Turėsime naują Vengriją? Vienoje Europos šalyje valdžios siekia prorusiškas veikėjas

Šeštadienį Slovakijoje vyksta pirmalaikiai parlamento rinkimai. Po jų į premjero postą gali grįžti 59-erių Robertas Fico. 10 metų su pertrauka šiai Višegrado šaliai vadovavęs politikas pasižymėjo šiltais jausmais Maskvai, o prieš rinkimus rėžė, kad jei jo partija švęs pergalę, Ukraina ginklų ir Bratislavos nebeturėtų tikėtis. Situaciją tinklalaidėje „Sukasi pasaulis“ aptaria naujienų portalo tv3.lt žurnalistai Vilmantas Venckūnas ir Martynas Žilionis.

Medikai prašo atkreipti dėmesį į šiuos tyrimus: daug kas neįtaria, kad turi tiksinčią bombą savo kūne

Atkreipti dėmesį į tyliąja žudike vadinamą ligą – pilvo aortos aneurizmą – medikai kviečia žmonėms atlikdami nemokamus tyrimus. Gydytojų teigimu, dalis gyventojų nė neįtaria turintys tiksinčią bombą savyje. O plyšus aneurizmai maždaug pusė pacientų miršta nė nespėję pasiekti ligoninės. Medikai primena, kad išgelbėti gyvybę gali vos kelias minutes trunkantis, visiškai neskausmingas tyrimas. Ilgai įtikinėti 85-erių Reginos nereikėjo.
Video Prieš 1 val.

Lietuvoje mokytojai lengvai pastebi priklausomus vaikus – paėmus telefonus jie tampa pikti ir suirzę

Kinai užsimojo apriboti laiką, kurį vaikai praleidžia mobiliuose įrenginiuose. Siūloma, kad iki aštuonerių metų išmaniaisiais prietaisais galėtų naudotis iki dviejų valandų per dieną, priklausomai nuo amžiaus, nes ilgesnis buvimas kenkia vaikų sveikatai bei vystymuisi. Lietuviai vaikai kraupsta išgirdę apie tokius ribojimus – kai kurie prisipažįsta internete sėdintys ir 8 valandas per dieną.
Video Prieš 2 val.

Jaunieji kariai ir pareigūnai – vis prastesnės fizinės būklės: įvardino, kas dėl to kaltas

Kariuomenės ir policijos galvos skausmu tampa prastas vaikinų ir merginų fizinis pasirengimas. Kariškiai suskaičiavo, kad tik vienas iš dešimties vaikų, baigusių mokyklą ir pakliuvusių į kariuomenę, geba išlaikyti karinio fizinio pasirengimo testą.  Švietimo, mokslo ir sporto ministerija mokyklose žada papildomą kūno kultūros pamoką per savaitę. Tiesa, valdininkai pastebi, kad dėl prastos vaikų fizinės būklės iš dalies atsakomybę turi prisiimti ir vaikų tėvai.
Video Prieš 2 val.

Daktaras Unikauskas atskleidė jaunystės ir grožio paslaptį: svarbu pratempti šį raumenį

Televizijos žiūrovus vėl naudingais patarimais džiugina žymusis daktaras Alvydas Unikauskas. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ gydytojas atskleidė jaunystės ir grožio paslaptį – darant naudingus tempimo pratimus pagerės bendra savijauta, limfotaka ir net sumažės pilvas. A. Unikauskas laidoje paaiškino apie vieną, gana mažai žinomą, bet svarbų raumenį – mažąjį krūtinės raumenį. „Jei nuosekliai darbuositės su šiuo raumeniu, labai greitai atrodysite jauniau“, – teigė specialistas.
Video Prieš 3 val.

Perdirbtos padangos virto žaidimų aikštelės danga – aiškinasi, ar tai tikrai saugu

Pamiškėse ar upėse išmetamos padangos vis dar yra didžiulė problema. Kaune gamtos mylėtojai sutvarkę vieną upeliuką, iš jo ištraukė šimtus padangų. Jas perdirbusi įmonė pagamino dangą sporto aikštelei ir įrengė ją parke. Pavasarį kauniečiai, pamatę Amalės upelį, buvo šokiruoti – jis virto padangų sąvartynu.
Video Prieš 4 val.

Gražinos hobis – verpti siūlus iš labai neįprasto augalo: rezultatas stebina visus

Apie tai rašo pasakose, bet gyvai vargu ar daug lietuvių yra matę. O Gražina iš Panevėžio rajono nusprendė patikrinti pasaką ir išmoko verpti siūlus iš dilgėlių. Moteris sako įsitikinusi savomis rankomis, kad ši piktžolė gali virsti žmogui ir gamtai draugiškais siūlais iš kurių galima ir megzti, ir austi. Gražina plikomis rankomis braukia dilgėlių lapus, jai reikalingas dilgėlės stiebas.
Video Prieš 5 val.

Gyventojai džiaugiasi vis dažniau pastebimais paukščiais: „Populiacijos sprogimas“

Alytaus rajone esančiose Žuvinto biosferos rezervato pelkėse saulei leidžiantis ar anksti ryte galima pamatyti būrius gervių ir pasiklausyti įspūdingo jų trimitavimo. Nemažai sparnuočių jau yra išskridę į šiltuosius kraštus, o šiomis dienomis ilgam skrydžiui ruošiasi ir vieni didžiausių bei gražiausių paukščių Lietuvoje – pilkosios gervės. „Gervė – mano mylimas paukštis.
Video Prieš 6 val.

Šiauliuose – išskirtiniai NATO lėktuvai: Rusijos veiklą iš ten stebės „akys ore“

Pirmą kartą Lietuvoje dislokuojama žvalgybinė NATO išankstinio perspėjimo ir kontrolės sistema, kitaip dar vadinama NATO akimis ore. Į Šiaulių karinį oro uostą nusileidęs orlaivis ir kartu jį patarnaujančių 150 karių 6 savaites iš mūsų šalies stebės Rusijos karinę veiklą.  Toks lėktuvas užtikrina oro erdvės stebėjimą, gali matyti priešo raketas, karinį aktyvumą, nustatyti įvairių sistemų koordinates ir galimas šūvių kryptis.  Daugiau apie – tai TV3 žinių reportaže.

Švietimo ministras: „Jeigu atrodo, kad aš stoviu tarp mokytojų ir milijardų, tai pasitrauksiu“

Keli tūkstančiai Lietuvos mokytojų penktadienį pradėjo streiką, juos atstovaujančiai profsąjungai ir Švietimo ministerijai nesusitarus dėl pedagogų algų kėlimo tempo. Mokytojai streiką vadina pagalbos šauksmu.  Apie tai, ar ministrui pavyks susitarti su streikuojančiais mokytojais, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ atsako švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas. Keli tūkstančiai šalies pedagogų ir maždaug iš 185 švietimo įtaigų pradeda streiką.

Gyventojai sukrėsti vaizdų Kėdainių kapinėse: „Čia ne žmonės, kurie daro taip“

Vandalai išniekino Kėdainių kapines. Raudonais dažais išterliojo žuvusiems kariams skirtą paminklą, išpaišė antrą šimtmetį skaičiuojančios koplyčios, kuri yra architektūros paminklas, sienas. Gyventojai tokiais poelgiais baisisi, o policija ieško chuliganų. Šokiruojantis vaizdas pamatytas užsukus į senąsias Kėdainių kapines Dotnuvos gatvėje. Ant paminklo „Žuvusiems už Lietuvos laisvę kariams“ matyti iškeverzotas anarchizmo simbolis.

Aiškėja daugiau, kaip 3 paaugliai pajūryje pateko į komą: „Vaizdas buvo kraupus“

1466
Į Klaipėdos vaikų ligoninę viena po kitos ketvirtadienio vakarą lėkė greitosios. Iš Priekulės jos gabeno komos ištiktus stipriu alkoholiu apsinuodijusius vaikus. Jauniausiai iš jų vos 12 metų, vyriausiam – 16. Iš viso reanimacijoje atsidūrė trys paaugliai, jų kraujyje rasta nuo 1,5 iki 2,5 promilės alkoholio. Paaiškėjo, kad gausi kompanija parke šventė girčiausio iš atvežtų – 16-mečio – gimtadienį. Trims vaikams nuvirtus be sąmonės, blaivesni draugai juos paliko šalti ant žemės.

TV3 Žinios. Lietuvos paštas atleis 400 darbuotojų; NATO Lietuvoje dislokuoja išskirtinę sistemą; Netoli Vilniaus kariuomenė pradėjo kaupti barikadas

Vienas didžiausių pastarųjų metų grupinių atleidimų: darbo artimiausiu metu neteks 400 Lietuvos pašto laiškininkų. Anot įmonės profsąjungos pirmininko, kai kurie darbuotojai išsigandę dėl ateities, nežino kur dirbs toliau. O štai įmonės vadovas sako, kad laiškininkus atleidžia nes žmonės per pastaruosius penkerius metus ėmė dvigubai mažiau siųsti popierinių tradicinių laiškų. Žmonės, įmonės, valstybinės įstaigos, pereina į elektroninę erdvę. poreikis.
Video Prieš 19 val.

Žaidimų pasaulyje žinomas turinio kūrėjas prabilo apie ateities planus: gerbėjų laukia naujienos

Šiame „Žaidimų Balso“ tinklalaidės epizode vedėjai Rokas ir Sigitas sulaukė svečių. Studijoje apsilankė Simas Anužis, geriau žinomas „Svarbeuse Dariti“ pseudonimu. O temų netruko – „Counter Strike 2“ išleidimas, „Cyberpunk“ naujasis papildymas, nulaužti „SONY“ serveriai ir kaip „GTA Roleplay“ serveriuose gimsta personažai. Visą tai – naujausiame „Žaidimų balsas“ epizode! Tinklalaidėje kalbėjome apie: 00:00 Intro 01:33 Ką žaidėme praeitą savaitę? 26:07 „Gameroom.
Žaidimų balsas Prieš 19 val.

Lietuvos šunys – garsūs visame pasaulyje: sužibėjo svarbiose pratybose

Kaune, NATO pratybų metu savo jėgas išbandė ne tik kariai, bet ir šunys. Lietuvos keturkojų mokymams Dariaus ir Girėno stadione buvo skirta visa diena. Kaune į NATO pratybų „Inžinierių griausmas 2023“ praktinius mokymus rinkosi tarnybiniai šunys ir dresuotojai iš 11 NATO valstybių sąjungininkių. NATO paskelbtame vaizdo įraše matyti, kaip keturkojai ir jų prižiūrėtojai treniruojasi Kauno Dariaus ir Girėno stadione.
Video Prieš 20 val.

Šiugždinienė sako, kad mokytojams reikia daugiau pagarbos: svarbu, ir kaip kalbama viešumoje, ir kaip šeimose

Nepatenkintos švietimo profsąjungos toliau spaudžia švietimo ministeriją greičiau ir labiau kelti atlyginimus, gerinti mokytojų darbo sąlygas. Ministras pagerino pasiūlymą mokytojams, nuo sausio žada kelti ne 6, o 10 procentų, o likusius 11 pridėti po metų. Profsąjungos aiškina, kad to negana.

Pikniko metu Silvija vos išvengė tragedijos: sutiko juodąjį lokį

Pikniką viename Meksikos parkų surengusios bičiulės ir mažametis berniukas vos netapo juodojo lokio pietumis. Plėšrūnas užsilipęs ant stalo puotauja, o moterys ir vienos jų sūnus suakmenėję iš baimės išgyvena ilgiausias minutes savo gyvenime. Išalkęs juodasis lokys godžiai doroja ant stalo sudėtus skanėstus – meksikietiškus paplotėlius, traškučius ir įvairias daržoves.

Lietuvos bankas paskaičiavo: prekybininkai kainas gali mažinti, tačiau to nedaro

Lietuvos bankas beda pirštu į rekordiškai aukštas maisto kainas ir žeria kritiką prekybininkams. Pasak banko vadovo Gedimino Šimkaus, jeigu tik norėtų, prekybininkai galėtų sumažinti prekių kainas, mat galimybių tam tikrai yra. Lietuvos bankas taip pat atnaujino ir ekonomines prognozes bei prakalbo apie „amerikietiškus kalnelius“. Esą šie metai bus geresni nei tikėjosi specialistai, tačiau kitąmet ekonomika augs lėčiau, nes Europa vis labiau jaus aukštų palūkanų naštą.

DIENOS PJŪVIS. Ar mokytojų streikai neišvers iš posto? Interviu su ministru Jakštu

Keli tūkstančiai Lietuvos mokytojų penktadienį pradėjo streiką, juos atstovaujančiai profsąjungai ir Švietimo ministerijai nesusitarus dėl pedagogų algų kėlimo tempo. Mokytojai streiką vadina pagalbos šauksmu. Švietimo, mokslo ir sporto ministras tikisi su streikuojančiais mokytojais susitarti, tačiau pripažįsta, kad pinigų įgyvendinti jų reikalavimams nėra.

Vilnietis Mantvydas buvo miręs: štai, kas atsitiko

Vilnietis Mantvydas  dabar turi du gimtadienius, mat prieš keletą metų jam sustojo širdis tiesiog laisvalaikiu žaidžiant krepšinį. Tik dėl neabejingų žmonių jis buvo atgaivintas ir dabar gali džiaugtis gyvenimu.
Į viršų