Kibirkštys dėl užsienio politikos: trūksta kuklumo ir susitelkimo

Lietuvos politikai jau daugiau nei metus negali pasirašyti susitarimo dėl užsienio politikos, ilgą laiką vyko vyko aršios diskusijos dėl vokiečių brigados, skaldo ir skirtingi požiūriai į Kiniją. Buvęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius įsitikinęs – gynyba ir saugumas yra valstybės klijai, todėl tokiais klausimais diskusijų neturėtų kilti. Audronis Ažubalis, taip pat buvęs užsienio reikalų ministras, ragina partijų atstovus būti kuklesniems, jei norima pasiekti sutarimą.
Aktualijos Prieš 4 min.

COVID-19 Lietuvoje: užfiksuoti 4 nauji atvejai

Per praėjusią parą nustatyti keturi COVID-19 atvejai, nuo šios ligos mirusiųjų fiksuota nebuvo, rodo sekmadienį skelbiami Valstybės duomenų agentūros duomenys. 14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų siekia 25,4 atvejo, septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis – 8,4 procento.   Paskutiniais skelbtais penktadienio duomenimis, ligoninėse buvo gydomi 44 COVID-19 sergantys pacientai, vienas iš jų – reanimacijoje.
Aktualijos Prieš 8 min.

Nauja galimybė atsiimti prorusišką regioną Moldovoje: jis bankrutuoja

Su sovietiniais šūkiais ant sienų ir Lenino biustu prie durų atrodo, kad laikas restorane „Back in SSSR“ sustojo. Restoranas yra ne kur kitur, o Tiraspolyje, Moldovos separatistinio Padniestrės regiono sostinėje. Tačiau išvaizda dar ne viskas. Rusijos remiamam sukilėlių regiono galiojimo laikui ateina galas: karas kaimyninėje Ukrainoje suteikia Moldovai galimybę pagaliau išspręsti 30 metų užsitęsusį konfliktą.
Aktualijos Prieš 49 min.

Dešinioji Benkunsko ranka Bieliūnė: pasakė, kaip mažins eiles poliklinikose ir spręs narkotikų problemą

Vilniaus vicemerė Simona Bieliūnė atskleidė, kaip spręs daugybės visuomenės dėmesio sulaukiančią kvaišalų vartojimo problemą mokyklose ir mikrorajonuose. Jos planuose ir eilių poliklinikose mažinimas, kurias padėti spręsti gali ir gyventojų sąmoningesnis elgesys, ir kultūros sklaida gyvenamuosiuose rajonuose, ir naujas konceptas Lietuvoje – dainyklos. Kartu su fotografu kylame į 18-ą Vilniaus miesto savivaldybės pastato aukštą. Čia – naujosios vicemerės Simonos Bieliūnės kabinetas.
Aktualijos Prieš 1 val.

Arūną Dulkį išplūdo necenzūriniais žodžiais: vyriškis dėl grasinimų buvo išteisintas

69
Sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį necenzūriniais žodžiais išplūdęs vyras išteisintas dėl grasinimų šiam politikui.  Anksčiau paskelbtą apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo Ričardui M. už grasinimus buvo skirta 3 tūkst. eurų bauda, praėjusią savaitę panaikino bylą apeliacine tvarka peržiūrėjęs Vilniaus apygardos teismas, jis patenkino nuteistojo ir jo advokato skundą.

Paviešino tyčinę avarijos schemą: draudimo pinigų už tai nesitikėkite

Techninės avarijos, po kurios buvo užpildyta eismo įvykio deklaracija ir vairuotojai išsiskirstė, aplinkybių narpliojimo teko imtis teismui. Mat draudimo bendrovė atsisakė padengti nuostolius argumentuodama tuo, kad eismo įvykio dalyviai tyčia iš anksto dėl to susitarė. Nukentėjusiuoju eismo įvykyje tapo Rusijos pilietis Aleksejus M. Neatidžiai iš šalutinio kelio išvažiavo lietuvis Darius S., kuris savo kaltę pripažino pildydamas deklaraciją.
Kriminalai Prieš 2 val.

Seime – siūlymas pratęsti senaties terminą seksualiniams nusikaltimams prieš vaikus

Seimas ėmėsi siūlymo nustatyti keliomis dešimtimis metų ilgesnį senaties terminą seksualinio pobūdžio nusikaltimams prieš nepilnamečius. Šią savaitę po pateikimo pritarta tokiam grupės Seimo narių parengtam Baudžiamojo kodekso pataisos projektui, už balsavo 70 parlamentarų ir 25 susilaikė. Toliau projektas bus svarstomas rudens sesijos metu.
Kriminalai Prieš 2 val.

Užkalnis rėžė tiesą valdžiai į akis: su žmonėmis reikia išmokti šnekėtis pagarbiai

Liepos 11–12 d. Vilniuje vyks NATO Viršūnių susitikimas. Sostinėje numatomi eismo ribojimai ir kiti įprastam gyvenimo ritmui įtakos turintys pokyčiai. Apie tai, ar normalu iš miesto vyti gyventojus dėl NATO susitikimo, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ diskutuoja Vilniaus miesto savivaldybės koordinatorė NATO vadovų susitikimui Lina Koriznienė ir rašytojas, žurnalistas Andrius Užkalnis.
Aktualijos Prieš 2 val.

Vilniaus rajone kilo gaisras: į įvykio vietą išsiųsti gelbėtojai

Ugniagesiai pranešė, kad sekmadienį Vilniaus rajone kilo gaisras. Kaip teigiama pranešime, sekmadienį 12.57 val. Bendrajame pagalbos centre skubiosios pagalbos tarnybų ryšio numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Vilniaus r. sav., Nemėžio sen., Skaidiškių k., Sodų g. dega garažas.
Kriminalai Prieš 2 val.

VSAT: pasienyje su Baltarusija antrą parą iš eilės nefiksuota neteisėtų migrantų

Lietuvos pasienyje su Baltarusija antrą parą iš eilės nebuvo fiksuota neteisėtų migrantų, sekmadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Latvijos pasienyje šeštadienį užsieniečiai sieną neteisėtai bandė kirsti 30 kartų, Lenkijos pareigūnai į šalį penktadienį neįleido 95 migrantų. Šiemet VSAT pareigūnai neleistinose vietose į Lietuvą iš Baltarusijos iš viso neleido patekti 1144 neteisėtiems migrantams. 2022 metais Lietuvos pasieniečiai apgręžė 11,2 tūkst. tokių asmenų.
Aktualijos Prieš 3 val.

Kalinių skaičius per šešerius metus sumažėjo daugiau nei ketvirtadaliu

Kalinamų asmenų skaičius nuo 2016 metų iki 2022–ųjų sumažėjo daugiau nei ketvirtadaliu – 27 procentais, rodo Lietuvos kalėjimų tarnybos statistika. Kaip BNS nurodė teisingumo ministrės Ewelinos Dobrowolskos patarėjas Paulius Žeimys, nuteistųjų skaičiaus kritimą lemia jau penkerius metus mažėjantis nusikalstamumas.
Kriminalai Prieš 4 val.

Karinės jūrų pajėgos vykdys didžiausias metų pratybas „Audros smūgis 2023“

Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos kitą savaitę vykdys didžiausias 2023 metų organizuojamas pratybas „Audros smūgis 2023“. Kaip pranešė Lietuvos kariuomenė, pratybos vyks Baltijos jūroje, Klaipėdos uosto akvatorijoje, Kuršių nerijoje, Nemirsetos paplūdimyje, jos bus bus iš dalies susietos su didžiausiomis metų tarptautinėmis NATO pratybomis Baltijos jūroje „BALTOPS 2023“. Birželio 11 dieną Nemirsetos paplūdimyje vyks Italijos, Lenkijos ir Rumunijos jūrų pėstininkų išsilaipinimo į krantą...
Aktualijos Prieš 5 val.

Prabilo mirusio žurnalisto Viliaus tėtis: atskleidė daugiau lemtingo įvykio detalių

206
Daugelį gyventojų sukrėtusi žinia apie jauno žurnalisto Viliaus Stankevičiaus mirtis. Tuo metu jauno vaikino tėtis prabilo apie lemtingo įvykio detales. Dienraščiui „Kauno diena“ mirusio V. Stankevičiaus tėtis Ermantas pasakojo, kad iki lemtingos akimirkos ženklų, kurie galėtų atskleisti, kad vaikinas susidūrė su sunkumais, nebuvo.

Mažeikių gyventojai sunerimę: į Ventą yra pilamos nevalytos nuotekos?

Mažeikių gyventojai sunerimę, filmuoja ir dalijasi vaizdais, kaip, pasak jų, į Ventą yra pilamos nevalytos nuotekos. „Mažeikių vandenys“ ginasi, kad į Lietuvos ir Latvijos teritorijose tekančią upę išleidžia švarų, išvalytą vandenį. Tiesa, nepasitenkinimą sukėlė ir užkardos bei ženklai, draudžiantys vaikščioti nuotekų pylimo vietoje. Mažeikiškiai įsitikinę, kad įmonė taip nori uždrausti žmonėms vaikščioti paupiu ir fiksuoti pažeidimus.
Aktualijos Prieš 6 val.

Alytaus rajone išgertuvių metu kilus ginčui sužalotas vyras

Alytaus rajone Bendrių kaime išgertuvių metu kilus ginčui sužalotas vyras, pranešė Policijos departamentas. Incidentas fiksuotas šeštadienį 22 val. 40 min., name, vyras sužalojo neblaivų (2,01 prom.) 1982 metais gimusį vyrą, kuris paguldytas į ligoninę. Neblaivus (2,41 prom.) įtariamasis, gimęs 1972 metais, apklaustas.
Kriminalai Prieš 6 val.

Pamatykite, kaip atrodo jūrinio erelio lizdas: jie įtraukti į Raudonąją knygą

Kasmet sužieduojantys šimtus tūkstančių paukščių ornitologai turi ir vieną svajonę – žiedus uždėti į Lietuvos Raudonąją knygą įrašytiems jūriniams ereliams. Jų lizdus aptikti kartais užtrunka net po kelis mėnesius, o norint pasiekti jauniklius tenka lipti į milžiniškus medžius. Ornitologas Deivis ruošiasi įspūdingai kelionei. Tik ne tiesiai, o į viršų. Į milžinišką medį, kurio pačioje viršūnėje pūpso jūrinio erelio lizdas.
Aktualijos Prieš 6 val.

Šimonytė ir Čmilytė-Nielsen sveikina su Tėvo diena: jie svarbūs vaiko vertybėms, ateičiai

 Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir premjerė Ingrida Šimonytė sekmadienį sveikina tėčius su Tėvo diena. Seimo pirmininkė savo sveikinime pažymi, kad sovietinė santvarka menkino tėvo autoritetą, stūmė į antrą planą, bet pastarųjų dešimtmečių jaunoji karta grąžino tėvo vaidmeniui svorį ir svarbą.  „Kasmet birželio pirmąjį sekmadienį sveikiname, apkabiname, prisimename savo tėčius.
Aktualijos Prieš 7 val.

Gamtininkai ragina rauti žydinčius lubinus: padarysite Lietuvos gamtai paslaugą

Gamtininkai stoja į kovą su žydinčiais lubinais ir ragina tautiečius ne tik skinti šį augalą, bet ir rauti jį su šaknimis. Jeigu to nedarysime, iš pažiūros nekalta graži mėlynžiedė gėlė sunaikins lietuviškų pievų įvairovę. Mat ten, kur yra šis augalas, nebelieka lietuviškų pievų, lubinai – tai invazinis augalas. Tad gamtos sergėtojai kartu su menininkais rengia įvairias akcijas ragindami žmones naikinti lubinus be jokio gailesčio.
Aktualijos Prieš 7 val.

Sinoptikai skelbia naujausią prognozę: orai keisis, štai ko galime tikėtis

Sinoptikai skelbia, kokių orų sulauksime artimiausiomis dienomis. Sekmadienio dieną vietomis, daugiausia šiauriniuose rajonuose, numatomas trumpas lietus, galima perkūnija. Vėjas pietvakarių, vakarų, 7–12 m/s, kai kur gūsiai 15 m/s. Aukščiausia temperatūra 16–21 laipsnis. Pirmadienį be žymesnio lietaus.
Orai Prieš 8 val.

Piktinasi sprendimu uždrausti verslinę žvejybą: esą daugiausiai sužvejoja mėgėjai

Meškeriotojai švenčia pergalę prieš tinklais žuvį gaudančius verslininkus. Besisvaidydami grasinimais ir aštriomis replikomis, parlamentarai uždraudė verslinę žvejybą. Nuo 2026 metų verslininkai negalės žvejoti ežeruose, Kuršių mariose ar upėse. Nors kol kas Kuršių mariose ir toliau bus leidžiama tinklais gaudyti žuvis, jiems suteiktos palankios galimybės pasitraukti iš verslo ir gauti milijonines kompensacijas.
Aktualijos Prieš 8 val.
Į viršų