Michailas Chodorkovskis: „Būtų sprendimas iš naujo steigti Rusiją, pradedant nuo regionų“

Šimtai politikų ir politikos ekspertų šiomis dienomis Vilniuje ir jo apylinkėse diskutuoja apie Europos ir regiono ateitį. Į tradicinį forumą atvykęs vienas garsiausių Rusijos opozicionierių Michailas Chodorkovskis sako, kad Putinas liepto galą prieis jau greitai, ir piešia savo Rusijos ateities viziją – sako, kad joje turi nelikti prezidento posto, tik parlamentas ir Rusija turi tapti realiai federacinė valstybė.

87 procentai gyventojų Lietuvoje jaučiasi saugūs: ypač pasitiki dvejomis tarnybomis

Prasidėjus karui Ukrainoje mūsų tautiečiai neslepia bijantys dėl galimų grėsmių ir mūsų šalyje, tačiau prieš beveik metus Vidaus reikalų ministerijos užsakytas tyrimas parodė – net 87 procentai gyventojų Lietuvoje jaučiasi saugūs, ir prireikus žinotų, kaip savimi pasirūpinti. Ypač auga žmonių pasitikėjimas ugniagesiais gelbėtojais ir policija. Tiesa, čia ir pats generalinis policijos komisaras pripažįsta, kad tobulėti – yra kur, mat it ant mielių ėmė augti sukčiavimas.

Karbauskis užtikrintas valstiečių sėkme savivaldos rinkimuose, o Skvernelio partija – ne konkurentė

Opozicinė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) po savivaldos rinkimų tik sustiprins pozicijas, o buvusio bendražygio Sauliaus Skvernelio įkurta partija nebus konkurentė, nes jų vertybės skiriasi, sako valstiečių lyderis. „Mes dar niekada neturėjome tokio stipraus kandidatų į merus sąrašo savivaldos rinkimams“, – penktadienį po partijos tarybos posėdžio Naisiuose BNS sakė LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis. Taryba patvirtino 24 kandidatus į merus.

Kaune – neeilinė gelbėjimo operacija: Žemųjų Šančių gyventojus išgąsdino po kiemus besiblaškantis briedis

Kauniečiams teko dalyvauti neeilinėje gelbėjimo operacijoje. Žemųjų Šančių gyventojams streso įvarė po kiemus besiblaškantis briedis. Susižeidęs gyvūnas nurimo tik gavęs migdomųjų dozę. Jo likimas paaiškės po veterinarijos gydytojų apžiūros. O specialistai primena – prie tokių galiūnų geriau nesiartinti. „Gatvėj stovėjom, kalbam ir atkapanoja – dun dun dun. Išsigandom, kaip pralėkė — briedis, net išsižiojom“, – pasakoja Žemųjų Šančių gyventoja Danutė Seredžienė.

Baltijos jūroje dirbantys narai – laikas sustojo tą akimirką, kai laivas nuskendo: „Viskas tebėra ten“

Baltijos jūros dugne guli šimtai kilometrų tinklų. Dalis jų nuplyšo užsikabinę už nuskendusių laivų ir ten liko. Dabar juose įsipainioja žuvys ir žūsta, o yrančios medžiagos teršia vandenį. Tarptautinė narų grupė jau penkerius metus tokius tinklus traukia. Tačiau dugne aptinka ne tik juos. Dumble dūla ir žuvusių laivų įgulų kaulai. Tarptautinė narų komanda tyrinėja Antrojo pasaulinio karo metais Baltijos jūroje nuskendusį vokiečių laivą.

VU botanikos sode – pavasario mugė „Lietuvos žiedai“: kaip puoselėti augalus?

Šimtai augalų augintojų ir mylėtojų sugužėjo į Vilniaus universiteto Botanikos sodą, kur prasidėjo pavasario mugė. Suplūdę sodininkai iš visos Lietuvos demonstruoja užaugintus augalus, tad jų įvairovė čia įspūdį paliks bet kokiam skoniui – gražiausios daugiametės ir vienmetės gėlės, daigai, retos augalų rūšys, vaismedžiai.

Vilniuje netikėtai mirė NT įmonės „Inreal“ vadovas Gediminas Pruskus

Lietuvą pasiekė skaudi žinia – mirė nekilnojamojo turto vystymo įmonės „Inreal“ vadovas Gediminas Pruskus. Vyrui buvo 44 metai. Šia žinia dalijasi pati „Inreal“ grupė. „Su liūdesiu pranešame, kad 2022 m. gegužės 27 d. Vilniuje mirė „Inreal“ grupės vadovas Gediminas Pruskus. Grupės įmonėse Gediminas Pruskus pradėjo dirbti 2002 metais, dar būdamas studentu, o 2010 metais tapo „Inreal“ ir „Inreal valdymas“ direktoriumi bei įmonių grupės vadovu.

Niūrus žvilgsnis į savaitgalį: orai primins ne gegužę, o spalį

Penktadienį Lietuvoje daug kur lijo, vietomis pylė smarkiai. Artimiausią naktį lietus bus laimės dalykas – palis tik vietomis, iš pavienių debesų, bet bus vietų, kur lis smarkiai. Šeštadienį dangus bus nusėtas nedideliais lietaus kamuoliniais debesimis, iš jų ir lis. Šviesūs orai bus tik prie jūros. Debesuotą, kai kada su lietumi naktį, oro temperatūros skirtumai bus nedideli – paryčiais, kai ji žemiausia, bus nuo maždaug 6 laipsnių šalies rytuose iki 9 vakaruose.

„AUGA Group“ vadovas siūlo, kaip išvengti kylančių kainų – atkreipė dėmesį, į ką koncentruotis

Vartotojus ir toliau gąsdina išaugusios maisto produktų kainos, o ekspertai prognozuoja, kad tai – dar ne pabaiga. Tačiau ekologiško maisto gamintojos „AUGA Group“ generalinis direktorius Kęstutis Juščius sako, kad išvengti kylančių kainų įmanoma – reikia koncentruotis į uždarus gamybos modulius, kas leis išvengti išorinių veiksnių įtakos.

Prancūzijoje – lietuvio gelbėjimo operacija: degalinėje krauju vėmusiam vyrui į pagalbą skubėjo net Lietuvos pareigūnai

Bendrojo pagalbos centro (BPC) statistiniai duomenys rodo, kad pastaruoju metu gan dažnai tenka teikti pagalbą užsienio valstybėse esantiems Lietuvos piliečiams, kuriems dėl vienų ar kitų priežasčių nepavyksta patiems išsikviesti pagalbos numeriu 112. Tokiais atvejais BPC darbuotojai visada stengiasi padėti ir perduoti pagalbos prašymus užsienio kolegoms. Kartais tai padaryti nebūna labai sudėtinga.

Gyventojai pasipiktinę pristatytu nauju visuotiniu NT mokesčiu: „Paieškoti reikėtų, už ką mes dabar nemokame“

Finansų ministerija pristatė naują nekilnojamo turto mokestį, kurį privalės mokėti beveik visi butus ir namus turintys Lietuvos gyventojai. Kuo būstas brangesnis, tuo mokėti tektų daugiau: per metus gali tekti pakloti ir daugiau nei 100 eurų. Šiuo metu Lietuvos gyventojams, kurių nekilnojamojo turto bendra vertė neviršija 150 tūkstančių eurų, papildomai mokėti už butą ar namą nereikia, tačiau valdžia planuoja įvesti rinkliavą kiekvienam šalies namui ar butui.

Iš Baltarusijos toliau keliauja kontrabanda: muitinėje sulaikyta dar viena siunta

Traukinyje su baldų siunta iš Baltarusijos Klaipėdos muitininkai ketvirtadienį aptiko 76 dėžes cigarečių kontrabandos. Kaip penktadienį pranešė Muitinės kriminalinė tarnyba, tai yra dešimtas cigarečių kontrabandos sulaikymas geležinkelio transporte Lietuvos muitinėje šiemet. Muitininkų teigimu, Kanados įmonei skirtame konteineryje buvo daugiau nei 25 tonos įvairių baldų dalių, o už jų – ir 76 dėžės nelegalių rūkalų „NZ Gold Superslim“ (38 tūkst.

Valstiečių ultimatumas valdantiesiems: susitarimą dėl gynybos pasirašys su viena sąlyga

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) Taryba įvertino valdančiųjų iniciatyvą ir drauge su visomis Lietuvos Respublikos Seimo darbe dalyvaujančiomis partijomis parengtą susitarimą „Dėl Lietuvos nacionalinio saugumo artimiausio laikotarpio sustiprinimo“. „Kadangi mūsų atstovai dalyvavo rengiant projektą, turiniui pastabų neturime“, – sakė LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Lietuva, Latvija ir Estija rengia Baltijos valstybių gynybos susitarimą

Reaguojant į dabartinę saugumo situaciją, Lietuva, Latvija ir Estija rengia Baltijos valstybių gynybos susitarimą, penktadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM). Dokumentą po tarpinstitucinių derybų dar turės ratifikuoti šalių parlamentai. Anot krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko, jis kartu su Baltijos šalių kolegomis sutarė toliau koordinuoti veiksmus, kad šį susitarimą būtų galima pasirašyti artimiausiu metu.

Landsbergis: kol šis Kremliaus režimas valdžioje, tol niekas negali jaustis saugus

Gegužės 27 dieną baigėsi dvi dienas trukęs kasmetinis Vilniaus Rusijos forumas, kuriame dalyvavo užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis bei žinomi Rusijos pilietinės visuomenės atstovai, žmogaus teisių gynėjai, tarptautinių analitinių centrų ekspertai, žurnalistai, akademikai ir politikai.

Šimonytė susitiko su Ukrainos vicepremjere: ukrainiečiai nusprendė, kad jų šalies vieta – Europos Sąjungoje

Gegužės 27-ąją Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė Vyriausybėje priėmė Ukrainos vicepremjerę europinei ir euroatlantinei integracijai Olhą Stefanišyną. Susitikimo metu buvo aptarta situacija Ukrainoje, humanitariniai šalies poreikiai ir ES bei dvišalė Lietuvos parama, planai dėl Ukrainos atstatymo, ES ir NATO atsakas į Rusijos karą prieš Ukrainą, jos siekis gauti ES kandidatės statusą.

Paaiškėjo, kas gali tapti Advokatų tarybos pirmininku: Vėgėlės šiose pareigose nebebus

Rinkimuose į Advokatų tarybos pirmininkus dalyvauja trys kandidatai – Gintautas Bartkus, Ramūnas Kazlauskas ir Mindaugas Kukaitis. Visi jie dirba Vilniuje. Šios kandidatūros buvo paskelbtos per Visuotinį advokatų susirinkimą penktadienį Vilniuje. Į advokatūros vadovus buvo iškelta ir Mindaugo Paukštės kandidatūra, tačiau šis ją atsiėmė. Kitąmet 30-metį advokatūroje švęsiantis G. Bartkus anksčiau yra dirbęs Seime, Vyriausybėje, 2000-2001 metais dirbo teisingumo ministru.

Pasibaisėjo: mėgaudamasis malonumais kalba, ką turi daryti Ukraina

JAV kongresmenas, demokratas Geraldas Connolly penktadienį atsiribojo nuo buvusio valstybės sekretoriaus Henry Kissingerio teiginių apie tai, jog Ukraina turėtų paaukoti Krymą ir speratistų kontroliuotas Donecko bei Luhansko teritorijas Rusijai siekdama taikos susitarimo.  „Norėčiau atsiriboti nuo to, ką pasakė H. Kissingeris Davose, džiaugdamasis Davoso teikiamais malonumais ir būdamas toli nuo karo bei kalbėdamas apie kitą tautą, ką ji turėtų daryti, kad pasiektų taikos.

Gabrielius Landsbergis apie JK premjero idėją kurti alternatyvą NATO: „Nematėm jokio konkretaus pasiūlymo“

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad Lietuva kol kas negavo konkretaus pasiūlymo dėl britų premjero Boriso Johnsono idėjos kurti alternatyvą NATO. Vis dėlto jis pabrėžė, jog šiuo metu reikia stiprinti esamą Aljansą. „Nematėm jokio konkretaus pasiūlymo, neįsivaizduojame, koks yra jo turinys, kiek tai yra tikra ir rimta“, – penktadienį žurnalistams po Vilniaus Rusijos forumo sakė G. Landsbergis.

Aukšto rango NATO pareigūnas: Aljansas parodė vienybę, kurios Putinas nesitikėjo

Rusijos pradėto karo Ukrainoje akivaizdoje NATO šalys parodė vienybę, kurios režimo vadovas Vladimiras Putinas nesitikėjo, sako NATO PA prezidentas Geraldas E. Connolly'is Vilniuje penktadienį prasidėjusioje NATO Parlamentinės Asamblėjos (PA) sesijoje. „NATO parodė solidarumą, kurio, aš žinau, V. Putinas nesitikėjo.
Į viršų