REKLAMA
Civilinė sąjunga (nuotr. Shutterstock.com) Civilinė sąjunga (nuotr. Shutterstock.com)

Visuomenės nuomonė griežtėja: 72 proc. apklaustųjų nepritaria civilinei sąjungai

Laisvos visuomenės instituto užsakymu 2023 m. vasario 9-18 dienomis buvo atliktas reprezentatyvus Lietuvos gyventojų nuo 18 m. nuomonės tyrimas (N=1003) 24 miestuose ir daugiau nei 40 kaimų. Juo siekta stebėti visuomenės požiūrio dinamiką Civilinės sąjungos įstatymo bei Artimojo ryšio projektų klausimais.
Aktualijos Prieš 16 val.

Paaiškėjo, kokias šunų ir kačių veisles tautiečiai labiausiai mėgsta ir kokie vardai dažniausi

Paaiškėjo pirmieji visuotinio augintinių ženklinimo rezultatai. Per metus žmonės Lietuvoje paženklino 46 tūkstančius šunų ir 23 tūkstančius kačių. Paaiškėjo, ne tik kokias šunų ir kačių veisles tautiečiai labiausiai mėgsta, o ir tai, kad populiariausias Lietuvoje šuns vardas yra Bela, o katės – Luna. Jūratė meiliai glosto iš prieglaudos paimtą šunytę Tiką. Moteris taip pat augina katę iš prieglaudos vardu Pupa.
Aktualijos Prieš 4 val.

Griežtins bausmes už bažnyčios paniekinimą: ruošiasi net siųsti į kalėjimą dviems metams

Dalis konservatorių nori griežtinti bausmes už mišių ir pamaldų paniekinimą ir už tai į kalėjimą siųsti dviems metams. Projekto iniciatoriai beda pirštu į rezonansinius atvejus, kai šalies pramogų pasaulio atstovai mišias ir bažnyčias išnaudojo reklamos tikslams. Kiti politikai kraipo galva ir svarsto, ar toks pakeitimas nepriartins mūsų prie Putino Rusijos. Grupelė Seimo narių iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos registravo Baudžiamojo kodekso pataisas.

Landsbergis: ES turės instrumentą stabdyti autoritarinių režimų ekonominiam spaudimui

Europos Sąjunga (ES) turės instrumentą, leidžiantį sustabdyti autoritarinių režimų ekonominį spaudimą, antradienį paskelbus apie pasiektą politinį susitarimą dėl ES ir jos valstybių narių apsaugos nuo trečiųjų šalių ekonominės prievartos (EU Anti-coercion instrument – angl.) sako užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.
Aktualijos Prieš 4 val.

Ventės rago ornitologai aptiko ir išgelbėjo Lietuvoje ypač retą paukštį – didįjį apuoką: paaiškėjo, iš kur jis

Ventės rago ornitologai aptiko ir išgelbėjo Lietuvoje ypač retą paukštį – didįjį apuoką. Iš ant jo kojų buvusių žiedų paaiškėjo, kad jį užaugino rusai Karaliaučiaus srityje. Tačiau vos gavęs laisvę apuokas pabėgo į Lietuvą. Didįjį apuoką saugo Ventės rago ornitologai. Nusilpusį paukštį atrado ir jiems pranešė viena Rusnės gyventoja. Kadangi didieji apuokai labai reti, ornitologai iš pradžių nepatikėjo.
Aktualijos Prieš 4 val.

Arvydas Komskis įkliuvo dėl brakonieriavimo: galima žala siekia apie 50 tūkst. eurų

Su keturiais šimtais kilogramų nelegaliai pagautos žuvies aplinkosaugininkams įkliuvo Arvydas Komskis. Šis Pagėgiuose gerai žinomas asmuo prieš šešerius metus išgarsėjo ir visoje Lietuvoje, kai nušovė pasieniečių šunį Ramzį. Šį kartą Komskį skandina brakonieriauti karšiai. Nelegaliais tinklais vykdytos žvejybos žala gamtai siekia 50 tūkstančių eurų. Pagėgių carais žmonių vadinamų brolių Komskių vargai nesibaigia.
Kriminalai Prieš 4 val.

Vilniečiai užfiksavo automobilį ir leipsta juokais: „Kažin, kiek skolų vaikinas turi?“

58
Vilniuje gyventojai užfiksavo „įdomiai“ atrodantį automobilį.  Skaitytoja Jurga su naujienų portalu tv3.lt pasidalijo Jeruzalės mikrorajone užfiksuotomis nuotraukomis.

Prezidentūra apie Putino pareiškimą: tai stiprus argumentas mums prieš NATO viršūnių susitikimą

Rusijos režimo lyderio Vladimiro Putino pareiškimas apie Baltarusijoje planuojamus dislokuoti branduolinius ginklus yra rimtas argumentas dėl pajėgumų Lietuvai prieš artėjantį NATO viršūnių susitikimą, vasarą vyksiantį Vilniuje, sako prezidento patarėjas Kęstutis Budrys ir Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovas Laurynas Kasčiūnas.
Aktualijos Prieš 5 val.

Vilniaus miegamajame rajone – narkomanų antplūdis: prie vaikų darželių mėtosi švirkštai

Viename iš Vilniaus mikrorajonų – Šeškinėje – narkomanų antplūdis. Ten gyvenantys išsigandę vilniečiai piktinasi, kad jų kaimynystėje prie vaikų darželių mėtosi švirkštai, o apsvaigę asmenys puldinėja praeivius, vagia iš parduotuvių. Gyventojai sako bijantys ne tik vaikus išleisti į mokyklą, bet net ir šunį išvesti į lauką. Negana to, vilniečiai tvirtina, kad žino net ir laiptines ar butus, kur laisvai klesti narkotikų prekyba.

Šimonytė apie politines rietenas Seime: „Tiesiog pozicijos, opozicijos tango“

Politinių apsikumščiavimų diena Seime. Valdantiesiems panorus iš Antikorupocijos komisijos išmesti opozicijos atstovą, opozicija pasiūlė iš kitos komisijos išmesti laisvietę Morganą Danielę. Petras Gražulis, supykęs, kad Seimas jam grasina apkalta dėl balsavimo už Jonauską, pateikė siūlymą tą patį daryti ir su konservatore Sejoniene.
Aktualijos Prieš 5 val.

Aiškėja daugiau apie Kaune paliktą naujagimę: buvo įdėtas ir laiškas

Kaune gyvybės langelyje šiąnakt palikta vos 5 parų mergytė. Medikai šalia rado ir pilną krepšį daiktų, ir laiškelį. Mergytė išnešiota ir sveika. O įdienojus į vaiko teisių gynėjus jau kreipėsi ir moteris, kuri prisistatė mergaitės mama. Tad kas jos laukia, norint susigrąžinti dukrą? Krikščioniškųjų gimdymo namų medicinos darbuotoja į apklotą vynioja niurzgančią mažylę. Naujagimę šiąnakt medikai rado paliktą Gyvybės langelyje.

Panevėžyje sudegė 90-ies metų „Opelis“: „Kiek prie jo darbo įdėta, tai negaliu net pasakyt“

Vėlų pirmadienio vakarą Panevėžio ugniagesiai skubėjo gesinti degančio garažo, kuriame buvo laikomos ne tik transporto priemonės, bet ir kuro talpyklos, dujų balionai. Medikų pagalbos prireikė veidą ir rankas apdegusiam vyrui, bandžiusiam gesinti gaisrą. Deja, medinis garažas ir visas jame buvęs turtas sudegė. Tiesa, ugniagesiams pavyko išgelbėti gyvenamąjį namą ir dalį kieme stovėjusių automobilių.
Kriminalai Prieš 6 val.

Netektis: mirė visuomenininkė Beatričė Kleizaitė-Vasaris

126
Marijampolės meras Povilas Isoda pasidalijo liūdna žinia: mirė Marijampolės garbės pilietė Beatričė Kleizaitė-Vasaris. Apie tai jis paskelbė socialiniame tinkle „Facebook“.  „In Memoriam.
126
Aktualijos Prieš 6 val.

Bilotaitė laukia tarnybų siūlymų kovai su seksualiniais nusikaltimais prieš vaikus

Siekiant kovoti su seksualiniais nusikaltimais prieš vaikus, vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė kreipėsi į tarnybas, prašydama pateikti pasiūlymus, kaip efektyviau spręsti šią problemą, antradienį pranešė Vidaus reikalų ministerija. „Ministrė A. Bilotaitė įpareigojo atsakingas tarnybas pateikti pasiūlymus dėl efektyvesnių įrankių kovai su seksualiniais nusikaltimais prieš vaikus“, – rašoma pranešime.
Aktualijos Prieš 7 val.

Išsiilgusiems saulės – džiugios žinios: grįžta šiluma ir spinduliai

279
Orus Europoje rytoj lems viena aukšto slėgio sritis žemyno centre bei pietuose ir dvi žemo slėgio sritys rytuose ir vakaruose. Didžiojoje žemyno dalyje dangų dengs įvairaus storio debesys, saulėta bus netoli Lietuvos ir kai kur pietuose. Vis smarkiau kaista oras Europos vakaruose, Ispanijoje jau prasidėjo miškų gaisrai. Kitur bus gerokai vėsiau. Lietuvoje šiandien buvo debesuoti su menkais pragiedrėjimais orai. Buvo ir kritulių.
279
Orai Prieš 7 val.

Benkunskas: svarstymai dėl privalomo bilietų žymėjimo buvo komunikacinė klaida

Su visuomene nederinti įmonės „Susisiekimo paslaugos“ svarstymai įpareigoti viešojo transporto keleivius kaskart žymėti net ir ilgalaikius bilietus buvo komunikacinė klaida, šių pokyčių sostinėje nebus, sako išrinktasis Vilniaus meras Valdas Benkunskas. „Tai yra labai grubi ir neapgalvota komunikacinė klaida, kurią padarė įmonė“, – BNS antradienį sakė V. Benkunskas.
Aktualijos Prieš 8 val.

Policija aiškinasi, ar Šurajevas savo elgesiu nepažemino politikų

360
Dėl galimo nedidelio viešosios tvarkos pažeidimo administracinę teiseną pradėjusi Vilniaus policija taip pat aiškinasi, ar visuomenininkas, komikas Olegas Šurajevas Seime nepažemino politikų orumo – administracinė teisena dabar atliekama jau pagal du straipsnius.  Kovo 15 dieną Vilniaus apskrities policija pranešė pradėjusi administracinę teiseną dėl visuomenininko elgesio parlamente. Pareigūnai tyrimą pradėjo įvertinę viešojoje erdvėje pasirodžiusį O. Šurajevo vaizdo įrašą.

„Politico“: Lietuva iš ES gavo 27 mln. eurų, skirtų Ukrainai perduotai ginkluotei atkurti

Lietuva iš Europos taikos priemonių (EPF) fondo gavo 27 mln. eurų, skirtų Ukrainai perduotos ginkluotės pajėgumams šalyje atkurti, antradienį paskelbė naujienų portalas „Politico“. EPF mechanizmas šalims leidžia atgauti maždaug 84 proc. nuo perduotos ginkluotės vertės. Pastaroji gali būti tiek likutinė, tiek atkuriamoji. Anot „Politico“, šešios šalys, įskaitant Lietuvą ir kitas Baltijos valstybes, nurodė atkuriamąją ginkluotės vertę, nuo kurios apskaičiuojama iš mechanizmo gaunama suma.
Aktualijos Prieš 8 val.

Žiemiški orai sugrįžta: įspėja, kad eismą sunkins plikledis sniegas

Trečiadienio naktį eismo sąlygas sunkins plikledis, įspėja Automobilių kelių direkcija. Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, naktį vietomis prognozuojamas trumpas, nedidelis sniegas. Kai kur formuosis plikledis. Pūs šiaurės vakarų, 8–13 m/s vėjas, pajūryje gūsiai sieks iki 15–17 m/s. Bus nuo 0 iki 5 laipsnių šalčio. Antradienį, 16 val. duomenimis, vakarinėje šalies pusėje eismo sąlygas sunkina snygis, čia kelių dangos šlapios, vietomis padengtos sniegu.
Orai Prieš 9 val.

Branduolinio ginklo dislokavimas Baltarusijoje – eilinis Rusijos šantažas ar reali grėsmė? BALSAVIMAS

Rusijos pareiškimai apie branduolinio ginklo dislokavimą Baltarusijoje – eilinis Kremliaus šantažas ar išaugusi reali grėsmė? Kaip į tai sureaguos Vakarai? Ko reikia – naujų sankcijų ar dar daugiau paramos Ukrainai? Ką gali ir turi padaryti Lietuva artėjant NATO viršūnių susitikimui? Laidoje „Dėmesio centre“ – pokalbis su Prezidento vyriausiuoju patarėju, Nacionalinio saugumo grupės vadovu Kęstučiu Budriu ir Seimo nacionalinio saugumo komiteto pirmininku Laurynu Kasčiūnu.
Aktualijos Prieš 9 val.
Į viršų