Ekonomistai sutaria: nors EURIBOR peržengė 4 proc. ribą, rinkos tolimesnio bazinių palūkanų augimo nesitiki

Lietuvos namų ūkiams ir verslams aktualios 6 mėnesių EURIBOR palūkanų normos rugsėjo antrojoje pusėje peržengė 4 proc. ribą ir pasiekė aukščiausią lygį per pastaruosius 15 metų. Visgi Eltos kalbinti specialistai tvirtina – 4 proc. ribos peržengimo poveikis yra labiau psichologinis, o rinkos nesitiki tolimesnio palūkanų normų augimo.
Lietuvos verslas Prieš 8 val.

Daugiabučių gyventojai skundžiasi, kad kaimynai užgrobia automobilių stovėjimo vietas: tam bus galas?

Gyventojai piktinasi, kad daugiabučių kiemuose dažnai trūksta automobilių stovėjimo vietų. Vienintelė išeitis – įsigyti nuosavą stovėjimo vietą. Tačiau taip padaręs vilnietis skundžiasi, kad kaimynas jo teisėtą nuosavybę užgrobė. Nekilnojamo turto (NT) specialistai pataria įrengti užraktą arba kviesti policiją. O Seimo nariai siūlo griežtinti baudas, pastačiusiems automobilį ne savo vietoje.

Daugėja sergančių: kaip gauti ligos išmoką neprarandant pinigų, ir kada ji gali būti atimta

Prasidėjus rudeniui, daugėja sergančių gyventojų. „Sodra“ skaičiavo, kad rugsėjį sulaukė daugiau ligos išmokų prašančių žmonių. Tačiau įspėja, kad dėl jos būtina pateikti prašymą, kitaip pinigų gyventojai negaus. Be to, sergantys darbuotojai turėtų likti namuose, kitaip iš jų ligos išmoka gali būti atimta. Tačiau daugiausiai gyventojai skundžiasi painia tvarka dėl prašymų pateikimo. Portalo tv3.lt skaitytoja Ingrida pasakojo, kad užpernai baigė universitetą ir pradėjo dirbti.

Ekspertai prognozuoja, kokių būsto kainų galima tikėtis artimiausią pusmetį

Būsto rinkos aktyvumas – nukritęs, tačiau tiek naujos, tiek ankstesnės statybos gyvenamasis nekilnojamasis turtas (NT) ryškiau pigti neturėtų, mano analitikai. Anot NT rinkos tyrimų įstaigos „Realdata“ vadovo Arnoldo Antanavičiaus, dabartinis parduodamo būsto tempas plėtotojams nėra „komfortiškas“, bet paklausa išlieka pakankamai aukšta. Ankstesnės statybos būstų kainos laikosi stabiliai, o nuomos turėtų mažėti, dar prognozuoja jis.

Išbandė pirmos kartos „Peugeot 208“: kodėl šį „mažylį“ galima laikyti geriausiu savo klasėje?

TV6 laida „Autopilotas“ ir toliau apžvelgia lietuvių mėgstamus naudotus automobilius, o šįkart į laidos kūrėjų akiratį pateko prancūziškas pirmos kartos „Peugeot 208“. Laidos vedėjo Vytenio Kudarausko teigimu, šį automobilį užtikrintai galima laikyti vienu geriausių šios klasės automobilių. Pirmos kartos „Peugeot 208“ buvo pristatytas 2011 metais ir gamintas iki 2019-ųjų, kai jį pakeitė antros kartos modelis.
Transportas Prieš 18 val.

Griežtina kompensacijų tvarką už šildymą: štai kas pinigų gaus, o kas – ne

Kompensacijų dalijimas už šildymą – griežtinamas. Nuo šiol jas gaus kur kas mažiau gyventojų nei praėjusį šildymo sezoną. Taip nusprendė Seimas. Dabar dalijant kompensacijas bus skaičiuojamos ne tik šeimos pajamos vienam asmeniui, bet ir tai, kiek turto šeima valdo ir kokia yra jo vertė.

Sutrumpinta darbo diena, pirmenybė pasirenkant atostogų laiką: štai kada galite tuo pasinaudoti

Valstybinė darbo inspekcija primena apie Darbo kodekse numatytą teisę darbuotojams, kurie turi šeiminių įsipareigojimų, pasinaudoti tam tikromis papildomomis garantijomis, rašoma pranešime. Papildomos garantijos užtikrina geresnes galimybes siekiant suderinti šeimos gyvenimą ir profesinę veiklą, taip pat sudaro sąlygas bendrai abiem tėvams dalytis šeimos rūpesčiais ir skatina moteris dalyvauti darbo rinkoje.

Rūkantiems – naujas kirtis: tokių tabako gaminių netrukus nenusipirksite

Seimas uždraudė šalyje prekiauti pridėtinio kvapo ar skonio kaitinamojo tabako gaminiais, taip pat įpareigojo gamintojus ant pakuotės įspėti apie žalą sveikatai. Draudimas įsigalios nuo spalio 23-osios.  Už tokias Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas balsavo 103 Seimo nariai, prieš buvo vienas, o keturi susilaikė.

Turite viršsvorio? Su vienu bilietu į lėktuvą jūsų gali neįleisti: reikalauja mokėti dvigubai

Stambesnio kūno sudėjimo oro linijų keleiviai yra priversti mokėti už dvi vietas. Vieni vadina tai diskriminacija ir reikalauja antrą vietą suteikti nemokamai. Kiti atkreipia dėmesį, kad, viršsvorio turintiems žmonėms suteikus papildomą vietą, už kitus lėktuvo bilietus daugiau mokės visi. Ši „keleivio dydžio politika“ (angl. passenger of size policy) egzistuoja daugelyje oro linijų bendrovių, mat jau kelis dešimtmečius vidutinis lėktuvo sėdynės plotis mažėja, o žmonių kūnai didėja.

Pavojaus signalas: perspėja, kad Lietuvos ekonomikos situacija gali būti sudėtinga

Naujausio profesinių paslaugų bendrovės EY rengiamo ekonomikos plėtros tyrimo duomenimis, pasaulio bendrasis vidaus produktas (BVP) šiemet augs 2,6 proc., o kitais metais – 2,8 proc. Tačiau euro zonos augimas bus lėtesnis – šiais metais tik 0,7 proc., o kitąmet – 1,2 proc. Tuo metu Lietuvos ekonomikos situacija, pasak EY ekspertų, gali būti sudėtinga, ir nors antrojo ketvirčio rezultatai nėra prasti (BVP augo beveik 3 proc.

Lietuviai neįperka naujų drabužių? Vėl neša taisyti, persiūti ar lopyti ir už 50 eurų

Gyventojai taiso drabužius dėl įvairių priežasčių. Vieni taupo, kiti neturi laiko nusipirkti naujų drabužių. O dar kitiems – svarbi tvarumo idėja. Nuo taisymo sudėtingumo priklauso ir paslaugos kaina, kuri gali siekti ir kelias dešimtis eurų. Pavyzdžiui, portalo tv3.lt skaitytoja vilnietė Erika pasakojo, kad stengiasi taisyti beveik visus savo drabužius. „Štai neseniai pas siuvėją keičiau kelnių užtrauktuką už 14 eurų, trumpinau suknelę už 17 eurų.

Ekonomistas – apie pakilusias naftos kainas: Lietuvoje brangs degalai, paslaugos ir produktai

„Brent“ rūšies naftos kainai šią savaitę pasiekus 97,8 JAV dolerių už barelį ir įsitvirtinus 94–96 JAV dolerių lygyje – tai aukščiausios kainos nuo 2022 m. lapkričio. Visgi, Eltos kalbinti ekonomistai abejoja, kad tokiame lygyje naftos kainos išsilaikys ilgai. Banko „Citadelė“ ekonomistas Aleksandras Izgorodinas sakė nemanantis, kad „Brent“ naftos kainos toliau augs, nes artėjantis pasaulio ekonomikos sulėtėjimas sumažins paklausą.

Užsimojo prieš žvejus: už leidimą gaudyti žuvis reikėtų sumokėti 50 eurų

52
Seimas po pateikimo pritarė Mėgėjų žvejybos įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma didinti mėgėjų žvejybos leidimų kainas.  Šias įstatymo pataisas pateikė Seimo nariai Linas Jonauskas, Aistė Gedvilienė ir Simonas Gentvilas, rašoma Aplinkos ministerijos pranešime. Įstatymo projekte siūloma, kad populiariausių mėgėjų žvejybos leidimų kainos bus 3 eurai dviem paroms, 15 eurų mėnesiui ir 50 eurų metams. „Žvejybos leidimo mokesčio dydis nesikeitė jau daugiau kaip dešimtmetį.

Sinkevičius žvejams Palangoje: šprotų bei strimelių kvotos mažinimas nėra galutinis

Europos Komisijos (EK) siūlymas kitąmet mažinti šprotų bei strimelių žvejybos Baltijos jūroje kvotas atitinkamai 23 proc. ir 60 proc. nėra galutinis sprendimas, jis dar gali keistis, sako už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę atsakingas Komisijos narys Virginijus Sinkevičius. Anot jo, sprendimą spalio pabaigoje priims Europos Taryba, kuri gali atsižvelgti į esamą situaciją.

SEB banko Kreditų ir rizikos valdymo tarnybos vadovą Najafį keičia Juzikis

SEB banko valdybos narys Vilius Juzikis nuo spalio vadovaus banko Kreditų ir rizikos valdymo tarnybai – pakeis dvejus metus šias pareigas ėjusį Rasoulą Najafį, pranešė bankas. 2001 metais SEB pradėjęs dirbti V. Juzikis nuo 2017 metų vadovavo Verslo bankininkystės tarnybai. Prieš tai beveik 16 metų jis dirbo įvairiose pareigose SEB banko verslo bankininkystės ir kredito padaliniuose. R. Najafis dabar eis rinkų rizikos vadovo pareigas SEB banke Švedijoje.

Mažmeninė prekyba Vokietijoje rugpjūtį netikėtai susitraukė 1,2 proc.

Mažmeninės prekybos apimtys Vokietijoje rugpjūtį, palyginti su ankstesniu mėnesiu, sumenko 1,2 proc., penktadienį skelbia Federalinė statistikos tarnyba (Destatis), remdamasi negalutiniais duomenimis. Nuosmukis – giliausias šiais metais, toks rezultatas – priešingas analitikų prognozių vidurkiui, kuris numatė augimą 0,5 proc., pažymi „Trading Economics“. Anot „Destatis“, prekyba maisto produktais per mėnesį susitraukė 1,2 proc., ne maisto prekėmis – 0,7 proc.

Nagevičius: pernelyg optimistiška tikėtis, jog 2025 m. Lietuva pasigamins iki 80 proc. reikiamos elektros iš atsinaujinančių išteklių

Atsinaujinančių energijos išteklių elektrinių plėtra Lietuvoje nebus tokia sparti, kaip prognozuoja energetikos ministras, mano Lietuvos atsinaujinančių išteklių energetikos konfederacijos prezidentas Martynas Nagevičius.

VVTAT skyrė daugiau kaip 20,3 tūkst. eurų baudą „VitkusClinic“

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT), įvertinusi „VitkusClinic“ valdančios UAB Valakupių plastinės chirurgijos klinikos skleidžiamą reklamą skleidžiamą reklamą, nustatė Reklamos įstatymo pažeidimą, kuris draudžia sveikatos priežiūros paslaugų ir medicinos priemonių reklamoje naudoti paciento vardą, pavardę, įvaizdį, remtis sveikatos priežiūros įstaigų, sveikatos priežiūros specialistų ar jų profesinių organizacijų rekomendacijomis.

„Vinted“: su mokėjimų licencija būsime greitesni

Pirmojo Lietuvos „vienaragio“ – internetinės naudotų drabužių tarpusavio prekybos platformos „Vinted“ antrinei įmonei „VSPV 2“ gavus elektroninių pinigų įstaigos licenciją, „Vinted“ teigia, kad tai bendrovei padės operatyviau veikti.

„Žemaitijos pieno“ pelnas per pusmetį augo 6 kartus iki 7,3 mln. eurų

Viena didžiausių šalies pieno perdirbimo grupių „Žemaitijos pienas“ pirmąjį pusmetį gavo 7,3 mln. eurų pelno – šešis kartus daugiau nei tuo pačiu laiku 2022 metais, per „Nasdaq“ Vilniaus biržą pranešė bendrovė.  Anot pranešimo, įmonė sausio-birželio mėnesiais gavo 136,7 mln. eurų pajamų – 11 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu 2022 metais (122,7 mln. eurų). 50 proc. produkcijos bendrovė pardavė Lietuvos rinkai, 36 proc. – kitoms Europos Sąjungos šalims, o 14 proc. – kitoms šalims.
Į viršų