REKLAMA
Šeimų organizacijos prašo stabdyti Gyvenimo įgūdžių programą, organizuoti atviras diskusijas ir parlamentinį tyrimą  Šeimų organizacijos prašo stabdyti Gyvenimo įgūdžių programą, organizuoti atviras diskusijas ir parlamentinį tyrimą

Šeimų organizacijos prašo stabdyti Gyvenimo įgūdžių programą, organizuoti atviras diskusijas ir parlamentinį tyrimą

Šeimų interesus atstovaujančios organizacijos kreipėsi į LR Seimo Švietimo ir mokslo komitetą, prašydamos organizuoti plačią ir atvirą diskusiją dėl daug atgarsio visuomenėje sulaukusios Gyvenimo įgūdžių bendrosios programos (GĮP) tikslingumo, metodologinio ir mokslinio pagrįstumo, taip pat fakto, kad ji bus privaloma visiems vaikams, suderinamumo su LR Konstitucijoje numatytų tėvų teisių užtikrinimu.

Buvusi „Olialia mergaitė“ Ieva Voveris kasdien pėsčiomis eina dešimtis kilometrų: ryžto pavydėtų ne vienas

Čikagoje su šeima gyvenanti nuomonės formuotoja, buvusi „Olialia mergaitė“ Ieva Voveris, rugsėjo 1-ą dieną leidosi į ilgai planuotą kelionę – keliauti Ispanijoje esančiu piligriminiu keliu.  Didžiausias atstumas, kurį moteriai jau pavyko įveikti –  keturiasdešimt kilometrų. Pagrindinis Ievos kelionės tikslas yra pereiti ne tik Santiago de Compostela miestą, bet ir pamatyti pasaulio kraštu vadinamą Finisteriją. Moteris savo kelionės tikslą nori pasiekti iki spalio šeštos dienos.
Istorijos Prieš 11 min.

Atsakė, ar tikrai elektrinis šepetėlis valo dantis geriau už tradicinį

Šiais laikais elektrinių dantų šepetėlių galima rasti turbūt kiekviename didesniame prekybos centre, o atsiliepimų apie jų efektyvumą taip pat netrūksta. Visgi, ar tikrai jais valant dantis galima pašalinti daugiau apnašų nei naudojant tradicinius šepetėlius? Vilniaus Šeškinės „InMedica“ klinikos burnos higienistas Gytis Sviglinskis pastebi, kad elektrinius dantų šepetėlius kol kas naudoja nedidelė pacientų dalis, tačiau su jais susijusių panašių klausimų išgirsta gana dažnai.

Klinikinę mirtį patyręs vyras švenčia antrą gimtadienį: gaivinti puolė neabejingi praeiviai

Akmenės rajono gyventojas liko gyvas tik dėl greitos praeivių reakcijos. Vyras jau buvo patyręs klinikinę mirtį, kai jį puolė gaivinti neabejingi žmonės, o vėliau pagalbos teikimą perėmė medikai. Neeiline sėkmės istorija pasidalinę Greitosios medicinos pagalbos tarnybos Akmenės teritorinis skyriaus medikai džiaugėsi puikaus komandinio darbo rezultatas. „Akmenės rajono gyventojas švenčia antrąjį gimtadienį. Vidutinio amžiaus vyras vykdamas į darbą patyrė klinikinę mirtį.
Sveikata Prieš 54 min.

Apsilankęs jaukioje Lietuvos kavinėje daugiau tokios klaidos nekartos: parodė patiekalus

Man nėra sunku išsakyti kritiką maitinimo įstaigai – tai manęs nė kiek neglumina. Sunkiau yra išsakius kritiką komentaruose skaityti pasipiktinusių apžvalga žmonių dejones. Dalinai galiu juos suprasti – visą gyvenimą panašiai maitinasi ir atrodo, kad tai normalu ir geriau būti negali, o čia šast atvažiavo kažkoks net ne maisto kritikas, o tiesiog veikėjas pasivadinęs Riebiu Katinu ir išpeikė tavo numylėtą kavinukę ar kebabinę.

Auksiniai patarimai, kaip lavinti atmintį: pravers tiek senam, tiek jaunam

Atmintis – gyvybiškai svarbi žmogaus gyvenimui. Dauguma situacijų, kai ką nors pamirštame, eikvoja mūsų laiką ir kelia įtampą. Didėjant informacijos srautams, greitėjant gyvenimo ritmui, nemažai žmonių skundžiasi suprastėjusia atmintimi. Dėl to nukenčia gyvenimo kokybė. Specialistų teigimu, atmintį, kaip ir kūną, reikia nuolat lavinti. Geriausiai tai atliekame kokybiškai išsimiegodami, būdami fiziškai aktyvūs, subalansuotai maitindamiesi ir kontroliuodami stresą.
Sveikata Prieš 1 val.

Štai, kiek kartų į mėnesį galima valgyti kiaulieną: kiti to nežino

Jei per vasaros karščius pietums ir vakarienei dažnai rinkdavomės lengvas salotas, vėstant orams taip ir traukia aromatingi mėsos troškiniai, kurių kvapas iškart pasklinda po visus namus. Nebrangi ir populiari kiauliena tinkama greitai paruošiamiems pietums ar vakarienei: jos nereikia troškinti taip ilgai, kaip jautienos. Sveikatai palankios mitybos konsultantė, gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė pataria geriau nekepti jos riebaluose, o virti, troškinti, grilinti, ruošti orkaitėje.

Pamatę atvežtus paauglius iš Marijampolės medikai pritrūko žodžių: įspėja visus

Savaitgalį Marijampolę sukrėtęs įvykis, kuomet galimai narkotinėmis medžiagomis apsinuodijęs 17-metis mirė, o du jo draugai buvo pristatyti į ligoninę, palietė visos Lietuvos tėvus, auginančius paauglius. Sužinokite, kokie ženklai išduoda, kad vaikas galimai turi ir slepia žalingus įpročius. Marijampolėje paauglių vakarėlis, kuriame kaip įtariama buvo narkotinių medžiagų, virto tikru košmaru – vienas iš jų mirė, o kiti du smarkiai apsinuodiję pristatyti į ligoninę.
Istorijos Prieš 2 val.

Vaisinių muselių namuose neliks nė kvapo: Romualda išdavė 1 gudrybę

Prasidėjus vadinamajai Bobų vasarai namus užklupo ne tik vorai ir jų suregzti voratinkliai, tačiau ir maistinės muselės, kurių, atrodo, niekaip neįmanoma išprašyti iš namų. Pasirodo, kad štai šios mažos muselės šiuo metu kankina ne tik Lietuvą, bet ir visą Europą. Laimei, yra vienas paprastas būdas, kuris padės lengvai jomis atsikratyti. Socialinio tinklo „Facebook“ grupėse galima pastebėti pasikartojančius lietuvių klausimus, kaip iš namų atbaidyti vaisines museles.
Patarimai Prieš 2 val.

Tragedija darželyje: vaikas mirė perdozavęs narkotikų

JAV, Niujorke mirė vienerių metų vaikas nuo įtariamo narkotikų perdozavimo. Darželį vos savaitę lankęs, Nicholas Dominici, policijos duomenimis mirė įkvėpęs fentanilio, kuris buvo paslėptas po čiužiniu, ant kurio miegojo vaikai. Dar trys vaikai buvo paguldyti į ligoninę jiems buvo suleistas skubios pagalbos vaistas, naudojamas opioidų perdozavimui panaikinti. Kaltinimai dėl narkotikų sąmokslo ir nužudymo buvo pateikti dviem asmenims, rašo bbc.
Istorijos Prieš 3 val.

Šis raugintų kopūstų troškinys taps rudens favoritu: visi klaus, kaip gaminote

„Labai seniai gamintas troškinys, anksčiau buvau didelė troškinių mėgėja – taigi patogu, viską sumeti į puodą ir troškini, o ir plauti tik vieną puodą tenka“, – sako tinklaraščio „Oditėlės blogas“ autorė. Naudojau: raugintus kopūstus; karšto rūkymo dešreles; bulves; aštrų pomidorų padažą; grietinę; druską. Kopūstus pakišame po šalto vandens srove ir nuplauname, taip dingsta dalis rūgšties.
Gyvenimas Prieš 3 val.

Į butą Kėdainių rajone sulėkė visos tarnybos: teko reaguoti žaibiškai

Šeštadienio vakarą į Kėdainių rajono Dotnuvos seniūniją skubėjo visos specialiosios tarnybos, mat pranešta apie daugiabučio namo bute išsiliejusias chemines medžiagas. Apie 21 valandą Bendrajame pagalbos centre buvo gautas pranešimas, kad Vainotiškių kaimo Kačiupio gatvėje esančio daugiabučio namo bute, tualete, išsiliejo sieros buteliukas, šeimininkei graužia akis. Moteris norėjo tik medikų pagalbos, tačiau medikai apie situaciją informavo ir ugniagesius bei policiją.
Istorijos Prieš 4 val.

COVID-19 sezonas įgauna pagreitį: pasakė, kur ir kokiu atveju galėtų grįžti privalomos kaukės

Sveikatos specialistai jau skelbia apie peršalimo ligų pagausėjimo ir vakcinacijos pradžią. Gydytojai patvirtina, kad COVID-19 sezonas po truputį įsivažiuoja: ligoninėje gydomas ne vienas šia infekcija sergantis pacientas. Kartu primenama, ir kada galėtume sulaukti griežtesnių ribojimų dėl virusų plitimo. Nuo spalio 5 d. gyventojai kviečiami pasiskiepyti nuo gripo ir COVID-19 ligos vieno vizito gydymo įstaigoje metu.
Sveikata Prieš 4 val.

Jau rytoj TV3 premjera – serialas „Tėvo palikimas“: stebėkite darbo dienomis

58
Jau rytoj tik per TV3 stebėkite naują serialą „Tėvo palikimas“, kuriame išvysite daugybės intrigų ir dramos apipintą vienos šeimos istoriją. Didelės avokadų plantacijos valdytojas Severianas del Monte ir jo žmona Katalina augina penkis sūnus. Žinodamas, kad Katalina negali susilaukti vaikų, Severianas prieš daugelį metų priėmė sprendimą įsivaikinti penkis berniukus ir auginti juos kaip savo turto paveldėtojus.

Įspėja „Google“ vartotojus: tai turi žinoti visi

Skaičiuojama, kad kiekvienam žmogui reikia įsiminti vidutiniškai apie 100 įvairių slaptažodžių. Prisiminti visus – išties sudėtinga, todėl „Google“ paskyra dažnai tampa sprendimu lengvesniam prisijungimui. Ekspertai pataria, ką daryti, jeigu šios paskyros užblokavimas apsunkino naudojimąsi telefonu. „Google“ paskyroje saugomi vieni svarbiausių kiekvieno interneto vartotojo duomenų: nuo el.
Patarimai Prieš 5 val.

Tokio rizoto dar neragavote: prireiks 1 daržovės

Garsusis virtuvės šefas Gian Luca Demarco su TV3 laida „La maistas“ grįžta į televizijos ekranus su kulinarinėmis kelionėmis po Lietuvą ir skaniausių patiekalų receptais. Šįkart Gian Luca lankėsi pas pačią tikriausią konservų karalienę – „Kūmutės virtuvę“, kur ne tik kartu mokėsi konservuoti cukinijas, bet ir pagamino įspūdingą risotto su cukinijų žiedais.

Nerijaus Cesiulio pasisakymas internete sukėlė audrą: sureagavo net policija

Alytaus miesto mero Nerijaus Cesiulio ketvirtadienio vakarą paskelbtas įrašas socialiniame tinkle sukėlė tikrą diskusijų audrą. Miesto vadovas išsakė abejones dėl planuojamų reformų, kurios palies ir policijos pareigūnus. Į mero pasisakymą komentaruose sureagavo netgi Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla. „Nuolat kalbama apie regionus, kaip svarbu juos stiprinti, tačiau kalbos nuo darbų labai skiriasi. Regionai yra apeinami ir silpninami.
Istorijos Prieš 5 val.

Nėščios Saulės istorija virto pirma tokia Baltijos šalyse: sunku patikėti

Didelės daugiadalykės Santaros klinikų medikų komandos pastangos išsaugojo jaunos moters gyvybę – ir ji pati, ir jos artimieji, kartu su gydytojais atėjo iki gyvenimo stebuklo – gimusio mažylio. Tai pirmasis atvejis Baltijos šalyse. Šia džiugia naujiena dalinasi Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų medikai, ją vadindami komandinį darbą vainikuojančiu triumfu: stebuklas įvyko dėl pacientės pasiryžimo gyventi visavertį gyvenimą, jos artimųjų išskirtinio palaikymo ir priežiūros.
Istorijos Prieš 6 val.

Atėjusi į mišką Raminta neteko žado: rado svajonių radinį

Užupės kaimo miške Kėdainių rajone grybautoja Raminta Dambrauskienė atrado tikrą svajonių radinį – raudonviršių rojų. Per dvi valandas Raminta su draugu prisirinko tiek raudonviršių, kad vos tilpo į mašinos bagažinę. Taip pat moteris pastebėjo, kad miške dar daug mažų grybų, kurie dar tik auga. Jie rodo, kad miškas rūpinasi ir ateities grybų rinkimu, ir ši vieta tampa ne tik šiandienos, bet ir ateities grybautojų stovykla.
Istorijos Prieš 6 val.

Skelbia virusų sezono pradžią: štai kas ir kada galės pasiskiepyti nemokamai

Visuomenės sveikatos specialistai skelbia, kad jau kitą savaitę oficialiai prasideda gripo ir kitų ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų sezonas ir aktyvesnė stebėsena. Gyventojai jau nuo spalio 5 dienos kviečiami pasiskiepyti nuo gripo ir COVID-19 vieno vizito gydymo įstaigoje metu. Kaip pranešė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) kanclerė Jurgita Grebenkovienė, nemokamai šiomis dviem vakcinomis galės pasiskiepyti tik tam tikros gyventojų grupės.
Sveikata Prieš 6 val.
Į viršų