Vilniečiams aktyvuoti bilieto neužteks: rodo, kokie komposteriai atsiranda autobusuose

Praeitą savaitę JUDU paskelbė apie naujos e. bilieto sistemos įvedimą. Nors nauji komposterių laikikliai pradėti montuoti dar metų pradžioje, nauji komposteriai pradėti kabinti tik praeitą savaitę. Kai kuriuose autobusuose jau dabar galima pamatyti, kokiais komposteriais jau netrukus teks naudotis vilniečiams.

Policija perspėja vairuotojus: štai ką būtina žinoti, kitaip gresia bauda

Lietuvos kelių policijos tarnyba primena dviračių ir elektrinių paspirtukų vairuotojams, kad jie yra viešojo judėjimo dalyviai. Jiems galioja nustatytos taisyklės, o už jų nesilaikymą skiriamos baudos. Elektrinių paspirtukų vairuotojams, ypač tiems, kurie tik ruošiasi pradėti savo keliones elektriniais paspirtukais, reikia žinoti, kad Kelių eismo taisyklėse elektrinių paspirtukų vairuotojai priskiriami prie dviračių vairuotojų, jiems taikomos tos pačios taisyklės.
Lietuvos verslas Prieš 27 min.

Padėkojote ar įspėjote automobilio šviesomis? Nesistebėkite, jei sulauksite baudos

52
Vairuotojai, neretai norėdami padėkoti ar praleisti kelyje kitus eismo dalyvius, naudoja tam tikrus signalus. Pavyzdžiui, pamirksi ilgomis šviesomis, o kartais trumpam įjungia ir avarinį ženklą. Tačiau už tokį, rodos, nekaltą elgesį vėliau gali tekti aiškintis su pareigūnais, o vėliau netgi susimokėti baudą.
52
Transportas Prieš 1 val.

Neįprasta naujovė Lietuvoje: keliautojai už nakvynę mokės tiek, kiek norės

Žygius po Lietuvą pamėgę lietuviai pastebi, kad kartais būna sudėtinga rasti nakvynę mažiau lankomuose vietose, o dar sudėtingiau ją rasti už prieinamą kainą. Todėl kai kam kilo mintis suremontuoti apleistus pastatus įvairiose Lietuvos vietose ir juose leisti apsistoti keliautojams už simbolinę kainą, kiekvienas žmogus pats nuspręs, kiek nori sumokėti už nakvynę. Šiuo metu vyksta pirmojo VšĮ „Keliautojų nameliai“ pastato remonto darbai.

Klaipėdos uostas pirmą kartą vertins savo keliamą oro taršą

Iki šių metų pabaigos Klaipėdos uoste ketinama įvertinti oro taršą, kurią kelia visa veikla jo teritorijoje – toks tyrimas būtų atliekamas pirmą kartą. Mokslininkų teigimu, uostamiesčiai yra išskirtiniai taršos požiūriu. Klaipėdos uosto direkcija šiuo metu ieško ir iki kovo 27-osios tikisi sulaukti pasiūlymų, kad galėtų atlikti uosto veiklos ir laivybos oro emisijų vertinimą.
Lietuvos verslas Prieš 3 val.

Pirkėjai, dėmesio: štai kaip parduotuvės dirbs per Velykas, kai kur durys bus užrakintos

56
Daugelis gyventojų jau ruošiasi Velykoms. Jos – už dviejų savaičių, balandžio 9-ąją. Didžioji dalis prekybos centrų jau nurodė, kaip dirbs per Velykas. Jūsų patogumui pateikiame aktualią informaciją apie didžiųjų parduotuvių darbo laiką, kad pasiruošti Velykoms galėtumėte sklandžiai.

Kauno politikai sutarė, kaip kompensuos darželius, viešąjį transportą: už vaiką skirtų 10 eurų

 Kauno miesto ir rajono savivaldybės sutarė dėl tvarkos, kaip viena kitai kompensuos ikimokyklinį ugdymą bei kaip rajonas miestui kompensuos išlaidas, patiriamas dėl viešojo transporto, įvažiuojančio į šios savivaldybės teritoriją. Tarybai tvirtinti teikiamos dvi sutartys, pagal kurias savivaldybės numato atitinkamas tvarkas.
Lietuvos verslas Prieš 3 val.

Telefono numerius rašysime kitaip – 8 keisime kitu skaitmeniu

51
Dar 2002 metais, Lietuvai ruošiantis stoti į Europos Sąjungą, buvo pradėtas vykdyti telefonų numeracijos plano keitimas. Teisiniuose dokumentuose tada buvo nustatytas nacionalinis prefiksas 0, kuris turėjo pakeisti 8. Už numeracijos įgyvendinimą tapo atsakinga tuo metu neseniai įsteigta Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT). Daugiau kaip po 20 metų, nebelikus techninių kliūčių, jau galime pradėti atsisveikinimo su 8 prieš ryšio numerius procesą, rašoma anksčiau šiemet išplatintame RRT pranešime spaud...

Mokiniams atostogos, tėvams – didesnės išlaidos: kai kurie bando taupyti atostogaudami mokslų sąskaita

Po kelių savaičių prasidėsiančios moksleivių atostogos kelia daugybę rūpesčių tėvams. Dauguma vaikų per jas tiesiog lieka namuose ir laiką leidžia savo nuožiūra, o kai kurios šeimos planuoja atostogas kartu užsienyje. Tiesa, tokioms atostogoms reikia ruoštis gerokai iš anksto – pigiausios poilsinės kelionės jau iššluotos. O ir tokių kelionių kainos artėjant atostogų datai būna gerokai didesnės nei įprastai.

Papiktino iš „Sodros“ gautas laiškas: „Iki senatvės būčiau priversta atiduoti dalį savo atlyginimo“

125
Lieka vos kiek daugiau nei trys mėnesiai, per kuriuos gyventojai, nuo metų pradžios įtraukti į II pakopos pensijų kaupimą, dar gali nuspręsti, ką daryti. Jeigu nieko nedarys, iki pat pensijos jų atlyginimas bus mažesnis, mat dalis jo bus pervedama į pensijų fondus. „Sodra“ paprastais laiškais ir elektroniniu būdu informuoja gyventojus apie būtinybę priimti vienokį ar kitokį sprendimą. Tačiau kai kuriems dėl to kyla tik dar daugiau klausimų.

Svarbu vairuotojams: Kaune pastatytas pirmasis toks greičio matuoklis

Trečiadienį vairuotojai pastebėjo prie vieno stulpo K. Baršausko gatvėje plušančius darbininkus. Netrukus brigada persikėlė į nuokalnę, prie rekonstruojamo pėsčiųjų viaduko. Apie 2 km ilgio Tunelio gatvės atkarpoje pastatytas pirmasis mieste sektorinis greičio matuoklis. „Kas vyksta Kaune“ grupės nariai ties K. Baršausko gatvės 45-uoju pastatu įrangą montuojančius darbininkus pastebėjo šiandien, apie 10 val.

Vairuotojų sostinėje laukia naujovė: apie pažeidimus praneš kitaip, nepasitikrinusieji mokės brangiau

Vilniaus savivaldybė nusprendė parkavimo kontrolę mieste patikėti naujoms technologijoms ir atsisakyti geltonųjų lapelių, kuriais iki šiol gyventojus informuodavo, kad šie nesusimokėjo už stovėjimą. Susimokėję vėliau vairuotojai išvengdavo baudų.

Derlių imsite jau po 5 dienų: daržo prekių krepšelis už 10 eurų – tinka auginti ir gyvenantiems bute

Pirkėjai pastebi, kad šiuo metu parduotuvėse daržovės yra kone kelis kartus brangesnės už mėsą ar žuvį. Todėl vis daugiau gyventojų šią vasarą daržoves planuoja auginti patys – perka sėklas, daigyklas ir žemę. Specialistai įspėja paskubėti ir sėklas pasėti dar kovą. Taip pat jie skaičiuoja, kad pradedančiojo daržininko prekių krepšelį galima įsigyti vos už  5–10 eurų.

Ūkininkai siunta dėl siūlymo leisti kaupti didesnius kaip 500 ha plotus: „Tai nacionalinio saugumo klausimas“

Aplinkos ministrą Simoną Gentvilą ūkininkai kaltina užmojais išduoti tėvynę ir lietuvius nuskurdinti. Ministras tokių kaltinimų sulaukė dėl siūlymo leisti nuosavybėn sukaupti didžiulius dirbamos žemės plotus – panaikinti dabar galiojantį 500 hektarų ribojimą. Ūkininkų atstovai gąsdina, kad panaikinus limitą Lietuvos žemes supirks stambūs šalies žemvaldžiai ir užsienio korporacijos, o lietuviai gimtoje žemėje esą beliks tik samdiniais.

Nauja realybė – bučiavimasis per telefoną: kinų išrastą prietaisą nusipirko tūkstančiai

184
Užsienio žiniasklaida skelbia, kad kinų startuolis išrado virtualią bučiavimosi prietaisą. Kaip rašo „The Guardian“, prietaisas, kuris atpažįsta ir vėliau perduoda kitų asmenų bučinius veikia pagal judesio jutiklius, kurie yra integruoti prietaiso silikoninėse lūpose. Būtent integruotų sensorių pagalbą vėliau perduoti duomenys gali atkartoti perduodamų bučinių judesius. Negana to, naudojant naująjį bučinių perdavimo prietaisą, jis taip pat skleidžia atskirus garsus ir netgi šiek tiek įšyla.

Dirbti užsienyje neapsimoka? Vardija, kiek dabar „į rankas“ gauna šie specialistai

472
Statybų sektoriaus darbuotojai Lietuvoje vis dar išlieka itin paklausūs – šiuo metu įdarbinti būtų galima net keletą tūkstančių naujų darbuotojų, – teigia specialistai. Tačiau didelė tokių specialistų paklausa išlieka ir užsienyje, kur kai kuriems lietuviams tiek siūlomos darbo sąlygos, tiek darbo užmokestis atrodo patrauklesnis, rašoma pranešime spaudai.

Už tokį poelgį stovėjimo aikštelėje – tūkstantinė bauda: vairuotojams taisyklės negalioja?

Rodos, dviprasmiškų situacijų eisme neturi būti, nes viską numato Kelių eismo taisyklės (KET), bet realiai kartais didesnę galią turi įpročiai – kai galvojama ir elgiamasi taip, tarsi taisyklės neveiktų. Ypač tai pasakytina apie judėjimą prekybos centrų, kitose didelėse automobilių aikštelėse. Manevruodami vairuotojai tiesiog pamiršta arba ignoruoja elementarius KET reikalavimus, o toks atsainumas gali brangiai kainuoti.
Transportas Prieš 20 val.

Iš darbo neša ne tik muilą ar tualetinį popierių: kodėl lietuviai vagia darbe?

Ne paslaptis, kad darbuotojai kartais iš darbo neša tušinukus, dezinfekcinį skystį, tualetinį popierių, asmeninėms reikmėms naudojasi nemokamu spausdintuvu ir jos popieriumi, nuolaidų kortelėmis, darbo automobiliu, gėrimais ar maisto produktais. Tačiau, pasirodo, darbuotojai darbovietės teikiamais privalumais piktnaudžiauja ne būtinai dėl prastos finansinės padėties, bet dėl paprasto nesusikalbėjimo ir informacijos trūkumo.

Parduotuvėje sudaužėte butelį ar sugadinote prekę? Štai kada reikės susimokėti

182
Neretai parduotuvėje apsilankę žmonės susimąsto, kas būtų, jei netyčia užkliudytų ar sudaužytų butelį ar apgadintų brangią prekę. Prekybininkai įvardijo, ar už tokius veiksmus pirkėjams reikėtų susimokėti. Kiek anksčiau buvusi prekybos tinko „Maximos“ atstovė naujienų portalui tv3.lt Ernesta Dapkienė teigė kad tiek parduotuvės klientai, tiek joje esančios prekės yra apdraustos, todėl parduotuvė padengti nuostolių klientų neprašo, jei veiksmas padarytas netyčia.

Vairuotojus įspėja: už šią gudrybę – nemalonus atsakymas techninės apžiūros metu

91
Nuo vasario 1-osios įsigaliojo Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) parengti teisės aktų pakeitimai, susiję su privalomąja transporto priemonių technine apžiūra. Kiek anksčiau buvo skelbiama, kad nors dokumento (Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos viršininko 2008 m. liepos 29 d. įsakymą Nr.
Į viršų