Artėjant žiemai ekspertai pataria, kaip sutaupyti: planą rinkitės pagal gyvenimo būdą

Šį mėnesį elektros vidutinė kaina, pagal rugsėjo 1–19 d. duomenis, kol kas yra didžiausia šiais metais ir siekia 0,126 Eur/kWh be PVM – tai 23 proc. daugiau už rugpjūčio mėnesio vidutinę kainą, kuri buvo 0,102Eur/kWh, praneša Lietuvos energetikos agentūra. O už dujas Lietuvos gyventojai šiuo metu priversti mokėti maždaug trečdaliu brangiau nei jos kainuoja rinkoje. Taip nutiko, nes „Ignitis“ užsipirko brangių dujų.

Skandalas Lenkijoje: kol valdžia kovojo su migrantais, diplomatai pardavinėjo vizas afrikiečiams

Lenkiją purto nemenkas skandalas. Įtariama, kad Lenkijos diplomatai galėjo už kyšius parduoti ketvirtį milijono Šengeno vizų Afrikos ir Azijos gyventojams. Vokiečiai prašo pasiaiškinti ir stiprina pasienio kontrolę. Ironiška, kad ši korupcinė schema egzistavo valdžioje esant Jaroslawo Kaczynskio vadovaujamai partijai „Įstatymas ir teisingumas“, kuri nuo pat atėjimo į valdžią skelbiasi kovojanti prieš nelegalius migrantus.

Siūlo drausti skersti arklius, o Lietuvos ūkininkai įspėja – beliks valgyti tik augalus, vabzdžius ir lervas

Lietuvoje Seimas uždraudė kailinių žvėrelių fermas, o štai kai kurie Italijos gyvūnų teisių gynėjai reikalauja uždrausti skersti arklius, taip pat ir naudoti juos darbui bei dresuoti. Lietuvos gyvūnų gynėjai ragina ir lietuvius nebūti abejingus ir nubalsuoti, kad šie draudimai įsigaliotų visoje Europos Sąjungoje.

Lietuvoje raginama pasiskiepyti nuo gripo ir COVID-19 kartu: štai, ką sako gyventojai

Sergamumui koronavirusu ir kitomis peršalimo ligoms augant it ant mielių, specialistai dega žalią šviesą paprastesnei vakcinacijai. Jau nuo kitos savaitės pabaigos norintieji pasiskiepyti nuo gripo ir koronaviruso tai galės padaryti vienu metu. Labiausiai turi suskubti vyresni, rizikos grupėms priklausantys žmonės, mat pavojingosios infekcijos juos į ligos patalą guldo dažniausiai. Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.

Laima Tamulytė vyrui skyrė ypatingus žodžius: dėl mūsų jis gali viską

Iš „Tėvai paprastai“ studijos jau 50-ąjį kartą sveikinasi laidos vedėjas, tėtis Simonas Urbonas. „Tėvų darželio“ ir tv3.lt kartu rengiamoje tinklalaidėje kalbame įvairiausiomis temomis, ir visas šias temas galite rasti mūsų „Youtube“ kanale. Šį kartą studijoje dar kartą lankosi tėvai – tėtis ir mama Laima Tamulytė-Stončė ir jos vyras Gediminas Stončius.

Lietuvos banko valdybos pirmininkas – apie tai, kaip gyvensime rudenį ir žiemą

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus paskelbė prognozę, kurioje mini, kad mūsų ekonomikoje skrydis, kuriam ruošėmės, yra ne atšauktas, o atidėtas. Plačiau apie tai, kokia žiema ir kokie ateinantys metai mūsų laukia „Dienos komentare“ atsakė G. Šimkus.
Video Prieš 5 val.

Ūkininkai Ukrainoje tampa išminuotojais: valo savo laukus nuo minų, kaip tik sugalvoja

Charkivo srityje rusofašistai pastatė minų barikadą iškart per kelis kaimus. O išminuodami kaimus ir laukus Ukrainoje kasdien žūsta ar smarkiai susižaloja žmonės. Rusofašistų paliktas minas bando surasti ir sunaikinti vietos gyventojai – dažniausiai ūkininkai. „Tik atvažiavome į 8 lauką, pirmą kartą pajudinome ir iškart sprogo mina. Antrą dieną tik padarėme volą, pavažiavome, vėl sprogo mina“, – sako ūkininkas Olegas Girmanas.
Video Prieš 6 val.

Išbandė pirmos kartos „Peugeot 208“: kodėl šį „mažylį“ galima laikyti geriausiu savo klasėje?

TV6 laida „Autopilotas“ ir toliau apžvelgia lietuvių mėgstamus naudotus automobilius, o šįkart į laidos kūrėjų akiratį pateko prancūziškas pirmos kartos „Peugeot 208“. Laidos vedėjo Vytenio Kudarausko teigimu, šį automobilį užtikrintai galima laikyti vienu geriausių šios klasės automobilių. Pirmos kartos „Peugeot 208“ buvo pristatytas 2011 metais ir gamintas iki 2019-ųjų, kai jį pakeitė antros kartos modelis.
Video naujienos Prieš 6 val.

Žuvęs 20-metis Ukrainos gynėjas tėvams apie save paliko pasakojimą internete: „Tai atvėrė man akis apie sūnų“

Charkivo gyventojas Vladimiras išvyko į frontą praėjus kelioms savaitėms nuo rusų invazijos į Ukrainą pradžios. 20-metis internete sukūrė kanalą, kuriame dalijosi mintimis, nuotraukomis ir vaizdo įrašais iš kariškio gyvenimo. Niekada ramiai negalėjo praeiti ir pro gyvūnus, ypač beglobius. O tokių, prasidėjus karui, daug. Vladimiro kanalas buvo užpildytas su karu susijusiais įrašais nuo pat tarnybos pradžios. Beje, savo padalinyje jis buvo jauniausias karys.
Video Prieš 7 val.

Kaune – paslaptingas gyvūnas, panašus į tigrą be dryžių: vaikai spėliojo, kas čia toks

Į Tado Ivanausko zoologijos muziejų buvo įneštas unikalus eksponatas. Mažiausi muziejaus lankytojai išvydę didžiulį žvėrį spėliojo, kas gi čia toks. „Man primena liūtą“, – sakė Benas. „Gal į leopardą man šiek tiek panašus“, – svarstė Agneta. „Į ką panašus? – Į tigrą be dryžių“, – kalbėjo Matilda.
Video Prieš 9 val.

Naujovė aviacijoje – lėktuvą pilotuoti Pietų Korėjos mokslininkai patiki humanoidui

Šiuolaikinių automobilių autopilotas jau dabar gali vairuoti automobilį ir nuvežti žmogų nuo taško A iki B. Tačiau ar leistumėte robotui skraidinti lėktuvą? Pietų Korėjos mokslininkai kuria žmogaus pavidalo robotą lakūną, kuris ateityje ne tik skraidins lėktuvus, bet ir galės valdyti povandeninius laivus ar net, pavyzdžiui, tanką. Pietų Korėjos mokslininkai sukūrė robotą lakūną. Jo ūgis – 160 cm, o sveria jis 65 kilogramus, roboto plaštakos sukonstruotos iš metalo, plastiko bei gumos.
Video Prieš 19 val.

Išpuolis ligoninėje: nusiplėšęs tramdomuosius diržus ligonis su peiliu šoko ant gydytojų

53
Policija gavo pranešimą, kad gydymo įstaigoje agresyvus ligonis nutraukė tramdomuosius diržus ir su peiliu grasina medikams. Į vietą skuba gausios policijos pajėgos, jų susitikimą su pacientu įamžina laidos „Farai“ operatorius. Vykstant į ligoninę pareigūnai pasiruošia apsauginius skydus ir ginklus. Atvykus į gydymo įstaigą personalas parodo, kur įsitaisęs smarkuolis. Kaip pasakoja gydytojai, ligonis nusiplėšė tramdomuosius diržus ir su peiliu grasino personalui.
53 Farai Prieš 19 val.

Lietuviai atostogoms išleidžia vis daugiau: aiškėja nauja šalis favoritė

Vasaros atostogų metu lietuviai pinigų netaupė. Didieji bankai suskaičiavo, kad atostogoms užsienyje tautiečiai išleido dešimtadaliu daugiau – ir dėl infliacijos, ir dėl to, kad patys negailėjo pinigų ir norėjo atsipalaiduoti. Vis labiau lietuvius domina brangios kryptys, pavyzdžiui, vaizdingoji Islandija, į kurią vien skrydžio bilietai gali kainuoti 700 eurų.
Video Prieš 19 val.

Vakarų Ukrainoje pratrūkus naftotiekiui kilo didžiulis gaisras, sužeisti 9 žmonės

Vakarų Ukrainos Ivano Frankivsko srityje pratrūkus naftotiekiui kilo didžiulis gaisras, per kurį buvo sužeisti devyni žmonės, šeštadienį pranešė vietos pareigūnai. Dėl pratrūkusio naftotiekio 100 kvadratinių metrų plote išsiliejo nafta. Socialiniuose tinkluose pasklidusioje filmuotoje medžiagoje matyti virš kaimo besiveržiantys tirštų juodų dūmų debesys, kol ugniagesiai kovojo su ugnimi ir galiausiai užgesino liepsnas. „17 val.
Video naujienos Prieš 21 val.

TV3 Žinios. Mokytojų streikas; Tragiška motociklininko avarija; Sostinės rajonas – narkomanų irštva

Streikuojantys, protestuojantys mokytojai naktį praleido prie Vyriausybės. Mokytojai pyksta, kad ministras kalbėtis kviečia ne profsąjungą, o pavieniams mokytojams siūlo pasikalbėti kambarėlyje. Savaitgalis paženklintas skaudžiomis motociklininkų avarijomis: per avariją Vilniuje sužeistas, o Vilkaviškio rajone žuvo 18-metis motociklininkas. Taip pat žiniose – sostinės Naujininkų rajonas, kuris tapo narkomanų irštva.

Lietuvoje – rekordinis vynuogių derlius: aišku, kas atbaido norinčius parduoti naminį vyną

Lietuviai planuoja tapti vynuogių augintojų ir vyno kraštu. Vynui skirtos vynuogės mūsų krašte uždera puikiai ir vynuogynai plečiasi. Šis šiltas ruduo sunokino rekordinį derlių ir gausis puikus vynas, sako augintojai. Kalvarijos savivaldybėje įkurto vynuogyno šeimininkas, marijampolietis Karolis Dvylys, dabar uogas augina keliuose aruose, tačiau plės iki vieno hektaro. „Puikiai sunoksta amerikiečių išveista veislė „Leon“, – džiaugiasi K. Dvylys.
Video Prieš 22 val.

Vilma guodžiasi, kad Rolandas jai nesiperša – nebaido net iš lovos ištempta meilužė

Vilma su Rolandu kartu jau 20 metų. Gyvenimas nebuvo nuobodus – Vilmai teko iš bendro guolio už kojų tempti svetimą moterį. Santykiai įtempti, o Vilma blaškosi tarp jausmų – meilės Rolandui ir didelės nuoskaudos. Pora savo santykius aiškinosi „TV Pagalbos“ studijoje. Vilma pasakojo, kad Rolandą su svetima moterimi pagavo net du kartus. Kartą grįžusi namo moteris užtiko vyrą su meiluže nuogus jų lovoje.
TV pagalba Prieš 22 val.

Žymus tinklaraštininkas negaili kritikos gyvenimo įgūdžių programai: „Negalima primesti vienos pasaulėžiūrinės sampratos“

Mokyklose vaikams pradėjus dėstyti „Gyvenimo įgūdžių“ pamokas, socialiniuose tinkluose užvirė žmonių batalijos. Dalykas aprėpia daugelį su saugumu, sveikata bei emocijomis susijusių dalykų, tačiau dalį tėvų siutina programos dalis, kurioje kalbama apie lytiškumą, lytinės tapatybės pasirinkimą.

Gintautas Jakštas pateikė protestuojantiems mokytojams pasiūlymą

Su streikuojančiais ir ilgalaikę akciją prie Vyriausybės pradėjusiais mokytojais galima nedelsiant tęsti derybas dėl jų reikalavimų, sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas. „Aš kviečiu ir dabar (...) užvakar nusiuntėme siūlymus į jūsų pateiktus reikalavimus ir iki to, aišku, vyko derybos, dabar atsižvelgėme į tai, ką girdėjome, kas netinka. Atsiuntėme siūlymus, jeigu jau susipažinote su jais, tai galima ir šiandien tęsti derybas.

Turėsime naują Vengriją? Vienoje Europos šalyje valdžios siekia prorusiškas veikėjas

Šeštadienį Slovakijoje vyksta pirmalaikiai parlamento rinkimai. Po jų į premjero postą gali grįžti 59-erių Robertas Fico. 10 metų su pertrauka šiai Višegrado šaliai vadovavęs politikas pasižymėjo šiltais jausmais Maskvai, o prieš rinkimus rėžė, kad jei jo partija švęs pergalę, Ukraina ginklų ir Bratislavos nebeturėtų tikėtis. Situaciją tinklalaidėje „Sukasi pasaulis“ aptaria naujienų portalo tv3.lt žurnalistai Vilmantas Venckūnas ir Martynas Žilionis.
Į viršų