Paaiškino, ar vėžys išties jaunėja: vien atsisakius šių įpročių galima išvengti apie 40 proc. visų ligos atvejų

Neseniai paskelbti tyrimo rezultatai privertė suklusti – teigiama, kad per pastaruosius tris dešimtmečius pasaulyje padaugėjo jaunesnių nei 50 metų žmonių, kuriems diagnozuojamas vėžys. Vis dėlto portalo tv3.lt kalbinti specialistai ramina, kad vėžys daugiau yra pagyvenusių žmonių liga. Tiesa, tam tikri įpročiai jaunystėje šią ligą gali padėti atitolinti arba, atvirkščiai, prišaukti anksčiau laiko. Vis tik didžiausi rizikos veiksniai išlieka alkoholis ir rūkymas.
Aktualijos Prieš 26 min.

Po avarijos Vilniaus ligoninėje mirė vyras

Penktadienį Vilniaus ligoninėje nuo sužalojimų mirė vyriškis. Rugsėjo 22 d. apie 16 val. 52 min. Vilniaus apskr. VPK iš Vilniaus ligoninės gautas pranešimas, kad 16 val. 5 min. nuo patirtų sužalojimų mirė vyriškis, kuris rugsėjo 9 d. apie 1 val. 52 min., Vilniuje, Sodybų g., būdamas neblaivus (sklido alkoholio kvapas), neturėdamas teisės vairuoti, nesuvaldęs motociklo „BMW“ atsitrenkė į įspėjamąjį stulpą ir nuvažiavęs nuo kelio apvirto.
Kriminalai Prieš 8 val.

Siaubo filmas Šiauliuose vidury baltos dienos: tiek pedagogai, tiek moksleiviai yra įbauginti

Skandalas Šiaulių gimnazijoje. Keturiolikmetis moksleivis susikibo su 56 metų mokytoju – per pamoką smogė jam į veidą, sudaužė mokytojo akinius. Aiškėja ir dėl ko kumščius į darbą paleido moksleivis. Tiesa, pats gimnazistas su tėvais po kelių valandų kreipėsi į medikus. O gimnazistai savo bendramokslį apibūdina kaip agresyvų ir pavojingą visuomenei, įbauginti ir mokyklos mokytojai. Grumtynes tarp mokytojo ir 14-mečio moksleivio nufilmavo vienos Šiaulių gimnazijos moksleiviai.

Landsbergis Niujorke susitiko su Butano bei Mianmaro atstovais

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius  Landsbergis Niujorke susitiko su Butano bei Mianmaro atstovais. „Nepaisant autokratinių jėgų nuolatinių pastangų įrodyti, kad tiesa yra galios pusėje, mažų valstybių balsas taisyklėmis grįstame pasaulyje yra ir girdimas, ir svarbus. Ukrainos pergalė lems, kokiame – brutalios jėgos ar pagarbos taisyklėms – pasaulyje mes gyvensime artimiausiu metu“, – per susitikimą sakė G. Landsbergis.
Aktualijos Prieš 10 val.

Lietuva mini svarbią dieną: „Mes turime visą tai prisiminti“

Lietuva mini žydų genocido aukų atminimo dieną. Prabėgo lygiai 80 metų, kai buvo išlaisvintas Vilniaus getas. Tačiau tai įvyko per vėlai – naciai ir jiems talkinę lietuviai išžudė 200 tūkstančių Lietuvos žydų. Žydų bendruomenė pabrėžia, kad apie Holokaustą dabartinė visuomenė žino vis dar per mažai ir iki šiol nesuvokia, kokia didelė tragedija pasaulį ištiko prieš mažiau nei šimtą metų. Dalis Vilniaus Senamiesčio prieš daugiau nei 80 metų buvo tapęs žydu getu.
Aktualijos Prieš 10 val.

Nausėda Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiais apdovanojo beveik 40 žydų gelbėtojų

Lietuvos žydų genocido atminimo dienos proga prezidentas Gitanas Nausėda 38 asmenis apdovanojo Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiais. Visi jie apdovanoti už tai, kad „nepaisydami mirtino pavojaus sau ir šeimai, Antrojo pasaulinio karo metais gelbėjo žydus nuo nacių genocido“. Tik dviem – Enrikui Ilevičiui ir Stasei Staputienei – apdovanojimai skirti ne po mirties.
Aktualijos Prieš 10 val.

TV3 Žinios. Panevėžyje paauglė kaltina mokytoją smurtu; Skandalas Šiaulių gimnazijoje

O štai vienoje Panevėžio pagrindinėje mokykloje įsiplieskė drama tarp mokinės ir mokytojo – čia kaltinimo smurtu sulaukė ilgametis pedagogas, geografijos mokytojas. Į pareigūnus kreipėsi 13-metės mama. Esą per pamoką prieš jos dukrą smurtavo 70-metis pedagogas. Mergaitė pasakojo, kad mokytojas ją čiupo už kaklo ir ji net pargriuvo. Po incidento mokykloje septintokei prireikė medikų apžiūros. Įvykio aplinkYbes aiškinasi pareigūnai. Skandalas Šiaulių gimnazijoje.
Aktualijos Prieš 10 val.

Kailinių žvėrelių augintojai prašys prezidento vetuoti verslą draudžiančias pataisas

Seimui šią savaitę uždraudus kailinių žvėrelių fermas nuo 2027 metų, šių gyvūnų augintojai žada prašyti prezidento Gitano Nausėdos pataisas vetuoti.  „Kreipsimės į prezidentą“, – BNS penktadienį teigė Lietuvos žvėrelių augintojų asociacijos pirmininkas Česlovas Tallat-Kelpša po asociacijos narių pasitarimo dėl Seimo sprendimo.  „Turi būti dokumentas su argumentais, kad jeigu prezidentą jie įtikins, jis juos ir galėtų naudoti kaip argumentus savo sprendimui“, – pridūrė jis.
Aktualijos Prieš 11 val.

To dar nėra buvę: rugsėjį užfiksuotas naujas šilumos rekordas

Užfiksuotas naujas rugsėjo 22-osios aukščiausios oro temperatūros rekordas, praneša Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikai. Apie tai jie praneša feisbuke: „Alytuje ir Druskininkuose oras įkaito net iki 27,8 °C. Ankstesnis rekordas buvo užfiksuotas lygiai prieš 41 metus Varėnoje, kuomet 1982-09-22 sušilo iki 25,0 °C (t. y. net 2,8 laipsnio mažiau nei šiandien). Negana to, visose pagrindinėse šalies meteorologijos stotyse buvo fiksuojami vietiniai šilumos rekordai.
Aktualijos Prieš 11 val.

Pamokanti Tomo istorija: prisijungęs prie nemokamo interneto išvydo siaubingą vaizdą

Tai kad sukčiai kartas nuo karto išvilioja iš nekaltų žmonių pinigus arba įsilaužia į socialinių tinklų anketas atrodo jau kone kasdieniška, tačiau paaiškėjo, kad ir keliautojai užsienyje nėra saugūs. Vilnietis kelionėje po Filipinus susidūrė su nešvariomis sukčių rankomis, mat prisijungęs prekybos centre prie viešo nemokamo interneto į savo mobilų telefoną įsileido sukčius.   Sostinėje gyvenantis Tomas (tikrasis vardas ir pavardė red.
Aktualijos Prieš 11 val.

Navickas paaiškino, kodėl perkėlė mokytojų mitingą: organizuoti renginį prie Vyriausybės – saugiau

 Švietimo darbuotojų profsąjungos vadovo Andriaus Navicko teigimu, su Vilniaus miesto savivaldybe nuspręsta perkelti planuojamus pedagogų mitingus prie Vyriausybės dėl geresnių techninių galimybių. Pasak jo, Vinco Kudirkos aikštėje organizuoti mitingą yra saugiau nei prie Seimo ar Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM). „Derinant detales iškilo klausimas dėl apšvietimo, būti naktį prie Seimo yra sudėtinga, ten nepakankamas apšvietimas.
Aktualijos Prieš 11 val.

Landsbergis: autoritarinių režimų nebaudžiamumas turi būti sustabdytas

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Niujorke susitiko su Europos Tarybos Generaline sekretore Marija Pejčinović Burić, nurodoma ministerijos pranešime. „Vertiname Europos Tarybos įsitraukimą į Ukrainai padarytos žalos registracijos procesą bei ieškant pagalbos būdų iš Ukrainos pagrobtiems ir prievarta į Rusiją išvežtiems vaikams.
Aktualijos Prieš 11 val.

LRT generalinio direktoriaus konkurse gautos 4 kandidatūros

Penktadienį baigiantis paraiškų teikimo terminui LRT generalinio vadovo konkurse, nacionaliniam transliuotojui pateiktos 4 kandidatūros. „Generalinio direktoriaus konkursui dokumentus pateikė 4 dalyviai.“, – Eltai penktadienį pranešė LRT atstovė žiniasklaidai Miglė Savickaitė.
Aktualijos Prieš 11 val.

Šimonytė lankėsi Šilalės rajone, susitiko su savivaldybės vadovais

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė penktadienį lankėsi Šilalės rajone, praneša Vyriausybė. Pasak Vyriausybės, premjerė aplankė Laukuvoje įrengiamą rašytojos Dalios Grinkevičiūtės namą-memorialinį muziejų, kuris, kaip siekiama, galėtų tapti traukos ir pasididžiavimo vieta tiek Šilalės krašto gyventojams, tiek svečiams iš kitų Lietuvos regionų ar užsienio.
Aktualijos Prieš 12 val.

Navickas nekeičia planų dėl streiko: pasiūlymai mūsų netenkina

Švietimo darbuotojų profsąjungos pirmininkas Andrius Navickas sako, kad penktadienį pateikti pakoreguoti švietimo ministro Gintauto Jakšto pasiūlymai nekeičia mokytojų planų streikuoti. Anot jo, pasiūlymas kitais metais didinti mokytojų atlyginimus 21 proc., nuo sausio algas keliant 10 proc., netenkina profsąjungos. „Manau, kad šitie algų kėlimai tikrai neišspręs uždavinių, kuriuos išsikėlėme. Tada reikia susitarti, kada bus kiti algų kėlimai, turi būti ilgalaikė strategija.
Aktualijos Prieš 12 val.

Avarija Vilniuje: autobusas partrenkė žmogų

54
Penktadienį pavakarę avarija Vilniuje – autobusas partrenkė vyrą. Kaip naujienų portalui tv3.lt praneša policija, eismo įvykis įvyko prieš 17 val. Vinco Kudirkos- M. K. Čiurliono gatvės sankryžoje. Žmogaus būklė kol kas nežinoma. Įvykio vietoje dirba policijos pareigūnai, greitosios pagalbos medikai. Įvykio vietoje susidarė spūstys. Aplinkybės tiriamos.

Kuodis rėžė aštrią nuomonę dėl mokytojų streiko: taip elgtis yra nedora

Ministrei pirmininkei Ingridai Šimonytei patariantis ekonomistas Raimondas Kuodis sako, kad protestuojantys mokytojai elgiasi vaikiškai, užuot elgęsi pilietiškai. Šią mintį laidoje „Dienos komentaras“ ekonomistas ir atskleidė.  Komentuodamas švietimo darbuotojų streiką sakėte, kad jų reikalavimai šiek tiek primena vaikų darželį, kodėl taip manote? Lietuvoje yra didelė elito stoka.

Lietuvai prisiekė 500 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių

Penktadienį Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Pulkininko Juozo Vitkaus inžinerijos, Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų ir Kunigaikščio Vaidoto batalionuose prisiekė daugiau kaip 500 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos (NPPKT) karių, skelbiama Lietuvos kariuomenės (LK) pranešime žiniasklaidai. „Šiandieninė priesaika – tai ne devynių mėnesių, tai viso gyvenimo priesaika”, – pažymėjo ceremonijoje Kaune dalyvavęs LK vadas gen. Valdemaras Rupšys.
Aktualijos Prieš 12 val.

Prezidentas Los Andžele susitiko su lietuvių bendruomene: svarbus yra kiekvienas šalies pilietis

Lietuvos vadovas Gitanas Nausėda Los Andžele, Šv. Kazimiero parapijoje, susitiko su lietuvių bendruomene. Pasak prezidento, Lietuvai yra svarbus kiekvienas lietuvis, kad ir kur pasaulyje gyventų. „Lietuva yra ten, kur yra bent vienas ją mylintis lietuvis. Tad Lietuva yra visas pasaulis, ji yra milžiniška, kol mūsų širdyse dega meilė jai“, – sakė G. Nausėda.
Aktualijos Prieš 12 val.

Naujausia Naglio Šulijos žinia: „Rytoj – permainų diena“

50
Artimiausiomis dienomis – vasariška šiluma, tačiau lietaus neišvengsime, praneša sinoptikas Naglis Šulija. Šiandien Lietuvoje buvo sausi saulėti orai. Artimiausią naktį debesų po truputį daugės, Vakarų Lietuvoje pradės lyti ir daug kur palis, – dažniausiai trumpai, kur nors galbūt smarkokai ir su perkūnija. Dieną lietus nukeliaus per visą šalį, palis turbūt visur, bet vietomis vėl smarkiau ir su perkūnija. Lietuvą apėmęs šiltas oras artimiausią naktį dar niekur nesitrauks.
Į viršų