Šiaulių atliekų rūšiavimo centre kilo gaisras

Šiauliuose, atliekų rūšiavime centre, penktadienio vakarą buvo kilęs gaisras – užsidegė nepavojingos atliekos, nukentėjusiųjų nėra, skelbia bendrovė. „18.50 val. gaisras buvo lokalizuotas, bet dar nelikviduotas, vežamos šiukšlės“, – BNS sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentų Situacijų koordinavimo skyriaus atstovas Konradas Liekis. Pasak bendrovės pranešimo, apie 17.48 val.
Kriminalai Prieš 42 min.

Rusijos oro pajėgų pilotą surado Vilniuje: jį apklausia Lietuvos pasieniečiai

Rusijos oro pajėgų pilotą leitenantą Dmitrijų Mišovą penktadienio pavakarę Vilniuje surado Lietuvos pasieniečiai, vykdoma jo apklausa. „Penktadienį vakarop VSAT patikrino tądien gautą informaciją apie galimai neteisėtai Lietuvoje esantį Rusijos pilietį. Informacijai pasitvirtinus asmuo, neturėjęs teisėtą atvykimą į Lietuvą patvirtinančių dokumentų, pasieniečių pavakarę rastas Vilniuje“, – rašoma Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovo Giedriaus Mišučio pranešime.
Aktualijos Prieš 48 min.

Politologai: konservatorių prezidiumas neturėjo alternatyvų priimtam sprendimui

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) prezidiumas neturėjo kito pasirinkimo, kaip patvirtinti, kad Ingridos Šimonytės Vyriausybė ir valdančioji koalicija turi dirbti toliau, sako BNS kalbinti politologai.
Aktualijos Prieš 1 val.

Šimonytė apie pareiškimus dėl atsistatydinimo: „Atsiprašau“

Vyriausybė tęs savo darbą ta pačia sudėtimi, sako premjerė Ingrida Šimonytė. Ji taip pat atsiprašė dėl žmogiškos reakcijos į kilusią įtampą ir netikslios komunikacijos, kai pareiškė, jog trauksis iš pareigų, jei Seimas nepritars pirmalaikiams rinkimams.

Vilniuje per avariją nukentėjo motociklininkas

Penktadienį pavakare Vilniuje susidūrė lengvasis automobilis ir motociklas, pastarojo vairuotojui prireikė medikų pagalbos. Avarija įvyko apie 17.30 val. netoli autobusų parko Verkių gatvėje. Automobilis „Subaru“ suko į kiemą į dešinę ir susidūrė su jam iš dešinės tiesiai ta pačia kryptimi važiuojančiu motociklu. Dėl kojų ir rankų traumų vyresnio amžiaus motociklininkas išvežtas į ligoninę. Pirminiais duomenimis, sužalojimai nesunkūs. Eismo įvykio dalyviai buvo blaivūs.
Kriminalai Prieš 2 val.

Iš didelio debesies, mažai lietaus: Ingridos Šimonytės kabinetas tęs darbus

121
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų prezidiumas nutarė, kad premjerės Ingridos Šimonytės Vyriausybė turi tęsti darbus, nors anksčiau buvo siūlyta svarstyti apie atsistatydinimą, jei Seime nepavyktų balsavimas dėl priešlaikinių rinkimų. Malkų į ugnį buvo įmetusi ir pati I. Šimonytė, kai pareiškė, jog tikrai teiks atsistatydinimo prašymą po NATO vadovų susitikimo, jei parlamentas nesutiks persikrauti.

Orų prognozė savaitgaliui: štai, ką žada sinoptikai

Karštis trumpam traukiasi iš Lietuvos – savaitgalį numatomi vėsesni orai. Lietuvoje nelis ir šeštadienį – bus giedra ir sausa. Vėjas šiaurės rytų, naktį 6–11 m/s, temperatūra nuo 10 iki 15 laipsnių šilumos. Dieną šiaurės rytų vėjo stiprumas sieks nuo 8 iki 13 m/s. Bus jau gaiviau – nuo 22 iki 24 laipsnių šilumos. Menkas debesuotumas rytoj tikėtinas Kaune, šiaurės rytiniuose Aukštaitijos rajonuose, Šiaulių apylinkėse.
Aktualijos Prieš 4 val.

Vilniuje atsivėrė didžiulė smegduobė: gyventojai kelią užtvėrė paletėmis, kėdėmis

Vilniuje, Giedraičių gatvėje ties 46 numeriu pažymėtu namu, penktadienį atsivėrė didžiulė smegduobė. Gyventojai, siekdami užtikrinti saugumą, ėmėsi paletėmis, kėdėmis tverti gatvę. Jų tvirtinimu, tarnybos į pranešimus nereagavo kelias valandas.   Policija praneša, kad penktadienį apie 13 val. Giedraičių gatvėje, važiuojamoje kelio dalyje atsivėrė 50 cm. skermens smegduobė. Gyventojų teigimu, smegduobės gylis siekia kelis metrus.
Aktualijos Prieš 4 val.

Ieškoma naujo Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo

Ieškoma naujo Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo – Vyriausybės kanceliarija paskelbė šių pareigų konkursą. Kandidatai privalo turėti bent trejų metų vadovaujamo darbo patirtį, mokėti anglų, vokiečių arba prancūzų kalbą, taip pat atitikti reikalavimus, būtinus dirbti su įslaptinta informacija.  Tarnyba nuolatinio vadovo neturi nuo praėjusių metų lapkričio, kai Vyriausybė atleido korupcija įtariamą Mantą Staškevičių.
Aktualijos Prieš 4 val.

Aiškėja, kodėl kėdainiškis sulaukė žiauraus išpuolio: šeimininkas prakalbo apie kerštą

Penktadienio naktis Kėdainių rajone pažymėta siaubu – į vietinio gyventojo sodybą įmestas sprogmuo. Manoma, kad tai mokomasis sprogmuo, kurį naudoja kariuomenė. Sodybos gyventojas, verslininkas Donatas Birgeris teigia, kad išpuolis – ne pirmas, ir įžvelgia norą susidoroti. Kaip pranešė Policijos departamentas, incidentas įvyko penktadienio naktį, apie 0.50 val., Beinaičių kaime. Į 40-mečio vyro gyvenamo namo kiemą buvo įmesti du galimai imitaciniai mokomieji sprogmenys.

Įspėja link jūros keliaujančius gyventojus: nusidriekė 10 kilometrų spūstys

235
Penktadienio popietę naujienų portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų, važiuojančių kryptimi Kaunas-Klaipėda, nuotaiką gadino užgaištas laikas spūstyje ant A. Meškinio (Kleboniškio) tilto. „Penktadienį jau prasidėjo link „Megos“ eilė iki Petrašiūnų nusukimo“, – vaizdais nuo tilto dalijosi portalo skaitytojas. Kitas su naujienų portalu susisiekęs vyras taip pat skundėsi, jog automobilių eismas yra užstrigęs važiuojant nuo Muravos link Klaipėdos.

Gydytojai įspėja: kartais užtenka kartą paragauti svaigalų, kad prasidėtų psichinė liga

Kai kurios gydymo įstaigos patiria sergančiųjų psichikos ligomis antplūdį. Žmonės skundžiasi jau ne tik nerimo sutrikimais, dažnam jų diagnozuojama netgi psichozė. O dėl visų šių negalavimų galima kaltinti kelerius metus pasaulį kausčiusią pandemiją, Rusijos pradėtą karą Ukrainoje ir, pastaruoju metu vis dažniau į ligos patalą jaunus žmones guldančius, narkotikus.
Aktualijos Prieš 5 val.

Prezidentas pasirašė valstybės tarnybos pertvarką

Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė įstatymų pakeitimus, numatančius valstybės tarnybos pertvarką. „Prezidentas pasirašė Valstybės tarnybos įstatymą ir lydinčiuosius teisės aktus“, – BNS penktadienį patvirtino prezidento patarėjas Ridas Jasiulionis. Anksčiau valstybės vadovas minėjo, kad parlamentas atsižvelgė į nemažą dalį Prezidentūros teiktų pastabų.
Aktualijos Prieš 5 val.

Vilniaus rajonas ketina skolintis iki 4,4 mln. eurų

Įvairiems Europos Sąjungos remiamiems investicijų projektams kofinansuoti Vilniaus rajono savivaldybė ketina skolintis iki 4,4 mln. eurų.  Rajono taryba penktadienį pritarė, kad nutarimo projektas dėl ilgalaikės paskolos iš palankiausias sąlygas pasiūliusios kredito įstaigos būtų svarstomas. Rajono meras Robertas Duchnevičius sako, kad yra nemažai investicinių projektų, kuriuos reikia pabaigti, todėl lėšos būtų skirtos būtent tam.
Aktualijos Prieš 6 val.

Patvirtinta: rusų pilotas yra Lietuvoje, paaiškino, kaip viskas vyko

139
Aiškėja nauja informacija apie į Lietuvą pabėgusį Rusijos pilotą. Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, jis galėjo patekti per vidines Europos sąjungos sienas, Latviją arba Lenkiją. BBC Rusijos tarnyba ketvirtadienį pranešė, kad Rusijos oro pajėgų pilotas, leitenantas Dmitrijus Mišovas, gegužės pabaigoje pabėgo į Lietuvą, papasakojo apie okupantų nuostolius Ukrainoje.

Policija prašo gyventojų pagalbos: ar atpažįstate įvykio vietoje užfiksuotą moterį?

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl eismo įvykio, kai gegužės 29 d. apie 21 val. 35 min. Alytuje, Naujoji g., ties prekybos centru „Centras“ buvo sužalotas vyriškis.   Piliečius, galinčius suteikti naudingos informacijos ar atpažinusius užfiksuotą moterį ir galinčius nurodyti jos duomenis, policija prašo informuoti Alytaus apskr.
Kriminalai Prieš 6 val.

Anušauskas: Laisvės kovos sąjūdžio deklaracija skirta Lietuvos ateičiai

Laisvės kovos sąjūdžio vasario 16-osios deklaracijos dokumentas yra skirtas Lietuvos ateičiai, sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas. „Ši deklaracija, tai nėra dokumentas skirtas karui, tai dokumentas skirtas Lietuvos ateičiai“, – penktadienį Signatarų namuose kalbėjo A. Anušauskas. Signatarų namuose Vilniuje penktadienį pradėtas eksponuoti Laisvės kovos sąjūdžio vasario 16-osios deklaracijos originalas.
Aktualijos Prieš 6 val.

Miškų gaisringumas šalyje siekia aukščiausią lygį: miškininkai prašo miške poilsiauti atsakingai

Šalyje įsivyravo itin palankūs miško gaisrams kilti orai. Valstybinių miškų urėdijos miškininkai šiuo metu per dieną gesina vidutiniškai po 5 miško gaisrus. Dažniausia gaisrų priežastis – neatsakingas miško lankytojų elgesys – palikti be priežiūros ar ne vietoje kūrenami laužai, netinkamai naudojamos kepsninės ar numestos nuorūkos. Lietuvoje vyraujant sausrai, kuri vietomis siekia stichinį lygį, miškininkai bei ugniagesiai prašo visų gyventojų atsakingumo poilsiaujant gamtoje.
Aktualijos Prieš 7 val.

Vilniuje vairuotoja nesuvaldė „Tesla“ – sudaužyti trys automobiliai

Penktadienį apie vidurdienį Vilniuje prie Savanorių prospekte esančios „Norfos bazės“ įvyko avarija, per kurią gan smarkiai apdaužyti trys automobiliai. Į automobilius BMW ir „Honda“ įskriejo automobilis „Tesla“.  Netoli užtvaro elektromobilis peršoko bortelį, pralėkė šaligatviu ir atsitrenkė į aikštelėje stovinčius visureigius. Smūgis buvo toks smarkus, kad BMW ir „Hoda“ elektromobilis išstūmė iš vietos. Labai pasisekė, kad per avariją niekas nesužeistas.
Kriminalai Prieš 7 val.

Čmilytė-Nielsen: Lietuvos ir Vokietijos požiūriai į gynybą sutampa

Lietuvos ir Vokietijos požiūriai į gynybą sutampa, po susitikimo su Bundestago pirmininke Barbel Bas (Berbel Bas) Vilniuje sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. „Čia, matyt, požiūris sutampa, kad Lietuvos gynyba yra ir Vokietijos gynyba. Mes visi esame vienoje valtyje ir turime daryti viską, kad agresyvėjanti Rusija neturėtų nė šešėlio abejonės, kad kiekvienas NATO teritorijos centimetras yra vienodai gerai apgintas“, – penktadienį BNS sakė Lietuvos parlamento vadovė.
Aktualijos Prieš 7 val.
Į viršų