VRM komisija tirs Lietuvos pilietybės atkūrimą Abramovičiaus vaikams

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sudarė komisiją, kuriai pavesta įvertinti Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo aplinkybes Rusijos oligarcho Romano Abramovičiaus artimiesiems 2011-2013 metais. Migracijos departamentui pavesta peržiūrėti asmenų ir subjektų, kuriems taikomos Europos Sąjungos (ES) sankcijos, sąrašą ir patikrinti, ar sankcionuotų asmenų šeimos nariai nėra Lietuvos Respublikos piliečiai.
Aktualijos Prieš 4 min.

Tiesiogiai: po vaiko paėmimo dramos į Seimą iškviesta Skuodienė ir Žiobienė

Istorija, kai Palangoje vaiko teisės su policija iš mamos atėmė sūnų, susilaukė didžiulio visuomenės ir politikų dėmesio. Dėl šio vaiko atėmimo atvejo ketvirtadienį į Seimą iškviesta Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė ir Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorė Ilma Skuodienė. Diskusija planuojama 12 val. Jos transliaciją tiesiogiai galite stebėti YouTube platformoje.
Aktualijos Prieš 11 min.

Seimas nusprendė: dėl Gražulio mandato panaikinimo bus sprendžiama gruodžio 18 dieną

Seimas nusprendė gruodžio 18 dieną svarstyti, ar panaikinti parlamentaro Petro Gražulio mandatą, Konstituciniam Teismui (KT) pripažinus jį sulaužius priesaiką ir šiurkščiai pažeidus Konstituciją balsuojant už kitą Seimo narį. Seimas ketvirtadienį priėmė tokį nutarimą, už balsavus 76 Seimo nariams, prieš bus 12 ir susilaikius šešiems parlamentarams.
Aktualijos Prieš 11 min.

Šimonytė ir Anušauskas mano, jog įstrigusi JAV parama visgi pasieks Ukrainą

Įstrigusi Jungtinių Valstijų parama Ukrainai yra nemaloni aplinkybė, teigia premjerė Ingrida Šimonytė, tačiau tiek ji, tiek krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas sako manantys, kad pagalba bus patvirtinta. Taip jie kalbėjo po to, kai respublikonų senatoriai trečiadienį blokavo Baltųjų rūmų prašymą skirti 106 mlrd. dolerių (97,4 mlrd. eurų) bendrą skubios pagalbos paketą Ukrainai, Izraeliui ir Taivanui, demokratams atsisakius numatyti nelegalios migracijos reformas.
Aktualijos Prieš 23 min.

Teismas atmetė „lapinų“ grupuotės vadeivos Čaikausko prašymą dėl lygtinio paleidimo

Kauno apylinkės teismas pirmadienį atmetė „lapinų“ grupuotės vadeivos Tomo Čaikausko prašymą jį paleisti lygtinai. Kaip nurodo teismas, priimta nutartis, kuria atmestas Lygtinio paleidimo iš laisvės atėmimo vietų įstaigos komisijos nutarimas dėl lygtinio paleidimo taikymo T. Čaikauskui.  T. Čaikauskas buvo nuteistas 15 metų laisvės atėmimo bausme dėl daugybės nusikalstamų veikų epizodų ir vadovavimo ginkluotam nusikalstamam susivienijimui.
Kriminalai Prieš 45 min.

Gražulio apkalta vėl kėlė aistras Seime: kaltinimai vagyste, kerštu ir zuikiavimu

Konstituciniam Teismui (KT) pripažinus parlamentarą Petrą Gražulį sulaužius priesaiką ir šiurkščiai pažeidus Konstituciją, apkaltos procesas ketvirtadienį grįžo į Seimą. Seimas nustatė datą, kada parlamentarui bus vykdoma mandato naikinimo procedūra. Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen per posėdį supažindino Seimo narius su Konstitucinio Teismo išvada, kad Seimo narių Mišrios grupės atstovo P. Gražulio veiksmas – sąmoningas balsavimas už kitą Seimo narį – prieštarauja Konstitucijai.
Aktualijos Prieš 49 min.

Šimonytė atsakė, ar imsis ribojimų dėl augančio sergamumo gripu ir COVID-19

Nors sergamumas gripu ir COVID-19 auga, situacija nėra grėsminga, todėl nėra pagrindo svarstyti įvesti kokius nors ribojimus, teigia premjerė Ingrida Šimonytė. „Tikrai ne“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė Vyriausybės vadovė, paklausta, ar augant sergamumui nesvarstoma įvesti kokių nors ribojimų.
Aktualijos Prieš 52 min.

Savivaldybės patvirtino: pietų miegas neprivalomas visuose Lietuvos darželiuose

Ilgus dešimtmečius vaikų darželiuose galiojusi tradicija visus be išimties vaikus guldyti dienos pogulio traukiasi iš Lietuvos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų. Visos 60 Lietuvos savivaldybių administracijos patvirtino, kad jų įsteigtuose darželiuose dienos miegas nėra privalomas, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Aktualijos Prieš 1 val.

Vilkaviškio rajone neblaivus ir beteisis vairuotojas nuvažiavo į griovį

Vilkaviškio rajone trečiadienį neblaivus ir beteisis vairuotojas nuvažiavo į griovį. Kaip ketvirtadienį pranešė Marijampolės apskrities policija, trečiadienį 19.47 val. Vilkaviškio rajono Lakštučių kaime automobilį „Skoda“ vairavo ir nuo važiuojamosios kelio dalies į griovį nuvažiavo neblaivus, teisės vairuoti neturintis 1989 metais gimęs vyras. Nustatytas sunkus girtumas Vairuotojui nustatytas sunkus girtumo laipsnis – 3,40 promilės. Automobilis išgabentas į saugojimo aikštelę.
Kriminalai Prieš 1 val.

Premjerė neabejoja Nausėdos sprendimu dėl rinkimų: savo kampaniją jis jau yra pradėjęs

Premjerė Ingrida Šimonytė sako neabejojanti, kad šalies vadovas Gitanas Nausėda ketvirtadienį praneš, jog dalyvaus ateinančių metų prezidento rinkimuose. „Aš nė kiek neabejoju, kad (G. Nausėda rinkimų kampanijoje – BNS) bus, – žurnalistams Seime ketvirtadienį sakė ministrė pirmininkė. – O šiaip prezidentas savo kampaniją yra pradėjęs jau prieš kurį laiką. Daug tų kampanijos elementų, mes, matyt, jau esam matę.
Aktualijos Prieš 1 val.

COVID-19 statistika: 1280 naujų atvejų, mirčių nefiksuota

Praėjusią parą nustatyta 1280 naujų COVID-19 atvejų, mirčių išvengta, ketvirtadienį skelbia Valstybės duomenų agentūra. 14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų šiuo metu siekia 490,3 atvejo, septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis – 39,2 procento. COVID-19 pikas COVID-19 piką buvo pasiekęs 2022-ųjų vasario pradžioje, tuomet per parą buvo nustatoma daugiau kaip 14 tūkst. užsikrėtimų šia liga.
Aktualijos Prieš 1 val.

Prieš Nausėdos žinią – Šimonytės vertinimas: jis savo kampaniją jau pradėjo

Premjerė Ingrida Šimonytė neabejoja, kad Gitanas Nausėda sieks antrosios kadencijos. Pasak jos, prezidentas jau yra pradėjęs rinkimų kampaniją, o šalies vadovo retorika rinkimų įkarštyje gali suktis aplink kritiką ministrų kabinetui. Premjerė nesiėmė prognozuoti, ar antroji prieš G. Nausėdą jai bus sunkesnė. „Toje kampanijoje bus ne tik prezidentas, neabejoju, kad bus, bet bus ir kiti kandidatai.

Atslenka galingas ciklonas: įspėja - kitą savaitę laukia nemalonios permainos

Lietuvos link keliauja galingas ciklonas, atnešiantis nemalonias orų permainas, praneša sinoptikė Elvyra Latvėnaitė. Prognozuojama, kad orai ims keistis nuo sekmadienio. „Rytuose, šiaurės rytuose anticiklonas naujų galių „semiasi“, savo pietvakariniu pakraščiu stumsis vis arčiau Lietuvos. O šiaurės vakaruose lėtai stiprės galingas ciklonas. Mes atsidursime šių dviejų orų sistemų sandūroje“, – teigia E. Latvėnaitė.
Orai Prieš 1 val.

Esu draustas, bet prašo susimokėti papildomai: štai kaip pacientas savo teisę apgynė teisme

Gruodžio 10-ąją minima Tarptautinė žmogaus teisių diena, primenanti, kad visiems turi būti suteiktos vienodos galimybės, laisvės ir teisės. Ne išimtis – sveikatos priežiūra. Privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti pacientai turi nemažai laisvių ir teisių šioje srityje, tačiau kartais prireikia ir ligonių kasų pagalbos jas ginant.
Aktualijos Prieš 1 val.

Rusijos milijardierius, Putino draugas Romanas Abramovičius turi lietuviškų šaknų: jo seneliai yra tremtiniai iš Tauragės

Rusijos milijardieriaus Romano Abramovičiaus ausys kyšo Lietuvoje. Migracijos departamentas patvirtino, kad du Rusijos prezidento Vladimiro Putino pakaliko vaikai Arkadijus ir Anna Abramovičiai turi Lietuvos pilietybę. Lietuviški pasai atvėrė kelius milijardieriui apeiti jam pritaikytas sankcijas – tai atskleidė tiriamosios žurnalistikos centro „Siena“ žurnalistai. Prieš penkerius metus Lietuvą apskriejo žinia, kad mūsų šalyje slapčia apsilankė vienas turtingiausių pasaulio milijardierių.

Gailius sako VSD matęs medžiagos dėl galimai neskaidraus prezidento rinkimų finansavimo

Buvęs vienos iš Valstybės saugumo departamento (VSD) valdybos viršininkas, pranešėjas Tomas Gailius patvirtino dirbdamas departamente matęs medžiagos dėl galimai neskaidraus 2019 metų prezidento rinkimų kampanijos finansavimo. „Taip, tokios informacijos departamente dirbdamas aš mačiau“, – trečiadienį viešai liudydamas komisijai sakė T. Gailius, nusprendęs nebeslėpti savo tapatybės.
Aktualijos Prieš 2 val.

Armoniatė: gerėjantys Kinijos ir Lietuvos prekybos santykiai – trapūs

Prieš dvejus metus Kinijai įvedus prekybos apribojimus Lietuvai dvišalės prekybos padėtis stabilizuojasi, sako ekonomikos ir inovacijų ministrė. Vis dėlto Aušrinė Armonaitė perspėja, kad tas stabilumas yra trapus. „Šiuo metu situacija stabilizuojasi, bet, kaip ir visada, kai darai verslą su komunistiniais režimais ar kitokias, negali būti tikras nei dėl savo nuosavybės, nei dėl tos partnerystės stabilumo“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė A. Armonaitė.
Aktualijos Prieš 2 val.

Lietuvos paštas prašo 3,65 mln. eurų nuostoliams už periodiką padengti

Lietuvos paštas pirmąjį šių metų  pusmetį už periodinių leidinių prenumeratos pristatymą į kaimus ir mažus miestus patyrė 3,65 mln. eurų nuostolį – 15 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu metu, pranešė Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT). Todėl įmonė prašo Vyriausybės kompensuoti tokius nuostolius.       RRT vertinimu, Lietuvos pašto nuostolių suma turėtų sumažėti dar apie 4 proc., nes į prašomą kompensuoti sumą  nepagrįstai įtraukta per didelė investicijų grąža.
Aktualijos Prieš 2 val.

Razma: Gapšio apkalta planuojama gruodžio 21 dieną

 Seimo pirmasis vicepirmininkas Jurgis Razma sako, kad opozicinės Darbo partijos frakcijos atstovo Vytauto Gapšio apkalta planuojama gruodžio 21 dieną. „Gruodžio 21 dieną bus siūloma rengti apkaltą V. Gapšiui po to, kai Aukščiausiasis Teismas netenkino jo prašymo ir nesustabdė Apeliacinio teismo skirtos įkalinimo bausmės.
Aktualijos Prieš 2 val.

Armonaitė: Laisvės partija liks valdančiojoje koalicijoje tol, kol bus arčiau sprendimų

Laisvės partija liks valdančiosios koalicijos sudėtyje tol, kol partija bus arčiau sprendimų, sako jos pirmininkė, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. „Kol mes matysime, kad esame arčiau sprendimų, tol ir dalyvausime šitoje valdančiojoje koalicijoje ar ateities valdančiosiose koalicijose“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė A. Armonaitė.
Aktualijos Prieš 2 val.
Į viršų