Vilniaus kova su vairuotojais: brangina automobilių parkavimą mieste – kainos didės iki 2,8 karto

Trečiadienį Vilniaus miesto savivaldybės taryba priėmė kelis sprendimus, dėl kurių nuo liepos pradžios už automobilių statymą sostinėje teks mokėti gerokai daugiau. Pasak savivaldybės pranešimo, kainos didinamos tam, kad į centrinę miesto dalį atvykti būtų patogiau. Stovėjimas brangs kelis kartus Pakeitus stovėjimo įkainių „Susisiekimo paslaugų“ aikštelėse nustatymo metodiką, iš pigiausios pirmos grupės automobilių stovėjimo aikštelės išbraukta Upės g. su 120 stovėjimo vietų.

Armonaitė: Lietuva galėtų sukurti Ukrainos atstatymo fondą

Svarstant, kaip padėti karo niokojamai Ukrainai, Lietuva galėtų ne tik dalyvauti atstatant sunaikintą svarbią šalies infrastruktūrą, bet ir pati sukurti Ukrainos atstatymo fondą, sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

JAV tapo lydere turto slėpimo srityje

Pasauliniame reitinge šalių, prisidedančių prie padėjimo žmonėms slėpti savo turtą, dabar pirmauja Jungtinės Valstijos, pareiškė Mokesčių teisingumo tinklu (angl. Tax Justice Network, arba TJN) pasivadinęs nepriklausomas tarptautinis tinklas, apkaltinęs pirmaujančias pasaulio valstybes trukdant pažangai siekiant mažinti finansinio slaptumo laipsnį.

Skuodis: išvežti Ukrainos grūdus per Lenkiją ir Lietuvą – sudėtinga

Bandydamos padėti Ukrainai išvežti pernykštį grūdų derlių Lietuva ir Lenkija patiria didelių sunkumų, sako susisiekimo ministras Marius Skuodis. Anot jo, dėl skirtingų geležinkelio vėžių per Lenkiją ir Lietuvą galima išvežti tik labai nedaug grūdų.   „Pirmas būdas – vežti grūdus traukiniais į Vakarus, Lenkiją, bet čia mes susiduriame su didžiuliais techniniais barjerais dėl vėžių skirtumo ir panašiai.

Sostinės slaugos darbuotojai viešuoju transporto galės vykti nemokamai

Sostinės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninių darbuotojai viešuoju transporto galės vykti nemokamai, trečiadienį nusprendė Vilniaus savivaldybės politikai. Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė „Vilniečio kortelės“ ir viešojo transporto bilietų kompensavimui slaugos darbuotojams iki šių metų pabaigos. Tam iš miesto biudžeto bus skirta beveik 177 tūkst. eurų.  Sprendimas galios visų Vilniuje veikiančių tokių įstaigų darbuotojams.

Nausėda: su Azerbaidžanu galima plėsti verslo ryšius

Azerbaidžane viešintis prezidentas Gitanas Nausėda sako matantis didelį ekonominio bendradarbiavimo potencialą su šia šalimi.  Pasak G. Nausėdos, Azerbaidžano, kuris yra viena svarbiausių jungiamųjų grandžių tarp Europos ir Azijos, vaidmuo globalioje rinkoje stiprėja ir tai daro šią valstybę Lietuvai patrauklia partnere prekybai, plėtoti verslą.

„Ryanair“ įspėja apie skrydžių Europoje branginimą: štai kiek didins kainas

„Ryanair“ pranešė, kad šią vasarą dėl didelės atostogų Europoje, ypač prie jūros, paklausos lėktuvų bilietų kainos kils, rašo portalas BBC. Veikiausiai tai palies ir Lietuvos keliautojus, mat iš Vilniaus, Kauno ir Palangos bendrovė vykdo nemažai skrydžių į daugelį Europos šalių.

Austrija parengė skubų planą priklausomybei nuo rusiškų dujų mažinti

Austrija trečiadienį pristatė skubų planą, kaip sumažinti savo priklausomybę nuo iš Rusijos importuojamų gamtinių dujų, tvyrant jų tiekimo nutraukimo tikimybei dėl Kremliaus vienašališko reikalavimo keisti atsiskaitymų tvarką bei dėl karo Ukrainoje augančios įtampos. Pagal šį planą Alpių valstybė sieks sumažinti iš Rusijos perkamų dujų dalį nuo 80 proc. iki 70 procentų.

Vilniuje daugėja mokamų automobilių stovėjimo vietų: šiose gatvėse teks susimokėti

Vilniuje mažės atskirų rezervuotų automobilių stovėjimo vietų prie valstybės institucijų, užsienio valstybių ambasadoms, praplėstos mokamos automobilių stovėjimo zonos. Sostinės savivaldybės tarybos trečiadienį patvirtintuose rinkliavos už automobilių stovėjimo vietas taisyklių pakeitimuose numatyta pakeisti dalį prie valstybės institucijų esančių kelio ženklų „Rezervuota“ į trumpalaikiam, dviejų valandų nemokamam stovėjimui skirtus ženklus.

Kelių direkcija dėl infliacijos dažniau peržiūrės rangos sutartis

Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) dėl infliacijos ir itin pabrangusių žaliavų kartu su rangovais galės perskaičiuoti sutartis ne vieną, o du kartus per metus – pirmą kartą po šešių, antrą kartą – po 12 mėnesių. Iki šių metų kovo 30 dienos sutartyse buvo numatyta galimybė perskaičiuoti – didinti arba mažinti – darbų kainas kas 24 mėnesius.  Pasak LAKD, kainos bus perskaičiuojamos, jeigu kainos, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu mėnesiu, pasikeitė daugiau kaip 4 proc.

Stambiagabaritės atliekos Vilniuje iš gyventojų galės būti paimamos kartą per metus

Stambiagabaritės atliekos Vilniuje iš gyventojų galės būti paimamos kartą per metus – iki šiol tokia galimybė suteikta kartą per dvejus metus. Sostinės taryba trečiadienį patvirtino tai numatančius atliekų tvarkymo taisyklių pakeitimus. Daugiabučių namų ir individualių namų gyventojai nuo šiol turės teisę kartą per metus užsisakyti didelių gabaritų atliekų, buityje susidarančių tekstilės ir statybinių, taip pat pavojingųjų atliekų išvežimą, už kurį netaikomas joks papildomas mokestis.

Buvusiai „Klaipėdos vandenų“ skyriaus vadovei už kyšininkavimą – 10,2 tūkst. eurų bauda

Buvusi „Klaipėdos vandenų“ skyriaus vadovė Nijolė Domarkienė teismo pripažinta kalta dėl kyšininkavimo, jai skirta 10,2 tūkst. eurų bauda. Klaipėdos apylinkės teismas iš nuteistosios konfiskavo 1,7 tūkst. eurų vertės turtą – kyšio vertę atitinkančią sumą, trečiadienį pranešė Klaipėdos apygardos prokuratūra. Tuometinę Nuotekų tyrimų laboratorijos vadovę N. Domarkienę papirkusiam įmonės „Parsekas“ direktoriui Sauliui Mockui teismas skyrė 8,4 tūkst. eurų baudą.

„Gasum“: Rusija gamtinių dujų tiekimą Suomijai gali nutraukti šią savaitę

Suomijos valstybinė dujų bendrovė „Gasum“ trečiadienį išplatino pranešimą, kuriuo perspėjo, jog gegužės 20-ąją arba gegužės 21-ąją Rusija gali nutraukti gamtinių dujų tiekimą į Suomiją vamzdynais. Tačiau pranešime pažymima, jog „Gasum“ dėl to kol kas negavo jokios informacijos nei iš „Gazprom export“, nei iš Rusijos perdavimo tinklų operatoriaus.

Sostinės vaikų darželiuose branginamas maitinimas

Sostinės vaikų darželiuose nuo liepos 1-osios branginamas maitinimas. Savivaldybės tarybos sprendimu, visą dieną dirbančiose lopšelio grupėse vaikų maitinimui dienos mokestis sieks 2,6 euro vietoj buvusio 2,2 euro, darželio grupėse – 2,9 euro vietoj 2,5. Priešmokyklinio ugdymo grupėse pusryčiams ir pavakariams nustatytas po 1,16 euro įkainis (buvo 0,84 euro ir 0,53 euro), pietums – 2,10 euro (buvo 1,8 euro). Savivaldybė pabrėžia, kad pastarąjį kartą vaikų maitinimo įkainiai sostinės darželiuo...

Ekonomistas paaiškino, kodėl Lietuvoje maisto kainos brangsta greičiau nei svetur: kalti prekybininkai?

Šiemet maisto kainų šuolis pasiekė rekordines aukštumas. Lietuvoje maisto produktų kainos augo daugiausiai visoje Europos Sąjungoje (ES). Ekonomistas sako, kad maisto produktų kainų augimui įtaką daro prekybininkai, jie kelia kainas, manydami, kad žmonės vis tiek pirks. Prekybininkų asociacija šiuos įtarimus komentuoti atsisakė.

Į Lenkiją ne tik degalų ar maisto, bet ir šaltibarščių? Už gerą dubenį – 3,86 euro

Pastaruoju metu veikiausiai nėra tokios prekės, kuri Lenkijoje nebūtų pigesnė nei Lietuvoje. Tačiau, panašu, kad kaimynai jau ir lietuviams nepamainomą vasarišką sriubą parduoda pigiau. Portalo tv3.lt skaitytoja vilnietė Marija lankydamasi Lenkijoje, Krokuvos mieste, užsukusi į kavinę liko nustebusi. Miesto centre esančiame bistro tipo restorane iš meniu išsirinkusi paragauti siūlomų šaltibarščių (lenk.

Prastos naujienos tėvams: Vilniaus darželiuose brangsta maitinimas

Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė maitinimo normų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose didinimui. Paskutinį kartą vaikų maitinimo įkainiai sostinės darželiuose keitėsi 2019-aisiais. Smarkiai išaugus maisto produktų kainoms, maitinimo paslaugų teikėjai skundžiasi, kad sunkiai sekasi užtikrinti kokybišką racioną darželiams, todėl kilo poreikis keisti vienos dienos maitinimo normą.

Vyriausybė pritarė pataisoms, draudžiančioms į Lietuvą tiekti rusiškas dujas

Vyriausybė trečiadienį pritarė įstatymo pataisoms, draudžiančioms į Lietuvą importuoti  rusiškas gamtines dujas. Tam dar turės pritarti Seimas.  Energetikos ministerija pateikė Gamtinių dujų įstatymo pataisas, pagal kurias šalies dujų perdavimo sistema ir suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalu galės naudotis tik tiekėjai iš grėsmės nacionaliniam saugumui nekeliančių šalių, išskyrus tiekėjus, transportuojančius dujas tranzitu į Rusijos Karaliaučiaus sritį.

Lietuvoje besikuriantiems Ukrainos verslams – 2 mln. eurų subsidijų

Ukrainos verslams, kurie po Rusijos invazijos nusprendė pradėti veiklą Lietuvoje, bus skiriamos subsidijos už įsikūrimą ir darbo vietų kūrimą.  Vyriausybė trečiadienį pasitarime pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pateiktai priemonės schemai. Iš viso tam numatoma skirti iki 2 mln. eurų. „Mūsų tarnybų žiniomis, yra virš 52 tūkst. žmonių, kurie atvyko į Lietuvą ir absoliuti jų dauguma dirba samdomą darbą, tačiau yra ir žmonių, kurie Ukrainoje turėjo verslą.

Eurostatas: metinė infliacija Lietuvoje balandį – viena didžiausių ES

Suderinta metinė infliacija Lietuvoje balandį buvo viena didžiausių Europos Sąjungos (ES) šalyse, skelbia Eurostatas. Lietuvoje infliacija siekė 16,6 proc. ir buvo antra pagal dydį ES, Estijoje ji siekė 19,1 proc. ir buvo didžiausia. Tuo metu Latvijoje ji siekė 13,1 proc. ir buvo ketvirtoje vietoje. Visoje ES kainos per metus padidėjo vidutiniškai 8,1 proc., o vien euro zonoje – 7,4 procento.
REKLAMA
Į viršų