Lietuvos šauliams siūloma leisti panaudoti savo ginklus esant reikalui: kai kurie čia mato ir grėsmę

Seime kelią skinasi idėja leisti Lietuvos šauliams naudoti ginklus budint su pasieniečiais. Jie naudotų ir ginklus, ir kitas būtinąsias priemones. Tiesa, tam Seimas turi pritarti pavasario sesijoje. Kol kas dauguma parlamentarų įstatymo pakeitimui jungia žalią šviesą, vos keli prieštarauja manydami, kad šauliai, kaip ir iki šiol, turėtų būti policijos ar pasieniečių pagalbinėmis rankomis, bet ne daugiau.

Skaičiai nemažėja: nustatyti 11666 nauji COVID-19 atvejai, mirė 12 žmonių

Praėjusią parą nustatyti 11 666 užsikrėtimai koronavirusu, nuo jo sukeltos ligos mirė 12 žmonių, šeštadienį skelbia Statistikos departamentas. Vienas mirusiųjų – 10-19 metų amžiaus, rodo šeštadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys. Tai didžiausias iki šiol paros atvejų skaičius, rekordai fiksuojami ketvirtą dieną iš eilės. Iš visų mirusiųjų nuo COVID-19 keturi buvo pilnai paskiepyti.

Praėjusią parą į Lietuvą iš Baltarusijos neįleisti 9 migrantai

Praėjusią parą į Lietuvą iš Baltarusijos neįleisti devyni migrantai, Latvijoje jų apgręžti 47, šeštadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Jos teigimu, dėl humanitarinių priežasčių įleistų užsieniečių nebuvo. Taip pat praėjusią parą ties Druskininkų savivaldybe Baltarusijos pusėje iššauta 11 signalinių raketų. Tarnybinių ginklų pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams praėjusią parą pasienyje panaudoti neteko.

Tauragės rajone rastas daiktas, panašus į sprogmenį: įvestas planas „Skydas“

Tauragės rajone, Dauglaukio kaime, penktadienį rastas daiktas, panašus į savadarbį sprogmenį. Policijos departamento duomenimis, dėl namo kieme apie devintą ryto rasto daikto įvestas planas „Skydas“, sprogmenį paėmė „Aro“ išminuotojai. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis, už tai gresia areštas arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Vilniuje vagys pavogė du brangius vairus

Penktadienį sostinėje darbavosi vagys. Gauti du pranešimai apie pavogtus multifunkcinius vairus. Apie tai pranešama sostinės policijos įvykių suvestinėse. Sausio 28 d. apie 1 val. 36 min. Vilniuje, Salomėjos Neries g., automobilių stovėjimo aikštelėje, išdaužius automobilio BMW 320 durelių lango stiklą, pavogta multifunkcinis vairas. Nuostolis –1 300 eurų. Sausio 28 d. apie 7 val. 50 min.

Naujas el. cigarečių skysčių skonių draudimas smogia verslui: prekyba gali persikelti į pasienį

Šviežiai Seimo priimtas elektroninių cigarečių skysčių skonių draudimas varo verslą į aklavietę. Pardavėjai nežino, ar spės iki liepos pakeisti verslo modelį, išparduoti prekių likučius. Dalis parlamentarų siūlo pardavėjams keltis į užsienį, ten, kur draudimai neegzistuoja ir stebisi, kodėl draudimo autoriai neuždraudė kaitinamojo tabako gaminių skonių.

Dviem asmenims pateikti įtarimai dėl ministro Dulkio terorizavimo

Teisėsaugos pareigūnai dviem asmenims pateikė įtarimus dėl sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio terorizavimo. Pernai dėl gaunamų grasinimų ministras kreipėsi į policiją. Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Justas Laucius dar spalio 18 dieną pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo ministro terorizavimo. „Ikiteisminis tyrimas dėl, įtariama, žmogaus terorizavimo yra atliekamas.

Palangoje vyks Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ steigiamasis suvažiavimas

Šeštadienį Palangos Koncertų salėje vyks ekspremjero Sauliaus Skvernelio su bendražygiais kuriamos Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ steigiamasis suvažiavimas. Anot steigėjų, Demokratų sąjunga bus centro kairės politinė jėga, kuri „jau turi valstybės valdymo patirties ir gali imtis atsakomybės už šalies dabartį ir ateitį“. Per suvažiavimą planuojama išrinkti partijos pirmininką, suformuoti valdymo organus.

Savaitgalį laukia nemalonūs orai: žada pūgą, įspėja dėl plikledžio

Šeštadienį sinoptikai pranašauja gana audringus orus. Daug kur laukia krituliai, dieną įspėjama dėl plikledžio, o vakare kils pūga. Šiandien daug kur numatomi krituliai: sniegas, šalies vakaruose pereinantis į šlapdribą, lietų. Vietomis plikledis, vakare kai kur kils pūga. Vėjas pietvakarių, pietų, 9–14 m/s, daug kur gūsiai 15–20 m/s, vakare pajūryje iki 23 m/s. Aukščiausia temperatūra nuo 3 laipsnių šalčio iki 2 šilumos, pajūryje iki 4 laipsnių šilumos.

Siūlo pagalbą dirbantiems ir slaugantiems tėvus – papildomą laisvadienį

Kiek anksčiau Seime nuskambėjo siūlymas suteikti vyresnius tėvus slaugantiems darbuotojams papildomą laisvadienį – slaugadienius. Dirbantys ir tuo pačiu senyvo amžiaus tėvais besirūpinantys žmonės sako, kad tokia pagalba jiems būtų labai naudinga, mat ir taip tenka derinti ir prašyti darbdavių laisvų valandų dienoje tėvų priežiūrai: vežant į gydymo įstaigas ar tvarkantis dokumentus.

Rusijos ir Baltarusijos pratybos kelia nerimą: „Tai demonstravimas Vakarams, kad jie eis „va bank“

Į Baltarusiją aktyviai juda Kremliaus čia pasiųstos milžiniškos pajėgos ir karinė technika. Minsko ir Maskvos lyderiai tikina, kad Lietuvos kaimynėje vasarį vyks viso labo tik karinės pratybos. Tačiau Lietuvos ekspertai perspėja – pratybos bus ne gynybinio, o puolamojo pobūdžio, į Baltarusiją atgabenta technika pajėgi nešti branduolinį ginklą, o Baltarusija gali būti dar viena kryptis, iš kurios Rusija puls Ukrainą.

Mokslininkai kalba apie ribojimų atsisakymą: jei dauguma greitai persirgtų – pandemija išsikvėptų

Premjerė Ingrida Šimonytė prabilo apie galimybių paso likimą – tikėtina, kad jis skaičiuoja paskutines dienas – sprendimą valdžia priims jau kitą savaitę. O Lietuvai fiksuojant naują susirgimų rekordą – daugiau kaip 11 tūkstančių atvejų per parą, mokslininkai kalba apie ribojimų atsisakymą. Esą jei dauguma žmonių greitai persirgtų – pandemija išsikvėptų. Tiesa, medikus neramina augantys vaikų susirgimai – sunkiai sergantiems neskiepytiems vaikams prireikia net reanimacijos.

Skvernelis apie Sinkevičiaus prisijungimą prie jo partijos: jis bus su mumis

Buvęs premjeras Saulius Skvernelis sako neabejojantis, kad eurokomisaras Virginijus Sinkevičius prisijungs prie jo kuriamos Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“. „Jis yra mūsų kolega, mūsų bendruomenės narys, jis labai aiškiai akcentuoja, kad taip – jis yra eurokomisaras, jam reikia pabaigti kadenciją ir sėkmingai pabaigti“, – penktadienį LRT sakė S. Skvernelis.

Neskubėkite pirkti bilietų: mūsų politikai svarsto uždaryti kelius į Lietuvą ir daugiau Putiną šlovinančių atlikėjų?

Kol pasaulis kalba apie galimą Rusijos invaziją į Ukrainą, Kremlius ir toliau siekia demonstruoti savo minkštąją galią Lietuvoje. Prorusiški atlikėjai vienas po kito planuoja pasirodymus šalyje. Tarp jų – ir Vladimirą Putiną šlovinantis baleto šokėjas Sergejus Poluninas. Nacionalinio saugumo ekspertai ragina jo neįsileisti, teigdami, kad tokiam „Putiną aptarnaujančiam personalui“ Lietuvoje – ne vieta.

Baimė dėl karo smukdo Ukrainos ir Rusijos akcijas: žmonės praranda pinigus

Išaugusi karinė įtampa prie Ukrainos, jau neša ekonominius nuostolius. Rusijos akcijų rinka susitraukė penktadaliu, Ukrainos prezidentas guodžiasi, kad grivinos kursui palaikyti išleido jau 800 milijonų dolerių. Turtingiausi rusų milijardieriai dėl akcijų svyravimų prarado net 28 milijardus dolerių.

Stiprinama oro ervės apsauga: Šiaulių bazėje nutūpė 4 Danijos naikintuvai

Reaguojant į neramumus kaimyninėse Baltarusijoje ir Ukrainoje, NATO siunčia mums oro erdvės apsaugos pastiprinimą. Šiaulių karinių oro pajėgų aviacijos bazėje nutūpė 4 Danijos naikintuvai F-16 „Fighting Falcon“. Jie papildo dabar misiją jau vykdančių keturių Lenkijos naikintuvų eskadrilę.

Valdančiųjų ultimatumai: esą projektų nederina, o liepia balsuoti, nepalaikius – pašaipos ir pravardžiavimai

Kalbos apie įtampas valdančioje koalicijoje – vis garsesnės, o iš liberalų pusės jau pasigirsta nuogąstavimų apie keliamus ultimatumus. Liberalų sąjūdžio atstovai tikina, kad koalicijos partneriai su jais nederina siūlymų, esą neretai apie juos sužinoma tik po pateikimo ar pristatymo Seimo salėje. Parlamentarai skundžiasi, kad nepritarus sprendimams juos lydi kolegų nepasitenkinimo mimikos ir pašaipios pravardės.

Itin žiaurus elgesys su gyvūnais dar vienoje daugykloje: „Negyvi šuniukai mėtosi voljeruose“

Žiaurus elgesys su gyvūnais dar vienoje daugykloje, šį kartą Kėdainių rajone. Šunys neprižiūrėti lauke, kai kurie visai mažutėliai. Gyvūnai be maisto ir vandens, ant jų kūno atsivėrę didžiulės žaizdos. Specialistai išvydę siaubingomis sąlygomis laikomus dagiau kaip pusšimtį keturkojų nusprendžia juos paimti. Dalį išveža, deja, sugrįžę kitą dieną neranda nei savininko, nei dalies šunų.

Naujausia apklausa: Lietuvoje vis daugiau žmonių klimpsta į pavojingą priklausomybę

Lietuviai per penkerius metus narkotikų pradėjo vartoti 1,5 karto daugiau, atskleidė naujausi Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento atlikto tyrimo duomenys. Populiariausios ir toliau išlieka kanapės, tačiau padaugėjo ir kokaino, heroino, LSD, haliucinogeninių grybų vartojimas. Žmonės tyrimo metu atsakė, kad narkotikų dabar jiems gauti lengviau nei prieš penkerius metus. O štai alkoholio išgėrė ir tabako surūkė lietuviai panašiai kaip ir pastaraisiais metais.

Pamatę kelionių agentūros laišką, nustebo: kvietė ateiti ir pasirašyti, bet to daryti negalima

Kelionių agentūros „BestServis“ klientai gavo laišką, raginantį atvykti į „Litexpo“ vykstančią turizmo parodą ir ten priėjus prie šios agentūros stendo pasirašyti dėl referendumui reikalingų parašų skaičiaus mažinimo. „Litexpo“ įspėja, kad tokios iniciatyvos yra neleidžiamos ir teigia, kad akcijai kelias bus užkirstas. Apie tai savo „Facebook“ paskyroje paskelbė žurnalistas Andrius Tapinas.
REKLAMA
Į viršų