Vilniaus pakraštyje į avariją pateko „Barboros“ automobilis

Trečiadienį pavakare Vilniuje, Savanorių prospekte, susidūrė keli automobiliai, dėl avarijos susidarė didžiulės spūstys. Avarija prie Gariūnų, ties Pirklių gatve, įvyko apie 16 val. Socialiniuose tinkluose ėmė plisti žinia, kad „Barboros“ sunkvežimis atsitrenkė į mažiausiai du lengvuosius automobilius. Pirminiais duomenimis, žmonės per šią avariją rimčiau nenukentėjo. Smarkiai apgadintas „Audi“ – nedidelis sunkvežimis sumaitojo šio lengvojo automobilio užpakalį.

Prieš pat savaitgalį – vasariškos šilumos banga: vietomis šils iki +25

Orus Europoje rytoj lems viena labai didelė aukšto slėgio sritis ir žemo slėgio sritys aplink ją. Įvairaus storio debesys dengs dangų žemyno vakaruose, šiaurėje ir rytuose. Centre ir pietuose bus saulėta. Visas žemynas gana aiškiai bus padalytas į dvi dalis. Vakarinėje jo pusėje bus šilta ir net karšta, kitur – vėsoka. Šiandien Lietuvoje buvo puikūs, saulėti orai. Šį vakarą dangus irgi bus tikras astronomų džiaugsmas, bet po vidurnakčio ims rastis vis daugiau aukštų plonų debesų.

Rusijos karas prieš Ukrainą įstūmė Kiniją į siaubingai nepatogią padėtį: balansuoja tarp trijų tikslų

Pradėjusi nelabai sėkmingą karą prieš Ukrainą Rusija pakenkė ne tik sau, bet ir artimiausiai partnerei Kinijai. Jeigu būtų buvusi Pekino valia, tai šio karo būtų vengiama, nes dabar Kinija turi balansuodama šokinėti tarp trijų savo svarbiausių tikslų. Taip teigia JAV įsikūrusio German Marshall Fund Azijos tyrimų programos vadovė Bonnie Glaser. „Tai ne tas karas, iš kurio Kinija išloštų.

Armonaitė: Lietuva galėtų sukurti Ukrainos atstatymo fondą

Svarstant, kaip padėti karo niokojamai Ukrainai, Lietuva galėtų ne tik dalyvauti atstatant sunaikintą svarbią šalies infrastruktūrą, bet ir pati sukurti Ukrainos atstatymo fondą, sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Sinkevičius apie naujus EK sprendimus: tai leistų turėti energetikos situacijos stabilumą

Trečiadienį Europos Komisija (EK) aptarė naująjį energijos iš Rusijos atsisakymo planą. Atsiradus nerimaujančių, kad tai lems dar didesnes energetikos kainas, eurokomisaras Virginijus Sinkevičius ramina ir sako, kad priimti sprendimai leistų turėti stabilią situaciją. Pokalbis su eurokomisaru – TV3 žinių „Dienos komentare“. Šiandien EK svarstė energetinės nepriklausomybės nuo Rusijos dalykus.

Homoseksuali Rasa politikų klausia tiesiai šviesiai: kodėl negaliu auginti vaikų su savo mylimąja?

Nors partnerystės įstatymo pavadinimą valdančioji dauguma pakeitė, diskusijos dėl LGBTQ bendruomenei priklausančių asmenų teisių toli gražu netyla. Homoseksuali moteris atvirai kreipėsi į valdžios atstovus klausdama, kodėl Lietuvoje ji negali jaustis pilnaverčiu žmogumi. Moteris teigė jau ilgą laiką gyvenanti Austrijoje, nes vos grįžusi į Lietuvą turi įrodinėti, kad turi lygias teises, kaip ir heteroseksualūs asmenys.

Lietuvos kariuomenės pažangą NATO įvertino geriausiai per visą narystės istoriją

NATO gynybos planuotojai Lietuvos kariuomenės pažangą įvertino geriausiai per visą narystės istoriją, trečiadienį skelbia Krašto apsaugos ministerija (KAM). Jos teigimu, puikiai įvertinta pažanga, pasiekta didinant finansavimą gynybai, infrastruktūros plėtrą, naujus pirkimus ir paramą Ukrainai. Taip pat savo vertinime NATO pažymėjo Lietuvos planus didinti kariuomenę, jos rezervą, gerinti karių aprūpinimo sąlygas.

Neapykantą kursčiusiam ir Putiną šlovinusiam kėdainiškiui teismas skyrė 60 parų arešto

Už neapykantos ir smurto kurstymą, Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną šlovinusiam kėdainiečiui skirta arešto bausmė, trečiadienį pranešė Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmai. Teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje dėl kurstymo prieš lietuvių, ukrainiečių ir romų tautybės žmones vyrui teismo baudžiamuoju įsakymu paskirtas 60 parų areštas ir 365 eurų bauda bei baudžiamojo poveikio priemonė – mobiliojo ryšio telefono konfiskavimas.

Buvusiai „Klaipėdos vandenų“ skyriaus vadovei už kyšininkavimą – 10,2 tūkst. eurų bauda

Buvusi „Klaipėdos vandenų“ skyriaus vadovė Nijolė Domarkienė teismo pripažinta kalta dėl kyšininkavimo, jai skirta 10,2 tūkst. eurų bauda. Klaipėdos apylinkės teismas iš nuteistosios konfiskavo 1,7 tūkst. eurų vertės turtą – kyšio vertę atitinkančią sumą, trečiadienį pranešė Klaipėdos apygardos prokuratūra. Tuometinę Nuotekų tyrimų laboratorijos vadovę N. Domarkienę papirkusiam įmonės „Parsekas“ direktoriui Sauliui Mockui teismas skyrė 8,4 tūkst. eurų baudą.

Gyventojai valdžios pagalbą vadina nerimta: „Tai tas 16 eurų? Kaip ir nesimato“

Jau nuo birželio maždaug 740 000 Lietuvos gyventojų gaus šiek tiek – iki 16-kos eurų didesnius atlyginimus. Seimas padidino neapmokestinamų pajamų dydį, dėl to minimalų atlyginimą ar ne daugiau vidutinio atlyginimo gaunantys dirbantieji sumokės keliais ar keliolika eurų mažiau mokesčių. Šie žmonės per metus sutaupys apie 100-tą milijonų eurų.

Vilniuje prie Baltojo tilto atsiras Tolerancijos gatvė

Vilniuje prie Baltojo tilto atsiras Tolerancijos gatvė. Trečiadienį savivaldybės tarybos sprendimu Tolerancijos pavadinimas suteiktas gatvelei, vedančiai nuo Upės gatvės link Baltojo tilto. Ši gatvė driekiasi pro paplūdimio tinklinio aikštyną, riedlenčių ir riedučių parką link Baltojo tilto. Valdančiosios Laisvės partijos atstovas taryboje Vincas Jurgutis sakė, kad tai yra „fantastinė naujiena“. „Vilnius per 12 metų padarė tokį pokytį, kai LGBT eitynės buvo nugrūstos į Upės gatvę.

Sinkevičius: ES energetikos laukia revoliuciniai pokyčiai

Europos Sąjungos (ES) energetikos laukia revoliuciniai pokyčiai, tačiau siekiant susitarti dėl šeštojo sankcijų Rusijai paketo pirmiausia bus reikalinga politinė valia, sako Lietuvos deleguotas eurokomisaras Virginijus Sinkevičius „Kalbant apie energetikos sektoriaus pokyčius, mes tikrai kalbame apie revoliuciją, nes tai bus labai sparčiai įgyvendinami pokyčiai ir tai turės didelės įtakos tolimesniam Europos Sąjungos vystymuisi, energetikos projektų vystymuisi, energetikos rinkos stabilumui“, –...

Sostinės vaikų darželiuose branginamas maitinimas

Sostinės vaikų darželiuose nuo liepos 1-osios branginamas maitinimas. Savivaldybės tarybos sprendimu, visą dieną dirbančiose lopšelio grupėse vaikų maitinimui dienos mokestis sieks 2,6 euro vietoj buvusio 2,2 euro, darželio grupėse – 2,9 euro vietoj 2,5. Priešmokyklinio ugdymo grupėse pusryčiams ir pavakariams nustatytas po 1,16 euro įkainis (buvo 0,84 euro ir 0,53 euro), pietums – 2,10 euro (buvo 1,8 euro). Savivaldybė pabrėžia, kad pastarąjį kartą vaikų maitinimo įkainiai sostinės darželiuo...

Prastos naujienos tėvams: Vilniaus darželiuose brangsta maitinimas

Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė maitinimo normų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose didinimui. Paskutinį kartą vaikų maitinimo įkainiai sostinės darželiuose keitėsi 2019-aisiais. Smarkiai išaugus maisto produktų kainoms, maitinimo paslaugų teikėjai skundžiasi, kad sunkiai sekasi užtikrinti kokybišką racioną darželiams, todėl kilo poreikis keisti vienos dienos maitinimo normą.

Vyriausybė atšaukia ambasadorių Rusijoje, uždaro konsulatą Sankt Peterburge

 Vyriausybė trečiadienį posėdyje nusprendė iš ambasadoriaus Rusijoje pareigų oficialiai atšaukti Eitvydą Bajarūną. Vyriausybės teikime prezidentui numatyta, kad E. Bajarūnas šias pareigas nustotų eiti nuo birželio pirmos dienos. Lietuvos ambasadorius skiria ir atleidžia prezidentas Vyriausybės teikimu, pritarus Seimo Užsienio reikalų komitetui. Taip pat Vyriausybė trečiadienį priėmė sprendimą, kuriuo nuo birželio 7 dienos likviduoja Lietuvos generalinį konsulatą Sankt Peterburge.

Nuteistojo sulaikymo operacija Kaune: pareigūnai vyrą turėjo traukti iš rūbų spintos

Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdybos pareigūnai trečiadienį pranešė sulaikę iš Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos pasišalinusį Luką Rabašauską. Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje bausmę atliekantis nuteistasis buvo ieškomas, kai šeštadienį savavališkai pasišalino iš atvirosios kolonijos, skelbia Kalėjimų departamentas.

Nuspręsta: Vyriausybė plečia Gaižiūnų poligoną

Vyriausybė trečiadienį išplėtė Jonavos rajone, Rukloje, esantį Gaižiūnų poligoną. Ministrų kabinetas pritarė Krašto apsaugos ministerijos (KAM) teikimui, kuriuo poligone esančią valstybinę miško žemę pavertė kitomis naudmenomis.

Arvydas Anušauskas: prieš Krašto apsaugos ministerijos svetainę gegužę įvykdyta masyvi kibernetinė ataka

Atnaujinus Krašto apsaugos ministerijos (KAM) internetinį puslapį, prieš jį po kelių dienų buvo įvykdyta masyvi kibernetinė ataka, sako ministras Arvydas Anušauskas. „KAM internetinė svetainė kai tik buvo paleista, jei neklystu, gegužės pirmom dienom, po penkių dienų jau patyrė masyvią kibernetinę ataką“, – žurnalistams trečiadienį teigė jis. Ministras neįvardijo, kas įtariamas surengęs ataką ir kokie jos padariniai.

DIENOS PJŪVIS. Valstiečiai žada „karą“ valdžiai dėl partnerystės ir Landsbergio: ar tai padeda Lietuvai?

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) kaltina valdančiuosius sulaužius susitarimą su opozicija karo Ukrainoje metu neteikti visuomenę priešinančių įstatymo projektų. Valstiečiai paskelbė, kad jei Seime bus pritarta partnerystės įteisinimui, o Vytautui Landsbergiui bus suteiktas valstybės vadovo statusas, LVŽS pasitrauks iš rengiamų bendrų partijų susitarimų dėl gynybos bei užsienio politikos.

Ministrė Agnė Bilotaitė: grėsmių atveju pareigūnai turi būti tinkamai aprūpinti

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė su Policijos departamento, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Viešojo saugumo tarnybos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos vadovais aptarė būtinybę užtikrinti vidaus reikalų sistemos pareigūnų aprūpinimą ir parengtį galimoms karinėms ir hibridinėms grėsmėms. Ministrė A. Bilotaitė sudarė darbo grupę, kuri rengia vidaus reikalų statutinių įstaigų užduočių ir pareigūnų aprūpinimo standarto gaires.
REKLAMA
Į viršų