Ruošiantis ministerijų miestelio statyboms į naują vietą perlaidoti totorių palaikai

Rengiantis teritorijos sostinės A. Goštauto gatvėje konversijai ir ministerijų statyboms, Vilniuje perlaidoti buvusių Lietuvos totorių kapinių teritorijoje aptikti palaikų fragmentai, penktadienį pranešė Turto bankas. Turto banko planuojamos konversijos – būsimo ministerijų miestelio teritorijoje buvo įsikūrusi istorinė totorių bendruomenė, čia veikė mečetė, šalia jos būta kapinių.
Aktualijos Prieš 9 min.

VMVT: patvirtinta dar 20 paukščių gripo atvejų laukiniams paukščiams

Paukščių gripas patvirtintas dar 20-čiai laukinių paukščių, penktadienį pranešė Valstybinė ir maisto veterinarijos tarnyba (VMVT). Anot tarnybos, ketvirtadienį ištyrus mėginius nustatytas labai patogeniškas paukščių gripas (LPPG) H5N1 laukinių paukščių gaišenoms.  Gaišenos rastos daugiausiai Rytų Lietuvoje – Zarasų rajono saloje, vandenyje, aptikta 11 rudagalvių kirų gaišenų. Jonavos rajone aptiktos dviejų paukščių gaišenos, jos rastos Bartonių karjere.
Aktualijos Prieš 16 min.

Šiauliuose tėvas smurtavo prieš 13-metę: prireikė medikų pagalbos

Šiaulietis įtariamas per konfliktą pastūmęs dukrą, policija pradėjo ikiteisminį tyrimą.  Pranešimą apie galimą smurtą policija gavo trečiadienį iš Šiaulių apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus. Buvo pranešta, kad Šiauliuose, Žilvičių gatvėje, namuose, 43 metų vyras per konfliktą pastūmė 13-metę dukrą. Ji griūdama susižalojo. Mergaitė po medikų apžiūros gydosi ambulatoriškai. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo.
Kriminalai Prieš 24 min.

Tūkstančiai saldainiams, puodeliams ir gėlėms: Seimo nariai nesibodi išleisti viską iki paskutinio cento

Vadinamasis „čekiukų“ skandalas atkreipė dėmesį, kam mokesčių mokėtojų suneštus pinigus leidžia politikai. Nors dauguma Seimo narių daugiausiai lėšų išleidžia transportui, ne vienas parlamentaras tūkstančius taško saldainiams, puodeliams, gėlėms ir knygoms. Pagal Seimo statutą, Seimo nariams išlaidoms, susijusioms su jų parlamentine veikla, kiekvieną mėnesį atsiskaitytinai skiriama 0,8 vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio dydžio suma.
Aktualijos Prieš 31 min.

Aiškėja detalės apie iš namelio medyje iškritusią ir mirusią moterį: poilsiavietės atstovas sukrėstas

Sukrečianti nelaimė praėjusią naktį nutiko Šakių rajone Palankinės kaime esančioje poilsiavietėje „Virš bedugnės“. Pirminiais duomenimis, iš medyje įrengto namelio (aukštis apie 9 m) iškrito ir mirtinai susižalojo moteris (gim. 1971 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Nelaimė nutiko naktį iš ketvirtadienio į penktadienį, apie 23 val. 50 min.
Kriminalai Prieš 43 min.

Telšiuose aptiktos dvi narkotinių medžiagų laboratorijos: „verslą“ vystė 25-erių vaikinas

Telšių policijos komisariato pareigūnai demaskavo dvi narkotinių medžiagų laboratorijas, jos priklauso 25 metų Telšių gyventojui. Kaip skelbia policija, tyrėjai turėjo įtarimų, kad miesto centre esančiame garaže gali būti narkotinių medžiagų. Gegužės 26 dieną pareigūnus pasitiko čia stovintis prabangus „Porsche“, o už jo – didžiulė palapinė su ventiliacijos, apšvietimo ir drėkinimo sistemomis, vazonuose buvo kanapių augalai.
Kriminalai Prieš 51 min.

Sigita Strockytė-Varnė. Ar verta investuoti vieną eurą?

Jei kiekvieną mėnesį investuotume po vieną eurą, o vidutinė metų grąža būtų 10 proc., po 95 metų sąskaitoje turėtume milijoną. Žinoma, šis milijonas, tikėtina, būtų palikimas ateinančioms kartoms. Tačiau vieno euro galia yra daug didesnė, negu atrodo iš pirmo žvilgsnio. Dėl kokių kitų priežasčių naudinga investuoti po eurą kiekvieną mėnesį? Vienas euras – reali galimybė Gyventojai Lietuvoje neinvestuoja dėl įvairiausių įsišaknijusių mitų.

Nausėda: Aljanso priešakyje reikia kovai pasiruošusių brigados dydžio vienetų

Aljanso priešakinėse linijose reikia kovai pasiruošusių brigados dydžio vienetų, kreipdamasis į NATO valstybių narių parlamentų pirmininkų aukšto lygio susitikimo dalyvius Seime penktadienį sakė prezidentas Gitanas Nausėda. „Mūsų dabartinė užduotis yra dislokuoti kovai pasiruošusius brigados dydžio vienetus Aljanso priešakinėse linijose. Bandymas pasikliauti pastiprinimu, kaip greitai jis beatvyktų, paprasčiausiai neturės efekto.
Aktualijos Prieš 1 val.

Nausėda prakalbo apie glaudesnį karinį bendradarbiavimą su Lenkija: sulaukiau Dudos skambučio su pasiūlymu

Sulaukiau Lenkijos prezidento Andrzejaus Dudos skambučio su labai įdomiu pasiūlymu Lietuvai glaudinti mūsų karinį bendradarbiavimą, sako šalies prezidentas Gitanas Nausėda. Anot jo, kalbama apie glaudesnį bendradarbiavimą saugumo karinėje srityje. Kokia forma ir kaip – dar reikia tai apsvarstyti.

Čmilytė-Nielsen: prašome stiprinti NATO buvimą regione, kad Lietuvoje nebūtų Bučos ir Mariupolio

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, kreipdamasi į kolegas iš NATO valstybių, prašo didinti Aljanso karių buvimą regione reaguojant į Rusijos agresiją Ukrainoje, sakydama, kad Lietuva nenori tapti „dar viena Buča ar Mariupoliu“. „Ypač prašome padidinti NATO priešakinių pajėgų kovines grupes iki NATO priešakinių brigadų lygio, Baltijos valstybėse užtikrinti patikimus NATO oro gynybos pajėgumus, sustiprinti NATO karinės įrangos ir atsargų dislokavimą Baltijos valstybėse“, – penktadienį pra...
Aktualijos Prieš 1 val.

Grušas prabilo apie pedofilijos problemas ir mestus kaltinimus: atsiprašau jaunuolio, kuris iš kunigo patyrė tai

Penktadienį arkivyskupas Gintaras Grušas pateikė daugiau detalių apie kunigo Kęstučio Palikšos kratą po to, kai jam pareikšti kaltinimai pedofilija. Arkivyskupas pranešė sudarysiantis komandą, kuri rūpinsis seksualinių nusikaltimų Bažnyčioje prevencija. „„Ką besakyčiau – tai neatpirks žalos, kurią padaro netinkamas dvasininkų ar kitų bažnyčios tarnautojų elgesys su nepilnamečiais ir pažeidžiamaisiais.
Aktualijos Prieš 1 val.

COVID-19 statistika: 43 nauji atvejai, mirčių nefiksuota

Per praėjusią parą nustatyti 43 COVID-19 atvejai, nuo šios ligos mirusiųjų fiksuota nebuvo, rodo penktadienį skelbiami Valstybės duomenų agentūros duomenys. 14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų siekia 26,1 atvejo, septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis – 8,1 procento.   Ligoninėse gydomi 44 COVID-19 sergantys pacientai, vienas iš jų – reanimacijoje.   Pernai vasario pradžioje per parą buvo nustatoma daugiau kaip 14 tūkst.

Gaisro Telšiuose metu – žmogaus gelbėjimo operacija: medikams ir ugniagesiams teko gaivinti

Telšiuose per gaisrą dūmais apsinuodijęs žmogus prarado sąmonę, jį gaivino ugniagesiai ir medikai. Kaip pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, penktadienio naktį, 0.18 val., buvo gautas pranešimas apie gaisrą Pramonės gatvėje, sandėliavimo paskirties pastatuose. Atvykus ugniagesiams, vieno aukšto mūrinio pastato rūsyje buvo dūmų. Prie pastato gulėjo sąmoningas, galimai dūmais apsinuodijęs žmogus. Asmeniui praradus sąmonę, ugniagesiai jį gaivino.
Kriminalai Prieš 1 val.

Paskelbė saugiausias nuo gaisrų savivaldybes: bus suteikti apdovanojimai

Priešgaisrinės saugos srityje šiais metais saugiausia pripažinta Kupiškio rajono savivaldybė, penktadienį pranešė Vidaus reikalų ministerija (VRM).  Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) jau trečią kartą rengiamame konkurse „Saugiausia savivaldybė“ antrąją vietą užėmė Akmenės rajono, o trečiąją – Visagino savivaldybė. Penktadienį nugalėtojus Kupiškyje apdovanos vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. „Darome viską, kad žūstančiųjų gaisruose skaičius mažėtų.
Aktualijos Prieš 1 val.

Miręs žurnalistas Vilius Stankevičius buvo pripažinęs kaltę dėl lytinių santykių su 13-mečiu

365
Praėjusią savaitę pranešta apie jauno LNK žurnalisto Viliaus Stankevičiaus mirtį. Šiandieną skelbiama, kad V. Stankevičius pernai prisipažino dėl lytinių santykių su 13-mečiu.  Apie tai skelbia naujienų agentūra ELTA.

NŠA: mokykloms kuriamos naujos skaitmeninės mokymo priemonės, didins mokinių įsitraukimą

Per ateinančius metus Nacionalinės švietimo agentūros EdTech centras mokykloms pasiūlys dešimtis naujų skaitmeninių mokymo priemonių, kurios bus nemokamos ir laisvai prieinamos, penktadienį pranešė Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA).  „Skaitmeninės mokymo priemonės didina šiuolaikinio ugdymo potencialą. Dirbant su jomis galima geriau realizuoti ugdymo turinį, personalizuoti mokymąsi, skatinti mokinių įsitraukimą ir geriau stebėti jų pažangą“, – teigia EdTech centro vadovė Indrė Šuolienė.
Aktualijos Prieš 2 val.

Šiauliuose policininko automobilis kliudė dviračiu važiavusį paauglį

Šiauliuose policininko vairuojamas automobilis kliudė dviračiu važiavusį paauglį. Kaip pranešė Policijos departamentas, avarija įvyko ketvirtadienio pavakare, apie 16.24 val., K. Donelaičio ir Akmenės gatvių sankryžoje. Automobilis BMW 520, vairuojamas ne tarnybos metu neuniformuoto blaivaus 46 metų Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūno, kliudė iš šalutinės gatvės dviračiu išvažiavusį 14-metį. Nepilnametis paguldytas į ligoninę.
Kriminalai Prieš 3 val.

Vyras negavo visų pinigų už parduotą automobilį

Į Marijampolės policiją kreipėsi didžiosios dalies pinigų už parduotą automobilį negavęs vyras. Ketvirtadienį, 10.17 val., į Marijampolės apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą kreipėsi 55 metų vyras. Jis pranešė, kad balandžio 14 dieną su bendrove sudarė pirkimo – pardavimo sutartį dėl parduodamo 2009 metais pagaminto automobilio „Lexus LS600H“. Pareiškėjas skundėsi negavęs 10 tūkst. 300 eurų iš 14 tūkst. 300 eurų. Policija dėl sukčiavimo surinko medžiagą.
Kriminalai Prieš 3 val.

Anonimas melagingai pranešė apie sprogmenį Prezidentūroje

Anonimas melagingai pranešė apie sprogmenį Lietuvos Prezidentūroje, apžiūrėjus pastatą, sprogmenų nerasta. Kaip skelbia Policijos departamentas, ankstų ketvirtadienio rytą, 5.33 val., Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas gavo neprisistačiusio asmens pranešimą. Anonimas pranešė, kad Vilniuje, S. Daukanto aikštėje, Prezidentūros pastate padėtas sprogmuo. Surinkta medžiaga dėl melagingo pranešimo apie visuomenei gresiantį pavojų ar ištikusią nelaimę.
Kriminalai Prieš 4 val.

Baisi nelaimė Šakių rajone: žuvo iš namelio medyje iškritusi moteris

182
Policijos pareigūnai praneša, kad birželio 1 d. apie 23 val. 50 min. Šakių r., Palankinės kaime nutiko didelė nelaimė. Pirminiais duomenimis, iš medyje įrengto namelio (aukštis apie 9 m) iškrito ir mirtinai susižalojo moteris (gim. 1971 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.
Į viršų