiavę iki Vyriausybės, sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai įteikė profesionalumo deklaraciją, ant jos lauks premjero Sauliaus Skvernelio parašo. Medikai deklaracijoje savo pagrindiniu rūpesčiu įvardija pacientų sveikatą ir gerovę, o iš valdžios reikalauja tinkamo finansavimo, galimybių tobulėti, užkirsti kelią korupcijos apraiškoms.
Skaičiuoja naujas algas: medikams žada daugiau nei 3 tūkst. eurų į rankas
Skaičiuoja naujas algas: medikams žada daugiau nei 3 tūkst. eurų į rankas (12) 2019.03.16 17:00 Vyriausybė su profesinėmis sąjungomis dėlioja paskutinius skaičius, kaip kels atlyginimus valstybės tarnautojams, mokytojams, policininkams, medikams ir kitiems biudžetininkams. Daugumai darbuotojų vyriausybė žada kitąmet iki 15 proc. didesnes algas, o štai gydytojams net 3 tūkst. ir daugiau pinigų į rankas. Tuo metu kultūros darbuotojams žadama vos 800 eurų. Profesinės sąjungos nerimauja, kad ši strategija gali virsti spąstais, kurie neleis daugiau didinti algų.
Su reta liga gimusio Igno mama: štai sūnus sėdi, o man sakė – nesėdės
Su reta liga gimusio Igno mama: štai sūnus sėdi, o man sakė – nesėdės 2019.03.15 13:55 „Mama, ten aš? – išsiplėtė ratukuose sėdinčio berniuko akys. – Kodėl aš?“ – nenustojo klausinėti Ignas, žvelgdamas į ką tik išleisto Retų ligų žurnalo viršelį, nuo kurio iš tiesų šypsojosi jo vaikiškas veidukas. „Nežinau... Gal todėl, kad esi drąsus ir linksmas“, – sūnelį pabandė nuraminti mama Aušra Stankevičienė. Pirmojo Retų ligų žurnalo numerio veidu Ignas tapo neatsitiktinai – berniukui nustatyta retos ligos įskilojo stuburo (spina bifida) diagnozė.
Socialinio darbo privalumas – duodantis visuomet gauna daugiau
Socialinio darbo privalumas – duodantis visuomet gauna daugiau 2019.12.05 20:39 Stebėdami per televiziją rodomus jautrius siužetus apie garbaus amžiaus žmones lankančius Maltos ordino savanorius, atnešančius dubenėlį karštos sriubos, Anykščiuose gyvenantys neįgalieji taip pat gali pasidžiaugti: ir mus lanko, ir mums sriubos atneša. Tik ne maltiečiai, o Anykščių rajono neįgaliųjų draugijos moterys. Jau šešerius metus ši draugija taip rūpinasi sunkią negalią turinčiais, mažas pajamas gaunančiais, dažnai vienišais žmonėmis.
Žemesnė rinkimų kartelė realybėje: štai, kas būtų patekęs į valdžią
Žemesnė rinkimų kartelė realybėje: štai, kas būtų patekęs į valdžią (30) 2019.12.05 05:00 Ketvirtadienį Seimas balsuos, ar palengvinti politikams kelią į parlamentą ir sumažinti rinkimų kartelę. Portalas tv3.lt pasidomėjo, kokios politinės jėgos būtų patekusios į parlamentą, jei sumažinta kartelė būtų galiojusi ir ankstesniuose Seimo rinkimuose. Dauguma šių be penkių minučių parlamentinių partijų buvo arba „suvalgytos“ kitų, arba pranyko politinėse paraštėse.   Šiuo metu galiojanti Seimo rinkimų kartelė, norint dalyvauti mandatų dalybose – 5 proc. ir 7 proc.
Smūgis Alytaus ūkininkams: išskerdę gyvulius, liks be nieko
Smūgis Alytaus ūkininkams: išskerdę gyvulius, liks be nieko (2) 2019.12.02 20:09 Alytuje vis nesibaigia bėdos po padangų gaisro. Ūkininkams gali tekti išskersti šimtus galvijų ir būrius vištų. Mat piene ir kiaušiniuose randama kenksmingų medžiagų. Taip pirmadienį pareiškė žemės ūkio ministras. Žemdirbiai apie tokį siaubą kol kas negali nė pagalvoti. Nors už išskerstus gyvulius žadamos kompensacijos, ūkininkų tai neguodžia. Alytaus rajono Genių kaimo ūkininkui Romualdui – sunkus metas. Gali būti, kad jo gyvuliams – paskutinės dienos.
Streikas davė vaisių: Vyriausybėje pasirašyta kolektyvinė sutartis su keturiomis švietimo profsąjungomis
Streikas davė vaisių: Vyriausybėje pasirašyta kolektyvinė sutartis su keturiomis švietimo profsąjungomis 2019.12.02 09:50 Po įspėjamojo pedagogų streiko pirmadienio rytą Vyriausybėje pasirašyta pataisyta švietimo ir mokslo šakos darbuotojų kolektyvinė sutartis. Dokumentą su keturiomis šios šakos profesinėmis sąjungomis pasirašė premjeras Saulius Skvernelis, švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius bei profesinių sąjungų vadovai.
Tūkstantis eurų už jauno kūrėjo paveikslą – ir talento įvertinimas, ir pagarba jam
Tūkstantis eurų už jauno kūrėjo paveikslą – ir talento įvertinimas, ir pagarba jam 2019.11.30 11:00 Sostinės Vaidilos teatre Rimanto Kaukėno paramos grupė surengė Gala labdaros vakarą, skirtą padėti su vėžiu kovojantiems vaikams. Kelmės specialiosios mokyklos mokytojas, socialinių projektų, parodų autorius, neformaliojo vaikų švietimo – vektorinio piešimo ir fotografijos pagrindų meniškumo ugdymo veiklų vadovas Valdas Kančauskas ir buvęs jo mokinys Paulius šį vakarą prisimins ilgai. Vaikinuko padovanotas unikalus vektorinės tapybos kūrinys buvo nupirktas už 1000 eurų.
Iniciatyvos „Draugystė veža“ įkvėpėja: skirtingiems žmonėms rūpi tie patys dalykai
Iniciatyvos „Draugystė veža“ įkvėpėja: skirtingiems žmonėms rūpi tie patys dalykai (1) 2019.11.23 11:00 Projektai, kuriuose kartu su neįgaliaisiais dalyvauja ir negalios neturintys žmonės, tokių iniciatyvai įkvėpėjai Žydrei Gedrimaitei atrodo labai natūralūs. Moters nuomone, tai, kad į bendrą veiklą ar gyvenimo aplinkybes analizuojančias diskusijas įsitraukia išoriškai skirtingi žmonės, tik padeda giliau ir visapusiškiau išanalizuoti ir įtaigiau perteikti problemą ar norimą atskleisti idėją.
Kodėl per 100 tūkst. neįgaliųjų nedirba: negali, nenori ar jų niekas nepriima?
Kodėl per 100 tūkst. neįgaliųjų nedirba: negali, nenori ar jų niekas nepriima? (4) 2019.11.21 16:38 Ieškodama atsakymo į šį klausimą bei norėdama rasti priemonių ir būdų padidinti neįgaliųjų įsidarbinimo galimybes, Lietuvos žmonių su negalia sąjunga (LŽNS) atliko tyrimą – parengė klausimynus dirbantiems ir nedirbantiems neįgaliesiems ir pakvietė juos atvirai išsakyti savo nuomonę.
Vyro netektis sugriovė vilnietės gyvenimą: viskas įvyko lemtingą dieną
Vyro netektis sugriovė vilnietės gyvenimą: viskas įvyko lemtingą dieną 2019.11.16 19:01 Vaikštant po Vilniaus senamiestį ir pasukus į Savičiaus gatvę, pamatysite į dangų kylantį Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčios bokštą. Iš pirmo žvilgsnio ši tikėjimo tvirtovė atrodo apleista, tačiau pamažu ji atgimsta. Joje galima sutikti ir entuziazmu spinduliuojančią ponią Aldoną. Šioje bažnyčioje yra skaityklėlė, kurioje savanoriauja Aldona Katilienė. Nors moteriai septyniasdešimt, tačiau būtų sunku ją vadinti senole.
124 cm ūgio Reda: „Netiesa, kad būdamas kitoks negali nieko pasiekti“
124 cm ūgio Reda: „Netiesa, kad būdamas kitoks negali nieko pasiekti“ (1) 2019.11.16 11:00 Lapkričio 16-oji – Tarptautinė tolerancijos diena. Jau beveik ketvirtį amžiaus (UNESCO sprendimu ji paskelbta 1995 m.) šią dieną pačiomis įvairiausiomis formomis kalbame, diskutuojame apie pagarbą visiems ir kiekvienam, įsiklausymą į kitokią nuomonę, norą ir gebėjimą suprasti vieniems kitus.  „Aš – Reda Aurylaitė, gyvenu Plungės mieste. Vos gimus man diagnozavo įgimtą ligą – achondroplaziją. Tai kaulų augimo sutrikimas, sukeliantis neproporcingą kūno augimą.
Pasaulinę diabeto dieną ligoniai pikete reikalavo kompensacijų ir lygių teisių
Pasaulinę diabeto dieną ligoniai pikete reikalavo kompensacijų ir lygių teisių (1) 2019.11.14 18:08 Minėdami Pasaulinę diabeto dieną šia liga sergantys žmonės prie Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) surengė piketą, kuriuo siekiama atkreipti visuomenės dėmesį ne tik į sergančiųjų diabetu problemas, bet ir į įstatymų nepaisymą. Nemažo žiniasklaidos dėmesio sulaukę piketuotojai vylėsi, kad viešumas padės išjudinti įsisenėjusias problemas.  Iš 6000 diabetu sergančių žmonių tik 800 sulaukia visapusiškos valstybės paramos.
Gydytojai įvardijo, kas gali grėsti gaisrą Alytuje gesinusiems ugniagesiams
Gydytojai įvardijo, kas gali grėsti gaisrą Alytuje gesinusiems ugniagesiams 2019.10.31 19:24 Kosulys su krauju, galvos, plaučių skausmai, silpnumas. Tokius simptomus vardija į specialų sveikatos patikrinimą į Vilnių atvežti su liepsnomis Alytuje kovoję ugniagesiai. Gydytojai kalba, kad padangų dūmuose skendę gelbėtojai gali sulaukti ir trumpalaikių, ir ilgalaikių pasekmių. Sveikatos problemomis skundžiasi ir Alytaus regiono žmonės, gyvenantys labiausiai gaisro paliestose teritorijose.
Etnologas apie norimus pjauti medžius kapinėse: jie turėjo specialią paskirtį
Etnologas apie norimus pjauti medžius kapinėse: jie turėjo specialią paskirtį (13) 2019.10.31 17:05 Šalies savivaldybės neatsigina žmonių prašymų kapinėse išpjauti medžius. Žmonės skundžiasi, kad šakos, lapai ar spygliai teršia kapus, tad medžiais būtina atsikratyti. Ir nors tik nedidelė dalis prašymų patenkinama, etnologai piktinasi, kad Lietuvoje tuoj bus išnaikintas kultūrinis kraštovaizdis. Esą senovėje be medžių nebuvo nė vienų kapinių, o dabar jau apaugusias medžiais pamatyti retenybė.
Geriausia tėvų dovana neįgaliam vaikui – sesutė arba broliukas
Geriausia tėvų dovana neįgaliam vaikui – sesutė arba broliukas (3) 2019.10.31 16:06 Šiaulietė Edita Navickienė augina penkis vaikus – keturias dukras ir sūnų. Moteris neslepia – apie tokią didelę šeimą niekada nesvajojo, ypač po to, kai pirmagimes dvynes Gintarę ir Vidmantę į šį pasaulį atlydėjo sunki negalia. Vis dėlto šiandien ji didžiuojasi tokia gausia, palaikančia šeima ir sako esanti labai laiminga. Moteris drąsina ir kitas neįgalių vaikų susilaukusias mamas padovanoti savo atžaloms sesutę ar broliuką.
Į viršų