REKLAMA
Kaune ketvirtą kartą vyks „Oktoberfestas“: dviejų dienų festivalyje lankysis karališkosios šeimos atstovai  Kaune ketvirtą kartą vyks „Oktoberfestas“: dviejų dienų festivalyje lankysis karališkosios šeimos atstovai

Kaune ketvirtą kartą vyks „Oktoberfestas“: dviejų dienų festivalyje lankysis karališkosios šeimos atstovai

Visi norintys smagiai praleisti laiką kviečiami palydėti pirmąjį rudens mėnesį su gera nuotaika ir vokiškomis tradicijomis – rugsėjo 22 ir 23 d. vyks „Volfas Engelman“ bravoro organizuojama „Oktoberfesto“ šventė. Festivalis Kaune rengiamas jau ketvirtą kartą, o šiemet, pasak organizatorių, laukia dar daugiau staigmenų, tarp jų – ir karališkosios šeimos vizitas.

Irma Trečiokienė: „Dalinuosi žiniomis, kad žmonės galėtų įgyvendinti savo svajones“

Irma kone nuo vaikystės gyveno „teisingai“. Tada baigė rimtus mokslus, ištekėjo, pagimdė, dirbo. Gyvenimas klojosi tarsi pagal „taisykles“ ir standartizuotas visuomenės normas. Tačiau ilgainiui grūsti, kaip ji pati sako, save į tuos „teisingumo“ rėmus sekėsi vis sunkiau... Pradėjo nedžiuginti net solidus, orią finansinę laisvę suteikiantis darbas, kuriame ji turėjo statusą ir pripažinimą. Alkis surasti save Irmos gyvenime nedingsta. Ką moteris tikrai žino, – rutina ne jai.

Asmeninio augimo koučerė Rūta Norkūnaitė: „Tai, kas yra mūsų galvoje, nulemia mūsų gyvenimo kokybę“

Daug metų ieškojusi savęs ir savo pašaukimo, Rūta vieną dieną sustojo, pagalvojusi, kad gyvenimas – nesibaigiantis, tęstinis „projektas“, ir nebūtina uždaryti durų naujoms patirtims, ir nuolat mums visuomenės spraudžiami standartai, kaip reikia gyventi, – tik iliuzija. Šiandien Rūta kuria viziją, kuria pati tvirtai tiki ir kuri įkvepia ją kurti prasmingus dalykus bei padėti kitiems. „Tik kurdami iš pilnatvės fokusuojamės nebe tik į savo, bet ir mus supančio pasaulio gerovę“, – sako ji.

Žmonės vengia pasirodyti pažeidžiami: ekspertas atsako, kodėl tai raktas į sėkmę

Žmonės natūraliai jaučia poreikį priklausyti kuriai nors komandai, o kartais dėl jo net atsisako savo autentiškumo. Kai taip nutinka, jie suvienodėja ir tampa patys sau nebeįdomūs. Tuo įsitikinęs mokymų ir verslo konsultacijų įmonės „Grand Partners“ konsultantas, teatro režisierius ir aktorius Žilvinas Beniušis. „Leidimas būti pamatytam kitų su visomis savo svajonėmis, jausmais ir baimėmis – tai pažeidžiamumas.
REKLAMA
Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com) Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com)

Neįtikėtinas komplimentų poveikis: pasirodo, tai gali daryti įtaką net efektyvesniam darbui

Vėl bloga diena, nėra nuotaikos, viskas krenta iš rankų, niekur nespėjame, tačiau kažkam nusišypsojus ir pasakius komplimentą, iškart nušvintame, į viską pradedame žiūrėti kitaip. Gerų žodžių, lygiai kaip ir blogų, reikšmė − didelė. Taip jau susiklostė, kad mes, šiauriečiai, esame uždaresni. Tai reiškia, jog esame ir šaltesni vieni kitiems. Nors matome, jog draugas išties puikiai atliko užduotį, o draugė šiandien atrodo nepakartojamai, dažnai tai nutylime.

Laura Kornelija Inamedinova: „Mano didžiausia svajonė – būti įkvėpimas sau ir kitiems“

Vos 28-erių Laura Kornelija Inamedinova – rinkodaros agentūros „LKI Consulting“ įkūrėja ir vadovė. Dar vaikystėje mačiusi sunkų tėvų darbą, suprato, kad jei gyvenime nori kažko pasiekti, teks dirbti keliskart daugiau, nes viskas – tik pačios rankose. Laura puikiai prisimena vaikystėje jai ištartus žodžius „nusileisk ant žemės“, kurie įkvėpė būti geriausia savo pačios versija ir atsispirti, mat nuo čia svajonės tapo tikslais, o šie – realiais darbais, kuriais šiandien verta didžiuotis.
REKLAMA
Rita Raukaitė apie savo kelionę ieškant tikrosios savęs: tiesiog nemokėjau svajoti  Rita Raukaitė apie savo kelionę ieškant tikrosios savęs: tiesiog nemokėjau svajoti

Rita Raukaitė apie savo kelionę ieškant tikrosios savęs: tiesiog nemokėjau svajoti

Rita, su šypsena prisiminusi vaikystę, būsimus pasirinkimus studijuoti, savo tikrojo kelio paieškas, šiandien šypsosi ir tarsteli, kad, ko gero, nemokėjo svajoti. Vidinės baimės ir neužtikrintumai, kad nepavyks, ją atvedė ten, kur Rita yra šiandien: pagalbos kitiems kelyje. Tokiems pat dvejojantiems, tokiems pat neužtikrintiems. Ir nors moteris sako, kad nė vienas kelias nėra baigtinis, dabartinė, prieš trejus metus prasidėjusi karjeros kelionė su ANNA jai yra dovana.
REKLAMA
Bendradarbiavimo dešimtmetį minintys „Volfas Engelman“ ir Lietuvos buriuotojų sąjunga: partnerystę vienija prasminga veikla ir vertybės (nuotr. Domas Rimeika)   Bendradarbiavimo dešimtmetį minintys „Volfas Engelman“ ir Lietuvos buriuotojų sąjunga: partnerystę vienija prasminga veikla ir vertybės (nuotr. Domas Rimeika)

Bendradarbiavimo dešimtmetį minintys „Volfas Engelman“ ir Lietuvos buriuotojų sąjunga: partnerystę vienija prasminga veikla ir vertybės

Praėjusio šeštadienio, liepos 22-osios, vakarą, Klaipėdoje vykstant Jūros šventei, Smiltynės jachtklube tradiciškai startavo jau 56-oji Kuršių marių regata. Šiųmetis renginys ypatingas ne tik dėl rungtynėse dalyvaujančių komandų laukiančių iššūkių, sportinio azarto ir žiūrovus viliojančių besivaržančių jachtų. Šiais metais vykstanti Kuršių marių regata žymi ir išskirtinę šventės rėmėjo „Volfas Engelman“ ir jos organizatorės – Lietuvos buriuotojų sąjungos – partnerystės dešimtmečio sukaktį.
REKLAMA
Menininkė Brigita Paulauskienė: apie kitokį piešimą, kuris leidžia pažinti save  Menininkė Brigita Paulauskienė: apie kitokį piešimą, kuris leidžia pažinti save

Menininkė Brigita Paulauskienė: apie kitokį piešimą, kuris leidžia pažinti save

Po skaudžios, gyvenimą apvertusios nelaimės, įvykusios dar prieš 20 metų, Brigita atrado fraktalinį piešimą. Šiandien, dizainerės išsilavinimą turinti moteris, fraktalų piešimo mokytoja ir jogos specialistė, kviečia pasinerti į save. Kartais nereikia laukti skaudžių patirčių ar išgyvenimų, kad pradėtum gyventi, sako, ir visiems linki laimės: „Kiekviena gyva būtybė trokšta vieno: būti laiminga. Tai tegul visomis formomis jums tai išsipildo.

Mezgėja Justė Knit: vaikystės hobis šiandien – atgaiva sielai

Artėjant 40 gimtadieniui, jubiliejui, Justė suprato, kad nieko nedaro dėl savo svajonės. 10 metų dirbusi administratore vienoje didžiausių įmonių, tada perbėgusi į buhalteriją, ji taip ir neatrado savo vietos: nesidžiaugė širdis. Pavargusi nuo samdomo darbo rutinos, panorusi pati valdyti savo laiką, Justė, nuolat skatinama artimųjų, pagaliau ryžosi daug metų turėtą hobį paversti pagrindine veikla. Kaip artėjo iki svajonės įgyvendinimo, kalbamės su pačia kūrėja – Juste Knit.

Menas priimti komplimentus: štai kokių klaidų nereikėtų daryti

Mokėjimas sakyti komplimentus kitiems ir ypač sugebėjimas juos priimti, yra vienas iš svarbiausių sveikų santykių kūrimo aspektų. Komplimentų dalijimas ir girdėjimas yra ne tik puikus būdas sustiprinti meilės ryšį su savo romantiniu partneriu, bet ir kitais žmonėmis, taip pat tai gali net padėti išgydyti psichologines traumas, įveikti tam tikrus kompleksus, sustiprinti pasitikėjimą savimi. Vis dėlto, kaip parodė „Harvard Business Review“ žurnale atlikti tyrimai – 88 proc.

Svajojate apie darnius santykius poroje? Psichologė davė vieną svarbų patarimą

Daugelis porų svajoja apie tvirtus, pasitikėjimu grįstus santykius, tačiau tai pasiekti pavyksta ne visiems. Psichologė, schemų, kognityvinės ir elgesio terapijos praktikė Edita Naujalienė pasakoja, kad norint džiaugtis darniu tarpusavio ryšiu, visų pirma derėtų išmokti išreikšti palaikymą ir nestokoti gerų žodžių vienas kitam. Komunikacijos stoka Poras konsultuojanti psichologė E. Naujalienė pastebi, kad daugiausia rūpesčių santykiuose kelia nemokėjimas kalbėtis ir išreikšti savo poreikius.

Pilotai – paprasti žmonės, kurie kažkada išdrįso svajoti

Apie komercinio piloto specialybę sklando nemažai mitų ir stereotipų: tai vyriška profesija, reikia būti idealios sveikatos ir fizinio pasirengimo, studijos neįkandamai brangios, o po jų – sudėtinga rasti darbą. Kaip ir kiekviename mele yra krislas tiesios, taip ir stereotipai neatsiranda be pagrindo, tačiau piloto Vainiaus Lazausko ir studijas jau baiginėjančios Julijos Jeršovos istorijos rodo, kad svajonės gali pildytis, o iššūkiai realybėje yra daug mažesni, nei mes susikuriame savo galvose.
REKLAMA
Šeštoji Aludarių diena Kaune: šventė alsavo kultūra ir bavariškomis tradicijomis  Šeštoji Aludarių diena Kaune: šventė alsavo kultūra ir bavariškomis tradicijomis

Šeštoji Aludarių diena Kaune: šventė alsavo kultūra ir bavariškomis tradicijomis

Tradicinis nealkoholinio alaus statinaitės atidarymas, karališko ir specialiai renginiui sukurtų kraftinių gėrimų degustacijos, ekskursijos po didįjį bravorą, žaidimai, atrakcijos ir įspūdingas vakarą vainikavęs koncertas. Tokias patirtis kauniečiams ir miesto svečiams penktadienį padovanojo jau šeštą kartą vykusi „Volfas Engelman“ Aludarių dienos šventė.
REKLAMA
Aludarių diena Kaune: organizatoriai pristatys unikalią erdvę, sukurtą išskirtinai šiai šventei  Aludarių diena Kaune: organizatoriai pristatys unikalią erdvę, sukurtą išskirtinai šiai šventei

Aludarių diena Kaune: organizatoriai pristatys unikalią erdvę, sukurtą išskirtinai šiai šventei

Liepos 14 d. Kaune jau šeštą kartą vyks „Volfas Engelman“ organizuojama Aludarių dienos šventė. Šiais metais organizatoriai kviečia ne tik linksmintis, bet ir pažinti aludarystės meną – programoje laukia kraftinių gėrimų degustacijos, ekskursijos po didįjį bravorą, žaidimai ir kitos smagios su aludaryste susijusios pramogos. Be to, būtent per šį renginį bus pristatyta naujiena: išskirtinai šiam renginiui sukurta unikalios koncepcijos erdvė – alaus sodas (vok.

Sužinojusi sūnaus diagnozę, įkūrė autizmo asociaciją ir padeda susidūrusiems su likimo išbandymais

Šiemet Ugniui, vyriausiam Lietuvos autizmo asociacijos „Lietaus vaikai“ vadovės Linos Sasnauskienės sūnui, sukanka septyniolika metų. Kai jo raida pradėjo kelti įtarimų, o vėliau buvo patvirtinta, kad sūnus yra autistiškas, Lina pasakoja, kad internete buvo vos kelios istorijos apie tokius asmenims. Tai paskatino tuo metu anonimiškai supermamos forume bendravusius tėvus suburti organizaciją, nes trūko absoliučiai visos įmanomos informacijos.
REKLAMA
Liepos 14 d. Kaune vyks Aludarių dienos šventė: muzikiniais pasirodymais džiugins žymūs Lietuvos atlikėjai Liepos 14 d. Kaune vyks Aludarių dienos šventė: muzikiniais pasirodymais džiugins žymūs Lietuvos atlikėjai

Liepos 14 d. Kaune vyks Aludarių dienos šventė: muzikiniais pasirodymais džiugins žymūs Lietuvos atlikėjai

Liepos 14 d. Kaune jau šeštą kartą vyks Aludarių dienos šventė, organizuojama bravoro „Volfas Engelman“. Šiemet, tikina renginio organizatoriai, visas dėmesys bus sutelktas į geriausių aludarystės amato tradicijų sklaidą, o šventinę nuotaiką kurs netikėtas atlikėjų trio, tarp kurių – dažnas šokių aikštelių svečias DJ Jovani ir tikra scenos legenda Kastytis Kerbedis.

Dėkingumo kitiems praktika: kaip tai pritaikyti kasdienybėje?

Pastaruoju metu vis garsiau kalbama apie dėkingumo galią, tačiau Harvardo mokslininkai skuba priminti, kad dėkoti vertėtų ne tik sau, tačiau ir greta esantiems žmonėms. Pasirodo, kad dėkingumas kitiems gali padėti pasijusti geriau tiek emociškai, tiek fiziškai. Taigi, kaip šią praktiką pritaikyti kasdienybėje? Pasakykite garsiai Kadangi esame pakankamai konservatyvi, uždara ir santūri tauta, girdėti pagyrimus, padėkas ar garsiai išreikštą palaikymą neretai būna nepatogu.

Savanorystė, gelbėjanti gyvybes: įspūdingos istorijos iš savanorių lūpų

Savanorystė – kupina iššūkių, pamokų, nuotykių ir įkvepiančių istorijų. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus (LRK) savanoriai vieningai teigia – savanorystė augina. Vienus savanoriauti įkvėpė adrenalino troškimas, kitus – akistata su nelaimėmis arba noras padėti, mokyti kitus. Išgelbėtos gyvybės, bemiegės naktys ukrainiečių registracijos centruose, nelaimingi nutikimai – patirtys, kuriomis dalinosi savanoriai.
Į viršų