Kreipėsi į policiją – savaitgalį išplito tariamos egzaminų temos

Sujudimas prieš lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą: savaitgalį socialiniuose tinkluose išplito melagingos egzamino temos. Egzaminų rengėjai Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) kreipėsi į policiją. „Buvo paskelbta melaginga informacija. Mes patikrinom – tikrai egzaminų užduotys yra saugios, niekas jų nenutekino“, – patvirtino NŠA atstovė Jurgita Kažukauskaitė-Sarnickienė. Egzaminų rengėjai dėl šio nusižengimo kreipėsi į policiją.
Aktualijos Prieš 4 min.

Socialdemokratai Šimonytei: nustokite pataikauti turtingiesiems

Opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) atstovai prasidedant egzaminų sesijai premjerę Ingrindą Šimonytę ragina stabdyti vykdomą „švietimo sistemos centralizavimą ir privatizavimą“, rašoma partijos pranešime spaudai. Premjerės sprendimas neskirti naujo švietimo ir mokslo ministro, pasak socialdemokratų, yra neatsakingas.
Aktualijos Prieš 5 min.

Šilalės rajone dėl gaisro iš daugiabučio buvo evakuotas 21 žmogus

Sekmadienio naktį Šilalės rajone dėl gaisro iš daugiabučio buvo evakuotas 21 žmogus. Kaip pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, 2.46 val. buvo gautas pranešimas, kad Pajūrio seniūnijoje Keberkščių kaime, Nemylo gatvėje, dega butas daugiabučiame gyvenamajame name. Atvykus ugniagesiams, butas degė atvira liepsna. Iš degančio buto buvo išvesti du vyrai. Vienas vyras apsinuodijo degimo produktais, jis išvežtas į ligoninę.
Kriminalai Prieš 5 min.

Teismui perduota byla dėl narkotikų siuntimo į Lietuvą

Teisėsaugos pareigūnai baigė tirti ir teismui perdavė bylą dėl narkotikų siuntimo į Lietuvą iš Vokietijos ir Nyderlandų. Narkotikų vertė juodojoje rinkoje viršija 150 tūkst. eurų, pirmadienį pranešė prokuratūra. Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroras Mantas Jurkėnas baigė ikiteisminį tyrimą, jame du Jonavos ir vienas Panevėžio rajono gyventojai kaltinami labai didelio kiekio psichotropinių medžiagų gabenimu kontrabanda į Lietuvą.
Kriminalai Prieš 10 min.

Policija prašo pagalbos: ieško mačiusių mirtiną avariją Vilniuje

Sostinės pareigūnai prašo gyventojų pagalbos. Ieško eismo įvykio, kurio metu žuvo žmogus, liudininkų. Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos 3-iajame skyriuje atliekamas ikiteisminis tyrimas pagal požymius nusikaltimo, numatyto LR BK 281 str. 5 d., dėl eismo įvykio, kurio metu šių metų gegužės 25 d. apie 9 val. 25 min.
Kriminalai Prieš 15 min.

Darbymetis gelbėtojams jau prasidėjo: iš jūros išgelbėtas vyras

Palangoje, Baltijos jūroje, ugniagesiai ir pajūrio gelbėtojai išgelbėjo vyrą. Kaip pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, penktadienio vakarą, po 17 val., buvo gautas pranešimas, kad Nemirsetos šunų paplūdimyje draugas neišplaukia iš jūros, nuo kranto – apie 20 metrų. Kai atvyko ugniagesiai, du paplūdimio gelbėtojai vyrą jau buvo priplukdę prie kranto. Du ugniagesiai gelbėtojai su hidrokostiumais padėjo vyrui išlipti iš vandens.
Kriminalai Prieš 24 min.

Birštono savivaldybėje automobilis sužalojo pėsčiąją

Birštono savivaldybėje sekmadienį automobilis sužalojo kelkraščiu ėjusią 90-metę pėsčiąją. Kaip pranešė policija, avarija įvyko apie 12.50 val. Škėvonių kaimo ribose. 40-metis vyras, vairuodamas automobilį „Opel Vivaro“, pirminiais duomenimis, važiuodamas atbuline eiga, nepastebėjo ir partrenkė kelkraščiu ėjusią 90-metę pėsčiąją. Nukentėjusioji išvežta į gydymo įstaigą.
Kriminalai Prieš 34 min.

Vilniuje nuskendusio 5-mečio tragedija: kūną pastebėjo baidare plaukiantis žmogus

Vilniuje sekmadienį Neries upėje, Žirmūnų mikrorajone, nuskendo vos 5-erių metukų vaikas.  15.57 val. buvo gautas pirminis pranešimas, kad Žirmūnų mikrorajone pradingo mažametis vaikas. Dingusio vaiko ieškojo gausios gelbėtojų pajėgos, atvyko ir narai. Galiausiai berniuko kūnas sekmadienį aptiktas netoli Žirmūnų paplūdimio. Naujienų portalas tv3.lt išsiaiškino, kad policijai paskambino mažamečio motina. Ji teigė, kad iš vaikų žaidimo aikštelės pabėgo jos 5 metų sūnus.
Kriminalai Prieš 41 min.

Nekasdienis vaizdelis Kaune: užfiksavo dviratininką su neeiline drauge

Šeštadienio vidurdienį kaunietį pralinksmino išvystas vaizdas – pro akis pradūmė dviratininkas su pripučiama lėle. „Keistuolis laksto po miestą“, – šeštadienį apie 12.15 val. nuotrauka su „Kas vyksta Kaune“ pasidalijo skaitytojas. Dviratininką su pripučiama gumine lėle vyras užfiksavo Partizanų gatvėje esančioje transporto priemonių plovykloje. Kauniečio teigimu, plovyklos paslaugomis vyras naudojosi kartu su pripučiama lėle, – atvyko nusiprausti.
Aktualijos Prieš 57 min.

Kas galėtų pakeisti Šimonytę? Štai, kas pajėgus perimti ne tik Vyriausybės, bet ir konservatorių partijos vairą

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderiams Gabrieliui Landsbergiui ir Ingridai Šimonytei nusprendus pareikalauti priešlaikinių rinkimų, o jeigu jie neįvyksta – atstatydinti visą Vyriausybę, politiniame lauke susiformavo tam tikra nežinojimo uždanga: niekas tiksliai nežino, kaip elgsis kiti politikos veikėjai – koaliciją sudarančios partijos, opozicijos jėgos bei prezidentas Gitanas Nausėda.

Prie Šiaulių kalėjimo rastas, paketas, kaip įtariama, su narkotikais

Prie Šiaulių kalėjimo sekmadienį rastas paketas, kaip įtariama, su narkotikais. Kaip pranešė policija, 16.54 val. Šiauliuose, Trakų gatvėje, žolėje, netoli Šiaulių kalėjimo, rastas polietileninis paketas su sintetinės kilmės biria, įtariama, narkotine medžiaga. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis.
Kriminalai Prieš 1 val.

Skaudi nelaimė Kaune: perėjoje partrenktos dvi merginos

Pirmadienio rytą Kauno Veiverių gatvėje užfiksuoti pareigūnai ir du greitosios medicinos pagalbos ekipažai. Pagalbos prireikė gatvėje parblokštoms merginoms. „Kažkas rimto Veiverių g. prieš 8 val. Dvi greitosios, dvi policijos. Ties pėsčiųjų šviesoforu“, – naujienų portalui „Kas vyksta Kaune“ pranešė skaitytoja. Anot Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato budinčio pareigūno, apie 7.10 val. Veiverių g. automobilis „Opel“ kliudė dvi jaunas merginas.
Kriminalai Prieš 1 val.

NATO naikintuvai per savaitę keturis kartus kilo atpažinti ir lydėti Rusijos orlaivių

NATO oro policijos misiją vykdantys naikintuvai praėjusią savaitę keturis kilo atpažinti ir lydėti skrydžio taisykles tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros pažeidusių Rusijos orlaivių, pirmadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija. Pirmadienį Aljanso naikintuvai kilo atpažinti ir palydėti Rusijos keleivinį lėktuvą TU-134. Jis skrido iš pagrindinės Rusijos dalies į Kaliningrado sritį. Orlaivį lydėjo du naikintuvai SU-27, skridę iš Kaliningrado srities ir grįžę atgal.
Aktualijos Prieš 1 val.

Panevėžyje, sostinėje bei Ignalinos apylinkėse smurtauta prieš nepilnamečius

Vilniuje, Panevėžyje ir Ignalinos apylinkėse smurtauta prieš nepilnamečius vaikus. Kaip pranešė Vilniaus apskrities policija, šeštadienį gautas pranešimas, jog penktadienį, apie 19 val., Vilniuje, bute, moteris, gimusi 1987 metais, smurtavo prieš savo 13-metį sūnų. Kitas atvejis fiksuotas Panevėžyje, Laisvės alėjoje. Anot pareigūnų, sekmadienį, apie 17 val., vyras, gimęs 1985 metais, smurtavo prieš penkiolikmetį. Savo ruožtu Utenos policija pranešė, jog sekmadienį, apie 19.40 val.
Kriminalai Prieš 1 val.

COVID-19 statistika: 11 naujų atvejų, mirčių nefiksuota

Per praėjusią parą nustatyta 11 COVID-19 atvejų, nuo šios ligos mirusiųjų fiksuota nebuvo, rodo pirmadienį skelbiami Valstybės duomenų agentūros duomenys. 14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų siekia 25,5 atvejo, septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis – 8,6 procento.   Ligoninėse gydomi 42 COVID-19 sergantys pacientai, vienas iš jų – reanimacijoje.   Pernai vasario pradžioje per parą buvo nustatoma daugiau kaip 14 tūkst.

Siekiant studijų prieinamumo – konkursinė eilė moksleiviams iš socialiai jautrios aplinkos

Švietimo ministerija (ŠMSM) patvirtino aukštojo mokslo prieinamumo didinimo planą, kuriame numatoma, kad 2024 metais atsiras papildoma konkursinė eilė stojantiesiems iš socialiai jautrios aplinkos, aukštosios mokyklos bus skatinamos plėsti studijų prieinamumą. Šie pakeitimai daromi siekiant visoms socialinėms grupėms užtikrinti lygias galimybes siekti aukštojo išsilavinimo, pirmadienį pranešė ŠMSM.
Aktualijos Prieš 1 val.

Lietuvos vadovai pasveikino Daniją Konstitucijos dienos proga

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, premjerė Ingrida Šimonytė ir Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pirmadienį pasveikino Daniją nacionalinės šventės – Konstitucijos dienos – proga. „Vertinu stiprėjančius dvišalius ryšius tarp mūsų šalių. Esame šalys bendramintės daugelyje sričių ir mus sieja tos pačios vertybės bei tikslai tarptautinėje bendruomenėje“, – rašoma G. Nausėdos sveikinime.
Aktualijos Prieš 1 val.

Skuodis JAV susitiks su transporto sekretoriumi, dalyvaus verslo forume

Susisiekimo ministras Marius Skuodis pirmadienį pradeda darbo vizitą Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV), kur susitiks su  šalies transporto sekretoriumi Pete Buttigieg, Jungtinių Tautų generalinio sekretoriaus pavaduotoju Guy Rider, JAV Kongreso nariais ir kitais aukštais pareigūnais, dalyvaus antrajame Šiaurės Amerikos ir Lietuvos verslo forume, pranešė ministerija.
Aktualijos Prieš 2 val.

Kauno rajone girtas vyras įtariamas moters sužalojimu

Kauno rajone neblaivus vyras įtariamas sužalojęs moterį. Kaip pranešė Policijos departamentas, sekmadienio vakarą, apie 20 val., Karmėlavos II kaime, namo kieme, neblaivus (2,38 prom.) 20-metis vyras sužalojo 51 metų moterį. Ji paguldyta į ligoninę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo artimajam giminaičiui ar šeimos nariui.
Kriminalai Prieš 2 val.

Nausėda su Grunskiene aptars prokurorų darbo sąlygas

Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį per susitikimą su generaline prokurore Nida Grunskiene metu aptars prokurorų darbo sąlygas, BNS nurodė prezidento patarėjas Ridas Jasiulionis. Kaip nurodoma gegužę platintoje prokuratūros veiklos ataskaitoje, prokuratūroje toliau mažėja dirbančių prokurorų, per metus beveik dešimtadaliu išaugo nusikalstamumas, taip pat auga nebaigtų tirti bylų skaičius. Praėjusių metų pabaigoje dirbo 602 prokurorai – dviem dešimtimis mažiau nei 2021-aisiais.
Aktualijos Prieš 2 val.
Į viršų