Lietuvoje norima atgaivinti didikų tradiciją – plėšrūs paukščiai atlieka žmonėms naudingus darbus

Sakalininkystė sena, Lietuvoje jau beveik užmiršta didikų tradicija, kurią kaimas bando atgaivinti. Nors plėšrūs paukščiai nebe taip dažnai naudojami medžioklėje, tačiau padeda vaikyti kitus paukščius iš parkų, ūkininkų laukų ar oro uostų teritorijų. Entuziastai sako, kad sakalininko profesija vėl tampa aktuali, tačiau prisijaukinti laisvę mylinčius paukščius nėra taip paprasta.

Ilgajam Žolinės savaitgaliui į pajūrį plūsta visa Lietuva – Nidoje ir Palangoje likę vos keli apartamentai

Minios lietuvių plūsta į pajūrį ilgajam Žolinės savaitgaliui. Šventojoje visi kambariai ir nameliai jau iššluotI, Palangoje ir Nidoje likę vos keli apartamentai, už kurių nuomą dviem asmenims ateinančioms trims naktims tektų pakloti daugiau nei tūkstantį eurų. Tačiau poilsiautojams tai nė motais – norėdami pailsėti, tautiečiai pinigų negaili. Plačiau apie tai – TV3 žinių reportaže. Šventojoje – poilsiautojų antplūdis. Vietų neliko ne tik šiuose apartamentuose.

Andrius Kaluginas – apie skyrybų patirtį, neištikimybę ir dabartinę žmoną: „Ji yra nuostabi“

Žymus psichologas psichoterapeutas ir santykių ekspertas Andrius Kaluginas dažniausiai kalba apie iššūkius, su kuriais susiduria žmonės ar poros. Šįkart Renatos Šakalytės „Pasikalbėkim“ laidoje Andrius plačiau papasakojo ir apie savo asmeninį gyvenimą. Skyrybas patyręs psichologas pabrėžia, kad jis lygiai toks pats žmogus kaip ir visi – darantis klaidų, tačiau gebantis iš jų mokytis. Psichologas atviras – per karantiną porų santykiai tapo kaip niekada aktuali tema.

Ažubalis neatmeta galimybės drastiškai sumažinti Rusijos turistų skaičių Lietuvoje: „Jie nėra europiečiai“

Po to, kai apie rusų turistų neįsileidimą prabilo Estija ir Suomija, vis daugiau Europos šalių ragina taip bausti rusus – neleisti jiems turistauti Europoje ir čia pramogauti. O štai Čekija net pareiškė, kad turistinių vizų stabdymas galėtų būti įtrauktas į naująjį sankcijų paketą. Plačiau tai – TV3 Žinių reportaže.

Ekspertas peikia Vyriausybės neatsakingumą sprendžiant problemas: „Kainų neužkalbėsi“

Apklausos rodo smunkantį premjerės Ingridos Šimonytės reitingą. Prezidentas Gitanas Nausėda tikina, kad nori išgirsti, ko premjerė ketina imtis dėl skandalingos padėties elektros tiekimo sektoriuje. Didesnės valdančiųjų atsakomybės tikisi ir VU Komunikacijos fakulteto dėstytojas Mantas Martišius, sakydamas, kad šie problemų nesprendžia, o bando viešųjų ryšių pagalba pakeisti į jas požiūrį.

Specialistai įspėja gintarą rinkti mėgstančius lietuvius: viena klaida, o pasekmės gali likti visą gyvenimą

Net ir gražiausios atostogos netikėtai gali apkarsti ir virsti nelaime. Taip nutiko vienam nepilnamečiui, kuris Baltijos pajūryje vietoj gintaro į kišenę įsidėjo baltąjį fosforą. Jam užsidegus, vaikinas patyrė stiprius nudegimus ir netgi atsidūrė ligoninėje – apdegė krūtinę ir rankas. Medikai sako kasmet sulaukiantys tokių nelaimėlių, kurie nudega nuo baltojo fosforo – ir kai kuriems jų tenka gydytis net visą gyvenimą.  Daugiau apie tai – TV3 Žinių reportaže.

Lukašenka pademonstravo menkas žinias: klausė, ar šalis pati negali pasigaminti „Tetra Pak“ pakuočių

Po galingo smūgio aviacijos bazei Kryme, Rusijai vėl apšaudžius Zaporižios atominę elektrinę – Kyjivas neatmeta ir baisiausio scenarijaus, tad ruošia aplinkinių gyvenviečių evakuacijos planus. Pasaulis ragina Rusiją patraukti karius iš branduolinio objekto, bet Maskva neketina iš jos trauktis ir atsisakyti tokio svaraus šantažo įrankio. Tuo metu Aliaksandras Lukašenka nusprendė pagrasinti Lietuvai. Pareiškė, kad ši iš jo pagrobė nuosavybę Klaipėdoje ir už tai atsakys.

Vytautas Landsbergis – ligoninėje: pakirto koronavirusas

89-erių profesorius Vytautas Landsbergis užsikrėtė koronavirusu ir jau kelias dienas guli Santaros klinikose. TV3 žinioms pirmasis atkurtos Lietuvos vadovas sako, kad jaučiasi geriau nei pirmomis dienomis, kai pakilo temperatūra, krėtė šaltis, skaudėjo galvą ir buvo labai sunku užmigti. Pasak profesoriaus, gelbėja tai, kad jis yra pasiskiepijęs visomis 3 vakcinos dozėmis.

TV3 Žinios. Pajūryje – minios lietuvių; Elektra galimai atpigs tik po 3–5 metų; Varniuose – įspūdingi radiniai

Minios lietuvių plūsta į pajūrį ilgajam Žolinės savaitgaliui. Šventojoje visi kambariai bei nameliai jau iššluoti, Palangoje ir Nidoje likę vos keli apartamentai, už kurių nuomą dviem asmenims ateinančioms trims naktims tektų pakloti daugiau nei tūkstantį eurų. Tačiau poilsiautojams tai nė motais – norėdami pailsėti, tautiečiai pinigų negaili. Didesnes sąskaitas už elektrą gaunantys gyventojai skundžiasi, kad jau tenka taupyti kitų pirkinių sąskaita.

Už greičio viršijimą moterį sustabdęs pareigūnas tokios „atakos“ nesitikėjo: viskas įvyko akimirksniu

Pareigūnai pakliūva į įvairias kuriozines situacijas, o viena jų įvyko Oregono valstijoje, JAV. Dėl greičio viršijamo moterį sustabdęs pareigūnas nė negalvojo, kad jam teks susidurti su tokia ataka. Pasirodo, moters automobilyje kartu su ja buvo dar ir du keturkojai. Vienas šuo sėdėjo priekinėje keleivio sėdynėje, o kitas – galinėje. Būtent šis gale sėdėjęs šunelis ėmė ir nusprendė šokti pro atidarytą langą. Laimė, šunelis įšoko tiesiai į pareigūno glėbį.

Karšta bus net naktimis: sinoptikai atskleidė, koks savaitgalis mūsų laukia

62
Penktadienį Lietuvoje – tikra vasara. Temperatūra pakilo, o lietuviai išsiruošė prie jūros. Sinoptikai prognozuoja, kad orai savaitgalį poilsiui gamtoje puikiai tiks. Artimiausią parą anticiklonas lems sausus ir ramius orus. Rugpjūčio 13 d. mažai debesuota. Be lietaus. Vėjas naktį silpnas, dieną šiaurinių krypčių, 5–10 m/s. Žemiausia temperatūra naktį 9–14, Kuršių nerijoje iki 17, aukščiausia dieną 25–30 laipsnių. Rugpjūčio 14-os dieną Pietų Lietuvoje kai kur trumpas lietus, galima perkūnija.

DIENOS PJŪVIS. Šimonytės ir jos ministrų reitingai ritasi žemyn – ar per krizę jiems pavyks atsilaikyti?

Maisto, dujų ir elektros kainos aukštyn – premjerės Ingridos Šimonytės populiarumas žemyn. Per mėnesį jos reitingas smuko beveik keturiais procentais ir atotrūkis nuo Sauliaus Skvernelio vis mažesnis. Ir tai ne pabaiga, ypač girdint, ką apie valdžią kalba elektros krizės įsiutinti žmonės. Tad ar pavyks I. Šimonytei ir jos ministrams atsilaikyti? Apie tai naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ dikskutuoja Vladimiras Laučius ir politologė Rima Urbonaitė.

5 efektingiausi rinktinės epizodai: nesustabdomas tandemas ir varžovų gynybą išmaudęs Arnas Butkevičius

Antasis Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kontrolinis susitikimas su Suomijos rinktine vėl baigėsi triuškinama Kazio Maksvyčio auklėtinių pergale 87:52 (29:9, 22:15, 16:8, 20:20). Pasibaigus rungtynėms oficialus rinktinės transliuotojas TV3 ir portalas tv3.lt kviečia pasigrožėti penkiais efektingiausiais praėjusių rungtynių epizodais. Penketuką pradeda naujasis pagrindinis Lietuvos rinktinės įžaidėjas Rokas Jokubaitis.

Tautiečiai apie naują COVID-19 tvarką: „Jeigu norėsi biuletenio, nesirgsi, pasiimsi svetimą ir atsiųsi“

Naujovė susirgusiems kovidu. Nuo kitos savaitės pacientams užteks namuose pasidaryti greitąjį testą, teigiamą rezultatą nufotografuoti ir nusiųsti šeimos gydytojui. To pakaks, kad e-sveikatoje atsirastų įrašas apie ligą. Kitų permainų ar sugriežtinimų artėjant rudeniui ministerija neplanuoja. Plačiau apie tai – TV3 žinių reportaže. Šiaulietė Edita mielai būtų likusi gulėti lovoje, tačiau privalėjo atvykti į karščiavimo kliniką atlikti PGR testo: „Kaip jaučiatės? – Blogai. Nelabai gerai.

Prezidentūra ragina neerzinti žmonių ir nebeversti pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją

Prezidentas siūlo keisti elektros kompensavimo tvarką. Valstybė, anot jo, namų ūkiui galėtų kompensuoti iki 150 kWh per mėnesį, o sunaudojantys daugiau, mokėtų brangiau. Tebesitęsiant „Perlo energija“ skandalui šalies vadovas ragina dar labiau neerzinti žmonių ir nebeversti pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją. Valdančiųjų atstovai tokio siūlymo neatmeta ir žada svarstyti. Plačiau apie tai – TV3 žinių reportaže.

„Patrankų mėsos“ pritrūkę rusai griebiasi paskutinio šiaudo: į pagalbą pasikvietė Steveną Seagalą

Rusijos melas apie tai, kad kariniame aerodrome Kryme sprogimai kilo savaime ir kad ten nesudegė jokie lėktuvai – bliūkšta. Palydovinėse nuotraukose ir susprogdinta rusų aviacija, ir iš kosmoso matomi smūgių pramušti krateriai rusų bazėje. Sprogimai griaudi ir kaimyninėje Baltarusioje – ten naktinis dangus nušvito virš aerodromo Gomelyje, kuriuo naudojasi rusų lėktuvai.

ŽAIDIMŲ BALSAS. Kaip telefoniniai žaidimai uždirba milijardus ir kokie yra laukiamiausi 10-mečio žaidimai?

Nauja savaitė – naujas kompiuterinių žaidimų gerbėjų pamėgto „Žaidimų balso“ ir „Power Hit Radio“ tinklalaidės epizodas. 11-ame „Žaidimų balso“ epizode vedėjų trijulė – Sigitas, Edgaras ir Rokas – papasakojo, kaip telefonams skirti žaidimai uždirba milijardus, patarė, ar verta pirkti šviežutėlį „SpiderMan“ nuotykį ir pasvarstė, kaip „GTA 6“ gali apjungti vieno ir daugelio žaidėjų režimus į vieną.

TV3 Žinios. Siūloma keisti elektros kompensavimo tvarką; Naujovė susirgusiems COVID-19; Bliūkšta Rusijos melai apie sprogimus Kryme

Prezidentas siūlo keisti elektros kompensavimo tvarką. Valstybė, anot jo, namų ūkiui galėtų kompensuoti iki 150 kWh per mėnesį, o sunaudojantys daugiau, mokėtų brangiau. Tebesitęsiant „Perlas energija“ skandalui šalies vadovas ragina dar labiau neerzinti žmonių ir nebeversti pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją. Valdančiųjų atstovai tokio siūlymo neatmeta ir žada svarstyti. Naujovė susirgusiems kovidu.

EKRANO VERGAI. Seksualiausias, kiečiausias ir ikoniškiausias Bradas Pittas

Geriausias, šmaikščiausias, jautriausias, keisčiausias, ikoniškiausias – Holivudo aktorius Bradas Pittas gali būti visoks. Portalo tv3.lt tinklalaidė apie kiną „Ekrano vergai“ apžvelgia ryškiausius B. Pitto vaidmenys ir apžvelgia naujausią jo filmą – „Kulkų ekspresas“ (angl.

Nepraleiskite neeilinio „lietaus“ Lietuvoje: nakties padangėje pasirodys meteorai

97
Niekam nepatinka permirkti lietuje, bet jei lietus būtų meteorų? O rugpjūtis pats tinkamiausias laikas tokioms maudynėms ir žadą atimančių, dangumi skriejančių meteorų vaizdų medžioklei. Ką jau spėjo užfiksuoti dangaus reiškinių medžiotojai ir kada geriausia pagulėti po žvaigždėmis – TV3 žinių reportaže. Dangaus reiškinių medžiotojo Tado Janušonio džiaugsmas trykšta per kraštus, mat jam pavyko užfiksuoti dangumi skriejantį meteorą. „Būna tokie degantys ugnies kamuoliai.
Į viršų