Įsidėmėkite naujus kelio ženklus: nuo birželio 1-osios keičiasi kelių eismo taisyklės

Kelių eismo taisyklės (KET) numato, kad nuo birželio 1 d. miestų gatvėse gali atsirasti dviejų tipų maršrutiniam transportui skirtos eismo juostos. Jos žymimos raide „A“ arba simboliu „A+“. Taip siekiama sudaryti galimybę efektyviau organizuoti maršrutinio transporto eismą Lietuvoje, paskatinti gyventojus rinktis netaršų ekologišką transportą, rašoma Susisiekimo ministerijos pranešime spaudai.

Vairuotojams – neramios dienos: šie automobiliai vis dažniau tampa ilgapirščių taikiniais

Palikti savo automobilį kai kuriuose Lietuvos miestuose vairuotojams gali tapti pavojinga, mat policijos atstovai pastebi suaktyvėjusius vagišius. Pareigūnai taip pat įvardija, kurios automobilių markės ir modeliai nuo vagių nukenčia labiausiai. Kiekvieną dieną siunčiamose Policijos departamento suvestinėse galima pastebėti, kad automobilių savininkai didmiesčiuose siaučiančių ilgapirščių patiria nuostolius. Štai prieš savaitę, apie 7 val. 30 min.

Vilniuje išbando naujus radarus – „šaudys“ nesumokėjusius už automobilių stovėjimą

Pėsčius kontrolierius, tikrinančius, ar vairuotojai sumokėjo už automobilio stovėjimą, Vilniuje netrukus gali pakeisti specialūs automobiliai, kurie tiesiog elektroniniu būdu fiksuos pažeidimus ir siųs pranešimus apie juos. Apie bandomą naujovę praneša Vilniaus miesto savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“. „Automatinė automobilių stovėjimo kontrolė būtų dar viena efektyvi ir moderni priemonė, kuria sostinė galėtų didžiuotis, o taip pat būtų pirmoji ir Baltijos šalyse.

Bus skelbiamas naujas Vilniaus oro uosto terminalo konkursas, jo vertė didės 10-15 proc.

Statybų bendrovei „Eikos statyba“ dėl pabrangusių žaliavų ir infliacijos gegužę nesutikus pasirašyti maždaug 40 mln. eurų vertės Vilniaus oro uosto išvykimo terminalo statybos sutarties, rangovo konkursas bus skelbiamas iš naujo.

Teismas neleido „Vilniaus viešojo transporto“ profsąjungai stabdyti darbuotojų sutarčių

Teismas neleido „Vilniaus viešojo transporto“ (VVT) profesinei sąjungai stabdyti darbuotojų sutarčių, kadangi tai gali turėti neteisėto streiko požymių. Kaip BNS trečiadienį sakė Vilniaus miesto apylinkės teismo atstovas Aurimas Žukauskas, šios laikinosios apsaugos priemonės pritaikytos, kol byla dėl sutarčių stabdymo nebus išspręsta iš esmė.

„Regitra“ įspėja būsimus vairuotojus: už tokį elgesį teks susimokėti arba laukti 30 dienų

Kiekvieną mėnesį apie dešimtadalis suplanuotų B kategorijos praktikos egzaminų vietų lieka nepanaudotų. O tai yra virš tūkstančio prarastų galimybių būsimiems vairuotojams egzaminą laikyti anksčiau. To priežastis – gyventojai neatvyksta į egzaminą ir apie tai neinformuoja, o kiti apie savo nedalyvavimą praneša per vėlai.

Žada pokyčius Neringoje: nuo vasaros pradžios ribotų kemperių eismą

Neringoje tam tikrose vietose ketinama uždrausti kemperių eismą, antradienį pranešė Neringos savivaldybė. Tokį sprendimą priėmė Neringos savivaldybės saugaus eismo komisija.  Kaip informavo savivaldybė, kemperių eismą nuo birželio 1-osios ketinama uždrausti tam tikrose, jautria gamtine aplinka pasižyminčiose, Neringos pajūrio automobilių stovėjimo aikštelėse.

Alytus atsinaujins: svarbiu gatvių rekonstrukcijai – 2 mln. eurų

Alytuje šiemet bus rekonstruotos trys gatvės, jungiančios miesto centrą su pagrindinėmis šalies magistralėmis bei rajoniniais keliais. Alytaus savivaldybė ir Lietuvos automobilių kelių direkcija antradienį pasirašė tai numatančią sutartį, pranešė Susisiekimo ministerija. Vyriausybė projektui yra skyrusi 1,9 mln. eurų iš Kelių priežiūros ir plėtros programos.

Atsukta rida automobilio pardavėjui atsirūgo: paplonins piniginę dešimtūkstantine suma

Kauno apylinkės teismo Jonavos rūmai vakar išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovės ieškinį atsakovui K. D. dėl pirkimo pardavimo sutarties pripažinimo negaliojančia ir neturtinės žalos atlyginimo. Teismas nusprendė ieškinį tenkinti visiškai. Byloje ieškovė teigė, kad perkant iš K. D. automobilį, jai buvo aiškinama, kad automobilio rida yra 215 000 km, o automobilis pirktas iš bankroto administratoriaus Švedijoje.

Vairuotojai nepasislėps: policija pradeda naudoti lazerinius greičio matuoklius

Kelių eismo taisyklių pažeidėjai Vilniaus gatvėse turėtų suklusti. Policija įsigijo naujus lazerinius greičio matuoklius, kurie greičio viršijimo pažeidimus gali fiksuoti netgi didesniu nei 2 kilometrų atstumu, be to, bus galima matyti ir tai, ar važiavote segėdami diržą, nesinaudojote telefonu. „Naujieji lazeriniai greičio matuokliai naudojami Vilniuje bei Vilniaus gatvėse, pareigūnai juos naudos kiekvieną dieną”, – portalui MadeinVilnius.

Gera žinia Raseinių rajono gyventojams: autobusais bus galima važiuoti nemokamai

Nuo liepos Raseinių rajone keleiviai nemokamai važiuos priemiesčio ir miesto reguliaraus susisiekimo autobusų maršrutais. Tokį sprendimą praėjusią savaitę priėmė rajono savivaldybės taryba. Savivaldybė įsipareigojo kompensuoti „Raseinių autobusų parkui“ išlaidas, patirtas dėl nemokamo keleivių vežimo.

Išaugusios degalų kainos: brangs ir viešojo transporto bilietai?

Kuro kainoms pasiekus aukštumas pasekmes jaučia ir viešasis transportas. Jo atstovai pasakoja, kad paskutiniais mėnesiais patiria nemažus nuostolius, bet tikisi, kad didėjantys keleivių skaičiai išlaidas padengs. Pasibaigus karantinui taip pat pastebimi bilietų paklausos pokyčiai: pandemijos metu dominavo vienkartinių bilietų pirkimas, o terminuotų bilietų paklausa krito. Šiuo metu pastebima, kad keleiviai vėl grįžta prie ilgalaikių bilietų.

„Vilniaus viešasis transportas“ pateikė ieškinį dėl darbuotojų sutarčių stabdymo

„Vilniaus viešasis transportas“ (VVT) penktadienį pateikė ieškinį teismui dėl daugiau nei trečdalio darbuotojų sutarčių stabdymo, taip siekdamas užkirsti kelią įmonės veiklos paralyžiui. „Ieškiniu siekiame apginti savo bendrovės pažeidžiamas teises ir interesus. Kaip žinote, gavote parašus maždaug 600 vairuotojų, o tai yra apie 40 procentų vairuotojų. Tad tikrai sutriktų viešasis transportas Vilniaus mieste, būtų didelių kliūčių“,  – BNS sakė VVT atstovas Vygandas Kieras.

Nuo birželio Lietuvoje – dviračių gatvės: paaiškino, kaip jose vyks eismas

Nuo birželio 1 d. Lietuvos miestuose galės atsirasti „Dviračių gatvės“ – tokiu nauju kelio ženklu pažymėtos gatvės bus skirtos mišriam dviračių ir automobilių, kitų ne motorinių ir motorinių transporto priemonių eismui. Jose eismo dalyviams galios specialūs Kelių eismo taisyklių reikalavimai, o dviratininkai galės jaustis gerokai laisviau ir saugiau. „Dviračių gatvių atvėrimas – naujas žingsnis skatinant darnų judumą miestuose.

„Boeing“ erdvėlaivio „Starliner“ bandomasis skrydis į TKS: užfiksuota variklių sutrikimų

Amerikos aerokosminių technologijų milžinės „Boeing“ erdvėlaivis „Starliner“ ketvirtadienį pradėjo kritiškai svarbų bandomąjį skrydį į Tarptautinę kosminę stotį (TKS) po kelerius metus trukusių nesėkmių. Be įgulos startavusio „Starliner“ skrydžio pradžioje buvo užfiksuota techninių sutrikimų – dėl neaiškių priežasčių netinkamai veikė du varikliai, skirti manevruoti orbitoje. Vis dėlto JAV Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA) pareigūnai sakė, kad misija tęsiama.

Vilniaus kova su vairuotojais: brangina automobilių parkavimą mieste – kainos didės iki 2,8 karto

Trečiadienį Vilniaus miesto savivaldybės taryba priėmė kelis sprendimus, dėl kurių nuo liepos pradžios už automobilių statymą sostinėje teks mokėti gerokai daugiau. Pasak savivaldybės pranešimo, kainos didinamos tam, kad į centrinę miesto dalį atvykti būtų patogiau. Stovėjimas brangs kelis kartus Pakeitus stovėjimo įkainių „Susisiekimo paslaugų“ aikštelėse nustatymo metodiką, iš pigiausios pirmos grupės automobilių stovėjimo aikštelės išbraukta Upės g. su 120 stovėjimo vietų.

Seimas nusprendė gyventojams palikti dalį jų pačių pinigų: daugeliui alga į rankas padidės iki 16 eurų

Šiuo metu kainų augimas Lietuvoje viršija daugelio metų rekordus. Tuo metu Seimas antradienį pakeitė įstatymą, kad gaunantiems mažiausias algas pinigų į rankas liktų kiek daugiau.

Policija naudoja dronus: ar šie prietaisai fiksuoja ir KET pažeidėjus kelyje?

Lietuvos policija kasmet plečia skirtingų prietaisų ir kitos technikos, skirtos pažeidėjams gaudyti, sąrašą.  Tarp naudojamų priemonių – ne tik nežymėti automobiliai, motociklai, mobilūs greičio matuokliai, bet ir dronai. Policija paaiškino, ar bepiločiai orlaiviai yra pasitelkiami ir siekiant nustatyti Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidėjus.

Ekspertai: ateityje internetu pirksime automobilius jų gyvai nematę

Elektromobilių gamintojos „Tesla“ populiarumo paskatinti, žmonės transporto priemones internetu perka daugiau nei bet kada anksčiau. UBS apskaičiavo, kad iki 2030 m. internetu bus parduodama pusė visų automobilių, tačiau ką tai reikš tradiciniams pardavėjams? Apie tai rašo portalas DW. Naujo ar naudoto automobilio paieška internete – tokia pat paplitusi kaip ir pats internetas, bet iš tikrųjų užsisakyti automobilį internetu? Tai jau visai kita istorija. Šiuo metu, UBS vertinimu, tik 2 proc.

Naudotų automobilių pirkimas: jų istoriją nuo pirkėjų ministerija nori nuslėpti?

Tūkstančiai Lietuvos gyventojų kiekvieną mėnesį perka naudotą automobilį. Kad nenusipirktų katės maiše, jiems būtų pravartu žinoti bent tai, ar mašina nebuvo apsemta, ar nedalyvavo rimtoje avarijoje. Bent dalį šios informacijos internete galima rasti žinant unikalų kiekvienam automobiliui VIN numerį (angl. vehicle identification number). Tačiau išsamesnė ir patikimesnė informacija pagal šį kodą dažniausiai yra mokama.
Į viršų