Rusai ruošiasi ukrainiečių puolimui Kryme – griebėsi „drakono dantų“

Rusų okupantai į laikinai okupuoto Krymo pusiasalio miestą Simferopolį perkelia oro gynybos sistemas, taip pat stato naujas gynybines struktūras, vadinamuosius „drakono dantis“.  Apie tai skelbia Ukrainos Nacionalinio pasipriešinimo centras, remdamasis informacija iš Krymo pogrindininkų. Centras pažymi, kad Rusijos kariuomenė gavo naujų įsakymų padidinti okupacinių pajėgų gynybinius pajėgumus pusiasalyje.
Karas Ukrainoje Prieš 18 min.

Per gaisrą Egipto policijos būstinėje sužeisti mažiausiai 25 žmonės

Egipto šiaurės rytuose esančioje policijos būstinėje ankstų pirmadienį kilo gaisras, per kurį buvo sužeisti mažiausiai 25 žmonės, pranešė pareigūnai. Du pareigūnai pranešė, kad gaisras įsiplieskė daugiaaukštėje policijos būstinėje Sueco kanalo provincijoje Izmailijoje. Jie sakė, kad sužeistieji išvežti į ligonines. Abu pareigūnai kalbėjo su anonimiškumo sąlyga, nes nebuvo įgalioti kalbėti su žiniasklaida. Gaisro priežastis iš karto nebuvo žinoma. Ugniagesiai gesina gaisrą.
Kitos šalys Prieš 19 min.

NATO į Kosovą siunčia 200 britų karių

Apie 200 Jungtinės Karalystės karių bus dislokuoti Kosove, kad sustiprintų NATO pajėgas buvusioje Serbijos provincijoje, kurią praėjusią savaitę sukrėtė ginkluoti susirėmimai, sekmadienį pranešė karinis aljansas. Jie yra iš rezervo pajėgų, savaitgalį prisijungusių prie NATO vadovaujamų taikos palaikymo pajėgų Kosove (KFOR) taikdarių.
Kitos šalys Prieš 29 min.

Meksikoje įgriuvus bažnyčios stogui žuvo mažiausiai 7 žmonės

Meksikoje įgriuvus bažnyčios stogui sekmadienį žuvo mažiausiai septyni žmonės, pranešė vietos pareigūnai. „Patvirtinta, kad žuvo septyni žmonės, o 10 sužeistųjų išgelbėta“ Siudad Madere Meksikos šiaurės rytuose, sakoma Tamaulipaso valstijos vyriausybės atstovo pranešime. Po ankstyvą popietę įvykusio incidento liko daugiau įstrigusių žmonių, vyksta gelbėjimo darbai, pridūrė atstovas spaudai.
Kitos šalys Prieš 1 val.

Ukrainoje žuvo estų karys

82
Ukrainoje žuvo nuo pernai ten kovojęs estų karys savanoris Tanelis Kriggulas, šaukiniu „Stinger“. Apie tai skelbia „Postimees“, remdamasis trimis šaltiniais. Pasak leidinio, T. Kriggulas žuvo netoli Lymano miesto Donecko srityje, Rytų Ukrainoje. Karys priklausė Tarptautiniam legionui, vienijančiam užsienio karius Ukrainoje. T. Kriggulo mirtį leidiniui patvirtino trys šaltiniai, patys kovojantys Tarptautiniame  legione.

Trumpas pirmadienį planuoja atvykti į teismą dėl civilinio sukčiavimo bylos

Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas sakė, kad pirmadienį planuoja atvykti į Niujorko teismą, kur prasidės teismo procesas, kuriame jis kaltinamas ne vienerius metus sukčiavęs išpūsdamas nekilnojamojo ir finansinio turto vertę. „Rytoj ryte eisiu į teismą apginti savo vardą ir reputaciją“, – savo socialiniame tinkle „Truth Social“ sekmadienį parašė 2024-ųjų respublikonų kandidatas į prezidentus ir pavadino Niujorko generalinį prokurorą korumpuotu, o bylos teisėją – nevykėliu.
JAV Prieš 1 val.

Latvijos žvalgyba įspėja apie pavojingus Rusijos planus: ruošiasi karui su NATO

72
Latvijos žvalgybos tarnybos nurodė, kad stiprėjant Rusijos konfrontacijai su Vakarų valstybėmis, didės ir Rusijos Federacijos agresyvių operacijų Latvijoje rizika. Apie tai latvių žvalgai skelbia praėjusią savaitę parlamente patvirtintoje atnaujintoje nacionalinio saugumo koncepcijoje, rašo Delfi.lv.
72 Rusija Prieš 1 val.

Meksikoje per sunkvežimio avariją žuvo mažiausiai 10 migrantų

Pietų Meksikoje sekmadienį apvirtus sunkvežimiui žuvo mažiausiai 10 ir buvo sužeisti 25 jame slėpęsi Kubos migrantai, pranešė vietos pareigūnai. Nelaimingas atsitikimas įvyko pietinėje Čiapaso valstijoje, netoli sienos su Gvatemala, sakoma pranešime. Su anonimiškumo sąlyga kalbėjęs šaltinis prokuratūroje naujienų agentūrai AFP sakė, kad aukos, matyt, buvo iš Kubos ir visos jos buvo moterys, įskaitant vieną nepilnametę.
Kitos šalys Prieš 2 val.

JT konferencijoje patvirtintas cheminių medžiagų daromos žalos mažinimo planas

Jungtinių Tautų konferencijoje šeštadienį buvo patvirtintas naujas planas, kaip sumažinti cheminių medžiagų ir atliekų keliamą pavojų aplinkai, siekiant valdyti žalingą cheminių medžiagų poveikį. Penktojoje Tarptautinėje konferencijoje cheminių medžiagų valdymo klausimais, kurią Bonoje, esančioje Vokietijoje, organizavo JT Aplinkos programa (UNEP), vyriausybės, įmonės ir nevyriausybinės organizacijos patvirtino Pasaulinę cheminių medžiagų valdymo sistemą.
ES Prieš 11 val.

Pranešama, kad Ukrainos drono taikiniu tapo sraigtasparnių bazė Sočyje

Ukrainos dronai, anot pranešimų, sėkmingai smogė į sraigtasparnių bazę Sočyje ir lėktuvų gamyklą Smolenske. Kaip rašo „Sky News“, Rusijos socialinėje žiniasklaidoje paskelbtuose vaizdo įrašuose užfiksuoti dūmai ir sprogimai netoli Sočio Adlerio aviacijos bazės, tačiau žalos mastas nežinomas. Pasak leidinio „Ukrainska Pravda“, dėl atakos atsakinga Ukrainos karinė žvalgyba (GUR). Nurodoma, kad taikiniu galimai tapusi Smolensko lėktuvų gamykla yra valstybinės kompanijos KTRV dalis.
Karas Ukrainoje Prieš 12 val.

Bideno pažadas Ukrainai: JAV jūsų neapleis

JAV prezidentas Joe Bidenas sekmadienį pažadėjo, kad jo šalis neapleis Ukrainos, nepaisant to, kad susitarimu, kuriuo siekta išvengti vyriausybės uždarymo, buvo atsisakyta pagalbos Kyjivui. Jis taip pat paragino respublikonus nutraukti žaidimus dėl finansavimo. „Noriu patikinti mūsų Amerikos sąjungininkus, Amerikos žmones ir Ukrainos žmones, kad galite tikėtis mūsų paramos. Mes nepasitrauksime“, – kalbėdamas iš Baltųjų rūmų sakė J. Bidenas.
JAV Prieš 13 val.

Rinkimus laimėję populistai: „Slovakija turi rimtesnių bėdų nei Ukraina“

Pirmalaikius parlamento rinkimus Slovakijoje laimėjo populistinė partija „Smer-SD“, žadanti nutraukti karinę paramą Ukrainai ir kritikuojanti ES bei NATO. Jos pirmininkas sako, kad šalis turi didesnių bėdų nei Ukraina, praneša AFP. Kairiųjų pažiūrų „Smer-SD“ (Kryptis – socialinė demokratija) surinko 23 proc. balsų, o centristų „Progresyvioji Slovakija“ liko antra su 18 proc. balsų.
ES Prieš 13 val.

JK premjeras neigia, kad britų kariai artimiausiu metu gali vykti į Ukrainą

Jungtinės Karalystės (JK) premjeras sako, kad šalis artimiausiu metu nesiruošia siųsti savo instruktorių į Ukrainą, kur jie apmokytų ukrainiečių karius, praneša naujienų portalas „rbc.ua“ remdamasis „Reuters“. Anksčiau JK gynybos ministras Grantas Shappsas neatmetė galimybės, kad britų kariai rengs apmokymus vakarų Ukrainoje. Tačiau tokius teiginius paneigė JK premjeras Rishi Sunakas. Jis paaiškino, kad gynybos ministras tekalbėjo apie ateities galimybes dalį treniruočių organizuoti Ukrainoje.
Karas Ukrainoje Prieš 13 val.

Ukraina teigia bendradarbiaujanti su JAV po to, kai Kongresas nutraukė pagalbos teikimą

Ukraina sekmadienį pareiškė, kad bendradarbiauja su Vašingtonu, siekdama užsitikrinti naują karinę pagalbą po to, kai JAV įstatymų leidėjai paskutinę minutę, siekdami išvengti vyriausybės uždarymo, atsisakė naujo finansavimo Kyjivui. Šeštadienį Kongreso priimtame finansavimo projekte numatyta, kad JAV federalinės agentūros veiks dar 45 dienas, tačiau, kai kuriems griežtosios linijos respublikonams prieštaraujant, į jį neįtraukta nauja pagalba Ukrainai.
Karas Ukrainoje Prieš 14 val.

Atsakomybę už išpuolį Ankaroje prisiėmė PKK

Kurdistano darbininkų partija (PKK), kurią Turkija ir jos Vakarų sąjungininkės yra įtraukusios į teroristinių grupuočių sąrašą, prisiėmė atsakomybę už sekmadienį Turkijos sostinėje Ankaroje įvykdytą sprogdintojo mirtininko išpuolį, per kurį buvo sužeisti du žmonės. „Pasiaukojimo aktą prieš Turkijos vidaus reikalų ministeriją atliko mūsų „Nemirtingosios brigados“ komanda“, – kurdų judėjimui artimai naujienų agentūrai ANF sakė PKK.
Kitos šalys Prieš 14 val.

Zelenskis ir Borrellis paminėjo Ukrainos gynėjų dieną

Sekmadienį Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pagerbė karių atminimą, kurie žuvo gindami savo šalį, praneša „Ukrinform“. Prezidentas padėjo gėlių prie žuvusių Ukrainos gynėjų atminimo sienos Šv. Mykolo aikštėje Kyjive.
Karas Ukrainoje Prieš 14 val.

Varšuvoje maždaug milijonas žmonių susirinko protestuoti prieš vyriausybę

Varšuvoje sekmadienį į mitingą protestuoti prieš konservatyviąją Lenkijos vyriausybę susirinko apie milijoną žmonių, pranešė miesto rotušės atstovė. Mitingas surengtas likus dviem savaitėms iki spalio 15 dieną įvyksiančių visuotinių rinkimų.
ES Prieš 15 val.

Baku atmetė kaltinimus dėl etninio valymo Kalnų Karabache

Azerbaidžanas atmetė kaltinimus dėl etninio valymo, kuriuo siekiama Kalnų Karabacho anklave išnaikinti etninius armėnus, ir naujienų agentūrai AFP sakė, kad jo gyventojai gali laisvai pasirinkti, ar pasilikti, ar išvykti. Armėnijos ministras pirmininkas Nikolas Pašinianas kelis kartus apkaltino Azerbaidžaną vykdant etninio valymo kampaniją po to, kai rugsėjo 20 dieną netikėtai baigėsi dešimtmečius trukęs anklavo siekis atsiskirti nuo Azerbaidžano valdžios.

Ukraina surengė dronų ataką ir apšaudė kelias Rusijos sritis

Rusija sekmadienį patyrė dar vieną Ukrainos dronų ataką ir apšaudymą, per kurį buvo sužeisti trys žmonės, o vienas oro uostas buvo priverstas nukreipti skrydžius, pranešė pareigūnai. Nuo birželio pradžios, kai Ukraina pradėjo kontrpuolimą, kelios Rusijos sritys kaltina Kyjivo ginkluotąsias pajėgas dėl beveik kasdienių dronų smūgių ir civilių taikinių bombardavimo.
Karas Ukrainoje Prieš 17 val.

Apie 50 neteisėtų migrantų šeštadienį bandė patekti iš Baltarusijos į Lenkiją

Lenkijos sienos apsaugos tarnyba paskelbė, kad šeštadienį maždaug 50 neteisėtų migrantų bandė patekti iš Baltarusijos į Lenkiją, informuoja naujienų agentūra PAP. Devyni asmenys pamatę lenkų pasieniečius pasuko atgal į Baltarusiją, Sienos apsaugos tarnyba paskelbė socialiniame tinkle „X“ („Twitter“). Užsieniečiai sieną pereiti bandė ties Bialovežos ir Dubiče Cerkevnės kaimais.
ES Prieš 17 val.
Į viršų