Pažvelkite į savo rankas: vienas veiksmas gali padėti diagnozuoti net vėžį

Žmogaus ranka yra nepaprasta. Ji ne tik leidžia mesti, griebti, lipti ir paimti daiktus, bet ir gali būti tam tikras sveikatos matas. Sugriebimo ranka stiprumas gali padėti mokslininkams ne tik suprasti žmogaus jėgą, bet ir žinoti žmogaus senėjimo greitį ir net diagnozuoti tam tikrus sveikatos sutrikimus, pavyzdžiui, širdies ligas ir vėžį, rašoma „The Conversation“. Sugriebimo jėga paprastai tikrinama dinamometru, kurį žmogus sugriebia taip, kaip stiklinę, alkūnę prišliejęs prie šono ir laikyda...
Patarimai Prieš 5 val.

37-erių kaunietė iki tualeto ėjo keturiomis: kuo ji serga, nesuprato net medikai

Kaunietė Vaiva Lukošienė itin iš arti susidūrė su alergija. Ji sako, kad iš pradžių atrodė, jog ją ištiko priešinsultinė būsena, vėliau svarstė, jog užklupo panikos atakos, kol galiausiai suprato, kad dėl visko kaltas – tam tikrų maisto produktų netoleravimas.
Istorijos Prieš 7 val.

Pažeistas kepenis gali išduoti 1 simptomas naktį: pastebėkite laiku

Su alkoholio vartojimu susijusi kepenų liga, sutrumpintai ARLD, dažnai neparodo jokių simptomų ankstyvose stadijose. NHS aiškina, kad ši liga įprastai išryškėja tik tada, kai kepenys būna smarkiai pažeistos. Tačiau vienas ankstyvasis simptomas gali pasireikšti ir anksčiau.  Kaitinant saulei ir temperatūrai pakylant aukščiau 20 laipsnių, jūsų miegamajame gali būti karšta ir tvanku.
Sveika gyvensena Prieš 8 val.

Kapuose ragina sodinti šias gėles: atrodys gražiai per Tėvo dieną

Lietuvoje įsišakniję gilios kapų lankymo ir apželdinimo tradicijos, ypač dabar, artėjant Tėvo dienai, daugelis trauks aplankyti jau Anapilin iškeliavusių artimųjų, tvarkys jų amžinojo poilsio vietas ir ieškos geriausių būdų, kaip augalais sukurti tvarkingą kapo vaizdą.  Kad būtų lengviau apsispręsti, kokias gėles sodinti kapuose, „Eram service“ įkūrėja, apželdinimo specialistė Rūta Matulienė naujienų portalui tv3.lt papasakojo, kokie augalai dabar tinkamiausi.
Patarimai Prieš 9 val.

Daugėja sergančių ir mirštančių dėl virškinimo sistemos ligų: štai kas labiausiai didina riziką

Virškinimo sistemos ligos itin dažnos: jomis serga apie 300 mln. žmonių Europoje. Nuo 2000 m. iki 2019 m. virškinimo sistemos ligų padaugėjo 17 proc., o su jomis susijusių mirčių skaičius išaugo 20 proc. Kasmet gegužės 29 d. minima Pasaulinė sveikos virškinimo sistemos diena.  „Kiekvienais metais šios dienos minėjimo proga yra akcentuojami skirtingi virškinimo sistemos sveikatos aspektai.
Sveikata Prieš 9 val.

Išgirdus, ką kunigas sako apie krikštynas, Gintautė neteko amo: „Net pravirkau“

165
„Prasidėjo vestuvių ir krikštynų metas. Visi jau ruošiasi šventėms, o viena iš aptariamiausių temų yra kiek įdėti į vokelį kunigui už mišias. Noriu pasidalinti, ką išgirdau iš savo kunigo, pas kurį krikštijome dukrytę“, – rašo tv3.lt laišką atsiuntusi Gintautė. Dar kai iki krikštynų buvo likę keli mėnesiai, mudu su vyru intensyviai svarstėme, kiek reikėtų įdėti į vokelį, kad neužsitrauktume kunigo rūstybės – gal 50 eurų už krikštą? O gal 100? Esu girdėjusi, kad dedamos ir didesnės sumos.

Tylūs simptomai – tarsi tiksinti bomba: ši liga nieko neįtariant gali lėtai nuodyti organizmą

Be jokių išankstinių simptomų organizmą apnuodijanti lėtinė inkstų liga kasdien apsunkina gyvenimą daugiau nei 100 milijonų europiečių. Prognozuojama, kad per artimiausius 20 metų ši liga taps penkta pagrindine mirties priežastimi visame pasaulyje. Profesorė paaiškina, ką daryti, kad lėtinė inkstų liga būtų atpažinta kuo anksčiau, o inkstų transplantaciją patyrusi pacientė ragina į prevenciją žiūrėti rimtai.
Sveikata Prieš 10 val.

Birželio darbai sode ir darže: nepamirškite jų atlikti

Birželis – pirmasis vasaros mėnuo, skelbiantis apie pavasario darbų pabaigą. Šiuo metu augalai intensyviai auga, o darbai darže ir sode lemia derliaus gausą ir kokybę. Oras po pavasarinių darganų pagaliau sušilo. Remiantis fenologiniu kalendoriumi, pražydus rugiams ar erškėčiams, į dirvą sėjami krapai, ridikai rudens derliui, ropės, taip pat sodinami agurkų, paprikų, pomidorų ir moliūginių daržovių daigai.
Sodas ir daržas Prieš 10 val.

Budraitytė įspėja 1 Zodiako ženklą: nepraleiskite progos

Garsi šalies astrologė Vaiva Budraitytė teigia, kad ši priešpilnio savaitė bus kupina dovanų. Galite ne tik pasimėgauti grožio, sveikatinimosi procedūromis, tačiau ir uždirbti daugiau pinigų, puikiai išlaikyti egzaminus. Vis dėlto, nors daugumai Zodiako ženklų metas nusimato puikus, tačiau Vaiva išskiria 1 ženklą, kuriam ši savaitė bus ypatingai sėkminga.  Gegužės 27 – birželio 2 dienomis padangę nušviečia pilnėjantis mėnulis.
Gyvenimas Prieš 11 val.

Mirė gerai žinomas klaipėdietis

Klaipėdiečius pasiekė liūdna žinia – mirė ilgametis AB „Klaipėdos energija“ vadovas Vytautas Valutis. Naujiena socialiniame tinkle pasidalino buvęs Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas. Savo asmeninėje paskyroje V. Grubliauskas rašo: „Eidamas 76-uosius metus mirė Vytautas Valutis, klaipėdiečiams žinomas kaip ilgametis uostamiesčio savivaldybės valdomos AB „Klaipėdos energija” vadovas.
Istorijos Prieš 11 val.
REKLAMA
TOP10 priežasčių, kodėl sausėja oda: Unikauskas patarė, ką daryti  TOP10 priežasčių, kodėl sausėja oda: Unikauskas patarė, ką daryti

TOP10 priežasčių, kodėl sausėja oda: Unikauskas patarė, ką daryti

Šeštadienį laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius A. Unikauskas kartu su „Eurovaistinės“ grožio vaistinių vadove Aušra Vareikiene žiūrovus supažindino su galimomis odos, gleivinių ir akių sausėjimo priežastimis, bei patarė, kaip sau padėti. Pasirenka netinkamas priemones Prakalbus apie odos sausėjimą, gydytojas A. Unikauskas įspėja, jog visų pirma susiduriantys su šia problema turėtų atkreipti dėmesį į drėkinamųjų priemonių sudėtį.

Skelbia apie birželio stiprią magnetinę audrą: pasakė, kada bus

117
Įspėja jautrios sveikatos žmones artimiausia magnetinė audra, kurios indeksas vertinamas 5 balais, smogs birželio 18–20 dienomis. Spėkite savo savijauta pasirūpinti iš anksto. O kad tai pavyktų padaryti, dalinamės keliais patarimais.  Skelbiama, kad artimiausia stipri magnetinė audra bus jaučiama birželio viduryje. Ji truks tris dienas, nuo 18 iki 20 dienos. Teigiama, kad šios magnetinės bangos stiprumas vertinamas 5 balais.

Paskelbė, kur bus galima atsisveikinti su mirusiu Lietuvos žurnalistu

422
Gegužės 27-ąją mirė LNK žurnalistas Vilius Stankevičius. Apie tai pranešė laikraštis „Raseinių naujienos“: „Mums tavęs trūks, mielas drauge ir kolega... Nuoširdi užuojauta šeima.“ Užuojautą reiškia ir Raseinių meras Arvydas Nekrošius. Paskelbė, kur bus galima atsisveikinti Pirmadienio popietę socialiniame tinkle „Facebook“ skelbiama, kad su mirusiu žurnalistu bus galima atsisveikinti Pavasario gatvėje nuo 17 valandos, laidotuvės vyks trečiadienį, mišios aukojamos 8 val.

Stiuardesė įspėja: šiukštu negerkite šių skysčių lėktuve

Buvusi skrydžių palydovė įspėjo žmones ir išdavė, kokių dviejų gėrimų ji ir jos kolegos niekada nevartodavo lėktuve. Įsiminkite ir kitą kartą jų prašydami dar kartą pagalvokite, ar tikrai verta. Ne paslaptis, kad maistas lėktuvuose ne visada būna pats geriausias, ir nors nesitikime, kad jis toks ir bus, visada tikimės, kad geras gėrimas kompensuos nekokį maistą. Tačiau, pasak buvusios skrydžių palydovės, yra tam tikri gėrimai, kurių ji rekomenduoja vengti skrendant lėktuvu, rašo mirror.co.uk.
Patarimai Prieš 12 val.

Šios 5 vaistažolės turi atsidurti jūsų darže: tai – lobis sveikatai

Artėjanti vasara sodininkyste užsiimantiems gyventojams tampa tikru darbymečiu. Daržų savininkai šiuo metu rūpinasi ne tik daržovių sodinimu, bet ir kokiomis vaistažolių arbatomis stiprins savo organizmą vasarai pasibaigus. Apie tai, kokias vaistažoles naudingiausia auginti savo darže, kaip jas vėliau vartoti ir su kuriomis vaistažolėmis reiktų elgtis itin atsargiai, pasakoja vaistininkė Irena Garuckienė.
Sveikata Prieš 12 val.

Nekartokite šių pomidorų auginimo klaidų: liksite be derliaus

Auginti pomidorus gali būti labai naudinga dėl gausaus derliaus. Tačiau, pasak eksperto, reikėtų vengti kelių įprastų klaidų. Pomidorai būna įvairių rūšių, kurių kiekvienas turi savo ypatybes ir paskirtį, o tai reiškia, kad jiems reikės skirtingos priežiūros. „Svarbu pasirinkti pomidorų veislę, kuri atitiktų jūsų klimatą, turimą erdvę ir asmeninį skonį, – aiškino pomidorų ekspertas Joshas Novellas.
Sodas ir daržas Prieš 12 val.

Kiek trikampių randate paveikslėlyje? Teisingai atsako akyliausi

98
Galvosūkiai puikiai tinka tiems, kurie nori mesti sau iššūkį ir palaikyti aštrų protą. Pažvelkite į šį galvosūkį – jūsų užduotis per šešias minutes surasti visus trikampius, bet tai daug sudėtingiau, nei atrodo.

Atskleidė auksinius tujų priežiūros patarimus: augs gražios kaip niekada anksčiau

Lietuvoje itin populiarios visžalės ir greitai augančios tujos. Vietą lietuvių soduose ir patvoriuose šis augalas užsitarnavo dėl dekoratyvumo ir nesudėtingos priežiūros. Šie dekoratyviniai augalai dažniau auginami grupėmis, iš jų neretai formuojamos gyvatvorės, tačiau gali augti ir po vieną. Populiariausios – smaragdinės, vakarinės, rytinės ar koloninės tujos.
Sodas ir daržas Prieš 13 val.

Skaudi nelaimė paženklino marijampoliečių gyvenimą: meldžia tik vieno

Socialiniame tinkle „Facebook“ paplito jautrus Ilonos Jančiukynienės pagalbos šauksmas – Marijampolės rajone sudegė tėvų namai. „Atvykus į vietą sužinojome, kad iš liepsnų patėvis, kuris buvo pats geriausias tėtė, neišėjo... Skausmo draskomi turime pasirūpinti mama, kuri liko be namų ir be mylimo vyro“, – rašoma moters įraše. Kiek daugiau nei prieš savaitę į Marijampolės sav., Sasnavos sen., Puskelnių kaimą skubėjo ugnagesiai gelbėtojai.
Istorijos Prieš 14 val.

Vaistininkė patarė, ką būtina turėti vykstant atostogų: pasitikrinkite, ar turite tai savo lagamine

Šiltasis sezonas – atostogų metas. Kasdien ne tik į egzotiškus kraštus, bet ir į ypatingas Lietuvos vietas vyksta poilsiautojai. Vis dėlto, kad kelionės praeitų sklandžiai ir ne tektų susidurti su sveikatos problemomis vaistininkė Jurgita Jankauskienė primena, ką reikėtų turėti lagamine. Ne paslaptis, kad prieš kelionę svarbu pasidomėti šalimi, į kurią ruošiamasi keliauti.
Sveikata Prieš 14 val.
Į viršų