JAV: planai dėl mirties bausmės rodo Lukašenkos desperatišką siekį išlaikyti valdžią

Jungtinės Valstijos trečiadienį pasmerkė Baltarusijos planus įvesti mirties bausmę už pasikėsinimą įvykdyti teroro aktą ir pavadino tai desperatišku autoritarinio prezidento Aliaksandro Lukašenkos žingsniu siekiant išlaikyti valdžią. „Šiais veiksmais autoritarinis lyderis desperatiškai siekia išlaikyti valdžią pasitelkdamas baimę ir bauginimus“, – sakė valstybės sekretorius Antony Blinkenas.

Rusų atakos Mariupolyje grasina sukelti katastrofą: į jūrą gali išsilieti itin pavojinga medžiaga

Rusų pastangos sunaikinti Mariupolio gynėjus gali iššaukti tikrą ekologinę katastrofą, praneša „24.tv.ua“. Rusijos okupantai, praktiškai nuolat bombarduojantys „Azovstal“, gali sugadinti techninę struktūrą, kuri neleidžia itin pavojingam koncentruoto sieros vandenilio tirpalui patekti į Azovo jūrą. Jei medžiaga patektų į Azovo jūrą, įvyktų ekologinė katastrofa. Medžiaga gali pražudyti visą Azovo jūros florą ir fauną.

„Aš jiems žvaigždes ant nugarų išpjaustyčiau, ausis nupjaučiau“: nustatyta ukrainiečių vaikus žaloti raginusios rusės tapatybė

Ukrainos žvalgyba reguliariai viešina rusų karių ir jų šeimų narių pokalbius. Tačiau vienas jų išsiskyrė išskirtiniu žiaurumu: kario žmona detaliai pasakojo, kaip pati kankintų ir žudytų ukrainiečių vaikus. Netrukus paaiškėjo ir moters tapatybė – tai 30-metė mama, dirbusi vaikų ligoninėje. Projekto „Schemy“ žurnalistai nustatė Rusijos kario ir jo žmonos, kuri pokalbio telefonu metu dėstė, kaip kankintų Rusijoje minimą Pergalės dieną atsisakančius švęsti ukrainiečių vaikus.

Ankara parengė reikalavimų sąrašą Švedijai ir Suomijai

Provyriausybinis Turkijos laikraštis trečiadienį pranešė, kad Ankara parengė sąrašą iš 10 reikalavimų, kuriuos, kaip pranešama, ji prašys Švedijos ir Suomijos įvykdyti prieš pritardama jų narystei NATO. Laikraštis „Sabah“ paskelbė sąrašą, kuriame abi Šiaurės šalys raginamos nutraukti bet kokią finansinę paramą su Kurdistano darbininkų partija (PKK) susijusioms grupuotėms ir Sirijos kurdų kovotojams, kuriuos Ankara laiko susijusiais su uždrausta grupuote.

Rusija skelbia sukūrusi naujos kartos lazerinį ginklą, jo prototipus jau naudoja kare Ukrainoje

Rusija skelbia sukūrusi naujos kartos lazerį ir pirmuosius jo prototipus jau naudojanti kare Ukrainoje. Kaip teigia Rusija, lazeriai gali sudeginti už kelių kilometrų esančius dronus. Naujienų agentūra „Reuters“ rašo, kad Rusijos prezidentas dar prieš kelerius metus pristatė daugybę naujų ginklų, tarp jų ir lazerinį ginklą „Peresvet“. Apie jo specifiką iki šiol yra žinoma nedaug.

Volodymyras Zelenskis: Ukrainos šiaurė išvaduota, susigrąžiname Charkivą

Ukrainos kariai atsiima Charkivo sritį ir sėkmingai stabdo Rusijos okupantų pastangas Donbase, sako Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis. Tai jis kalbėjo kreipimęsi Krymo totorių genocido atminimo dienos proga, rašo „UNIAN“. „Mūsų valstybės šiaurinių regionų teritorija jau išlaisvinta. Mes susigrąžiname Charkivo sritį. Mūsų valstybės gynėjai ir gynėjos stabdo desperatiškiausias okupantų pastangas Donbase“, – kalbėjo V. Zelenskis.

Čekijos vyriausybė vienbalsiai pritarė Suomijos ir Švedijos narystei NATO

Čekijos vyriausybė vienbalsiai pritarė Suomijos ir Švedijos narystei NATO, praėjus vos kelioms valandoms po to, kai šios šalys pateikė savo prašymus. Ministras pirmininkas Petras Fiala trečiadienį pareiškė, kad palankiai vertina Šiaurės šalių sprendimą prisijungti prie Aljanso. Jis pridūrė, kad jų kariuomenės visiškai atitinka visus būtinus stojimo kriterijus. Stojimo protokolus dar turi ratifikuoti abeji Čekijos parlamento rūmai, o tai turėtų įvykti netrukus.

Avarija nustebino ir visko mačiusius pareigūnus – neblaivus vairuotojas nedaugžodžiavo

Floridos valstijos Talahasio miesto pareigūnai paviešino neeilinės avarijos vaizdo įrašą. Ši avarija nustebino net ir visko mačiusius policininkus, o pasidaliję vaizdo įrašu pareigūnai turėjo tik vieną perspėjimą – vairuoti apsvaigus niekada nėra gera mintis. Gegužės 14-ąją Talahasio mieste neblaivus vairuotojas kažkokiu būdu sugebėjo užvažiuoti aukštyn ant elektros stulpo. Kaip jam tai pavyko, negalėjo suprasti nei pats vairuotojas, nei pareigūnai.

Rusija išsiunčia dešimtis Europos šalių diplomatų

Maskva trečiadienį išsiuntė dešimtis Prancūzijos, Italijos ir Ispanijos diplomatų, atsakydama į Rusijos diplomatų išsiuntimą iš šių Europos šalių, tokiu būdu sureagavusių į Rusijos karą Ukrainoje. Rusų užsienio reikalų ministerija savo pareiškime nurodė, kad išsiunčia 34 „Prancūzijos diplomatinių atstovybių darbuotojus“ Rusijoje. Jie turės palikti šalį per dvi savaites.

Sinkevičius: EK Ukrainai šiemet siūlo skolinti 9 mlrd. eurų

 Europos Komisija (EK) Ukrainai šiais metais siūlo skolinti 9 milijardus eurų – pinigai būtų skirti palaikyti karo nualintai šalies ekonomikai, sako Lietuvos deleguotas eurokomisaras Virginijus Sinkevičius. „Tai yra tik kelio pradžia ir aš labai džiaugiuosi, kad mes pagaliau pradedame kalbėti ir šiandien yra patvirtinti to koordinavimo, investicijų į Ukrainos atstatymą pamatai“, – BNS teigė už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę atsakingas EK narys.

Suomijos premjerė ragina greitai ratifikuoti Helsinkio stojimo į NATO protokolą

Suomijos ministrė pirmininkė Sanna Marin trečiadienį pareiškė besitikinti, kad NATO narės „kaip įmanoma greičiau“ ratifikuos Helsinkio stojimo į Aljansą protokolą. Premjerė pripažino, kad yra „tam tikrų spręstinų klausimų“, kilusių Suomijai ir Švedijai nusprendus drauge pateikti paraiškas, siekiant apsisaugoti nuo potencialios Kremliaus agresijos.

Austrija parengė skubų planą priklausomybei nuo rusiškų dujų mažinti

Austrija trečiadienį pristatė skubų planą, kaip sumažinti savo priklausomybę nuo iš Rusijos importuojamų gamtinių dujų, tvyrant jų tiekimo nutraukimo tikimybei dėl Kremliaus vienašališko reikalavimo keisti atsiskaitymų tvarką bei dėl karo Ukrainoje augančios įtampos. Pagal šį planą Alpių valstybė sieks sumažinti iš Rusijos perkamų dujų dalį nuo 80 proc. iki 70 procentų.

Ukrainoje – pirmasis teismas dėl karo nusikaltimų: 21-erių Vadimas prisipažino nužudęs beginklį vyrą

Pirmasis Rusijos karys, teisiamas Ukrainoje dėl karo nusikaltimų Maskvos invazijos metu, trečiadienį pripažino savo kaltę ir gali būti nuteistas Kyjivo kalėti iki gyvos galvos. Teisme paklaustas, ar yra kaltas dėl kaltinimų tokiais nusikaltimais kaip tyčinė žmogžudystė ir karo nusikaltimai, 21 metų seržantas Vadimas Šišimarinas atsakė: „Taip.“ Į nelaisvę paimtas karys kaltinamas 62 metų civilio gyventojo nužudymu Ukrainos šiaurės rytuose pirmosiomis Kremliaus inicijuoto puolimo dienomis.

„Gasum“: Rusija gamtinių dujų tiekimą Suomijai gali nutraukti šią savaitę

Suomijos valstybinė dujų bendrovė „Gasum“ trečiadienį išplatino pranešimą, kuriuo perspėjo, jog gegužės 20-ąją arba gegužės 21-ąją Rusija gali nutraukti gamtinių dujų tiekimą į Suomiją vamzdynais. Tačiau pranešime pažymima, jog „Gasum“ dėl to kol kas negavo jokios informacijos nei iš „Gazprom export“, nei iš Rusijos perdavimo tinklų operatoriaus.

ES siūlo papildomai skirti Ukrainai iki 9 mlrd. eurų pagalbos

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen trečiadienį pasiūlė šiais metais papildomai skirti Ukrainai iki 9 mlrd. eurų karo padariniams įveikti.   U. von der Leyen vaizdo kreipimesi taip pat sakė, kad metas galvoti apie Ukrainos atkūrimą, kai tik baigsis karas.

Kadyrovo užmojai: Vakarai turi atsiprašyti Rusijos ir atšaukti visas sankcijas

Vladimiro Putino statytinis Čečėnijoje Ramzanas Kadyrovas renginyje „Naujieji horizontai“ trečiadienį kalbėjo įvairiomis politinėmis ir socialinėmis temomis. Jo manymu, Vakarai negali priversti nuversti Rusijos valdžios ir priversti „klupti ant kelių“, todėl turėtų atsiprašyti. „Mūsų neįmanoma nuversti ir parklupdyti ant kelių. Jie (Vakarų šalys) turėtų pripažinti, atsiprašyti ir atšaukti visas sankcijas Rusijai“, – aiškino Čečėnijos Respublikos vadovas.

Kadyrovas atsakė į klausimą, kas yra didžiausia grėsmė Rusijai

Kremliaus statytinis Čečėnijoje Ramzanas Kadyrovas pasidalijo savo įžvalgomis „Naujų horizontų“ renginyje. Jo teigimu, mobilizacijos Rusijoje skelbti net nereikia, nes „visi ir taip turi susiburti aplink vadą Putiną“, o Rusija šiuo metu kariauja ne su Ukraina, o su NATO.

Macrono skambučiai nepadeda: Rusija išsiunčia 34 prancūzų diplomatus

Maskva trečiadienį pranešė išsiunčianti 34 „Prancūzijos diplomatinių atstovybių darbuotojus“, atsakydama į analogišką Paryžiaus sprendimą išsiųsti Rusijos diplomatų iš Prancūzijos, Europai reaguojant į Rusijos karą Ukrainoje. „Prancūzijos atstovybių Rusijoje 34 darbuotojai paskelbti persona non grata“, – sakoma Rusijos užsienio reikalų ministerijos pranešime ir nurodoma, kad jie turės šalį palikti per dvi savaites.

Turkija blokavo Suomijos ir Švedijos stojimo į NATO prašymo svarstymą

Turkija blokavo Suomijos ir Švedijos stojimo į NATO kreipimosi peržiūrą, skelbiama naujienų agentūros DPA pranešime. Anksčiau Turkijos prezidentas R. T. Erdoganas perspėjo nesutiksiantis su šių dviejų valstybių stojimu į karinį aljansą dėl jų požiūrio į kurdų separatistus. Dėl Turkijos sprendimo šis etapas užtruks ilgiau nei vieną ar dvi savaites, kurių aljansas tikėjosi paraiškai priimti svarstymui. Tokiu atveju šis etapas užsitęs dėl prasidėsiančių derybų diplomatine linija, rašoma FT.

Kad patektų į parduotuvę, rusė apsimetė ukrainiete: tokių žodžių iš pardavėjos nesitikėjo

Pietų Korėjoje gyvenanti rusė savo „TikTok“ paskyroje pasidalijo istorija, kaip ji apsimetė ukrainiete vien dėl to, kad patektų į parduotuvę, kuri atsisako priimti rusus. Mergina vardu Maša pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame papasakojo, kad Pietų Korėjoje maisto prekių parduotuvėje „7-Eleven“ dirbanti pardavėja ant durų pakabino užrašą, kuriame yra parašyta: „Aš palaikau Ukrainą. Užeiti į parduotuvę rusams draudžiama.
REKLAMA
Į viršų