ES nepavyko susitarti dėl sąžiningo prieglobsčio prašytojų priėmimo

Europos Sąjungos valstybių narių vidaus reikalų ministrai ketvirtadienį vykusiame susitikime nepavyko pasiekti susitarimo dėl ilgai stabdytos bloko taisyklių peržiūros, kad būtų galima teisingiau paskirstyti prieglobsčio prašytojų priėmimą. Pasak pareigūnų ir diplomatų, ketvirtadienį Liuksemburge nepavyko pasiekti susitarimo dėl ginčus keliančių klausimų.  Italija ir Graikija, į kurias patenka daugiausia migrantų, pareiškė negalinčios pritarti pateiktam susitarimui.
Užsienis Prieš 1 val.

Ukrainoje gaudžia oro pavojaus sirenos: danguje užfiksuota praskriejusi raketa

Ukrainoje ketvirtadienį aidi oro pavojaus sirenos, užfiksuota ir danguje praskriejusi raketa. UNIAN skelbia, kad visoje Ukrainos teritorijoje paskelbtas oro pavojus. Socialiniame tinkle „Telegram“ taip pat paviešintas vaizdo įrašas, kuriame, kaip rašo UNIAN, užfiksuota virš Odesos praskriejanti raketa.
Karas Ukrainoje Prieš 1 val.

Ukrainos sausumos pajėgų vadas: šalies gynėjai sėkmingai veržiasi tolyn Bachmuto kryptimi

Ukrainos sausumos pajėgų vadas Oleksandras Syrskis skelbia, kad šalies gynėjai sėkmingai veržiasi tolyn Bachmuto kryptimi. Kaip rašo UNIAN, O. Syrskis šią žinią pranešė socialinio tinklo „Telegram“ paskyroje. „Gynybos pajėgos parodė pažangą ir tęsią [puolimą] toliau. Gynybinė operacija tęsiasi, priešas [rusų kariai] bando sustabdyti mūsų pajėgas, tačiau jie sulaukia smūgių į dantis“, – rašė O. Syrskis.
Karas Ukrainoje Prieš 2 val.

Ukraina skelbia: užtvankos rezervuaras nebegali tiekti vandens, kad aušintų Zaporižios elektrinę

269
Ukrainos pietuose esančios sugriautos Kachovkos užtvankos rezervuaras nebegali tiekti vandens Zaporižios atominės elektrinės reaktoriams aušinti, ketvirtadienį pranešė užtvankos operatorius. Ukrainos energetikos bendrovės „Ukrhydroenergo“ generalinis direktorius Ihoris Syrota teigė, kad šiuo metu vandens lygis yra žemiau kritinės 12,7 m ribos. Tai reiškia, kad Kachovkos užtvankos rezervuaras nebegali aprūpinti Zaporižios atominės elektrinės tvenkinių, naudojamų elektrinei aušinti.

Prancūzijos Alpėse per išpuolį peiliu sunkiai sužeisti keturi vaikai

Remiantis atnaujinta informacija, ketvirtadienį Prancūzijos Alpėse esančiame ežero parke vyras peiliu subadė keturis mažamečius vaikus ir kelis kartus smogė bei užpuolė kūdikio vežimėlyje sėdintį vaiką. Valdžios institucijos pranešė, kad vaikai nuo 22 mėnesių iki 3 metų patyrė gyvybei pavojingus sužalojimus, taip pat buvo sužeisti du suaugusieji.  Dėl šio išpuolio Alpėse esančiame Ansi miestelyje prie ežero sulaikytas įtariamasis, kurį policija įvardijo kaip 31 metų Sirijos pilietį.
Užsienis Prieš 3 val.

Libanas atšaukia savo ambasadorių Prancūzijoje po tyrimo dėl seksualinės prievartos

Libano užsienio reikalų ministerija ketvirtadienį pranešė, kad atšaukia savo ambasadorių Prancūzijoje Ramį Adwaną, po to, kai buvo pradėtas tyrimas dėl įtarimų dėl pasiuntinio įvykdytos seksualinės prievartos ir tyčinio smurto. „Atsižvelgiant į aplinkybes, susijusias su Libano ambasadoriaus Prancūzijoje byla... nuspręsta atšaukti ambasadorių Ramį Adwaną“, – teigiama Libano užsienio reikalų ministerijos pareiškime. Prancūzijoje atliekamas tyrimas dėl dviejų buvusių ambasados darbuotojų skundų.
Užsienis Prieš 3 val.

Egipto kurorte ryklys sudraskė rusų turistą

Viename iš Egipto kurortinių miestų – Hurgadoje – rusų turistą mirtinai sudraskė ryklys. Kaip skelbia „The Sun“, kiti turistai, stovintys ant kranto, su siaubu stebėjo nelaimingą įvykį. Teigiama, kad galiausiai smarkiai sužeistą rusų turistą ryklys nusitempė po vandeniu.  Tuo metu žuvusio rusų turisto merginai pavyko išsigelbėti – ji pabėgo į krantą.
Užsienis Prieš 3 val.

Hurgados viešbučio paplūdimyje ryklys sudraskė jauną rusą

1439
Rusijos žiniasklaidoje skelbiama, kad Egipto kurorto Hurgados viešbučio paplūdimyje, už kelių dešimčių metrų nuo kranto, didžiulis ryklys užpuolė ir sudraskė Rusijos pilietį. „Baza“ skelbiama, kad žuvusysis buvo 23-ejų Vladimiras Popovas iš Archangelsko srities. Pranešama, kad jis žuvo „Dream Beach“ viešbučio paplūdimio teritorijoje. Skelbiama, kad jis jūroje plaukiojo kartu su drauge, kuomet staiga juos užpuolė ryklys.

Dėl 31 žmogų pražudžiosio sidro kaltininkų ieškoję rusų policininkai aptiko juos tarp savų

Rusijoje pastarąją savaitę teisėsauga aktyviai ieškojo kaltininkų dėl 31 žmogaus žūties nuo metanoliu užteršto sidro. Ištyrus visą alkoholinio gėrimo tiekimo grandinę paaiškėjo, kad sidrui alkoholį gamintojas gavo iš asmenų pavogusių jį iš policijos sandėlio, kur laikomos konfiskuotos prekės. Vagystę organizavo ir prižiūrėjo patys pareigūnai.
Rusija Prieš 4 val.

JAV: nerimą keliantis meteorologinis reiškinys „El Nino“ prasidėjo

Prognozuotas meteorologinis reiškinys „El Nino“ prasidėjo, ketvirtadienį paskelbė JAV Nacionalinės vandenynų ir atmosferos administracijos (NOAA) mokslininkai. „Priklausomai nuo jo jėgos, „El Nino“ gali sukelti įvairių padarinių, pavyzdžiui, padidinti smarkių liūčių ir sausrų tam tikrose pasaulio vietose riziką“, – sakė NOAA klimatologė Michelle L'Heureux. Ji nurodė, kad „El Nino“ taip pat gali nulemti naujus temperatūros rekordus.
Užsienis Prieš 5 val.

Mokslininkai įspėja: pasaulinio atšilimo sparta pasiekė naujas aukštumas

Dėl rekordiškai didelio šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimo ir oro taršos mažinimo priemonių pasaulinis atšilimas neregėtai paspartėjo, ketvirtadienį perspėjo 50 aukščiausio lygio mokslininkų, pateikdami išsamią klimato mokslo ataskaitą. 2013–2022 metais „žmogaus sukeltas atšilimas didėjo beprecedenčiu greičiu – daugiau nei 0,2 Celsijaus laipsnio per dešimtmetį“, rašoma politikos formuotojams skirtame tyrime.
Užsienis Prieš 5 val.

Ukrainiečiai išgelbėjo žūčiai pasmerktą šeimą iš Rusijos kontroliuojamos teritorijos

Dėl susprogdintos Kachovkos užtvankos patvinus Dniepro upei pasirodė vaizdo įrašas, kuriame Ukrainos kariai šeimai su mažamečiais vaikais perduoda vandenį. Moteris su vaikais liko užblokuota kaimynės name ant stogo, okupuotoje Rusijos teritorijoje. Vėliau buvo pranešta, kad mamą ir du jos vaikus Ukrainos teritorinės gynybos pajėgos evakavo iš Rusijos kontroliuojamos gyvenvietės.
Karas Ukrainoje Prieš 5 val.

Vaizdelis kelyje šokiravo vairuotojus – to prie vairo pareigūnai išvysti nesitikėjo

JAV, Mičigano valstijos policija išplatino dešimtmečio berniuko gaudynių greitkelyje vaizdo įrašą. Kaip pranešė vietos spauda, greitkelio vairuotojų dėmesį patraukė pavojingai kelyje SUV automobiliu manevravęs berniukas. Jauno vairuotojo amžiaus nustebinti vairuotojai nedelsiant apie tai pranešė policijos pareigūnams.
Įvairenybės Prieš 5 val.

Baltarusiai sukūrė įrankį rinkti informaciją apie Lukašenkos režimo nusikaltimus

Laisvosios Baltarusijos fondas pradėjo vykdyti tiriamąjį projektą „Tribunal“ („Tribunolas“), renkant duomenis apie Aliaksandro Lukašenkos režimo nusikaltimus savo šalyje ir Ukrainoje. Internete sukurta speciali priemonė, leidžianti pateikti turimus duomenimis apie galimus nusikaltimų vykdytojus.
Užsienis Prieš 6 val.

Viską pasakantis apkabinimas: iš Dniepro vandens ištrauktas šuo jautriai padėkojo už išgelbėjimą

355
Birželio 6 d. naktį Rusijos kariuomenė susprogdino Kachovskos hidroelektrinę, dėl to dešinysis ir kairysis Dniepro krantai Chersono srityje buvo užtvindyti. Keli Ukrainos fotografai užfiksavo didelio šuns gelbėjimo akimirką Chersone. Skęstantis šuo abiem priekinėmis letenomis apkabino jį gelbėjusio vyro koją. „Visi rusai neverti nė lašo šio iš šalto Dniepro vandens išgelbėto Chersono šuns kančių“, – po savo nuotrauka parašė dabar Chersone dirbantis fotografas Sergejus Korovajnas.

Gamta parodė jėgą: Rusijoje skęsta Vladivostokas

1037
Itin galingos liūtys paskandino Rusijos Tolimųjų Rytų sostinę Vladivostoką. Dėl pakilusio vandens lygio nepravažiuojami keli miesto rajonai, gatvėse „plaukia“ mašinos. Vietos žiniasklaidoje skelbiama, kad per 12 valandų iškrito pusės mėnesio kritulių kiekis. Orai Vladivostoke subjuro dar birželio 8-ąją, tačiau apie ateinančią audrą meteorologai perspėjo tik kitą dieną. „Newsvl“ skelbiama, kad gatves tiesiog užtvindė pasipylęs lietus, o dangus „sutemo“ jau 16 valandą.
1037 Rusija Prieš 7 val.

Vatikanas: popiežius po išvaržos operacijos jaučiasi gerai

86-erių popiežius Pranciškus po išvaržos operacijos naktį praleido ligoninėje ir jaučiasi gerai, ketvirtadienį pranešė Vatikanas. Tačiau gydytojai įspėja, kad dėl amžiaus ir sveikatos problemų jo sveikimas gali būti lėtesnis. „Popiežius Pranciškus praleido ramią naktį ir ilgai ilsėjosi“, – pranešė Vatikanas. „Jo būklė iš esmės yra gera, jis budrus ir kvėpuoja be pagalbinių priemonių“, – teigiama išplatintame pranešime.
Užsienis Prieš 7 val.

Ataskaita: „Instagram“ yra viena iš pagrindinių platformų pedofilijos tinklams

Socialinis tinklas „Instagram“ yra viena iš pagrindinių platformų, kuriomis naudojasi pedofilijos tinklai, siekdami reklamuoti ir pardavinėti su lytiniu vaikų išnaudojimu susijusį turinį, teigiama ketvirtadienį Stanfordo universiteto ir JAV leidinio „The Wall Street Journal“ paskelbtoje ataskaitoje.
Užsienis Prieš 8 val.

Kremlius: amoniako vamzdyno susprogdinimas pakenks susitarimui dėl ukrainietiškų grūdų

Kremlius ketvirtadienį pareiškė, kad sprogimas svarbiausiame amoniako vamzdyne turės neigiamą poveikį deryboms dėl susitarimo, skirto atnaujinti Ukrainos grūdų eksportą jūra. „Tai dar vienas dalykas, kuris tikrai apsunkina situaciją, kalbant apie susitarimo pratęsimą“, – žurnalistams sakė Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas. Maskva trečiadienį pareiškė, kad Ukrainos diversinė grupė susprogdino vamzdyną „Toljatis–Odesa“, kuriuo Rusija iki puolimo pradžios eksportavo amoniaką.
Karas Ukrainoje Prieš 8 val.

Latvijos premjeras Karinis įvardijo esminę Putino klaidą

Latvijos ministras pirmininkas Krišjanis Karinis mano, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas savo agresija prieš Ukrainą, užuot įbauginęs Europos šalis, pasiekė stipriausią jų suvienijimą.  Tai jis pareiškė trečiadienį, kalbėdamas tarptautinei strateginei komunikacijai skirtoje konferencijoje „Riga StratCom Dialogue 2023“, rašo „Focus“. K. Karinio teigimu, kai Rusijos kariai pradėjo plataus masto invaziją į Ukrainą, V. Putinui pavyko suvienyti Europą pirmą kartą nuo 1945 metų.
Karas Ukrainoje Prieš 8 val.
Į viršų