Kas galėtų pakeisti Šimonytę? Štai, kas pajėgus perimti ne tik Vyriausybės, bet ir konservatorių partijos vairą

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderiams Gabrieliui Landsbergiui ir Ingridai Šimonytei nusprendus pareikalauti priešlaikinių rinkimų, o jeigu jie neįvyksta – atstatydinti visą Vyriausybę, politiniame lauke susiformavo tam tikra nežinojimo uždanga: niekas tiksliai nežino, kaip elgsis kiti politikos veikėjai – koaliciją sudarančios partijos, opozicijos jėgos bei prezidentas Gitanas Nausėda.
Aktualijos Prieš 5 min.

Prie Šiaulių kalėjimo rastas, paketas, kaip įtariama, su narkotikais

Prie Šiaulių kalėjimo sekmadienį rastas paketas, kaip įtariama, su narkotikais. Kaip pranešė policija, 16.54 val. Šiauliuose, Trakų gatvėje, žolėje, netoli Šiaulių kalėjimo, rastas polietileninis paketas su sintetinės kilmės biria, įtariama, narkotine medžiaga. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis.
Kriminalai Prieš 13 min.

Skaudi nelaimė Kaune: perėjoje partrenktos dvi merginos

Pirmadienio rytą Kauno Veiverių gatvėje užfiksuoti pareigūnai ir du greitosios medicinos pagalbos ekipažai. Pagalbos prireikė gatvėje parblokštoms merginoms. „Kažkas rimto Veiverių g. prieš 8 val. Dvi greitosios, dvi policijos. Ties pėsčiųjų šviesoforu“, – naujienų portalui „Kas vyksta Kaune“ pranešė skaitytoja. Anot Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato budinčio pareigūno, apie 7.10 val. Veiverių g. automobilis „Opel“ kliudė dvi jaunas merginas.
Kriminalai Prieš 15 min.

NATO naikintuvai per savaitę keturis kartus kilo atpažinti ir lydėti Rusijos orlaivių

NATO oro policijos misiją vykdantys naikintuvai praėjusią savaitę keturis kilo atpažinti ir lydėti skrydžio taisykles tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros pažeidusių Rusijos orlaivių, pirmadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija. Pirmadienį Aljanso naikintuvai kilo atpažinti ir palydėti Rusijos keleivinį lėktuvą TU-134. Jis skrido iš pagrindinės Rusijos dalies į Kaliningrado sritį. Orlaivį lydėjo du naikintuvai SU-27, skridę iš Kaliningrado srities ir grįžę atgal.
Aktualijos Prieš 23 min.

Panevėžyje, sostinėje bei Ignalinos apylinkėse smurtauta prieš nepilnamečius

Vilniuje, Panevėžyje ir Ignalinos apylinkėse smurtauta prieš nepilnamečius vaikus. Kaip pranešė Vilniaus apskrities policija, šeštadienį gautas pranešimas, jog penktadienį, apie 19 val., Vilniuje, bute, moteris, gimusi 1987 metais, smurtavo prieš savo 13-metį sūnų. Kitas atvejis fiksuotas Panevėžyje, Laisvės alėjoje. Anot pareigūnų, sekmadienį, apie 17 val., vyras, gimęs 1985 metais, smurtavo prieš penkiolikmetį. Savo ruožtu Utenos policija pranešė, jog sekmadienį, apie 19.40 val.
Kriminalai Prieš 28 min.

COVID-19 statistika: 11 naujų atvejų, mirčių nefiksuota

Per praėjusią parą nustatyta 11 COVID-19 atvejų, nuo šios ligos mirusiųjų fiksuota nebuvo, rodo pirmadienį skelbiami Valstybės duomenų agentūros duomenys. 14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų siekia 25,5 atvejo, septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis – 8,6 procento.   Ligoninėse gydomi 42 COVID-19 sergantys pacientai, vienas iš jų – reanimacijoje.   Pernai vasario pradžioje per parą buvo nustatoma daugiau kaip 14 tūkst.

Siekiant studijų prieinamumo – konkursinė eilė moksleiviams iš socialiai jautrios aplinkos

Švietimo ministerija (ŠMSM) patvirtino aukštojo mokslo prieinamumo didinimo planą, kuriame numatoma, kad 2024 metais atsiras papildoma konkursinė eilė stojantiesiems iš socialiai jautrios aplinkos, aukštosios mokyklos bus skatinamos plėsti studijų prieinamumą. Šie pakeitimai daromi siekiant visoms socialinėms grupėms užtikrinti lygias galimybes siekti aukštojo išsilavinimo, pirmadienį pranešė ŠMSM.
Aktualijos Prieš 47 min.

Lietuvos vadovai pasveikino Daniją Konstitucijos dienos proga

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, premjerė Ingrida Šimonytė ir Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pirmadienį pasveikino Daniją nacionalinės šventės – Konstitucijos dienos – proga. „Vertinu stiprėjančius dvišalius ryšius tarp mūsų šalių. Esame šalys bendramintės daugelyje sričių ir mus sieja tos pačios vertybės bei tikslai tarptautinėje bendruomenėje“, – rašoma G. Nausėdos sveikinime.
Aktualijos Prieš 51 min.

Skuodis JAV susitiks su transporto sekretoriumi, dalyvaus verslo forume

Susisiekimo ministras Marius Skuodis pirmadienį pradeda darbo vizitą Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV), kur susitiks su  šalies transporto sekretoriumi Pete Buttigieg, Jungtinių Tautų generalinio sekretoriaus pavaduotoju Guy Rider, JAV Kongreso nariais ir kitais aukštais pareigūnais, dalyvaus antrajame Šiaurės Amerikos ir Lietuvos verslo forume, pranešė ministerija.
Aktualijos Prieš 1 val.

Kauno rajone girtas vyras įtariamas moters sužalojimu

Kauno rajone neblaivus vyras įtariamas sužalojęs moterį. Kaip pranešė Policijos departamentas, sekmadienio vakarą, apie 20 val., Karmėlavos II kaime, namo kieme, neblaivus (2,38 prom.) 20-metis vyras sužalojo 51 metų moterį. Ji paguldyta į ligoninę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo artimajam giminaičiui ar šeimos nariui.
Kriminalai Prieš 1 val.

Nausėda su Grunskiene aptars prokurorų darbo sąlygas

Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį per susitikimą su generaline prokurore Nida Grunskiene metu aptars prokurorų darbo sąlygas, BNS nurodė prezidento patarėjas Ridas Jasiulionis. Kaip nurodoma gegužę platintoje prokuratūros veiklos ataskaitoje, prokuratūroje toliau mažėja dirbančių prokurorų, per metus beveik dešimtadaliu išaugo nusikalstamumas, taip pat auga nebaigtų tirti bylų skaičius. Praėjusių metų pabaigoje dirbo 602 prokurorai – dviem dešimtimis mažiau nei 2021-aisiais.
Aktualijos Prieš 1 val.

JAV prašomas išduoti Khawaja gyvena Lietuvoje ir nemoka milijoninių skolų

Lietuvoje prieš kelerius metus sulaikytas ir už rekordinį užstatą paleistas Jungtinių Valstijų prašomas išduoti buvęs milijardierius Ahmadas Khawaja vis dar gyvena Vilniuje. Jis teigia negalintis sumokėti daugiau nei 110 mln. JAV dolerių baudų, už sukčiavimą skirtų JAV ir Jungtinėje Karalystėje (JK), nes nebeturi lėšų ir turto, tačiau gyvena viename prabangiausių Vilniaus viešbučių, o dėl antstoliui nepateiktų duomenų apie išlaidas pragyvenimui aiškinasi Lietuvos teismuose.
Aktualijos Prieš 2 val.

Utenoje, įtariama, padegtas bendrabutis

Utenoje, įtariama, buvo padegtas bendrabutis. Kaip pranešė policija, sekmadienio paryčiais,  apie 5 val., Vaižganto gatvėje, bendrabučio koridoriuje kilo gaisras. Per jį apdegė medinės grindys bei aprūko sienos ir lubos. Įtariamas padegimas. Nuostolis nustatomas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo visuotinai pavojingu būdu. Už tai baudžiama bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.
Kriminalai Prieš 2 val.

Prienų rajone esančio namo rūsyje rastas vyro kūnas

Prienų rajone rastas vyro kūnas. Kaip pranešė Policijos departamentas, sekmadienio vakarą, apie 18.31 val., Beržyno gatvėje, nuosavo namo rūsio patalpoje, rastas mirusio 60-mečio vyro  kūnas.  Įtariama, kad vyras mirtinai susižalojo pats. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.
Kriminalai Prieš 2 val.

Kaune neblaivus prie vairo sustabdytas policininkas

Kaune neblaivus prie vairo sustabdytas Marijampolės policininkas. Kaip pranešė Policijos departamentas, sekmadienio rytą, 7.20 val., Raudondvario plente., sustabdytas nuosavas automobilis „VW Sharan“, jį vairavo ne tarnybos metu neuniformuotas neblaivus (0,45 prom.) 22 metų Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnas. Dėl vairavimo išgėrus jam pradėta administracinė teisena.
Kriminalai Prieš 2 val.

Per avariją Šiaulių rajone nukentėjo 7 jaunuoliai: 3 nepilnamečiai – ligoninėje

Per avariją Šiaulių rajone sekmadienį nukentėjo septyni jaunuoliai – trys gydomi ligoninėje, dar keturi namuose. Kaip pranešė Policijos departamentas, eismo nelaimė įvyko apie 16.26 val., Jurgaičių kaime. Automobilis „Ford Galaxy“, vairuojamas 18-mečio jaunuolio, nuvažiavo nuo kelio ir apsivertė. Per eismo įvykį nukentėję automobiliu važiavę trys 17-mečiai – vaikinas ir dvi merginos – dėl įvairių sužalojimų paguldyti į ligoninę.
Kriminalai Prieš 2 val.

Pasienyje su Baltarusija apgręžtas 31 neteisėtas migrantas

Lietuvos pasienyje su Baltarusija praėjusią parą apgręžtas 31 neteisėtas migrantas, pirmadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Latvijos pasienyje su Baltarusija sekmadienį apgręžtų migrantų nefiksuota, Lenkijos pareigūnai į šalį šeštadienį neįleido 124 migrantų. Šiemet VSAT pareigūnai neleistinose vietose į Lietuvą iš Baltarusijos iš viso neleido patekti 1175 neteisėtiems migrantams. 2022 metais Lietuvos pasieniečiai apgręžė 11,2 tūkst. tokių asmenų.

Karinės jūrų pajėgos pradeda didžiausias šių metų pratybas „Audros smūgis 2023“

Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos pirmadienį pradeda didžiausias 2023 metų organizuojamas pratybas „Audros smūgis 2023“. Kaip pranešė Lietuvos kariuomenė, pratybos vyks Baltijos jūroje, Klaipėdos uosto akvatorijoje, Kuršių nerijoje, Nemirsetos paplūdimyje, jos bus bus iš dalies susietos su didžiausiomis metų tarptautinėmis NATO pratybomis Baltijos jūroje „BALTOPS 2023“. Pratybos baigsis sekmadienį, paskutinė jų dieną Nemirsetos paplūdimyje vyks Italijos, Lenkijos ir Rumunijos jūrų...
Aktualijos Prieš 3 val.

Prezidentūros kieme – Žaliųjų idėjų festivalis

Vilniuje, Prezidentūros vidiniame kieme ir parke, pirmadienį rengiamas Žaliųjų idėjų festivalis. Prezidento Gitano Nausėdos inicijuotame renginyje lankytojų lauks Žaliųjų idėjų mugė, kur bus galima susipažinti su įvairiomis aplinkosaugos inovacijomis ir žaliosiomis iniciatyvomis, pranešė Prezidentūra. Mugės dalyviai turės galimybę degustuoti kokteilį „Žalios energijos gurkšnis“, apžiūrėti 240 litrų talpos akvariumą, kur ne tik gyvena žuvys ir augalai, bet ir tvariai auginamas maistas.
Aktualijos Prieš 3 val.

Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys lankosi JAV

Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys šią savaitę lankosi JAV, kur susitiks su aukštais JAV kariuomenės ir NATO pareigūnais. Kaip pranešė kariuomenė, V. Rupšys susitiks su Pensilvanijos nacionalinės gvardijos (PANG) vadu generolu majoru Marku J. Schindleriu (Marku J. Šindleriu), lankysis PANG „Fort Indiantown Gap“ mokymo centre, JAV sausumos karo koledže.
Aktualijos Prieš 3 val.
Į viršų