Sprogdinimais JAV terorizavęs Unabomberis mirė kalėjime

Beveik du dešimtmečius – nuo 8-ojo iki 10-ojo – amerikiečius sprogdinimais terorizavęs Tedas Kaczynski, taip pat žinomas kaip Unabomberis, mirė kalėjime, šeštadienį pranešė JAV žiniasklaida. 81 metų T. Kaczynski mirė federalinio kalėjimo medicinos centre Batnerio mieste Šiaurės Karolinos valstijoje, pranešė JAV žiniasklaida, remdamasi Federaliniu kalėjimų biuru.
Užsienis Prieš 1 val.

Macronas ragina Iraną liautis rėmus Rusiją Ukrainoje

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas Irano prezidentą Ebrahimą Raisi šeštadienį paragino „nedelsiant nutraukti“ Teherano paramą Rusijos invazijai Ukrainoje, kuri, be kita ko, apima atakos dronų tiekimą Maskvai, pranešė Eliziejaus rūmai.
Karas Ukrainoje Prieš 1 val.

Humanoidas „Ameca“ prakalbo apie žmonijos tykančius pavojus: „Žmonės turi suvokti grėsmes“

Dirbtinio intelekto programa „ChatGPT“ jau sukėlė šurmulį pasaulyje, o britai sugalvojo panašų intelektą dar ir įdėti į humanoido kūną. Rezultatas – į žmogų panašus protingas robotas, nė neslepiantis, kad neatsakingai auginamas dirbtinis intelektas gali kelti grėsmę žmonėms. Jungtinėje Karalystėje įsikūrusios bendrovės „Engineered Arts“ sukurtas humanoidinis robotas „Ameca“ geba kalbėti daugybe kalbų. Tai anglų, prancūzų, vokiečių.
Įvairenybės Prieš 1 val.

PAR prezidentas informavo Kinijos lyderį apie Afrikos taikos misiją Ukrainoje ir Rusijoje

Pietų Afrikos Respublikos prezidentas Cyrilas Ramaphosa informavo Kinijos lyderį Xi Jinpingą apie būsimą Afrikos lyderių misiją į Rusiją ir Ukrainą, kurios tikslas – tarpininkauti siekiant taikos, šeštadienį pranešė Pretorija. Praėjusį mėnesį C. Ramaphosa paskelbė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Ukrainos lyderis Volodymyras Zelenskis sutiko priimti Afrikos šešių narių delegaciją, kuri jų šalyse turėtų apsilankyti dar šį mėnesį.
Karas Ukrainoje Prieš 4 val.

Žymiausios JAV šeimos atstovas kelią į Baltuosius rūmus tiesia melu ir sąmokslo teorijomis

Jo tėvas – buvęs JAV generalinis prokuroras ir Baltųjų rūmų svajonę puoselėjęs žmogaus teisių gynėjas. Jo dėdė – vienas žymiausių ir labiausiai mylimų JAV prezidentų. Tiek jo tėvo, tiek jo dėdės gyvybes atėmė mirtinas šūvis. Jis – vienos žymiausių Amerikos politinių dinastijų atstovas, politikas, aplinkosaugos aktyvistas, advokatas ir... antivakseris bei sąmokslo teorijų skleidėjas. Susipažinkime – tai vienas iš demokratų kandidatų į prezidento postą Robertas F. Kennedy’is jaunesnysis.
JAV Prieš 6 val.

JT pagalbos vadovas: po užtvankos griūties Ukrainoje labai pablogėjo humanitarinė padėtis

Humanitarinė padėtis Ukrainoje smarkiai pablogėjo, palyginti su padėtimi prieš Kachovkos užtvankos griūtį, penktadienį perspėjo Jungtinių Tautų vyriausiasis pagalbos pareigūnas.
Karas Ukrainoje Prieš 6 val.

Kanados premjeras Trudeau atvyko į Kyjivą iš anksto neskelbto vizito

Kanados ministras pirmininkas Justinas Trudeau šeštadienį netikėtai apsilankė Kyjive, skelbia naujienų agentūra „Unian“. Anot Kanados transliuotojo CBC, J. Trudeau kelionė į Ukrainą buvo suplanuota griežtai laikantis slaptumo. Vizitas prasidėjo vainikų padėjimu prie žuvusiųjų už Ukrainą atminimo sienos prie Šv. Mykolo auksakalių vienuolyno. CBC teigė, kad ministras pirmininkas Ukrainoje lankosi kartu su jo pavaduotoja Chrystia Freeland.
Karas Ukrainoje Prieš 7 val.

Olafas Scholzas: netrukus planuoju pakalbėti su Putinu

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas planuoja greitu metu pakalbėti telefonu su Rusijos diktatoriumi Vladimiru Putinu, rašo „SkyNews“. O. Scholzas tikino, kad jis dar kartą ragins Rusijos diktatorių išvesti savo šalies karius iš Ukrainos teritorijų.  „Netrukus planuoju tai pakartoti“, – pridūrė jis.
Karas Ukrainoje Prieš 8 val.

Kolumbijos Amazonėje rasti gyvi po lėktuvo katastrofos 40 dienų buvę dingę vaikai

Keturi Kolumbijos Amazonės atogrąžų miškuose daugiau nei mėnesį dingę čiabuvių vaikai buvo rasti gyvi ir anksti šeštadienį nuskraidinti į sostinę Bogotą. Mažo lėktuvo katastrofą džiunglėse išgyvenę vaikai šeštadienį apie 0 val. 30 min. vietos (8 val. 30 min. Lietuvos) laiku kariuomenės medicinos lėktuvu buvo nugabenti į karinį oro uostą. Iš lėktuvo jie iš karto buvo išnešti neštuvais, o greitosios pagalbos automobiliai laukė, kol juos nugabens į ligoninę.
Užsienis Prieš 9 val.

Rusų karių brutalumui ribų nėra: Chersone pradėjo šaudyti į savanorius, kurie padėjo žmonėms

75
Šeštadienį pranešta, kad Rusijos okupantai Chersone apšaudė savanorius, kurie padėjo nuo potvynio nukentėjusiems žmonėms. UNIAN rašo, kad šią žinią socialiniame tinkle „Telegram“ paskelbė Chersono regioninės karinės administracijos vadovas Oleksandras Prokudinas. „Dėl Rusijos artilerijos smūgių du 52 ir 25 metų amžiaus vyrai buvo sužeisti. Tai yra savanoriai, kurie padėjo žmonėms, nukentėjusiems nuo potvynio“, – skelbė O. Prokudinas.
75 Karas Ukrainoje Prieš 10 val.

Estija uždraudė Maskvos patriarchui Kirilui atvykti į šalį

Estijos užsienio reikalų ministras Margusas Tsahkna penktadienį pasinaudojo Magnitskio įstatymu ir į Estiją uždraudė atvykti 58 asmenims, įskaitant Rusijos Ortodoksų Bažnyčios vadovą patriarchą Kirilą ir devynis asmenis, kurie persekiojo ir įkalino žmogaus teisių gynėją Vladimirą Kara-Murzą. M. Tsahkna sakė, kad šiems asmenims uždrausta atvykti, nes jie prisideda prie sunkių žmogaus teisių pažeidimų arba yra jų bendrininkai.
Karas Ukrainoje Prieš 10 val.

Estija uždraudė Maskvos patriarchui Kirilui atvykti į šalį

Estijos užsienio reikalų ministras Margusas Tsahkna penktadienį pasinaudojo Magnitskio įstatymu ir į Estiją uždraudė atvykti 58 asmenims, įskaitant Rusijos Ortodoksų Bažnyčios vadovą patriarchą Kirilą ir devynis asmenis, kurie persekiojo ir įkalino žmogaus teisių gynėją Vladimirą Kara-Murzą. M. Tsahkna sakė, kad šiems asmenims uždrausta atvykti, nes jie prisideda prie sunkių žmogaus teisių pažeidimų arba yra jų bendrininkai.
Užsienis Prieš 10 val.

Nauji nemalonumai Trumpui: kaltina laikius slaptus dokumentus ir kėlus pavojų JAV saugumui

Jungtinių Valstijų federaliniai prokurorai penktadienį paskelbė plataus masto kaltinamąjį aktą Donaldui Trumpui, kuriame buvęs šalies prezidentas kaltinamas kėlęs pavojų nacionaliniam saugumui, kadangi palikdamas Baltuosius rūmus išsivežė itin slaptus branduolinius ir gynybos dokumentus.
JAV Prieš 10 val.

Netoli NATO oro erdvės – rusų lėktuvai: sąjungininkai pakėlė naikintuvus perimti orlaivių

Jungtinės Karalystės karališkųjų oro pajėgų (RAF) naikintuvai per 24 valandas du kartus buvo pakelti perimti Rusijos orlaivių, skridusių netoli NATO oro erdvės, penktadienį pranešė Gynybos ministerija Londone. Ketvirtadienio vakarą Estijoje dislokuoti RAF naikintuvai „Typhoon“ ir Švedijos naikintuvai „Gripen“ buvo pakviesti perimti Rusijos žvalgybinį lėktuvą Il-20 ir naikintuvą Su-27, „skridusius netoli NATO ir Švedijos oro erdvės“, teigė ministerija.
Karas Ukrainoje Prieš 11 val.

Ukrainiečių smūgis karo fronte: per parą nukovė beveik 900 rusų karių

52
Ukrainos gynėjai praėjusią parą sudavė dar vieną galingą smūgį rusų okupantams, skelbia „Obozrevatel“. Teigiama, kad iš viso ukrainiečiai per pastarąją parą nukovė 890 rusų karių, taip pat sunaikino didelę dalį šarvuotosios technikos, artilerijos sistemų, eliminuoti 21 ore esantys taikiniai. Skačiuojama, kad Ukrainos gynėjai per pastarąją parą sunaikino 15 priešo artlierijos sistemų (3717 iš viso – red. past.
52 Karas Ukrainoje Prieš 11 val.

Buvęs britų premjeras Borisas Johnsonas atsistatydina iš parlamento nario pareigų

Buvęs Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas penktadienį paskelbė atsistatydinantis iš parlamento nario pareigų, kaltindamas parlamentinį tyrimą dėl „partigeito“ skandalo jį paskatinus atsitraukti. 58 metų B. Johnsonas pareiškė, kad jis atsistatydina iš pareigų nedelsiant, dėl to nedelsiant bus surengti papildomi rinkimai savo nedidelėje rinkimų apygardoje, todėl jo įpėdiniui Rishi Sunakui bus daromas politinis spaudimas.
Užsienis Prieš 11 val.

Zelenskis kreipėsi į karius: „Esame jums dėkingi už kiekvieną jūsų gyvenimo minutę“

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis penktadienį pasveikino savo ginkluotųjų pajėgų didvyriškumą, pasirodžius pranešimams apie suintensyvėjusias kovas šalies pietuose, kurios laikomos galima ilgai laukto Kyjivo puolimo pradžia. „Už mūsų karius, už visus tuos, kurie šiomis dienomis dalyvauja ypač sunkiose kovose. Mes matome jūsų didvyriškumą ir esame jums dėkingi už kiekvieną jūsų gyvenimo minutę“, – sakė V. Zelenskis savo kasdieniame kreipimesi.
Karas Ukrainoje Prieš 12 val.

Prabilo, kad Lukašenka norėjo siųsti karius į Ukrainą, bet šie nepakluso: „Kodėl ukrainiečiai staiga tapo priešais?“

Baltarusijos diktatorius Aliaksandras Lukašenka norėjo siųsti karius kovoti prieš Ukrainos karius, tačiau tarnybą atliekantys baltarusiai atsisakė tai daryti, rašo UNIAN. Baltarusijos oro desanto šturmo grupės Ukrianos kariuomenės pajėgose įkūrėjas, buvęs brigados vadas Valerijus Sakaščikas teigė, kad dar praėjusių metų gruodį A. Lukašneka ruošėsi išsiųsti šalies karius į karą Ukrainoje, tačiau kariškiai nepakluso.
Karas Ukrainoje Prieš 12 val.

Ukrainoje po vandeniu atsidūrė beveik 4 tūkst. namų: skelbia, kad vanduo pradeda slūgti

Vandens lygis pietų Ukrainos dalyse, užtvindytose susprogdinus Rusijos valdomą užtvanką, pradėjo mažėti, penktadienį pranešė pareigūnai.  „Dešiniajame krante tebėra užlietos 35 gyvenvietės, 3 763 namai yra po vandeniu, tačiau vanduo pamažu atslūgsta“, – teigė Chersono karinės administracijos vadovas Oleksandras Prokudinas.
Karas Ukrainoje Prieš 13 val.

Skelbia apie galingus smūgius fronte: ukrainiečiai veržiasi į priekį, pasiekė taktinių laimėjimų

JAV Karo studijų instituto (ISW) analitikai skelbia, kad Ukrainos gynėji toliau tęsią sėkmingą savo puolimą netoli Bachmuto. Be to, taktinių laimėjimų pasiekta ir Donecko bei Zaporižios regionuose. ISW analitikų teigimu, Ukrainos gynėjai kontrpuolimo operacijas tęsia mažiausiai keturiuose fronto sektoriuose. Tuo metu Rusijos gynybos ministerijos atstovai teigė, jog esą rusų kariai atrėmė Ukrainos puolimą Kreminos miesto srityje.
Karas Ukrainoje Prieš 13 val.
Į viršų