Smurto protrūkis dar vienoje mokykloje: 12-metis sumušė dvi merginas, viena jų paguldyta į ligoninę

Pauuglių smurto protrūkiai mokyklose tęsiasi. Ketvirtadienį Klaipėdos raj., Ketvergių kaimo mokykloje sumuštos dvi nepilnametės. Joms prireikė medikų pagalbos.  Policijos duomenimis, rugsėjo 28 d. apie 12 val. 10 min. Klaipėdos r., Ketvergių k., mokykloje, nepilnametis (gim. 2011 m.) ginčo metu sumušė nepilnametę (gim. 2010 m.), kuri suteikus med. pagalbą, gydoma ambulatoriškai ir nepilnametę (gim. 2010 m.), kuri paguldyta į ligoninę. Surinkta medžiaga pagal LR BK 140 str.
Kriminalai Prieš 16 min.

Baisus radinys pievoje: aptiktas moters kūnas

Ketvirtadienį Klaipėdoje rastas nenustatytos tapatybės mirusios moters kūnas, pranešė policija. Teisėsaugos duomenimis, kūnas rastas ketvirtadienį apie 8.34 val. pievoje, Baltijos prospekte. Mirusi moteris 40–50 metų amžiaus. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.
Kriminalai Prieš 16 min.

Paaugliai ir toliau nuodijasi: Klaipėdoje be sąmonės į ligoninę pristatyti 3 alkoholį vartoję nepilnamečiai

Ketvirtadienį į Klaipėdos ligoninę pristatyti trys alkoholiu apsinuodiję nepilnamečiai.  Kaip praneša policija, dėl galimai apsinuodijimo alkoholiu paguldyti nepilnametis (gim. 2009 m.), nepilnametis (gim. 2007 m.) ir nepilnametė (gim. 2011 m.) rugsėjo 28 d. apie 20 val. 10 min. į Klaipėdos ligoninę iš Klaipėdos r., Priekulės mstl., pristatyti be sąmonės. Aplinkybės aiškinamos.
Kriminalai Prieš 33 min.

Streikuojantys mokytojai pradeda žygį iki Vyriausybės: per dieną nueis po 15 km, nakvos mokyklose

Penktadienį streikuojantys pedagogai pradeda žygį nuo savo ugdymo įstaigų iki sostinėje esančių Vyriausybės rūmų. Per dieną planuojama nueiti nuo 15 iki 20 kilometrų, o naktis praleisti mokyklose ar bendruomenių namuose. Savo ruožtu Vinco Kudirkos aikštėje susibursiantys mokytojai nuo penktadienio ketina organizuoti įvairias diskusijas bei pilietiškumo pamokas.
Aktualijos Prieš 47 min.

Viskas apsivers jau netrukus – temperatūra kris: su spaliu ateis ir ruduo

Vasariški orai traukiasi. Spalio 1-ąją orai atvės, nesieks nė 20 laipsnių šilumos, praneša sinoptikai. Penktadienio dieną nelis. Vėjas pietinių krypčių, 6–11 m/s. Temperatūra 22–27 laipsniai šilumos.   Šeštadienį daug kur trumpai palis. Vėjas naktį pietų, pietvakarių, 6–11 m/s, dieną vakarinių krypčių, 8–13 m/s, pajūryje gūsiai 15–17 m/s. Temperatūra naktį 12–17, dieną 17–22 laipsniai šilumos.   Sekmadienio naktį vietomis, dieną daug kur trumpai palis.
Orai Prieš 55 min.

Prasideda mėnesį truksiantis pedagogų streikas

Penktadienį prasideda švietimo darbuotojų profesinės sąjungos organizuojamas mokytojų streikas. Streikuojantys pedagogai ir juos palaikantys moksleiviai taip pat pradeda žygį nuo savo ugdymo įstaigų iki Vyriausybės rūmų. Streiką organizuojančios profesinės sąjungos vadovo Andriaus Navicko teigimu, penktadienį streiką pradeda 185 ugdymo įstaigos ir apie 3 tūkstančius mokytojų. Streikui tęsiantis mėnesį, mokytojai galės prie jo prisijungti vėliau arba nuspręsti jame nebedalyvauti.
Aktualijos Prieš 1 val.

„Regitra“ pristatys naudo dizaino automobilių numerių ženklus

 Penktadienį valstybės įmonė „Regitra“ pristatys naujo dizaino automobilių numerio ženklą su Lietuvos valstybės herbu – Vyčiu. Tokius automobilių numerius vairuotojai turės galimybę įsigyti nuo spalio. Esami transporto priemonių numeriai, kuriuose nėra Vyčio simbolikos, galios ir toliau, jų keisti nereikės. Vidaus reikalų ministerija anksčiau yra skelbusi, jog ne visos numerio ženklų plokštelės bus gaminamos ir išduodamos su Vyčio ženklu.
Aktualijos Prieš 1 val.

Šimonytė pirmininkaus NSK posėdžiui: aptars saugumo situaciją Lietuvos-Baltarusijos pasienyje

 Penktadienį premjerė Ingrida Šimonytė pirmininkaus Nacionalinio saugumo gynybos komisijos (NSGK) posėdžiui. Posėdyje planuojama aptarti apribojimų taikymo klausimą tiems asmenims, kurie turėdami leidimą ar teisę dirbti su įslaptinta informacija, vyksta į Baltarusiją bei Rusiją. Be to, Vyriausybės atstovų teigimu, NSK diskutuos apskritai apie esamą saugumo situaciją Lietuvos-Baltarusijos pasienyje.
Aktualijos Prieš 1 val.

Šalies institucijos pratybose išbandė pasiruošimą atremti karo grėsmes (papildytas)

Pratybų „Perkūno bastionas“ metu institucijos išbandė savo pasirengimą atremti karo grėsmes, ketvirtadienį Vyriausybės kanceliarijoje aktyvuotas Valstybės mobilizacijos operacijų centras (VMOC). VMOC ištikus grėsmėms realiose situacijose būtų aktyvuojamas Seimui ar prezidentui paskelbus mobilizaciją. Jam vadovauja Vyriausybės kancleris.
Aktualijos Prieš 9 val.

TS-LKD kandidatai į prezidentus iki kito trečiadienio apsispręs, ar dalyvauti rinkimuose

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) skyrių iškelti kandidatai į prezidentus sprendimą dėl dalyvavimo rinkimuose turės priimti iki kitos savaitės trečiadienio vakaro. „Yra nuspręsta, kad (kandidatų – BNS) atsakymų laukiama iki spalio 4 dienos vakaro, 17 valandos“, – ketvirtadienį BNS sakė TS-LKD vykdomasis sekretorius Martynas Prievelis.
Aktualijos Prieš 10 val.

Susirgęs sunkia liga Paulius perspėja visus: „Keistas jausmas, atrodo, kad permušinėja širdį“

Lietuvoje smarkiai išaugo sergamumas erkių platinama Laimo liga – per pusmetį užsikrėtė pusantro karto daugiau žmonių nei tuo pačiu metu pernai. Visai neseniai Nidoje atostogaujančiam vilniečiui įsisiurbė erkė, tačiau Laimo ligos simptomai pasireiškė greičiau ir stipriau nei įprastai: ūmus sąnarių laužymas, temperatūra ir net širdies virpuliai.
Aktualijos Prieš 10 val.

Už narkotikų platinimą nepilnametei Klaipėdos teismas moteriai skyrė laisvės apribojimą

Klaipėdos apygardos teismas ketvirtadienį nuosprendžiu kalta dėl narkotinių medžiagų platinimo nepilnametei bei neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis pripažino 26-erių metų uostamiesčio gyventoją. Teismo sprendimu jai paskirtas laisvės apribojimas vieneriems metams dviem mėnesiams, pranešė prokuratūra. Teismas įpareigojo nuteistąją devynis mėnesius dalyvauti elgesio pataisos programoje, dirbti arba užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje.
Kriminalai Prieš 11 val.

Nausėda: „Teltonikos“ investicija Molėtuose – esminis pokytis regiono ateičiai

Prezidentas Gitanas Nausėda apsilankė aukštųjų technologijų įmonių grupės „Teltonika“ technologijų centre Molėtuose. Pasak Prezidentūros, su įmonių grupės įkūrėju Arvydu Paukščiu valstybės vadovas aptarė investicinę aplinką ir ekonominę situaciją šalyje ir regionuose. Kaip rašoma išplatintame pranešime, prezidentas pabrėžė, kad „Teltonikos“ technologijų centras Molėtuose yra etaloninis investicijos regione pavyzdys.
Aktualijos Prieš 11 val.

Aplinkosaugininkai pradėjo tyrimą dėl galimai neteisėto sąvartyno Vilniuje

Trečiadienį Aplinkos apsaugos departamento (AAD) pareigūnai stebėdami UAB „Švarista“ teritoriją pradėjo tyrimą dėl galimai neteisėto sąvartyno Vilniuje. Pirminiais duomenimis, teritorijoje išpilta daugiau nei 11,3 kv. m griovimo atliekų. Kaip nurodoma išplatintame pranešime, aplinkosaugininkai aktyviai stebėjo „Švarista“ teritoriją, nes įmonė neturi leidimo verstis atliekų apdorojimo ar vežimo veikla, tačiau internete skelbia teikianti atliekų tvarkymo paslaugas.
Aktualijos Prieš 11 val.

Pamačiusi lentelę tualete ir autobuse negalėjo patikėti: „Viliuosi, kad Lietuva pradės spartesniu žingsniu žengti“

Socialiniuose tinkluose nuvilnijo moters prašymas gelbėti nuo smurto artimoje aplinkoje. Moteris pakeitė savo mobilaus telefono interneto pavadinimą į „Gelbėkite, smurtauja vyras!“ ir pabandė prašyti pagalbos kavinėje. Tačiau paaiškėjo, kad toks pagalbos prašymas buvo melagingas. Naujienų portalas tv3.lt nusprendė apžvelgti, kokie tinkamiausi būdai yra prašyti pagalbos, kalbėti apie tai ir kaip moterys kovoja su smurtu artimoje aplinkoje.
Aktualijos Prieš 11 val.

Proteste prie Seimo neišvengta provokacijų: sumindyta LBGT vėliava

Prie Seimo tikras chaosas ir sumaištis: Lietuvos gėjų lyga šiandien surengė protestą – reikalavo iš politikų, kad jie keistų įstatymą ir leistų vaikus informuoti apie homoseksualius santykius. Gėjų lygos vadovas Vladimiras Simonko prisipažino, kad tokį protestą surengė, nes už jį jiems iš Europos Sąjungos fondų sumokėti 5 tūkstančiai eurų. Tačiau ramiai turėjęs vykti nedidelis protestas baigėsi chaosu, mat susirinko LGBT bendruomenės priešininkai.
Aktualijos Prieš 11 val.

Nausėda apie gyvenimo įgūdžių programą: „Pasigendu tokios labai paprastos ir visiems suprantamos sąvokos kaip šeima“

Daugiau nei pusšimtis pasipiktinusiųjų nauja Gyvenimo įgūdžių programa, o tiksliau, jos lytiškumo ugdymo dalimi, susirinko prie Seimo į protestą ir reikalauja stabdyti visą programą. Protestuojantys vadina ją pasikėsinimu į vaikus, noru jų protus išplauti LGBT ideologija.
Aktualijos Prieš 12 val.

Po LBGTQ protesto policija pradėjo administracinę teiseną

Po LBGTQ bendruomenės atstovų ketvirtadienį prie Seimo surengto protesto Vilniaus apskrities policija pradėjo administracinę teiseną dėl tyčinio turto sunaikinimo ar sugadinimo. Anot policijos, taip pat vertinami veiksmai dėl viešosios tvarkos pažeidimo, analizuojama vaizdo medžiaga ir kartu su prokurorais bus sprendžiama dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo dėl galimo neapykantos kurstymo.
Aktualijos Prieš 12 val.

Landsbergis: turime pripažinti, kad mums reikia Ukrainos

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos politikos analizės centro (CEPA) forumo „Laimėti karą. Laimėti taiką“ diskusijoje, praneša ministerija. Pasak Užsienio reikalų ministerijos (URM), Lietuvos diplomatijos vadovas aptarė augančią saugumo klausimų svarbą Baltijos jūros regione bei Vidurio ir Rytų Europoje ir Lietuvos vaidmenį remiant Ukrainos kovą prieš Rusijos agresiją.
Aktualijos Prieš 12 val.

Vilniaus tarybos Etikos komisija pradėjo tyrimą dėl mokytojus įžeidinėjusio konservatoriaus Skaisčio pasisakymų

Vilniaus miesto tarybos Etikos komisija pradėjo tyrimą dėl pedagogus įžeidinėjusio konservatoriaus Audriaus Skaisčio elgesio. Tokį sprendimą komisija priėmė bendru sutarimu. „Gavome piliečio skundą dėl Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos nario Audriaus Skaisčio įžeidžiančių pasisakymų“, – Eltą informavo komisijos pirmininkas, socialdemokratas Remigijus Motuzas. „Šiandien nusprendėme, kad pradėsime tyrimą“, – patvirtino jis.
Aktualijos Prieš 13 val.
Į viršų