Šiauliuose – išskirtiniai NATO lėktuvai: Rusijos veiklą iš ten stebės „akys ore“

Pirmą kartą Lietuvoje dislokuojama žvalgybinė NATO išankstinio perspėjimo ir kontrolės sistema, kitaip dar vadinama NATO akimis ore. Į Šiaulių karinį oro uostą nusileidęs orlaivis ir kartu jį patarnaujančių 150 karių 6 savaites iš mūsų šalies stebės Rusijos karinę veiklą.  Toks lėktuvas užtikrina oro erdvės stebėjimą, gali matyti priešo raketas, karinį aktyvumą, nustatyti įvairių sistemų koordinates ir galimas šūvių kryptis.  Daugiau apie – tai TV3 žinių reportaže.

Švietimo ministras: „Jeigu atrodo, kad aš stoviu tarp mokytojų ir milijardų, tai pasitrauksiu“

Keli tūkstančiai Lietuvos mokytojų penktadienį pradėjo streiką, juos atstovaujančiai profsąjungai ir Švietimo ministerijai nesusitarus dėl pedagogų algų kėlimo tempo. Mokytojai streiką vadina pagalbos šauksmu.  Apie tai, ar ministrui pavyks susitarti su streikuojančiais mokytojais, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ atsako švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas. Keli tūkstančiai šalies pedagogų ir maždaug iš 185 švietimo įtaigų pradeda streiką.

Gyventojai sukrėsti vaizdų Kėdainių kapinėse: „Čia ne žmonės, kurie daro taip“

Vandalai išniekino Kėdainių kapines. Raudonais dažais išterliojo žuvusiems kariams skirtą paminklą, išpaišė antrą šimtmetį skaičiuojančios koplyčios, kuri yra architektūros paminklas, sienas. Gyventojai tokiais poelgiais baisisi, o policija ieško chuliganų. Šokiruojantis vaizdas pamatytas užsukus į senąsias Kėdainių kapines Dotnuvos gatvėje. Ant paminklo „Žuvusiems už Lietuvos laisvę kariams“ matyti iškeverzotas anarchizmo simbolis.

Aiškėja daugiau, kaip 3 paaugliai pajūryje pateko į komą: „Vaizdas buvo kraupus“

1048
Į Klaipėdos vaikų ligoninę viena po kitos ketvirtadienio vakarą lėkė greitosios. Iš Priekulės jos gabeno komos ištiktus stipriu alkoholiu apsinuodijusius vaikus. Jauniausiai iš jų vos 12 metų, vyriausiam – 16. Iš viso reanimacijoje atsidūrė trys paaugliai, jų kraujyje rasta nuo 1,5 iki 2,5 promilės alkoholio. Paaiškėjo, kad gausi kompanija parke šventė girčiausio iš atvežtų – 16-mečio – gimtadienį. Trims vaikams nuvirtus be sąmonės, blaivesni draugai juos paliko šalti ant žemės.

TV3 Žinios. Lietuvos paštas atleis 400 darbuotojų; NATO Lietuvoje dislokuoja išskirtinę sistemą; Netoli Vilniaus kariuomenė pradėjo kaupti barikadas

Vienas didžiausių pastarųjų metų grupinių atleidimų: darbo artimiausiu metu neteks 400 Lietuvos pašto laiškininkų. Anot įmonės profsąjungos pirmininko, kai kurie darbuotojai išsigandę dėl ateities, nežino kur dirbs toliau. O štai įmonės vadovas sako, kad laiškininkus atleidžia nes žmonės per pastaruosius penkerius metus ėmė dvigubai mažiau siųsti popierinių tradicinių laiškų. Žmonės, įmonės, valstybinės įstaigos, pereina į elektroninę erdvę. poreikis.
Video Prieš 7 val.

Žaidimų pasaulyje žinomas turinio kūrėjas prabilo apie ateities planus: gerbėjų laukia naujienos

Šiame „Žaidimų Balso“ tinklalaidės epizode vedėjai Rokas ir Sigitas sulaukė svečių. Studijoje apsilankė Simas Anužis, geriau žinomas „Svarbeuse Dariti“ pseudonimu. O temų netruko – „Counter Strike 2“ išleidimas, „Cyberpunk“ naujasis papildymas, nulaužti „SONY“ serveriai ir kaip „GTA Roleplay“ serveriuose gimsta personažai. Visą tai – naujausiame „Žaidimų balsas“ epizode! Tinklalaidėje kalbėjome apie: 00:00 Intro 01:33 Ką žaidėme praeitą savaitę? 26:07 „Gameroom.
Žaidimų balsas Prieš 8 val.

Lietuvos šunys – garsūs visame pasaulyje: sužibėjo svarbiose pratybose

Kaune, NATO pratybų metu savo jėgas išbandė ne tik kariai, bet ir šunys. Lietuvos keturkojų mokymams Dariaus ir Girėno stadione buvo skirta visa diena. Kaune į NATO pratybų „Inžinierių griausmas 2023“ praktinius mokymus rinkosi tarnybiniai šunys ir dresuotojai iš 11 NATO valstybių sąjungininkių. NATO paskelbtame vaizdo įraše matyti, kaip keturkojai ir jų prižiūrėtojai treniruojasi Kauno Dariaus ir Girėno stadione.
Video Prieš 8 val.

Šiugždinienė sako, kad mokytojams reikia daugiau pagarbos: svarbu, ir kaip kalbama viešumoje, ir kaip šeimose

Nepatenkintos švietimo profsąjungos toliau spaudžia švietimo ministeriją greičiau ir labiau kelti atlyginimus, gerinti mokytojų darbo sąlygas. Ministras pagerino pasiūlymą mokytojams, nuo sausio žada kelti ne 6, o 10 procentų, o likusius 11 pridėti po metų. Profsąjungos aiškina, kad to negana.

Pikniko metu Silvija vos išvengė tragedijos: sutiko juodąjį lokį

Pikniką viename Meksikos parkų surengusios bičiulės ir mažametis berniukas vos netapo juodojo lokio pietumis. Plėšrūnas užsilipęs ant stalo puotauja, o moterys ir vienos jų sūnus suakmenėję iš baimės išgyvena ilgiausias minutes savo gyvenime. Išalkęs juodasis lokys godžiai doroja ant stalo sudėtus skanėstus – meksikietiškus paplotėlius, traškučius ir įvairias daržoves.

Lietuvos bankas paskaičiavo: prekybininkai kainas gali mažinti, tačiau to nedaro

Lietuvos bankas beda pirštu į rekordiškai aukštas maisto kainas ir žeria kritiką prekybininkams. Pasak banko vadovo Gedimino Šimkaus, jeigu tik norėtų, prekybininkai galėtų sumažinti prekių kainas, mat galimybių tam tikrai yra. Lietuvos bankas taip pat atnaujino ir ekonomines prognozes bei prakalbo apie „amerikietiškus kalnelius“. Esą šie metai bus geresni nei tikėjosi specialistai, tačiau kitąmet ekonomika augs lėčiau, nes Europa vis labiau jaus aukštų palūkanų naštą.
Video Prieš 12 val.

DIENOS PJŪVIS. Ar mokytojų streikai neišvers iš posto? Interviu su ministru Jakštu

Keli tūkstančiai Lietuvos mokytojų penktadienį pradėjo streiką, juos atstovaujančiai profsąjungai ir Švietimo ministerijai nesusitarus dėl pedagogų algų kėlimo tempo. Mokytojai streiką vadina pagalbos šauksmu. Švietimo, mokslo ir sporto ministras tikisi su streikuojančiais mokytojais susitarti, tačiau pripažįsta, kad pinigų įgyvendinti jų reikalavimams nėra.

Vilnietis Mantvydas buvo miręs: štai, kas atsitiko

Vilnietis Mantvydas  dabar turi du gimtadienius, mat prieš keletą metų jam sustojo širdis tiesiog laisvalaikiu žaidžiant krepšinį. Tik dėl neabejingų žmonių jis buvo atgaivintas ir dabar gali džiaugtis gyvenimu.

Proteste prie Seimo neišvengta provokacijų: sumindyta LBGT vėliava

Prie Seimo tikras chaosas ir sumaištis: Lietuvos gėjų lyga šiandien surengė protestą – reikalavo iš politikų, kad jie keistų įstatymą ir leistų vaikus informuoti apie homoseksualius santykius. Gėjų lygos vadovas Vladimiras Simonko prisipažino, kad tokį protestą surengė, nes už jį jiems iš Europos Sąjungos fondų sumokėti 5 tūkstančiai eurų. Tačiau ramiai turėjęs vykti nedidelis protestas baigėsi chaosu, mat susirinko LGBT bendruomenės priešininkai.

Nausėda apie gyvenimo įgūdžių programą: „Pasigendu tokios labai paprastos ir visiems suprantamos sąvokos kaip šeima“

Daugiau nei pusšimtis pasipiktinusiųjų nauja Gyvenimo įgūdžių programa, o tiksliau, jos lytiškumo ugdymo dalimi, susirinko prie Seimo į protestą ir reikalauja stabdyti visą programą. Protestuojantys vadina ją pasikėsinimu į vaikus, noru jų protus išplauti LGBT ideologija.

Gyventojai išsigando agresyvaus kaimyno: tai, ką rado jo namuose, šokiravo pareigūnus

Išsigandę piliečiai pranešė, kad po gyvenvietę vaikštinėja galimai neblaivus vyriškis su dviem šaunamaisiais ginklais rankose. Susitikimą su juo ir ilgas ginklų paieškas užfiksavo laidos „Farai“ operatorius. Įvykio vieton skuba keli policijos ekipažai. Pranešimas grėsmingas, pavojaus lygis aukštas, pareigūnai tinkamai pasiruošia: užsideda šalmus, neperšaunamas liemenes, paruošia naudojimui galingesnius ginklus.
Farai 2023-09-28

Vagyste kaltinama Rita nuo kaimynės nuplėšė rūbus: „Tavo sušiktų daiktų aš neėmiau“

Moteris ilgai kentėjo, bet galiausiai jai trūko kantrybė. Ji įtaria, kad draugė iš jos namų vagia daiktus. Moteris nori tam pagaliau padaryti galą. Jau seniai savo bute Zita pasigenda daiktų. Moteris tvirtina, kad į svečius vis užsukanti kaimynė iš buto neša jos turtą. Tačiau Zita vengia konfliktų, todėl ilgą laiką kaimynei nieko nesakė. Zita kaimynę vadina prielipa, ji dažnai lankosi jos bute. „Ką tu jai pasakysi, kiek gali ginčytis?“, – kodėl nutylėdavo kaimynės vagystes aiškino Zita.

TV3 Žinios. Prie Seimo – LGBT protestas; Vandalai išniekino Kėdainių kapines; Kalnų Karabachą paliko jau daugiau nei pusė jo gyventojų

Prie Seimo tikras chaosas ir sumaištis: Lietuvos gėjų lyga šiandien surengė protestą – reikalavo iš politikų, kad jie keistų įstatymą ir leistų vaikus informuoti apie homoseksualius santykius. Gėjų lygos vadovas Vladimiras Simonko prisipažino, kad tokį protestą surengė, nes už jį jiems iš Europos Sąjungos fondų sumokėti 5 tūkstančiai eurų.
Video 2023-09-28

Tragedija Londone: 17-metis nudūrė 15-kos metų mergaitę

Trečiadienį Londoną sukrėtė skausminga tragedija – 17-metis vaikinas, tikėtina, nudūrė 15-metę mergaitę. Tą pačią dieną vaikinas buvo sulaikytas.   Metropoliteno policija pranešė, kad 17-metis, kuris, įtariama, susijęs su 15-metės mirtimi, buvo sulaikytas pietų Londone. Mergaitė nudurta Kroidone.  Internete išplito vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip šalia įvykio vietos būriuojasi pagalbos tarnybų automobiliai ir kaip iš įvykio vietos policija šalina pašalinius asmenis.

Nuo šių ligų miršta daugiausia lietuvių: saugotis ragina visus

Naujienų portalo tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ šią savaitę nuskambėjo jautri vilniečio Mantvydo istorija. Kartu su juo laidoje svečiavosi ir Vilniaus universiteto profesorė ir Santaros klinikų kardiologė Žaneta Petrulionienė, kuri ne tik pasidalijo vertingais patarimais, tačiau ir pabrėžė vieną liūdną tendenciją mūsų šalyje. Šią savaitę tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ dėmesys skiriamas širdies ir kraujagyslių ligoms, kurios yra įvardijamos pagrindine mirties priežastimi šalyje.
Video 2023-09-28

DIENOS PJŪVIS. Ko mokysime savo vaikus – (ne)stabdyti Gyvenimo įgūdžių programą?

Prie Seimo ketvirtadienį vyko du protestai, viename jų LBGTQ bendruomenės atstovai protestuos prieš turinio cenzūrą, o tėvų bendruomenė – dėl mokyklose šį rudenį startavusios gyvenimo įgūdžių programos.
Į viršų