Bidenas šią savaitę planuoja svarbias derybas dėl Ukrainos su danų ir britų premjerais

JAV prezidentas Joe Bidenas šią savaitę Vašingtone priims Danijos ir Didžiosios Britanijos premjerus deryboms ir jose daugiausia dėmesio skirs Ukrainoje vykstančiam karui, tačiau taip pat bus kalbama apie neseniai pradėtas pastangas apmokyti ukrainiečius skraidyti naikintuvais F-16 ir galiausiai aprūpinti Ukrainą šiais amerikiečių gamybos orlaiviais.
JAV Prieš 18 min.

Honkonge patenkintas nuteistos garsios žurnalistės apeliacinis skundas

Honkonge pirmadienį buvo patenkintas prestižinį apdovanojimą laimėjusios Honkongo žurnalistės apeliacinis skundas – buvo panaikintas teismo nuosprendis, susijęs su jos tiriamosios dokumentikos filmu. Tai retas teismo sprendimas, ginantis žiniasklaidos laisvę šioje teritorijoje.
Įvairenybės Prieš 50 min.

Prigožinas: Rusijos kariuomenė užminavo atsitraukimo iš Bachmuto kelius ir apšaudė „Wagner“ dalinį

Rusų samdinių vadas Jevgenijus Prigožinas paviešino vaizdo įrašą, kuriame rodomas jo „Wagner“ smogikų į nelaisvę paimtas Rusijos kariuomenės karininkas. J. Prigožino teigimu, įvyko susišaudymas tarp jo smogikų ir Rusijos kariuomenės dalinio. „Wagner“ prireikė eiti per užminuotus atsitraukimo iš Bachmuto kelius ir susiremti su rusų reguliariosios kariuomenės kariais, tikina privačios karinės bendrovės įkūrėjas.
Rusija Prieš 1 val.

Šimtai žmonių protestavo prieš naujus Švedijos kovos su terorizmu įstatymus

Stokholme šimtai žmonių sekmadienį protestavo prieš naujus kovos su terorizmu teisės aktus, kurie buvo priimti atsižvelgiant į Turkijos nepritarimą Švedijos siekiui įstoti į NATO. Demonstraciją organizavo grupės, artimos uždraustai Turkijoje Kurdistano darbininkų partijai (PKK), kuri šią savaitę perspėjo, kad teroristams neleidžiama protestuoti Švedijoje.
ES Prieš 1 val.

Gausiausiai apgyvendintoje Meksikos valstijoje vyko balsavimas prieš prezidento rinkimus

Milijonai meksikiečių sekmadienį balsavo daugiausiai gyventojų turinčioje šalies valstijoje, o valdantysis kairiųjų judėjimas „Morena“, likus metams iki prezidento rinkimų, tikisi užimti paskutinį svarbų kadaise dominavusios PRI partijos bastioną. Iš viso 12,6 mln. žmonių turėjo teisę balsuoti už Meksikos valstijos, sostinės pakraštyje esančio regiono, kuris atspindi visus šalies kontrastus – nuo ekonominio dinamiškumo iki kriminalinio smurto – gubernatorių.
Kitos šalys Prieš 1 val.

Siurprizas Krymui: įsilaužus į kabelinę televiziją ištransliuotas Ukrainos įspėjimas apie kontrpuolimą

Rusijos Federacijos laikinai okupuotame Kryme savaitgalį įsilaužta į daugelio kabelinės televizijos kanalų transliacijas. Per nulaužtus kanalus ištransliuotas Ukrainos gynybos ministerijos vaizdo įrašas, kad Ukrainos kontrpuolimo pradžia bus netikėta ir neskelbiama viešai.
Karas Ukrainoje Prieš 1 val.

Virdžinijos valstijoje sudužo virš Vašingtono skridęs lėktuvas, išgyvenusiųjų nėra

Trenksmą, primenantį bombos sprogimą, sekmadienį virš Vašingtono sukėlė du naikintuvai, atskridę perimti nereaguojančio lėktuvo, kuris vėliau sudužo Virdžinijos kaime, naujienų agentūrai AFP sakė pareigūnai. Po kelių valandų policija pranešė, kad gelbėtojai pasiekė lėktuvo katastrofos vietą kaimiškoje Šenandoa slėnio dalyje ir kad išgyvenusiųjų nerasta.
Karas Ukrainoje Prieš 2 val.

Rusijos Belgorodo sritis skelbia apie naujausią išpuolį – liepsnoja energetikos objektas

Rusijos Federacijos Belgorodo srities valdžia skelbia apie gaisrą vietiniame energetikos objekte. Belgorodo srities gubernatorius Viačeslavas Gladkovas tvirtina, kad gaisrą sukėlė iš bepiločio orlaivio paleistas sprogmuo. „Belgorodo srityje dega vienas iš energetikos objektų“, – „Telegram“ rašė V. Gladkovas, pridurdamas, kad preliminari gaisro priežastis – iš drono numestas sprogmuo.
Karas Ukrainoje Prieš 3 val.

Karas Ukrainoje. Žlugo rusų planas – veltui išnaudojo rekordinį dronų-kamikadzių skaičių

Panašu, kad gegužę žlugo Rusijos bandymas pasitelkiant masyvias atakas bepiločiais orlaiviais priversti Ukrainą išnaudoti savo brangias oro gynybos atsargas. Didžiosios Britanijos gynybos ministerijos žvalgyba dar tokią išvadą savo naujausioje ataskaitoje.
Karas Ukrainoje Prieš 3 val.

Rusija teigia atrėmusi plataus masto Ukrainos puolimą Donecke

Rusijos kariuomenė pirmadienį pranešė, kad Maskvos aneksuotame Donecke atrėmė didelio masto Ukrainos pajėgų puolimą. Kyjivas kelis mėnesius teigė, kad rengia didelį kontrpuolimą, tikėdamasis susigrąžinti teritoriją, prarastą nuo 2022 metų vasario, kai Rusija pradėjo karinę operaciją. Sekmadienį paskelbtame vaizdo įraše Ukrainos kariuomenė ragino karius tylėti ir sakė, kad apie ilgai laukto puolimo pradžią nebus skelbiama.
Karas Ukrainoje Prieš 4 val.

Per demonstracijas, surengtas Navalno gimtadienio proga, sulaikyti mažiausiais 45 žmonės

Rusijoje kalinamas opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas sekmadienį sakė, kad per trečiąjį savo gimtadienį už grotų buvo geros nuotaikos, nepaisant sugriežtintų kalėjimo sąlygų ir dar vieno kalinimo vienutėje. Pasak nevyriausybinės organizacijos „OVD-Info“, sekmadienį Rusijos miestuose, įskaitant Maskvą ir Sankt Peterburgą, policija suėmė mažiausiai 45 žmones, dalyvavusius demonstracijose jo 47-ojo gimtadienio proga.
Užsienis Prieš 13 val.

Patriarchas Kirilas giria diktatorių Putiną, padovanojusį Bažnyčiai brangų meno kūrinį

Maskvos patriarchas Kirilas sekmadienį pagyrė prezidentą Vladimirą Putiną už garsiausios Rusijos ikonos perdavimą iš muziejaus Ortodoksų Bažnyčiai, šaliai „susiduriant su didžiulėmis priešų pajėgomis“. Beveik 600 metų senumo legendinio Andrejaus Rubliovo viduramžiais nutapytas „Trejybės“ paveikslas šį savaitgalį buvo pastatytas pagrindinėje Maskvos Kristaus Išganytojo katedroje, nepaisant meno saugotojų protestų.
Užsienis Prieš 13 val.

Kim Jong Uno sesuo pasmerkė JT susitikimą dėl Šiaurės Korėjos paleisto sekimo palydovo

Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno įtakingoji sesuo Kim Yo Jong papriekaištavo Jungtinių Tautų Saugumo Tarybai, kad ši surengė „labai neteisingą“ posėdį dėl neseniai Pchenjano paleisto žvalgybinio palydovo, sekmadienį pranešė valstybinė žiniasklaida. Naujoji atsiskyrėliškos šalies raketa „Chollima-1“ trečiadienį prarado stūmos jėgą ir su palydovu, kurį nešė, nukrito į jūrą, pranešė  Pchenjanas ir pridūrė, kad kitas bandymas bus atliktas kuo greičiau.
Užsienis Prieš 13 val.

Rusų partizanai į nelaisvę paėmė du Rusijos karius: pateikė reikalavimą gubernatoriui

67
Rusijos laisvės legionas ir Rusijos savanorių korpusas į nelaisvę paėmė du rusų karius ir reikalauja susitikimo su Belgorodo gubernatoriumi, rašo „Sky news“. Rusijos laisvės legionas, kuris pastarosiomis savaitėmis dukart puolė Belgorodą, ir Rusijos savanorių korpusas pasiūlė juos iškeisti į susitikimą su regiono gubernatoriumi.
67 Karas Ukrainoje Prieš 16 val.

Lenkijoje – viena didžiausių demonstracijų nuo komunizmo žlugimo: proteste dalyvavo 0,5 mln. žmonių

Varšuvoje pusė milijono lenkų sekmadienį protestavo prieš populistinę nacionalistinę vyriausybę. Organizatoriai pranešė, kad tai viena didžiausių demonstracijų šalyje nuo komunizmo žlugimo 1989 metais. Buvęs Lenkijos prezidentas, Nobelio taikos premijos laureatas ir kovos su komunizmu lyderis Lechas Walesa kartu su opozicijos atstovais žygiavo prieš rudenį vyksiančius parlamento rinkimus.
Užsienis Prieš 17 val.

NATO vadovas patikino Erdoganą: Švedija įvykdė įsipareigojimus dėl narystės

NATO vadovas Jensas Stoltenbergas sekmadienį paragino Ankarą atsisakyti pasipriešinimo Švedijos siekiui prisijungti prie gynybos aljanso, sakydamas, kad Stokholmas atsižvelgė į Turkijos saugumo problemas. „Švedija ėmėsi svarbių konkrečių veiksmų Turkijai susirūpinimą keliantiems klausimams spręsti“, – sakė J. Stoltenbergas žurnalistams po susitikimo su prezidentu Recepu Tayyipu Erdoganu. „Švedija įvykdė savo įsipareigojimus“, – pridūrė jis.
Užsienis Prieš 17 val.

Rusijos opozicijos lyderio Navalno šalininkai per jo gimtadienį rengia demonstracijas

Rusijoje kalinamas opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas išreiškė viltį dėl geresnės šalies ateities, šalininkams sekmadienį jo 47-ojo gimtadienio proga rengiant piketus ir demonstracijas. A. Navalnas atlieka devynerių metų įkalinimo bausmę, paskirtą dėl kaltinimų sukčiavimu ir teismo negerbimu, kuriuos vadina suklastotais ir bausme už jo darbą demaskuojant pareigūnų korupciją bei organizuojant protestus prieš Kremlių.
Užsienis Prieš 18 val.

Kyjivas: rusų nuostoliai per kovas dėl Bachmuto 7,5 karto didesni už Ukrainos nuostolius

Ukrainos Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Oleksijus Danilovas interviu italų laikraščiui „Corriere della Sera“ sakė, kad Rusijos nuostoliai, nuo 2022-ųjų rugsėjo patirti per kovas dėl Bachmuto, yra 7,5 karto didesni už Ukrainos nuostolius.
Karas Ukrainoje Prieš 18 val.

Nauja galimybė atsiimti prorusišką regioną Moldovoje: jis bankrutuoja

Su sovietiniais šūkiais ant sienų ir Lenino biustu prie durų atrodo, kad laikas restorane „Back in SSSR“ sustojo. Restoranas yra ne kur kitur, o Tiraspolyje, Moldovos separatistinio Padniestrės regiono sostinėje. Tačiau išvaizda dar ne viskas. Rusijos remiamam sukilėlių regiono galiojimo laikui ateina galas: karas kaimyninėje Ukrainoje suteikia Moldovai galimybę pagaliau išspręsti 30 metų užsitęsusį konfliktą.
Rusija Prieš 19 val.
Į viršų