Galingiausios pasaulio šalys susitarė drausti Rusijos aukso pirkimą

79
G-7 grupės lyderiai susitarė dėl Rusijos aukso embargo, praneša Reuters ir CNN remdamiesi savo šaltiniais.  48-asis G7 lyderių viršūnių susitikimas vyks Bavarijos Elmau pilyje Vokietijoje.

Kinams karas prieš Ukrainą nerūpi? Rusija tampa didžiausia Kinijos naftos tiekėja

Rusija tapo didžiausia naftos tiekėja Kinijai, nes dėl sankcijų, susijusių su karu Ukrainoje, šalis Pekinui naftą parduoda pigiau, rašo portalas BBC. Gegužės mėnesį Rusijos naftos importas, palyginti su ankstesniais metais, išaugo 55 proc. ir pasiekė rekordinį lygį, išstumdamas Saudo Arabiją iš didžiausio Kinijos tiekėjo pozicijos. Kinija padidino rusiškos naftos pirkimą, nepaisant to, kad paklausa dėl koronaviruso apribojimų ir lėtėjančios ekonomikos sumažėjo.

Maskva niršta dėl ES sankcijų: Rusijai būtų taikoma išimtis dėl Kaliningrado?

139
Kaliningrado tranzito politinės aistros verda Briuselyje. Europarlamentaras Petras Auštrevičius skelbia, kad Europos Komisijoje šiuo metu gimsta dokumentas, kuris numatytų Rusijai išimtį, leistų tranzitu į ir iš Kaliningrado gabenti net ir sankcionuotas prekes. Nors galutinio Europos Komisijos sprendimo nėra, anot Auštrevičiaus, Rusija ginče su Europos Sąjunga laiko tvirtas pozicijas. Rusijos grasinimai Lietuvai liejasi laisvai.

Vilniaus transporte – svarstymai įvesti „kontrolieriaus“ bilietą vietoje baudos

Vilniuje svarstoma galimybė įvesti popierinius iki 10 dienų trukmės viešojo transporto bilietus turistams, taip pat brangesnį „kontrolieriaus“ bilietą, kuris būtų parduodamas kelionės metu, vietoje dabar skiriamos baudos.  Dėl tokios galimybės kitą savaitę spręs Vilniaus politikai.

Vairuotojai sulauks naujovės: vytį bus galima naudoti ant registracijos numerių

Kiek daugiau nei po metų ant motorinių transporto priemonių ir jų priekabų valstybinio registracijos numerio ženklų bus galima naudoti valstybės herbą – Vytį. Šią savaitę Seimas priėmė atitinkamas įstatymo pataisas. Už jas balsavo 114 parlamentarų, dešimt susilaikė. Pasiūlymo autorius Seimo narys Andrius Kupčinskas teigė, kad mažiausiai penkiose Europos Sąjungos valstybėse, Šveicarijoje ant registracijos numerių naudojami valstybės tapatybės simboliai.

Poilsis prie ežero ar upės: bauda iki 140 eurų ir ką reikia žinoti apie privačias pakrantes

Atšilus orams daugelis vyksta ilsėtis į pajūrį, prie ežero ar upės. Dalis poilsiautojų vandens telkinių dairosi kuo arčiau namų. Tačiau vietoje poilsio jiems tenka susidurti su piktais privačių valdų savininkais, kurie varo gyventojus lauk arba prašo susimokėti, jei šie nori ilsėtis jų pakrantėje. Tuo metu atsakingų institucijų specialistai tikina, kad gyventojai gali ilsėtis ir privačiose pakrantėse, tik su sąlyga, kad tai darys šviesiu paros metu ir nešiukšlins.

Lietuva ruošiasi dienai „X“: keisis Šaulių sąjunga – šaulių daugės, augs ir finansavimas

Seimas imasi Šaulių sąjungos pertvarkos, sieks, kad Lietuvą ginančių šaulių greitu metu padaugėtų iki 50-ties tūkstančių. Dėl to politikai siūlo nuo kitų metų 6 kartus iki 30 milijonų eurų padidinti Šaulių sąjungos biudžetą. Pinigai būtų skiriami ekipuotėms pirkti, mokymų centrų tinklui statyti.

Latvijoje ir Estijoje gyvenantys lietuviai atskleidė, kokiais būdais sutaupo daug pinigų: šia naujove naudojasi kasdien

Trys sesutės – Baltijos šalys – kenčia nuo infliacijos pabaisos. Kainos sparčiausiai auga Estijoje ir kol vietiniai gyventojai ieško būdų sutaupyti, valdžios atstovai pliekiasi tarpusavyje. Neseniai Estijoje sugriuvo valdančioji koalicija ir dabar ministrų kabinetas renkamas iš naujo. Tuo tarpu Latvijoje valdžia taiko kitokią taktiką ir kovoja su degalų kainų augimu, mažina akcizus, skirtingai nei to nepadariusios Lietuva ir Estija.

Elektromobilio kaina: 100 km už 3 eurus, bet iki Palangos lengvai nenuvažiuosi

Lygindami elektrinius ir vidaus degimo automobilius žinovai atskleidė, kad tokį automobilį įsigyti apsimoka ne visiems – tai priklauso nuo nuvažiuojamo atstumo, įkrovimo stotelių ir elektros kainos. Kuro kainoms gerokai išaugus elektriniai automobiliai sulaukia vis daugiau susidomėjimo, bet kyla klausimas, per kiek laiko toks automobilis atsipirks ir kiek jo įkrovimo kaina skiriasi nuo degalų kainų.

Ūkininkų aukso amžius? Grūdų kaina pasiekė rekordines aukštumas

Pastaruoju metu pasaulinės kviečių kainos padvigubėjo. Iš dalies dėl to kalta Rusijos invazija į Ukrainą. Kas keičia kviečių kainas ir kokį vaidmenį čia atlieka finansinės spekuliacijos, analizuoja portalas DW. Iki vasario pabaigos mažai kas būtų pavadinęs kviečių prekybą įdomiu verslu. Pasaulinės rinkos kainos daugelį metų svyravo apie 200 eurų už toną. Tačiau prasidėjus karui Ukrainoje, padėtis pasikeitė iš esmės.

Vienas turtingiausių pasaulio žmonių apie krizes ir baimę: 7 patarimai kiekvienam

Vienas iš turtingiausių pasaulio žmonių JAV verslininkas ir investuotojas Warrenas Buffettas ne kartą ragino investuotojus nepanikuoti, bet ieškoti palankių situacijų net ir tokiais laikais kaip šie, kai vis dažniau kalbama apie galimą naują krizę.

Šiemet registruota mažiau netaršių automobilių

Šiemet sausį–gegužę netaršių automobilių registruota šiek tiek mažiau nei pernai tuo pačiu metu, rodo „Regitros“ duomenys. Tuo metu automobilių taršos mokesčio surinkta panašiai kaip ir pernai.  Šiemet per penkis mėnesius Lietuvoje iš viso įregistruota 123,4 tūkst. automobilių, iš kurių 31,8 tūkst. buvo netaršūs, nes išmetamo CO2 kiekis neviršijo 130 gramų kilometrui. Pernai tuo pačiu metu registruota 131,1 tūkst. automobilių, iš kurių 35,3 tūkst. neviršijo nustatytos ribos.

Gitanas Nausėda: Kroatijos prisijungimas prie euro zonos padidins ES konkurencingumą

Kroatijos prisijungimas prie euro zonos padidins Europos Sąjungos (ES) konkurencingumą ir ekonomikos atsparumą, sako Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda. Tą jis pareiškė penktadienį Briuselyje po euro zonos vadovų susitikimo. „Lietuva prisijungė prie bendros ES valiutos 2015 metais. Šis sprendimas ženkliai paskatino mūsų šalies ekonomikos augimą, padidino konkurencingumą ir finansinį stabilumą“, – Prezidentūros pranešime cituojamas valstybės vadovas.

Naujo migrantų centro Pabradėje statybos kaina išaugo iki 9 mln. eurų

Naujo migrantų centro Pabradėje statybos rangovo konkursą trečią kartą skelbianti Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) projekto preliminarią kainą padidino 2,5 mln. eurų – iki 9 mln. eurų.  Kaina didinama atsižvelgus į statybos darbų brangimą, teigia Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas.  „Atsižvelgta į tai, kad paslaugos brangsta dėl geopolitinių priežasčių, padidintas biudžetas. Prieš tai buvo 6,5 mln. eurų, o dabar yra 9 mln. eurų“, – BNS sakė Rokas Pukinskas.

ES lyderiai tariasi dėl infliacijos ir energijos kainų, tęsiantis Rusijos karui Ukrainoje

Europos Sąjungos lyderiai, ankstesnę dieną nutarę suteikti kandidačių įstoti į bloką statusą Ukrainai ir Moldovai, penktadienį sutelkė dėmesį į ateinantiems mėnesiams prognozuojamas ekonomikos problemas ir recesijos grėsmę, didžia dalimi susijusias su Rusijos karu Ukrainoje. Briuselyje susirinkę 27 Bendrijos šalių lyderiai ieško būdų, kaip suvaldyti didėjančią infliaciją, energijos kainų šuolius, verslo silpnėjimą, blėstantį vartotojų pasitikėjimą ir didėjantį spaudimą biudžetams.

„Regitros“ tvarka įsiutino vilnietį: pirmą kartą susidūriau su tokia situacija

Vairuotojo pažymėjimo praradimas vilniečiui tapo nemenku galvos skausmu, mat teko mokėti ne tik baudą, bet dar ir nueiti kryžiaus kelius, siekiant atgauti teisę vairuoti.  Visgi vilniečiui Aurimui (tikrasis vardas redakcijai žinomas – aut. past.) padarytas Kelių eismo taisyklių (KET) nusižengimas privertė ne tik paploninti piniginę, bet taip pat įvykdyti skirtingus reikalavimus.

Seime – siūlymas supaprastinti garažų savininkų susirinkimų tvarką

Seimas spręs, ar supaprastinti garažų bendrijų savininkų susirinkimų tvarką.  Parlamentas šią savaitę priėmė svarstyti tokias Daugiabučių gyvenamųjų namų ir kitos paskirties pastatų savininkų bendrijų įstatymo pataisas, kurias parengė Laisvės frakcijos narė Silva Lengvinienė.  Siūloma nustatyti, kad pakartotiniuose susirinkimuose kvorumas nebūtų reikalingas, o sprendimai būtų priimami, kai už juos balsuotų daugiau kaip pusė bendrijos narių.

Išaugus degalų kainoms, gyventojai persėda į viešąjį transportą: ar pavyks sutaupyti?

Pabrangus kurui viešojo transporto įmonės pastebi padidėjusį keleivių srautą – kai kurie teigia, kad paklausa grįžta į priešpandeminį laikotarpį. Didesnį bendrojo transporto naudojimą fiksuoja Kauno, Vilniaus ir Klaipėdos viešasis transportas bei Lietuvos geležinkeliai. Tačiau daug kas mano, kad tam įtakos turi ir pandemijos suvaržymų nebuvimas, ir gerėjantys orai.

Lietuvos kurortuose – ženkliai išaugusios kainos, tačiau polsiautojų tai negąsdina

Ilgąjį Joninių savaitgalį Lietuvos kurortuose – poilsiautojų gausa. Kai kur apsistoti vietų nelikę, o Druskininkuose, Birštone ir pajūryje kartu užimta 85 proc. apgyvendinimo įstaigų. Nepaisant išaugusių kainų, gyventojų lūkesčiai yra aukšti, tačiau analitikai sako, kad rudenį-žiemą tikimasi ryškaus sulėtėjimo.  Lietuvos kurortų asociacijos vadovė sako, kad pastarasis savaitgalis sulaukė ypač didelio turistų susidomėjimo, dauguma jų – vietiniai.

Vasarą keliaujate į Europą? Gerai pagalvokite apie tai – eilės bus mažiausias rūpestis

Keliautojai, išsiruošę atostogauti lyg keršydami už tai, kad dėl pandemijos ilgai to daryti negalėjo, susiduria su realybe. Oro uostuose susidariusios spūstys lemia gana sunkią ilgai lauktų kelionių pradžią, rašo portalas DW. Europos oro uostus vėl užplūdo keliautojai, nors daugelyje šalių tikrasis vasaros atostogų sezonas dar nė neprasidėjo.
Į viršų